71401 (Календарні свята у грудні)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Календарні свята у грудні", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "культура и искусство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "культура и искусство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "71401"

Текст из документа "71401"

Реферат

На тему:

«Календарні свята у грудні»

Зміст

1 грудня Всесвітній день боротьби з Снідом

1 грудня День працівників прокуратури України

3 грудня Міжнародний день інвалідів

5 грудня День працівників статистики в Україні

6 грудня День Збройних Сил України

7 грудня День місцевого самоврядування в Україні

12 грудня День сухопутних військ України

14 грудня День добродійності в Україні

14 грудня День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 грудня День працівників суду України

19 грудня День святителя Миколи Чудотворця

19 грудня День адвокатури України

20 грудня День міліції в Україні

22 грудня День енергетика

22 грудня День працівників дипломатичної служби України

24 грудня День працівників архівних установ України

Грудень

«Червоними» вихідними днями є державні свята, а також деякі «народні» і церковні. Дискусії про те, які свята визнати, а які відмінити, ведуться до цих пір, тому їх список періодично міняється.

Значком * відмічені державні свята.

Грудень 2008 року

1 грудня - Всесвітній день боротьби з Снідом

Символ солідарності в боротьбі з Снідом і з тими, хто заражений вірусом.

Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах розповсюдження Віл-інфекції. Кількість Українців, які живуть з ВІЧ/СНІДом, досягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - вмирає від Сніду.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала Україну лідером у виконанні заходів профілактики цієї інфекції серед новонароджених і її досвід рекомендований для упровадження в інших регіонах Європи.

Реалізація програми боротьби з ВІЧ/СНІДом знаходиться під особистим контролем Президента України.

1 грудня - День працівників прокуратури України

Герб прокуратури України

Враховуючи роль органів прокуратури України в зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури в справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.

Формування правової системи, а з нею і визначення функцій прокуратури на території сучасної України почалося в глибокій старовині.

В скіфській державі норми права захищали життя, майно, привілеї царської сім'ї і родоплеменної знаті, формувалася функція нагляду, а, значить, існували і наглядачі.

В VI-IV століттях до н.е. в Північному причорномор'ї з'явилися Грецькі поселенці. Законодавча ініціатива у еллінів належала народним зборам, радам міст, їх головам, колегіям, а також своєрідним попередникам сучасних прокурорів - номофилакам (вартові законів), які повинні були стежити за поведінкою людей і посадовців і вимагати від них виконання законів.

В Х сторіччі почало формуватися князівське законодавство староруської держави Київської Русі. Ще княгиня Ольга, встановивши норми і пункти збору дані, посилила функції нагляду. Статути князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого внесли важливі нововведення у фінансове, сімейне і кримінальне право. Велике значення у формуванні правової системи мало ухвалення зведення великокнязівських законів, яке отримало назву «Руська правда». Істотна роль в «Руській правді» відводилася нормам кримінального процесу і права. А оскільки цей процес належало контролювати то, ймовірно, це було наступним кроком в розвитку функції нагляду.

В 1578 році на сеймі Мови Посполитої був утворений Луцький трибунал - вищий суд України. В наступному, в 1579 році, в Батурині був утворений Український трибунал, який складався з семи департаментів. Депутати трибуналу щорічно обирали прокурора (інстигатора), який спостерігав за порядком представлення позовів до суду.

Посада прокурора збереглася в Україні і в XVII сторіччі. В Українському трибуналі разом з гетьманом і іншими вищими чинами засідав і прокурор.

В 1722 році Петро І заснував державний орган для здійснення нагляду за дотриманням законної діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Царська імператорська прокуратура, куди входили і органи прокуратури України, проіснувала до жовтня 1917 року.

Після жовтня 1917 року почався новий етап створення держави і національного самовизначення народу України, етап отримання суверенності. В Українській Народній Республіці (УНР) в грудні 1917 року була заснована Прокураторія, а вже наступного місяця Центральна Рада прийняла Закон «Про створення прокурорського нагляду в Україні».

За часів правління гетьмана Ськоропадського (квітень-грудень 1918 року) приймається Закон «Про утворення державного Сенату».

При створенні в грудні 1918 року Директорії УНР вступає в дію Закон «Про установу прокурорського нагляду в Україні» і поновлюється діяльність Генерального Суду під назвою «Верховний Суд Української Народної Республіки».

За радянських часів Державна прокуратура в Україні була організована в системі Наркомюста 28 червня 1922 року Положенням про прокурорський нагляд.

Законодавство про прокуратуру постійно розвивалося. В 1923 році Прокуратура була введена до складу Верховного Суду СРСР. А пізніше, в 1933 році, утворюється Прокуратура Союзу РСР як централізована система з правом загального керівництва діяльністю прокуратур союзних республік, а разом з тим затверджується Положення про Прокуратуру Союзу РСР.

Слід зазначити, що на процесі Нюрнберга головним обвинувачем від Радянського Союзу був прокурор Української РСР Руденко.

З моменту проголошення України суверенною і незалежною державою почався новий етап розвитку прокуратури. Після ухвалення і введення в дію з 1 грудня 1991 року Закону України «Про прокуратуру» і ряду інших нормативних актів створена правова база організації і діяльності органів прокуратури незалежної України.

Відповідно до положень Конституції України функції прокуратури відповідають, перш за все, позиції формування правової держави.

3 грудня - Міжнародний день інвалідів

В 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Проведення цього дня в Україні встановлено Указом Президента від 27.11.1993 № 566/93.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного положення людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів по поліпшенню їх життєвого рівня.

6 жовтня 2005 року в Україні був прийнятий закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

5 грудня - День працівників статистики в Україні

У житті досягає успіху той, хто має в своєму розпорядженні кращу інформацію

5 грудня в Україні наголошується День працівників статистики, професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.

Ця дата пов'язана з проведенням в 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, наймасштабнішої статистичної роботи. Але перепис – це лише мала частина статистики.

Органи статистики згідно Закону України «Про державну статистику» здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку «статистичної інформації про масові економічні, соціальні, демографічні, екологічні явища і процеси, що відбуваються в Україні і її регіонах».

Всі підсумки статистичних розробок в тому або іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно обнародуватимуться в газетах, на радіо і телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації.

6 грудня - День Збройних Сил України

День Збройних Сил України був встановлений ухвалою Верховної Ради України в 1993 році.

Це свято наголошується щорічно 6 грудня - в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

Цитата з виступу президента України з нагоди святкування:

«Поздоровляю вас з Днем Збройних сил України - всенародним святом захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, цілісності і недоторканності нашої країни.

Що народилася в пам'ятному 1991 році, Українська армія пройшла історичним маршем складний шлях становлення. Зараз йде процес реформування Збройних сил, які повинні відповідати інтеграційним направленостям держави і вимогам сучасного демократичного суспільства. Наші військові виконують бойові завдання по охороні миру і спокою в різних куточках миру, демонструючи високий професіоналізм і піднімаючи міжнародний авторитет України. Миротворча місія є однією з визначальних рис нашої ролі на світовій арені, важливою межею нашої військової політики. Український прапор в гарячих точках планети став символом миролюбності, стабільності і відповідальності».

7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні

7 грудня в Україні наголошується День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято властивого Українцям способу суспільного життя, в основі якого самокеруюче суспільство. Це давня слов'янська і староруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють, вибраним ними представникам, і наділюють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є дійсно народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства.

15 жовтня 1985 року Європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль в становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових Європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його відновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування, так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР і місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілосної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

12 грудня - День сухопутних військ України

Прапор Сухопутних військ ВС України

Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято - День Сухопутних військ, який наголошується щорічно 12 грудня.

Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» в 1996 році.

Ці війська є головним носієм бойової могутності незалежної Української держави. По своєму призначенню і об'єму покладених на них завдань, вони грають вирішальну роль у виконанні своїх функцій, як в мирний, так і у військовий час. За чисельністю вони складають майже половину всіх Збройних Сил України.

Основу керівництва угрупуванням Сухопутних військ складають оперативні командування: Південне - з штабом в Одесі, Західне - в Львові і територіальне управління «Північ» - в Чернігові.

Роди Сухопутних військ Збройних Сил України: механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, армійська авіація, аеромобільні війська, війська протиповітряної оборони. І сьогодні всі, хто має відносини до цих військ, святкують своє професійне свято, виконуючи відповідальну місію по забезпеченню миру і стабільності.

14 грудня - День добродійності в Україні

Свято наголошується щорічно в другу неділю грудня.

Президент Віктор Ющенко своїм Указом № 1220/2007 від 13 грудня 2007 року встановив в Україні нове свято - День добродійності.

Як повідомила прес-служба глави держави, День добродійності встановлений з метою затвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку добродійної діяльності і в підтримку ініціативи суспільних організацій.

14 грудня - День вшановування учасників ліквідації наслідків

аварії на Чорнобильській АЕС

Цей день покликаний нагадати суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців

14 грудня в Україні наголошується День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопаду 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня — Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Річ у тому, що 30 листопаду 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день День ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. В 1994 р. суспільні організації Чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якій запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не ухвалене, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і суспільних організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів - Чорнобильців, найважливіша з яких, недостатній для нормального життя розмір пенсії. Напряму з цією проблемою пов'язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «скориночки» потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Не дивлячись на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. В ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 чоловік зі всього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором хорошого почину, і День ліквідатора з'явиться в Росії, Білорусі і інших країнах.

15 грудня - День працівників суду України

Юрисдикція судів розповсюджується на всі праві відносини в державі

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято – День працівників суду.

В систему судових органів України входять:

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5137
Авторов
на СтудИзбе
440
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее