147282 (Організація роботи дільничної станції Хутір-Михайлівський), страница 3

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація роботи дільничної станції Хутір-Михайлівський", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "транспорт" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "транспорт" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "147282"

Текст 3 страницы из документа "147282"

Працівники ПТО, ПКО розташовуються на середині міжколійя по обидва боки, по одному з кожної сторони, і оглядають поїзд під час руху. Працівники ПТО звертають при цьому увагу на ходові частини, гальмове обладнання й автозчепний пристрій, а працівники ПКО – на стан люків і дверей, кузовів вагонів, правильність розміщення і кріплення вантажів на відкритому рухомому складі.

Оператор ЕОМ 3 розряду (поста списування), робить списування номерів вагонів у порядку їхнього розташування і вводить номери вагонів АРМ поста списування.

Оператор СТЦ, одержавши документи, перевіряє відповідність з номерами вагонів, повноту перевізних документів, при необхідності корегує ТГНЛ.

Документи від прибуваючих непарних розбірних поїздів штемпелюються ст. оператором СТЦ штемпелем з підписом «ЗЕРНОВО-ПРИЙНЯТИЙ», виконується запис вантажної інформації, рефрижераторних секцій, вагонів під охорону й ін., та оператор ЕОМ 4 розряду (контори передачі) роздруковується в 10-ти екземплярах передатна відомість і вручається причетним працівникам.

Не прийняті вагони викреслюються з ПВ. ПВ корегується.

Обробка поїзда після прибуття складається з наступних операцій: технічного огляду вагонів, комерційного огляду, контрольної перевірки поїзда і наявності вантажних документів. Після зупинки поїзда, його закріплення і відчеплення локомотива, оператор ПТО обгороджує поїзд, після чого дає команду приступати до огляду. Порядок огородження викладений у місцевій інструкції про порядок користування пристроями ЕЦ ст. Хутір – Михайлівський Південно-Західної залізниці. Якщо поїзд виходить за корисну довжину колії прийому, він огороджується переносним червоним сигналом оглядачами вагонів. У ході проведення технічного огляду працівники ПТО проводять необхідний ремонт, а також при необхідності роблять відпуск автогальм. Якщо ремонт не може бути зроблений на колії прийому, то працівники ПТО надають ДСЦ акт форми ВУ-23 для подачі вагонів на колії поточного ремонту.

Паралельно з технічним оглядом працівники ПКО виконують огляд поїзда в комерційному відношенні, при якому виявляються несправності вагонів, що загрожують схоронності вантажу і безпеки руху. У процесі огляду поїзда приймальники поїздів 5 розряду перевіряють наявність ЗПУ на вагонах з наступним звіренням їх з даними перевізних документів і ПВ.

Після закінчення огляду і ремонту вагонів в поїзді оглядачі вагонів доповідають оператору ПТО про закінчення огляду, ремонту і відпуск автогальм по двосторонньому парковому зв'язку, після чого він знімає огородження і доповідає черговому по станції про закінчення огляду і ремонту вагонів. Старший зміни оглядач вагонів зобов'язаний розписатися в книзі ВУ-14 у маневрового диспетчера за пред'явлення і закінчення огляду поїзда в технічному відношенні не пізніше 4 годин після огляду поїзда.

По закінченні огляду поїзда оператор ПТО повідомляє маневровому диспетчеру номера вагонів, що вимагають відцепочного ремонту, з наступним заповненням на ці вагони повідомлення ВУ-23. Старший по зміні ПКО – номера вагонів, що вимагають подачі на перевірку, усунення комерційних несправностей з наступним складанням на них акта загальної форми ГУ-23, наданням наряду на відчеплення вагонів і дачі оперативного повідомлення.

Про закінчення огляду поїзда і зняття огородження оператор ПТО повідомляє ДСЦ, ДСП.


Технологія розформування і формування поїздів

Розформування – формування поїздів виконується на гірці малої потужності і витяжній колії №21.

  • Перший маневровий район – розташований у непарній горловині в нього входять: гірка малої потужності, розташована на витяжній колії №45, з якої здійснюється розпуск вагонів на 4 сортувально-відправних колій (№№14 -17) і сортувальну колію №18. У маневровому районі виконується розформування формування дільничних поїздів призначенням на станції Конотоп, Брянськ. Формування вивізних поїздів на станції Свеса, Зернове, Чигинок, розформування груп, що відчіплюються від транзитних поїздів, і підготовка груп вагонів до причеплення, подача вагонів для перевірки на естакаді, контрольного зважування на вагах «Пульсар ВТВ – 1СТ».

  • Другий маневровий район – розташований в парній горловині, у нього входять: витяжна колія №21, 4 сортувально-відправні колії (№№14 – 17) сортувальна колія №18. У маневровому районі виконується підготовка груп, що причіпляються до транзитних поїздів, і причеплення їх до поїздів, відчеплення вагонів від транзитних поїздів, подача і прибирання вагонів по вантажних фронтах, у ремонт, для огляду, перевірки на знеструмлених коліях і зважування; у разі потреби за вказівкою маневрового диспетчера під формування дільничних і вивізних поїздів.

Твердої спеціалізації сортувально-відправних колій немає. Розформування всіх поїздів виконується через гірку малої потужності. ДСПГ проводить розпуск поїздів, згідно отриманого від ДСЦ сортувального листа.

Маневровий диспетчер, одержавши від оператора ЕОМ 4 розряду (накопичувача) розмічений ТГНЛ на поїзд, що надійшов у переробку, перевіряє можливість розміщення вагонів поїзда, що підлягає розформуванню, у межах сортувальних колій. У разі потреби готує сортувальні колії (робить осаджування, підтягування), повідомляє всіх причетних працівників про план розпуску поїзда, переконується через відповідних працівників про відсутність під вагонами гальмових башмаків і сторонніх предметів, дає вказівку оператору ЕОМ 4 розряду (накопичувачу) на складання сортувального листка в АРМі.

У сортувальному листі вказується: кількість вагонів у відчепі, колії напрямку відчепів, стан вагонів у відчепі (порожньої, навантажений, легковагові), особливості проведення маневрової роботи з кожним вагоном у відчепленні (з негабаритним вантажем, провідник, довгобазний, скло, шифер і т.д.). Про заборону розпуску з гірки або заборону пропуску через гірку. Складений сортувальний листок ДСЦ по прямому телефонному зв'язку в повному обсязі передає черговий по гірці.

Відповідно до плану формування і наміченому відправленню поїздів, маневровий диспетчер установлює черговість огляду вагонів на коліях сортувально-відправного парку, про що повідомляє працівникам ПТО, ПКО.

Маневровий диспетчер відповідно до плану відправлення поїздів погоджує з черговим по станції перестановку сформованого поїзда на колію відправлення.

В АРМі оператора ЕОМ 4 розряду (накопичувача) ведеться безперервний облік наявності і розташування вагонів на сортувальних коліях по призначеннях плану формування поїздів. Розмічений ТГНЛ запитується для кожної колії і розташовується на спеціальному робочому столі оператора ЕОМ 4 розряду (накопичувача). Номера вагонів розташовуються в такому порядку, у якому вони фактично розташовані на коліях сортувального парку після розформування. У такій же послідовності оператор ЕОМ 4 розряду (накопичувач) розкладає перевізні документи в осередки.

ДСПГ перед розформуванням поїзда підготовляє сортувальні колії, при необхідності дає вказівка складачу поїздів про осаджування вагонів. У разі потреби маневровий диспетчер дає вказівку локомотиву парної сторони підтягти вагони в парну сторону.

Під час розпуску поїзда черговий по гірці й складач поїздів стежать за правильністю розчіплювання і проходження відчепів, у разі потреби, по парковому гучномовному зв'язку ДСПГ інформує старшого регулювальника швидкості руху вагонів і регулювальника швидкості руху вагонів про зміну напрямку відчепу, а також про відчепи, що при гальмуванні вимагають особливої обережності (рефрижераторні вагони, вагони з вантажами ВМ, із провідниками й інші). Порядок оповіщення працівників про наявність у поїздах, що розпускаються та наявності на сортувальних коліях, вагонів з вантажами окремих категорій, що вимагають особливої обережності, викладений у місцевих інструкціях.

Перед початком розпуску поїзда ДСПГ знайомить маневрову бригаду з планом майбутньої роботи, через складача поїздів ДСП переконується у відсутності під вагонами гальмових башмаків і сторонніх предметів. Після чого дає вказівку машиністу маневрового локомотива про перестановку поїзда на витяжну колію №45. ДСПГ переконується, що регулювальники знаходяться на робочих місцях, після чого по парковому гучномовному зв'язку повідомляє про початок розпуску.

Для повного використання місткості сортувальних колій, рівномірного розподілу роботи між регулювальниками швидкості руху вагонів (РШРВ), а також забезпечення безпеки руху й охорони праці старший регулювальник швидкості руху вагонів у залежності від майбутнього обсягу роботи і ступеня заповнення колій вагонами в необхідних випадках здійснює перестановку РШРВ на сортувальних коліях.

Для найбільш повного використання місткості сортувальних колій і забезпечення зіткнення відчепів з вагонами, що знаходяться на коліях, зі швидкістю не більш 5 км/год, застосовується прицільне гальмування. Прицільне гальмування здійснюється старшими регулювальниками швидкості руху вагонів і регулювальниками швидкості руху вагонів на постійних гальмових позиціях, що обладнані башмакоскидачами, c допомогою ручних гальмових башмаків. Для забезпечення охорони праці старші регулювальники швидкості руху вагонів і регулювальники швидкості руху вагонів укладають гальмові башмаки на колії за допомогою спеціальних вилок.

Після закінчення розпуску черговий по гірці дає вказівку складачеві поїздів, а той у свою чергу – машиністу гіркового локомотива, осадити вагони на сортувальних коліях.

Перед перестановкою поїзда складач поїздів особисто перевіряє збіг поздовжніх осей автозчеплення, забирає з-під вагонів гальмові башмаки і переконується у відсутності перешкоди для руху.

ДСПГ, після закінчення розформування поїзда, повідомляє оператора ЕОМ 4 розряди (накопичувача) про всі зміни в напрямку вагонів на сортувальних коліях у порівнянні з раніше наміченим планом для внесення виправлень в листах обліку накопичення вагонів.

Формування поїзда на витяжній колії №21 виконується складачем поїздів в одну особу, одиночними поштовхами, а при відсутності регулювальника швидкості руху вагонів шляхом осаджування.

Порядок роботи складача в одну особу викладений в «Місцевій інструкції з організації маневрової роботи господарського локомотива складачем поїздів в одну особу по станції Хутір-Михайлівський Південно-Західної залізниці»

Після закінчення маневрової роботи складач поїздів або за його вказівкою регулювальник швидкості руху вагонів зобов'язані оглянути вагони, з якими проводилась маневрова робота. У випадку виявлення будь-яких пошкоджень (відсутність або порушення ЗПУ, розлад навантаження й інші) зобов'язані доповісти ДСЦ.

Довгоскладові поїзди на Конотоп, Брянськ формуються на сортувальних коліях станції. При цьому основна частина поїзда переставляється на одну з вільних приймально-відправних колій (7, 6, 11). Хвостова частина довгоскладового поїзда залишається на одній із сортувальних колій, а при пред'явленні працівникам ПТО сформованого поїзда хвостова частина з'єднується з основною частиною поїзда.

Порядок роботи гірки малої потужності, розміщення регулювальників швидкості руху вагонів викладений у «Інструкції про порядок виконання маневрової роботи на гірці малої потужності станції Хутір-Михайлівський Південно-Західної залізниці». Порядок виконання операцій і норми часу на розформування, формування поїздів на гірці малої потужності показані на графіку.

При формуванні поїздів вагони, що вимагають охорони, ставляться в поїзд одною групою з включенням у неї вагона з перехідною площадкою або підготовленого критого вагона для проїзду наряду воєнізованої охорони. При відсутності вагона з перехідною площадкою або критого порожнього вагона, група вагонів, що підлягає охороні, ставиться в головну частину поїзда не далі 5-ти вагонів від локомотива. У цьому випадку дозволяється проїзд стрільця в кабіні локомотива поїзда. У випадку порушення порядку формування поїзда з вагонами, що охороняються стрілець має право відмовитися від супроводу цих вагонів, про що доповідає начальнику варти воєнізованої охорони і черговому по станції або маневровому диспетчері.

При формуванні великовагових і довгоскладових поїздів порожні вагони необхідно ставити в останню третину поїзда.

Маневри з вагонами, зайнятими людьми, вантажами окремих категорій і з рухомим складом, що вимагає особливої обережності, виконується з дотриманням правил, що передбачені Інструкцією руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.


Організація місцевої роботи

Місцева робота на дільничній станції включає:

  • маневрову роботу з вагонами, що надходять під вивантаження, навантаження, перевантаження;

  • виконання вантажних операцій на коліях загального користування, контейнерному майданчику, під'їзних коліях.

Маневровий диспетчер здійснює оперативне керівництво маневровою роботою по обслуговуванню вантажних пунктів і контролює виконанням плану навантаження і вивантаження.

Маневровий диспетчер забезпечує:

  • виконання змінного плану вантажної роботи;

  • своєчасну подачу місцевих вагонів на вантажні пункти, розміщення і прибирання вагонів з вантажних фронтів, що обслуговуються локомотивом станції;

  • оперативний облік вантажної роботи.

Керівництво місцевою роботою маневровий диспетчер здійснює на підставі:

  • плану роботи станції на зміну, що одержує від начальника станції або його заступників;

  • технологічним процесом станції.

Керівництво місцевою роботою базується на диспетчерському методі, основою якого є:

  • ведення безперервного номерного обліку, розташування і стан місцевих вагонів на станційних навантажувально-розвантажувальних коліях;

  • постійна інформація про підхід поїздів і вагонів з вантажами, про хід виконання вантажних операцій;

  • планування роботи подачі вагонів на вантажні пункти і прибирання вагонів з вантажних колій.

При заступанні на чергування маневровий диспетчер знайомиться зі змінним планом роботи, наявністю місцевих вагонів на коліях станції, вантажних пунктах і під'їзних коліях, ходом навантажувальна-розвантажувальних робіт, а також з даними інформації про підхід місцевих вагонів. Проаналізувавши всі початкові фактори, він ознайомлює виконавців із планом вантажної роботи.

Керуючись інформацією про підхід вагонів під вивантаження (навантаження), даними безперервного обліку наявності вагонів, розташування і їхній стан (навантажений – вивантажений) на станційних і під'їзних коліях, маневровий диспетчер планує маневрову роботу з подачі і прибирання вагонів і дає завдання на виконання маневрової роботи бригаді складачів.

Складач поїздів, керуючись завданням маневрового диспетчера, робить добірку місцевих вагонів по пунктах подачі з таким розрахунком, щоб забезпечити найменшу витрату часу і маневрових засобів на подачу, розміщення і прибирання вагонів з вантажних пунктів.

У процесі виконання вантажних операцій старші прийомоздавальники 4 розряду періодично інформують ДСЦ про хід виконання вантажних операцій і передбачуваний час їхнього закінчення, а по закінченні навантаження або вивантаження повідомляє ДСЦ дані про завантажені вагони з вказуванням номерів вагонів і станції призначення, роду вантажу.

На підставі отриманої інформації про закінчення вантажних операцій, маневровий диспетчер дає завдання складачу поїздів на прибирання вагонів з вантажних пунктів.

Після закінчення обслуговування вантажних пунктів, складач поїздів доповідає маневровому диспетчеру про виконану роботу.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5184
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее