148052 (Ремонт електричних машин), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Ремонт електричних машин", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "транспорт" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "транспорт" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "148052"

Текст 2 страницы из документа "148052"

Розбирання більшості електричних машин починається з видалення напівмуфти з валу за допомогою ручного (з регульованим розкриттям тяги) або гідравлічного знімача.

Знімач з регульованим розкриттям тяги (мал. 3, а) дозволяє стягувати з валу напівмуфти різних діаметрів. Розкриття і фіксація тяги (відповідно до діаметрів напівмуфт, що знімаються) виробляються регулювальною гайкою 2, наверненої на різьблення гвинта /. Тягове зусилля, створюване ручним знімачем, складає 25—30 кН. Стягнення напівмуфт за допомогою ручного знімача є трудомісткою операцією, що вимагає великих фізичних зусиль, тому для демонтажу напівмуфт, непіддатливих стягненню ручним знімачем, а також напівмуфт крупних машин застосовують гідравлічного знімача.

Гідравлічний знімач (мал. 3, би) є встановленим на колесах майданчиком 4 з двома стійками 5, на яких вертикально переміщається гідравлічний плунжерний насос 8. Щоб зняти напівмуфту, встановлюють і укріплюють болтами на корпусі насоса траверси 6, між якими також болтами закріплюють захоплення 7. Відстань між захопленнями визначається діаметром стягуваної напівмуфти


Мал. 3. Знімачі для стягнення (распрессовки) напівмуфт і підшипників каченія з валів електричних машин:

а — гвинтовий знімач з регульованим розкриттям тяги, би — гідравлічний знімач, в — знімач для стягнення підшипників каченія захопленням за підшипник, г — знімач для стягнення підшипників каченія захопленням болтами за кришки або капсули підшипника; / — черв'ячний гвинт з головкою, 2 — регулювальна гайка, 3 — тяга (захоплення), 4 — майданчик, 5 — стійка, 6 — траверси, 7 — захоплення, 8 — плунжерний насос, 9 — рукоятка штока насоса, 10 — пластинка з штифтами, // — шпильки, 12 — плита, 13 — диск, 14 —

Для запобігання падінню знятої з валу напівмуфти її до початку операцій демонтажу підвішують стропом на крюк талі або тельфера. Висоту підйому насоса регулюють так, щоб центр упору співпадав з центром валу машини, а захоплення міцно зачіпляли напівмуфту по горизонталі, що проходить через центр валу. Після цього приводять в рух рукоятку 9 плунжерного насоса, створюючи необхідний тиск масла в його корпусі. Під тиском масла головний і бічні плунжери знімача приходять в рух, при цьому зусиллям бічних плунжеров забезпечується надійне захоплення напівмуфти, а зусиллям головного плунжера — напівмуфта легко стягується з валу електричної машини. Застосування гідравлічного знімача дозволяє виконувати операції демонтажу напівмуфт в 5—6 разів швидше, це робиться уручну гвинтовим знімачем. Закінчивши демонтаж гол муфти, переходять до розбирання електричних машин.

При розбиранні асинхронних електричних махай ні єдиній серії А2 і АО2 знімають кожух 19 (див. мал. 34, а) зовнішнього вентилятора 20, а потім і вентилятор, відкручують болти, кгепящие підшипникові щити 8 і 21 до станини 10, а також болти, що кріплять кришки 5 і 6 підшипника 4 задні щити 8. Далі знімають задній підшипниковий щит 8, відділяючи його від станини 10 легенями \ларами молотка по щиту через дерев'яну або алюмінієву надставку. У фланцях підшипникових щитів машин в двох діаметрально протилежних крапках є різьбові отвори для так званих віджимних болтів. Вставивши в ці отвори болти, що кріпили щит до станини, поволі і рівномірно вкручувавши їх по різьбленню, відділяють щит від станини. Після цього готують висновок ротора з розточування статора, для чого легкими ударами молотка через надставку по торцю валу 5 подають ротор у бік переднього підшипникового щита 21, відділяють щит від станини і виводять ротор із статора, користуючись спеціальними пристосуваннями, простими з яких є подовжувальні труби, що надягають на кінці валу. Кінці валу обгорнуть 2—3 шарами картону, щоб захистити шліфовані поверхні шийок валу від механічних пошкоджень, і знімають передній щит з підшипника, насадженого на вал ротора, заздалегідь відвернувши болти, що кріплять підшипникові кришки.

При розбиранні асинхронної машини з фазним ротором спочатку знімають кожух контактних кілець, а потім видаляють щітки і випрессовивають підшипники з валу, користуючись спеціальними знімачами із захопленням за підшипник (див. мал. 3, в) або за кришку підшипника (див. мал. 3, г).

При розбиранні електричних машин постійного струму серії П (див. мал. 35) спочатку знімають кришки з коробки затисків 13 і з бічних сторін переднього підшипникового щита 11, роз'єднують провідники, що сполучають щіткотримачі з котушкою додаткового полюса 16, і від'єднують дроти, що сполучають щіткотримачі з контактом в коробці затисків, а потім виймають щітки з кубел щіткотримачів.

Для захисту колектора від механічних пошкоджень його обмотують листом картону, закріплюваним на колекторі двома бандажами з бавовняної стрічки або шпагату.

Після цього відкручують болти, що кріплять підшипникові щити // і 19 до станини 18, вкручують віджимні болти в отвори, що є для них, в підшипникових щитах і виводять борти щитів з розточувань станини, одночасно притримуючи якір за кінець валу, щоб запобігти удару якоря об нижній полюс машини. Далі зсовують підшипникові щити 11 і 19 з шарикопідшипників 9 і 21, висувають якір із станини у бік вільного кінця валу 2 і виймають його із станини.

Для того, щоб відремонтувати обмотки 4 якорі, спочатку знімають гвинтовим знімачем шарикопідшипник 21, а потім внутрішню кришку 23 підшипники, далі, укрутивши в сталеву втулку вентилятора 20 шпильки знімача, знімають вентилятор і таким чином дістають доступ до обмотки якоря.

Щоб замінити конденсатори 15 помехоподавляющего пристрою машини, знімають кришку коробки затисків 13 і, відвернувши болти кріплення дошки 14 до підшипникового щита 11, виймають її з коробки разом з конденсаторами.

При розбиранні синхронних електричних машин (мал. 4) спочатку роз'єднують дроти, що сполучають збудник з щітковим апаратом, відкручують гайку стопорного

Мал. 4. Синхронна електрична машина з машинним збудником:

1 — станина збудника, 2 — колектор збудника, 3 — підшипниковий щит збудника, 4 — якір збудника, 5 — полюс збудника з обмоткою, 6 — шарикопідшипник, 7 — передній підшипниковий щит синхронної машини, 8 — станина синхронної машини, 9 — сердечник статора машини, 10 — обмотка статора машини, // — задній підшипниковий щит, 12 — полюс ротора з обмоткою, 13 — вентилятор, 14 — втулка, 15 — роликовий підшипник, 16 — вал ротора, 17 — коробка вивідних затисків, 18 — сітка на вентиляційному вікні підшипникового щита гвинта,

скріпляючу підшипниковий щит з капсулою роликового підшипника 15 і вивертають стопорний гвинт на 3—4 обороти, а потім відкручують болти, що кріплять підшипниковий щит до станини 8, виводять віджимними болтами задній підшипниковий щит 11 з розточування станини і знімають його з капсули підшипника. Після цього відкручують болти, що кріплять підшипниковий щит 7 до станини 8, і виводять його з розточування станини віджимними болтами, а потім опускають ротор на статор, заздалегідь поклавши під ротор, що опускається, лист картону.

_Далі зсовують підшипниковий щит 7 разом із станиною 1 збудника з капсули підшипника 6 і виводять ротор синхронної машини разом з якорем збудника із статора машини у бік вентилятора 13.

У разі потреби знімання вентилятора відзначають його положення по відношенню до втулки, щоб при збірці встановити на колишнє місце і таким чином не порушити балансування ротора, а потім відкручують болти, що кріплять чашку вентилятора до втулки, і знімають вентилятор. Щоб зняти втулку вентилятора, її положення на валу також відзначають, а потім, відвернувши стопорний болт, стягують з валу гвинтовим знімачем.

При заміні переднього підшипника 6 синхронної машини знімають з валу 16 якір 4 збудники з колектором 2, захоплюючи його за вирізи в торці втулки, відвернувши заздалегідь гайку на кінці валу. Далі вивертають гвинти, що скріпляють кришки шарикопідшипника з капсулою, і знімають капсулу разом із зовнішньою кришкою підшипника. Після цього видаляють з валу контактні кільця і стягують підшипник.

При розбиранні явно полюсного ротора синхронної машини спочатку знімають з'єднання між котушками полюсів і відкручують гвинти кріплення полюсів до втулки, а потім знімають полюси разом з котушками. До початку розбирання ротора рекомендується нумерувати полюси і відзначати на втулці місця їх кріплення, щоб не порушити балансування ротора.

Нерідко при ремонті синхронних машин виникає необхідність розбирання і ремонту полюсної системи збудника. Щоб зняти полюси збудника, відкручують гвинти, що кріплять полюси 5 до станини 1, а потім, знявши котушки, виймають із станини траверсу з щіткотримачами, заздалегідь відзначивши її положення в станині, оскільки зрушення траверси з первинного положення при збірці викличе сильне іскріння під щітками у працюючого збудника. Розбирання електричної машини потрібно виробляти так, щоб виключити можливість пошкодження справних обмоток, колектора, щіткового апарату, вентилятора і інших її частин.

Всі справні деталі розібраних електричних машин повинні бути збережені для повторного їх використовування.

Під час вступу до ремонту електричної машини з пошкодженими обмотками демонтаж обмоток виробляють після розбирання машини, застосовуючи спеціальні пристосування і верстати.

При розбиранні машини повинна бути врахована можливість відновлення і повторного використовування дротів пошкодженої обмотки.

Пошкоджені обмотки статорів, роторів і якорів електричних машин видаляють шляхом безполуменевого випалювання ізоляції в спеціальних печах при 350— 400° З і подальшого витягання дротів або стрижнів з пазів сердечників або шляхом розрізання лобових частин обмотки з одного боку і витягання її по частинах з протилежної сторони за допомогою пристосувань для висмикування обмоток. Цей спосіб не застосовний до стрижньових обмоток.

Якщо дефектацию виробляють після розбирання електричних машин старих конструкцій, в дефектационную карту записують дані, які можуть потрібно при восстанозленії обмоток або інших деталей машини. До таких даних відносяться відомості про число і розміри дротів обмотки в пазу, схемах з'єднань і вильоті лобових частин обмотки, зазорах між ротором і статором (між якорем і полюсами) і ін. При цьому знімаються також ескізи, оскільки відомості, необхідні для ремонту таких машин, можуть бути відсутнім в типових альбомах .

Ділянка розбирання електроремонтного цеху повинна мати в своєму розпорядженні підйомно-транспортні засоби (крани, тельфери, електрокари, візки, стропові пристрої і ін.), пристосування для распрессовки деталей, демонтажу обмоток і висновку роторів (якорів) із станини, електрифікованими інструментами, автогенним апаратом, ванною для миття деталей, а також наборами гайкових ключів, напилків і інших інструментів.

РЕМОНТ ОБМОТОК ЕЛЕКТРИЧНИХ МАШИН

Основні відомості про обмотки

Обмотка електричної машини утворюється з вкладених в її пази провідників, сполучених по певній схемі. Вона складається з витків, котушок і котушкових груп.

Виток — це два послідовно сполучених між собою провідника, розташованих під сусідніми різнойменними полюсами. Необхідне (загальне) число витків обмотки визначається номінальною напругою машини, а площа перетину провідників — струмом машини. Виток може складатися з декількох паралельних провідників.

Котушка — це декілька витків, укладених відповідними сторонами в два пази і сполучених між собою послідовно. Частини котушки, що лежать в пазах сердечника, називаються пазовими або активними частинами, а розташовані поза пазами — лобовими частинами котушки.

Котушкова група — це декілька послідовно сполучених котушок однієї фази, сторони яких лежать під двома сусідніми полюсами.

Обмотка — це декілька котушкових груп, укладених в пази і сполучених по певній схемі.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5184
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее