147627 (Стратегічний бомбардувальник Ту-95 і його модифікації Ту-96, Ту-116, Ту-119 і Ту-126)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Стратегічний бомбардувальник Ту-95 і його модифікації Ту-96, Ту-116, Ту-119 і Ту-126", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "транспорт" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "транспорт" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "147627"

Текст из документа "147627"

Міністерство освіти та науки України

НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


Реферат

з курсу “Основи авіації та космонавтики”

на тему:
Стратегічний бомбардувальник Ту-95 і його модифікації Ту-96, Ту-116, Ту-119 і Ту-126

Виконав:

студент групи 107

Авіакосмічного факультету

Дорофєєв Костянтин

Перевірив:

професор

Шмаров В. М.

Київ - 2001

Зміст

1. Опис Ту-95
2. Модифікації Ту-95
3. Конструкція Ту-95
4. Озброєння Ту-95
5. Бойове застосування Ту-95
6. Льотно-технічні характеристики
7. Схеми літака

Опис Ту-95

Cуцільнометалевий вільнонесучий високоплан з чотирма ТВД, розташованими в крилах і тристійковим вбираючимся шасі. Стратегічний бомбардувальник. Має 8 членів екіпажу.

Створений в ОКБ-156, керованому А.Н. Туполевим. Прототип зробив перший виліт 12 листопада 1952 р., піднімав екіпаж льотчика-випробувача А.Д.Перельоту. Цей політ закінчився трагічно – літак розбився, врятувалося декілька членів екіпажу. Серійне виробництво почалося в 1955 р. на Куйбишевському авіазаводі (у даний час - Самарський авіазавод) і продовжується донині. Обсяг випуску перевищив 500 машин.

На початку 50-х років в ОКБ А .Н. Туполева почалися роботи по створенню стратегічного бомбардувальника з міжконтинентальною дальністю польоту. У 1952 р. відбувся перший політ нового літака, що одержав позначення Ту-95. У 1956 р. Ту-95 був прийнятий на озброєння частин далекої авіації. Особливістю нової машини з'явилося застосування стріловидного крила і головне, вперше в практиці світового літакобудування для літаків такого класу, встановленням турбогвинтових двигунів. Нові двигуни НК-12М були створені в ОКБ Н.Д. Кузнєцова. ТВД були обладнані диференціальними редукторами, що обертають два соосні гвинти в протилежні сторони. Витрата палива нових двигунів складала всього 0.207 кг/(л.с.*ч). Ресурс нового ТВД виявився в 10 разів більше, ніж у будь-якого іншого сучасного двигуна застосовуваного на бомбардувальниках, у тому числі і закордонних. У відповідь на переозброєння американцями своїх стратегічних бомбардувальників B-52 “Стратофортрсес” крилатими ракетами ALCM, у СРСР у 1981 р. приймається на озброєння нова модифікація бомбардувальника - Ту-95МС. Ту-95МС призначений для ураження крилатими ракетами важливих стаціонарних об'єктів вдень і вночі в будь-яких метеоумовах і в будь-якій крапці земної кулі. На відміну від Ту-95 модернізована машина має нове крило з більш швидкісним профілем. Установлено новий стабілізатор, тепер він може автоматично, у залежності від зміни центрування, зв'язаної з виробленням пального, змінювати кут установки. Цілком замінене бортове радіоелектронне устаткування. До складу останнього включені дві бортові ЕОМ. Модернізуються бортові засоби РЕБ. Головні зміни стосуються ударного озброєння. У бомбовідсіку встановлюється барабанна пускова установка, споряджена 6-ю крилатими ракетами РКВ-15Б с дальністю стрілянини 2500 км. Будівництво Ту-95МС було розгорнуто на Самарському авіазаводі. Базувалися Ту-95, крім СРСР, на авіабазах Куби, Гвінеї, Анголи, Сомалі і В'єтнаму. Це давало можливість стратегічному командуванню СРСР ефективно контролювати практично будь-яке місце земної кулі. До початку 90-х років усі Ту-95 із закордонних баз були виведені. Крім ударних стратегічних літаків на базі Ту-95 були створені літаки радіолокаційного дозору і наведення АКРЛДН Ту-126, оснащені радіотехнічним комплексом “ЛІАНА”. Ту-126 призначався для виявлення повітряних цілей, починаючи із середніх висот.

Ту-95 був прийнятий на озброєння у вересні 1957 р. Різні модифікації літака знаходилися на озброєнні Далекої авіації і ВМС аж до розпаду СРСР. Після цієї події Ту-95 виявилися в розпорядженні ВВС Росії й України. В Україні літаки застосування не знайшли і були передані Росії в обмін на запчастини для літаків фронтової авіації і вертольотів.

В даний час Ту-95МС є основою повітряних стратегічних сил Росії.

Модифікації Ту-95

Ту-95 - стратегічний бомбардувальник; у 1955-57 р. побудований 31 літак.

Ту-95А - носій ЯАБ, розвиток попередньої модифікації; відрізняється наявністю термостабілізованого бомбовідсіку, світлозахисних шторок у кабіні екіпажу і спеціального покриття.

Ту-95В - серійний Ту-95, переустаткований як носій ТЯАБ у 1959. Спеціальна розробка для іспиту надпотужної (50-100 Мт) ТЯАБ на Новій Землі. Випущений у єдиному екземплярі.

Ту-95К - літак-ракетоносець, озброєний комплексом К-20, до складу якого входила КР Х-20; було випущено 2 прототипи, перероблених з Ту-95, які перебували в будівництві, перший з яких піднявся в повітря 1 січня 1956 р.; випуск здійснювався в 1958-62 р.

Ту-95К-22 - літак-ракетоносець, що одержав комплекс К-95-22 з УР Х-22;

переобладнався з Ту-95КМ; головна машина піднялася в повітря 30 жовтня 1975 р.

Ту-95КД - Ту-95К, обладнані системою дозаправлення паливом у польоті; прототип пройшов доробку і зробив перший виліт 5 липня 1961 р.; з 1962 р. було випущено більше 20 машин; крім того, було переустатковано декілька раніше випущених Ту-95К.

Ту-95КМ - Ту-95КД, що пройшли наприкінці 60-х рр. модернізацію шляхом установки нового БРЕО і переозброєння УР Х-22М.

Ту-95КУ - Ту-95К, переустатковані в навчальні літаки для підготовки екіпажів для роботи з апаратурою комплексу К-20.

Ту-95ЛАЛ (Ту-119) - експериментальний Ту-95 з атомним реактором. “Літаюча атомна лабораторія”.

Ту-95М - подальший розвиток Ту-95 із ТВД НК-12М; зробив перший виліт у вересні 1957 р.; до кінця 1958 р. випущено 19 літаків.

Ту-95М-5 - Ту-95М, переустаткований у жовтні 1976 р. у носій УР КСР-5; залишився в дослідному екземплярі.

Ту-95МА - літак-носій ЯАБ; зміни - аналогічні Ту-95А; випускався серійно.

Ту-95МР - літак-розвідник; з кінця 60-х рр. переустатковано 4 Ту-95М.

Ту-95МС - літак-носій КР Х-55/РКВ-500А с екіпажем із семи чоловік; прототип зробив перший виліт у 1979 р.; випуск до 1983 р. здійснювався на Таганрозькому авіазаводі, а потім був переведений у Куйбишева.

Ту-95Н - літак-носій надзвукового бомбардувальника PC конструкції П.В. Цибіна; прототип був переустаткований із серійного виробу в 1958 р.; тема подальшого розвитку не одержала.

Ту-95РЦ - розвідник-цілевказатель для авіації ВМС; прототип зробив перший виліт 21 вересня 1962 р.; серійно літак випускався з 1963 р.

Ту-95У - навчальний варіант Ту-95/Ту-95М, призначений для підготовки екіпажів

Ту-95 більш пізніх модифікацій, у 80-х рр. переустаткована деяка кількість старих літаків.

Ту-96 - висотний бомбардувальник; дослідний екземпляр проходив випробування влітку 1956 р.; серійно модифікація не випускалася.

Ту-116 - дальній пасажирський літак для перевезення державних діячів у 1956 і 1957 р. переустатковано два серійних бомбардувальники.

Ту-119 (Ту-95ЛАЛ, Ту-95АЛ) - експериментальний Ту-95 з атомним реактором.

Ту-126 - літак радіолокаційного дозору і наведення АКРЛДН, оснащений радіотехнічним комплексом “ЛІАНА”. Призначався для виявлення повітряних цілей, починаючи із середніх висот.

Крім того, кілька машин було переустатковано в літаючі лабораторії, носії експериментальних гіперзвукових літаків і т.д.

Конструкція Ту-95

Фюзеляж

Фюзеляж літака Ту-95 являє собою конструкцію типу напівмонокок обтічної форми, круглого перетину, із гладкою працюючою обшивкою, підкріпленою набором шпангоутів і стрингерів. Технологічно він поділяється на передній ліхтар, носову частину, що включає в

себе передню негерметичну кабіну й обтічник кормової гарматної установки.

Ліхтар і носова частина фюзеляжу утворюють передню герметичну кабіну, у якій розташовані місця екіпажа (льотчики - командир корабля, помічник командира, штурман, другий штурман, старший бортовий технік, старший повітряний стрілець-радист і офіцер по системах РЭП). Вхід у кабіну здійснюється через відсік передньої стійки шасі і люк у підлозі. Аварійне покидання літака здійснюється за допомогою рухливої підлоги через люки в обох кабінах.

До середньої частини фюзеляжу кріпиться центроплан, тут же розташований бомбовий відсік. Значна частина вільного простору зайнята контейнерами з паливними баками, ближче до зовнішньої поверхні вмонтовані рятувальні човни ЛАС-5-2М. У кормовій герметичній кабіні розміщені робочі місця повітряного стрільця-радиста і командира вогневих установок, прицільні станції й устаткування. Далі кріпиться кормова гарматна установка з обтічником радіолокаційної прицільної станції.

Для огляду бічних півсфер у кабіні є блістери з органічного скла. Ліхтар кормової кабіни засклений прозорою бронею.

Крило

Крило на ТУ-95М кесонної конструкції. Складається з центроплана, двох перших окремих частин і двох других окремих секцій. Кесон утворений переднім і заднім лонжеронами, верхніми і нижніми панелями з товстою працюючою обшивкою. Між нервюрами в кесоні розміщаються м'які паливні баки. На верхній панелі є вузли кріплення гондол двигунів. Нижня панель у місцях установки основних стійок шасі посилена двома балками.

На крилі розташовані органи керування літаком. Елерон металевої конструкції проходить уздовж усього розмаху других окремих частин крила і розділений на три відсіки, щоб уникнути заклинювання при прогині крила. Односекційний щілинний закрилок розташований на першій окремій частині і розділений на дві частини обтічником шасі.

Оперення суцільнометалеве, вільнонесуче, однокільове, стріловидне. Кут стріловидності вертикального і горизонтального оперення 40D. Стабілізатор кесонного типу складається з двох половин, що стикуються між собою по осі літака. Кермо висоти теж складається із двох частин і має так само, як і кермо напрямку, компенсацію.

Шасі

Шасі літака трьохстійкове, зі здвоєними балонами. Основні стійки - двохосьові, що забираються в польоті в крильові гондоли (що є фамільною рисою більшості туполевських машин), носова стійка - одноосьова, що забирається за "потіком" у фюзеляж. На основних стійках розташовані візки з чотирма гальмівними колесами, що мають пневматики 1500х500 мм. Передня стійка з двома колесами і пневматиками 1100х330 мм кріпиться до передньої частини фюзеляжу.

Керування

Керування літаком здійснюється за допомогою двох штурвальних колонок і двох пар ножних педалей, з'єднаних з органами керування тягами. У керуванні елеронами частково застосована тросова проводка. У системі керування кермом напрямку й елеронами включені оборотні гідропідсилювачі.

Силова установка

У залежності від модифікації, на Ту-95 застосовувалися ТВД НК-12 потужністю 12000 л.с., НК-12М, НК-12МВ або НК-12МП (кожен потужністю по 15000 л.с.), розташовані в мотогондолах, повітряних гвинтів типу АВ-60 і системи керування. Гвинти – чотирьохлопастні металеві змінюваного кроку, встановлені соосно.

Паливна система

Паливна система містить у собі паливні баки і систему автоматичного виміру витрати палива, що забезпечує в польоті діапазон припустимих центрувань машини. Пальне типу Т-1, ТС-1 чи Т-2 розташовується в 74 крильових і фюзеляжних м'яких паливних баках. Загальний запас палива для літака Ту-95М може досягати 88,5 -100т.

Гідравлічна система

Гідравлічна система включає двіх підсистеми: високого і низького тиску. Нагнітання високого тиску створюється автономним гідронасосом з електроприводом, у системі низького тиску - від гідронасосів, установлених на двигунах.

Радіозв’язкове устаткування

Складається з KB радіостанції, командної радіостанції, що працює в короткохвильовому і середньому діапазоні хвиль, УКВ радіостанції, аварійній радіостанції.

Радіонавігаційне устаткування

Радіонавігаційне устаткування включає автоматичний радіокомпас, радіовисотоміри малих і великих висот, доплерівський вимірник швидкості і кута зносу, системи навігації, посадки, апаратури контролю місця положення літака.

Радіолокаційне устаткування

На бомбардувальниках (після проведеної в 70-х рр. модернізації) установлювалися:

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее