141349 (Дослідження теоретичної концепції системи освіти с позиції соціології), страница 6

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Дослідження теоретичної концепції системи освіти с позиції соціології", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "социология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "социология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "141349"

Текст 6 страницы из документа "141349"

Проаналізувавши відповіді студентів на питання 2, ми дійшли висновки, що більшість студентів (70 %), вважають, що на данний час система освіти в Україні знаходиться не на достатньому рівні розвитку, 25 % респондентів вважають, що сучасна освіта добре розвинена. І лише 5 % респондентів мають особливу власну думку з цього приводу.

Питання 4

На питання, чи потрібно здобувати освіту взагалі, всі студенти відповіли стверджувально, що свідчить, про свідомий вибір вищого навчального закладу, як однієї зі сходинок в здобутті освіти.

Питання 5 (Відкрите питання). Я ви розумієте слово освіта?

На це питання відповідь дало 75 % респондентів:

  • 30% досліджуваних студентів під словом «освіта» розуміють – джерело знань та ґрунт для подальшого щасливого майбутнього;

  • 15 % респондентів дали відповідь, що «освіта» – це знання;

  • 15 % студентів відповіли, що «освіта» – це навчання;

  • 2 респондента (10 %) зазначили, що «освіта» для них – це підвищення рівня свого «Я».

Питання 6

Більшість опитаних студентів – 70 %, вважають, що освіта дається їм «50» на «50», тобто не можна назвати легко, і не можна вказати, що важко, 10 % респондентів вважають, що освіта дається їм легко, і 15 % студентів відчувають складнощі у здобутті вищої освіти.

Питання 7

Відповіді студентів на Питання 6. Розподілилися наступним чином:

бажання бути кращим – 20 %; просто для галочки (всі вчаться і я буду)– 5 %; щоб мати в майбутньому знання (рівень кваліфікації) – 75 %; бажання отримати задоволення (тому що вам подобається) – 0%. Загалом, студенти вважають, що освіта – це майбутнє.

Питання 8. (Відкрите питання) Чи хотіли б ви якихось нововведень в системі освіти? Якщо так, то яких саме?

На жаль на це питання не дали відповідь 20 % респондентів. 20 % опитаних студентів відповіли на питання «ні», 1 респондент (5 %) погодився з даним рівнем в системі освіти, ще 1 (5 %) запропонував скасувати запровадження Болонської системи освіти. Інші відповіді розподілилися наступним чином:

  • 3 респондента (15 %) – запровадження більше практики під час навчання;

  • 4 респондента (20 %) – зменшення навантажень з дисципліни фізичного виховання та поділ групи на секції;

  • 3 респондента (15 %) хотіли б нововведень та комп`ютеризації (тобто прагнення самостійно працювати та обирати)

Отже, загалом простежується прагнення до нововведень у студентів.

При відповіді на питання 9 більшість респондннтів (85 %) відповіли, що освітчені люди – це майбутнє країни, 15 % опитаних студентів зазначили, що суспільству потрібні люди різних категорій. І жоден студен не вважає, що наша країна не рухається до прогресу, що свідчить про позитивне відношення як до майбутнього України, так і до освітчених людей, як важливого аспекту цього майбутнього.

На жаль, більша частина опитаних студентів не знають, або вважають, що Міністр освіти та науки України І.Вакарчук, не справляється зі своїми обов`язками. Тільки 5 % досліджуваних студентів вважають, що за його керівництво ситуація в системі освіти покращилась. Серед 15 % студентів, які мали на це запитання свою власну думку, відповіді розподілились таким чином:

  • що вона (ситуація) змінилась не суттєво;

  • І.Вакарчук справляється зі своїми обов`язками на 30 % зі 100 %;

  • більшості студентам, не подобається остання реформа в системі освіти.

Отже, опитані студенти загалом вважають, що Міністр освіти та науки України в середньому справляється зі своїми обов`язками на 50 %.

При аналізі відповідей респондентів на питання 11, ми дійшли висновку, що абсолютна більшість (70 %) опитаних студентів вважають, що обов`язково потрібні зміни в становищі системи освіти на сучасному етапі. І лише 30 % опитаних студентів вважають, що змінювати нічого не потрібно.

Для 40 % респондентів освіта грає головну роль в житті на данному етапі, 55 % респондентів, вважають, що освіта займає друге місце в їхньому житті. 5 % опитаних студентів загалом впевнені, що найперше місце в житті студента посідає освіта.

70 % опитаних респондентів вважають, що освіта потрібна для сучасної людини, 30 % опитаних студентів відповіли, що можна обійтись без освіти. Це свідчить про те, що для більшості студентів, які приймали участь в опитуванні освіта має велике значення в житті.

100 % опитаних респондентів на даному етапі здобувають вищу освіту.

Із відповідей студентів на питання 15 видно, що більша частина респондентів (60 %) вважають, що за кордоном краща якість освіти, але і не надто меньше студентів (40 %) впевнені, що в Україні краще здобувати освіту, ніж за кордоном.

Із відповідей студентів видно, що більшість (80 %) воліє, щоб освіта в Україні була безкоштовною, 10 % респондентів, не мають нічного проти, якщо б освіта була платною, і 10 % студентів мають власну точку зору на це запитання.

Враження студентів про Болонську систему освіти у студентів розділилися майже порівну: 50 % опитаних вважають її ефективною, 45 % респондентів не вважають її еталоном в оцінюванні і взагалі у здобутті знань, і 5 % досліджуваних студентів мають свій варіант відповіді на це питання.

При відповіді на питання 18, абсолютна більшість опитаних студентів (80 %) засвідчила, що не вважає запровадження 12-річної системи навчання у середній школі, вірним кроком. 15 % респондентів думають, що це правильний крок, на шляху до реформування системи освіти. І лише 5 % респондентів не мають з цього приводу визначеної точки зору.

Питання 19. (Відкрите питання) Яка має бути сучасна школа ХХІ ст.? Ваша відповідь.

Опитано 20 респондентів, з яких 15 % на жаль, не дало відповідь на це запитання.

  • 2 респондента (10 %) не знають відповіді на це запитання;

  • 2 респондента (10 %) вважають, що потрібно добавити більше практичних занять (поїздки за кордон, походи в різні музеї);

  • 3 респондента (15 %) – за те, щоб школа розвивалась у плані виховання особистості;

  • 1 студент (5 %) хоче, щоб все було по-старому, і не потрібно водити шкільної реформи;

  • 1 студент (5 %) – за те, щоб відмінили 12-річну систему навчання;

  • 2 респондента (10 %) бажали б щоб школа була вільного відвідування;

  • 6 респондентів (30 %) хотіли би, щоб школа була технічно обладнана та комп’ютеризована.

Питання 20. (Відкрите питання). Критерії оцінювання в ВНЗ?

На жаль, жоден з 20 респондентів не спромігся дати відповіді на це запитання, що свідчить про недостатній досвід та недостатній багаж знань студентів 1-го курсу про навчальний процес у ВНЗ, про альтернативи у системі оцінювання, її можливі варіанти.

Питання 21

Відповідно до розподілу відповідей респондентів на питання 20, можна констатувати, що більшість опитаних студентів (60 %) воліють, щоб лекцій і семінарських занять у навчальному процесі у ВНЗ було порівну, 25 % респондентів бажають, щоб лекції переважали, адже інформація, що розповідає викладач засвоюється більше. 15 % студентів віддають перевагу семінарським заняттям, адже людина опрацювавши самостійно має більший багаж знань. Думки різні, тому що люди мають різні погляди – одні прагнуть досконалості, інші, навпаки, а деякі просто не зосереджені.

45 % опитаних студентів вважають, що навчання у ВНЗ повинно тривати 5 років, 40 % хотіли би, щоб навчання для збодуття вищої освіти скоротилося б до 3-х років, і 15 % респондентів мають власну точку зору з приводу цього притання.

Питання 23. (Відкрите питання) Як в даний час зробити систему освіти кращою? Ваш варіант

35 % респондентів (7 студентів) не змогли дати відповідь на це питання.

  • 2 респонденти (10 %) вважають, що потрібно ліквідувати хабарництво і зробити освіту більш доступною;

  • 1 студент (5 %) – за те, щоб вимоги до викладання підвищились;

  • 3 студентів (15 %) – хотіли би, щоб ВНЗ були забезпечені новітніми технологіями;

  • 2 респондентів (10 %) – запропонували вчитися і старатися, щоб покращити систему освіти;

  • 1 студент (5 %) – хотів би, щоб на навчання виділялось більше грошей, щоб молоді люди були фахівцями у своїй галузі та могли б конкурувати з закордонними фахівцями;

  • 1 студент (5 %) вважає що потрібно зменшити доступ вступу до навчально-виховного закладу (НВЗ) наполовину;

  • 1 студент (5 %) – запропонував, перш ніж вводити засади потрібно їх затвердити в міністерстві освіти та науки;

  • 2 студентів (10 %) – важко відповісти або все влаштовує.

Відповідь на це питання засвідчує, що в кредитно-модульній системі оцінювання у опитаних домінує негативна форма. Так, 35 % опитаних студентів задоволені існуючою системою оцінювання, а 10 % респондентів взагалі не мають точки зору з даного питання. 55 % респондентів вважають що кредитно-модульна система оцінювання не найкращий варіант оцінювання у ВНЗ. Це свідчить про те, що потрібно перш ніж вдосконалювати або впроваджувати якусь систему в нашій країні, ознайомити або підготувати людей до нового. До тих технологій, які були б доступні кожному, але щоб вони в основі базувались саме на цій системі.

Судячи із відповідей респондентів на питання 25, 85 % опитаних вважає, що Україна на вірному шляху, і в неї є шанс підвищити рівень системи освіти у майбутньому. 15 % опитаних студентів песимістично відносяться до майбутнього системи освіти, і вважають, що нічого кардинально не зміниться.

Підсумкові зведені таблиці

№н/п

Питання

Чоловіки

Жінки

Чоловіки (%)

Жінки(%)

Разом(%)

1

Ваша стать?

а) чоловіча

7

-

35 %

-

100 %

б) жіноча

-

13

-

65 %

2

3

На вашу думку, в наш час добре розвинута освіта в Україні?

а) так

-

5

-

25 %

100 %

б) ні

7

7

35 %

35 %

в) ваш варіант

-

1

-

5 %

4

Чи потрібно здобувати освіту взагалі?

а) так, безперечно

7

13

35 %

65 %

100 %

б) ні

-

-

-

-

5

Як ви розумієте слово «освіта»?

3

11

15 %

55 %

70 %

6

Чи легко вам далась освіта (чи дається)?

а) так

1

1

5 %

5 %

100 %

б) «50» на «50»

3

11

15 %

55 %

в) ні

2

1

10 %

5 %

7

Яка роль освіти в житті людини?

а) бажання бути кращим

2

2

10 %

10 %

100 %

б) просто для галочки (всі вчаться і я буду)

1

-

5 %

-

в) бажання одержання задоволення (тому що тобі подобається)

-

-

-

-

г) щоб мати в майбутньому знання (рівень кваліфікації)

4

11

20 %

55 %

8

Чи хотіли б ви якихось нововведень в системі освіти? Якщо, так, то яких саме.

6

10

30 %

55 %

80 %

9

В майбутньому потрібні освічені люди (як ви вважаєте)?

а) так звичайно (це наше майбутнє);

6

11

30 %

55 %

100 %

б) в деякій мірі (суспільству потрібні різні);

1

2

5 %

10 %

в) ні (адже ми не рухаємось до прогресу)

-

-

-

-

10

Чи справляється, на вашу думку, зі своїми обов`язками міністр освіти і науки України?

а) так

-

1

-

5 %

100 %

б) ні

4

4

20 %

20 %

в) не знаю

3

5

15 %

25 %

г) ваш варіант

-

3

-

15 %

11

Чи потрібно змінювати теперішнє становище освіти?

а) так, потрібно

5

9

25 %

45 %

100 %

б) ні, не потрібно (від цього нічого не зміниться)

2

4

10 %

20 %

12

Яке місце у вашому житті посідає освіта?

а) перше (головне)

2

6

10 %

30 %

100 %

б) друге

5

6

25 %

30 %

в) ніяке

-

-

-

-

г) ваш варіант

-

1

-

5 %

13

Як ви вважаєте, чи потрібна для сучасної людини освіта?

а) потрібна

5

9

25 %

45 %

100 %

б) можна обійтися без неї

2

4

10 %

20 %

в) ваш варіант

-

-

-

-

14

Яку на даний час ви здобуваєте освіту?

а) середню

-

-

-

-

100 %

б) вищу

7

13

35 %

65 %

в) ваш варіант

-

-

-

-

15

Де краще здобувати освіту?

а) в Україні

4

4

20 %

20 %

100 %

б) за кордоном

3

9

15 %

45 %

16

Чи повинна освіта бути платною?

а) так

1

1

5 %

5 %

100%

б) ні

6

10

30 %

50 %

в) ваш варіант

-

2

-

10 %

17

Чи подобається вам Болонська система оцінювання (взагалі рівень освіти?)

а) так

3

7

15 %

35 %

100 %

б) ні

4

5

20 %

25 %

в) ваш варіант

-

1

-

5 %

18

Чи потрібно було вводити 12 років навчання в середніх школах?

а) так

1

2

5 %

10 %

100 %

б) не знаю

1

-

5 %

-

в) ні

5

11

25 %

55 %

19

Яка має бути сучасна школа ХХІ ст.? Ваша відповідь.

5

11

25 %

55 %

80 %

20

Критерії оцінювання ВНЗ (___)? Ваша відповідь.

4

7

20 %

35 %

55 %

21

Чого повинно бути більше в ВНЗ?

а) лекцій

-

5

-

25 %

100 %

б) семінарських занять

1

2

5 %

10 %

в) порівну

6

6

30 %

30 %

22

На вашу думку, скільки повинно тривати навчання на здобуття вищої освіти?

а) 3 роки

3

5

15 %

25 %

100 %

б) 5 років

4

5

20 %

25 %

в) ваш варіант

-

3

-

15 %

23

Яким чином, в даний час зробити освіту кращою? Ваш варіант відповіді.

4

10

20 %

55 %

100 %

24

Чи подобається вам кредитно-модульна система оцінювання (у ВНЗ)?

а) так

3

4

15 %

20 %

100 %

б) не знаю

-

2

-

10 %

в) ні, не подобається

4

7

20 %

35 %

25

Чи є в Україні шанси підвищити рівень освіти в майбутньому?

а) так

6

11

30 %

55 %

100 %

б) ні

1

2

5 %

10 %

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5231
Авторов
на СтудИзбе
425
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее