125228 (Організація і технологія виконання робіт бульдозерами), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація і технологія виконання робіт бульдозерами", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "промышленность, производство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "промышленность, производство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "125228"

Текст 2 страницы из документа "125228"

Бульдозер ДЗ-128 (Рис. 2.3.) уніфікований з усіма попередніми моделями по окремих елементах і деталям відвала, що штовхають брусів і гідроциліндрів. Його штовхаючі бруси, мають износние накладки із зовнішньої сторони й відбійні пластини - із внутрішньої. Опори брусів оснащені ловителями із двома взаємно пер пендикулярними пальцями, з'єднаними із цапфами поперечної балки. Бруси з'єднані з відвалом пальцевими шарнірами зі сферичними втулками. Такий же устрій мають шарніри гідроциліндра перекосу відвала й кріплення гвинтового розкосу до відвала. Із брусом розкіс з'єднаний пальцем. На тильній стороні відвала з боку гвинтового розкосу є твердий кронштейн із втулкою, у якій поміщений горизонтальний палець із вушком. Гвинтова стяжка за допомогою вертикальних пальців зв'язує цей палець із кронштейном на внутрішній стороні лівого бруса, що штовхає. Осі шарніра й пальця розташовані в одній лінії.

Рис. 2.3. Бульдозер ДЗ-128 Рис. 2.4. Бульдозер ДЗ-101

Кронштейн розкосу на лівому брусі має два отвори, що збільшує діапазон регулювання кута різання відвала. Для керування використані два гідроциліндри підйому-опускання, з'єднані металлорукавами з гідросистемою трактора. Гідроциліндр перекосу, керований за допомогою окремої секції гідророзподільника, не має «плаваючого» положення.

Бульдозер ДЗ-101 (Рис. 2.4.) уніфікований з бульдозером ДЗ-54. Він має гідрофіковіаний механізм перекосу, керований з кабіни. Для виключення внутрішніх напружень відвала при його перекосі внаслідок можливих деформацій конструкція шарнірних з'єднань цього бульдозера відрізняється від конструкції з'єднань бульдозера ДЗ-54 . Так, що штовхаючі бруси позаду оснащені кульовими опорами (зі сферичними втулками), за допомогою яких вони з'єднані із трактором, а попереду - пальцевими шарнірами, розташованими співвісно з пальцями гвинтових з'єднань. Відвал зверху з однієї сторони підтримується гвинтовим розкосом, а з іншого боку - гідроциліндром перекосу, що також має пальцеві шарніри зі сферичними втулками. За допомогою шайб і гайки на кінці гвинта зазор у пальцевому з'єднанні можна регулювати. Керування гідроциліндром перекосу здійснюється за допомогою окремої секції розподільника гідросистеми трактора. Гвинтовий розкіс використовується для зміни кута різання відвала.

Бульдозер ДЗ-101А додатковооснащенийгідроциліндром зміни кута різання, що встановлений у верхній частині відвала й через двуплечі важелі й тяги може нахиляти відвал вперед та назад незалежно від механізму перекосу. Верхні кінці гвинтового розкосу й гідроциліндр перекосу цього бульдозера ширнирно з'єднані із двуплечими важелями, які при перекосі відвала діють як тверді елементи.

Бульдозер ДЗ-54 (Рис. 2.3.), знятий з виробництва, але ще широко експлуатований, є базою уніфікації бульдозерів такого типу на гусеничних тракторах класу 10.

Відвал цього бульдозера має криволінійний лобовий лист із козирком і прямими частинами вгорі й унизу, нижню й верхню коробки твердості з тильної сторони, боковини з накладками й вушка для з'єднання із штовхаючими брусами, розкосами й гідроциліндрами. Бічні ножі - литі, середні - із прокату. Штовхаючі бруси, попереду мають вушка для з'єднання з відвалом.

3. ВИРОБНИЦТВО ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ БУЛЬДОЗЕРАМИ

Види робіт

Бульдозери, бульдозери-розпушувачи і бульдозери-навантажувачі широко застосовують практично у всіх галузях народного господарства: цивільному, промисловому, сільськогосподарському, дорожньому, гідротехнічному будівництві, лісовій промисловості, при видобутку корисних копалин, у промисловості будівельних матеріалів, у меліорації й іригації, водному господарстві, сільськогосподарському виробництві, міському господарстві, металургійної і вугільної промисловості, на будівництві нафто- і газопроводів і т.п.

Бульдозери виконують основні види робіт, схеми яких показані на Рис. 3.1. Ці машини відриваютьс котловани під фундаменти будівель, споруджують насипу залізничних і автомобільних доріг, зрізують косогори і засипають виїмки, роблять планування при передньому і задньому ході, розрівнюють матеріали, штохають скрепери у важких ґрунтових умовах, занурюють ґрунт або матеріал в автотранспортні засоби і на конвеєри за допомогою естакади або лотка, розрівнюють майданчик і засипають траншеї при будівництві нафтагазопроводів, зводять греблі, дамби і риють канали в меліоративному і гідротехнічному будівництві. Бульдозери можуть здійснювати валку дерев, корчування пнів, зрізання дрібнолісся і чагарників у дорожньому будівництві і лісовому господарстві. Широко застосовують бульдозери при видобутку корисних копалин відкритим способом у гірській справі як для збирання рослинного шару землі і порожньої породи, так і для розробки і транспортування вугілля, золотоносних пісків, залізних руд. Узимку бульдозери використовують для снігоочищення доріг і площ і снігозатримання в сільському господарстві.

Бульдозери-розпушувачи дозволяють значно розширювати галузь застосування машин. Вони працюють у більш важких кліматичних умовах ?завдяки можливості рихлити і розробляти міцні і скельні породи, вечномерзлие ґрунти і смерзшиеся матеріали.

Рис. 3.1 Основні види робіт, виконуваних бульдозерами:

а - розробка траншеї, котловану, каналів з відсипанням ґрунту в кавальєри, насипи;

б - зрізання косогорів і засипання виїмок, у - зняття родючого шару або порожньої породи,

м - планування переднім ходом, д - розрівнювання при передньому ході машини, е - планування при задньому ході машини, ж - засипання траншеї, з - штовхання скрепера при наповненні ковша ґрунтом, і - навантаження ґрунту в автотранспорт з естакади, к - навантаження матеріалів в автотранспорт із лотка, л - валка дерев, м - корчування пнів, к - зрізання чагарників і дрібнолісся,

о - снігоочисні роботи; 1 - вихідне положення бульдозера, 2 - різання і транспортування ґрунту,

3 - бульдозер на насипі, 4 - насип або кавальєр, 3 - траншея, 6 -косогір, 7 - виїмка, 8 - родючий шар або порожня порода, 9 - корисні копалини або будівельні матеріали, 10 - скрепер, 11 - естакада,

12 -автотранспорт, 13 - навантажувальний лоток

Бульдозери-навантажувачі крім зазначених бульдозерних робіт відвалом можуть ковшами різної місткості вантажити в транспорт або відвал матеріали і ґрунти з різними фізико-механічними властивостями, монтажним гаком і вантажними вилами вантажити і розвантажувати транспортні засоби, штабелювати вантажі на складах, монтувати будівельні конструкції, вилами для сіна і гною здійснювати вантажно-розвантажувальні роботи в сільському господарстві.

Робочі цикли

Робочий цикл бульдозера складається з копання ґрунту, утворення призми волочіння, транспортування, її до місця штабелювання, зупинки для переключення передач і підйому відвала, зворотного ходу машини, зупинки для включення переднього ходу й опускання відвала на робочу поверхню.

Починається робочий цикл (Рис. 3.2.) бульдозера і бульдозера-навантажувача в моменту першого руху машини (1). Потім випливає робочий хід (Я), у процесі якого відвал зрізує ґрунт на початку траншеї (показано жирною лінією) до утворення призми волочіння і транспортує її до місця вивантаження на кавальєр зі швидкістю УП. При переміщенні матеріалу машиніст продовжує набирати ґрунт у призму, тому що неминучі витоки його в бічні валики. Після цього машина зупиняється (ІІІ) для розвантаження і підйому відвала на 200…300 мм над поверхнею дна траншеї і включення задньої передачі. Холостий хід (ІV) бульдозера виконують зі швидкістю в3.

Рис. 3.2. Робочий цикл бульдозера і бульдозера-навантажувача при розробці траншеї

Остання операція циклу - зупинка (У) машини для включення передньої передачі й опускання відвала. Досвідчені машиністи сполучають переключення передач і робочі рухи робочого устаткування.

Після цього робочий цикл повторюють (VІ). У процесі руху бульдозер проходить довжину траншеї 1т і шлях по кавальєру к. Середній шлях транспортування - це відстань між центрами ваги поперечних перерізів траншеї (точка 02) і кавальєру (точка 01).

Робочий цикл бульдозера-розпушувача містить у собі операції розпушування переднім ходом, зупинку для переключення передачі назад і виглубления робочого органа, зворотний хід машини і зупинку для включення передньої передачі.

Починається робочий цикл бульдозера-розпушувача (Рис. 3.3.) з моменту руху вперед (/) заглубленного в ґрунт зуба.

Робочим ходом (ІІ) вважається операція розпушування дна траншеї або котловану від початку до кінця. При зупинці (ІІІ) включають задній хід і виглублюють розпушувач. Рух машини назад називають неодруженим ходом (ІV). Потім випливає зупинки для переключення передач і заглубления робочого органа (V).

При розпушуванні робочий цикл повторюють по паралельно зміщеній траєкторії. Часте розпушування сполучають зі збиранням відділеного від земляного масиву ґрунту бульдозером. У цьому випадку після закінчення розпушування розробляють ґрунт бульдозером по розглянутому циклі (операції VІ, VІІ, VІІІ, ІX, X), причому в залежності від глибини розпушеного шару може бути доцільне збирання матеріалу не одним, а декількома робочими циклами бульдозера.

Рис. 3.3. Робочий цикл бульдозера-розпушувача при уривку траншеї і котловану з попереднім розпушуванням

4. ТЕХНОЛОГІЯ РОБІТ

Бульдозери і бульдозери-навантажувачі виконують операції в такий спосіб (Рис. 4.1.). Пошарову розробку і переміщення матеріалів роблять при відстані транспортування 50...150 м. Великі відстані економічно вигідні для важких бульдозерів. При поверхневій розробці ґрунтів і корисних копалин характерні човникові рухи машини чергуючі робочий хід і від'їзд назад порожняком. Ґрунт доцільно набирати і перевозити по один прохід з утворенням бічних валиків, траншейним способом, спареною роботою бульдозерів, утворенням декількох призм. У легких ґрунтових умовах застосовують додаткове змінне устаткування бульдозера (відкрилки, поширювачі, подовжувачі, знімні козирки).

Рис. 4.1. Основні земляні роботи бульдозера

Зведення насипів здійснюють двома способами: поперечними проходами з резерву (І) і подовжніми однобічними рухами машини (ІІ).

При поперечному переміщенні ґрунту з резервів доцільно використовувати траншейний спосіб розробки матеріалів і спарену роботу декількох машин. Перші призми подають у центр насипу наступні - ближче до її країв.

Призми волочіння укладають вприжим. Підйоми укосів насипу, по яких подається ґрунт, не повинні перевищувати 30%. При великих підйомах насипу робота неефективна.

Подовжніми рухами бульдозера в напрямку подовжньої осі насипу доцільно подавати ґрунт під ухил. Висота насипу в цьому випадку може бути до 4...5 м.

Подовжній двосторонній спосіб забезпечує велику продуктивність бульдозерів. Його застосовують при невеликій довжині виїмок і у випадках, коли ґрунт, вийнятий з виїмки, цілком укладають у прилягаючі насипи. Поперечний спосіб розробки виїмки застосовують, коли надлишки ґрунту укладають у кавальєри уздовж майбутньої полотнини дороги.

Уривкові каналів, іригаційних споруджень, траншей, котлованів роблять поперечними ходами бульдозера з поступовим зсувом машини уздовж споруджень (У). Ґрунт укладають у кавальєри по всій довжині каналів, створюючи по обидва боки вали землі. Розробляють ґрунт у рівнобіжних траншеях глибиною не більш габаритної висоти машини. Відстань між траншеями до 0,4...0,6 м. Після уривки руйнують міжтраншейну перемичку. У цьому випадку ефективна групова робота машин спареними рівнобіжними ходами.

Планувальні роботи проводять на рівній поверхні, зрізуючи невеликі бугри і засипаючи западини, ями, яри. Великі; западини засипають із сусідніх косогорів подовжніми проходами (VІ). Останні проходи роблять зі зсувом на 3/4 ширини відвала, щоб виключити поява бічних валиків. Після грубого переднього планування доцільно провести обробку поверхні при задньому ході бульдозера і положенні плаваючого відвала. Для більшої точності доцільно застосовувати взаємно перпендикулярні проходи бульдозерів.

Пробивання терас і полиць на косогорах здійснюють бульдозерами з неповоротним і поворотним відвалами. Найбільш ефективний і безпечний спосіб переміщення ґрунту з косогору в напівнасип (Рис. 4.2.) поперечними проходами машини під ухил (І). Такий спосіб доцільний на положистих схилах косогорів. При великих кутах нахилу використовують подовжній спосіб (ІІ). У цьому випадку відвал бульдозера, установлений з перекосом, пробиває спочатку прохід 1, потім 2, 3, 4 і 5. Робота подовжніми проходами більш продуктивна, однак необхідно виявляти особливу обережність, тому що можливо поперечне сповзання або перекидання машини по схилі. Тому з метою безпеки проведення робіт враховувати поперечну стійкість бульдозера.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее