81749 (Письмові товари)

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Письмові товари", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "маркетинг" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "маркетинг" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "81749"

Текст из документа "81749"

Зміст

Вступ 3

1. Класифікація і асортимент шкільно-письмових товарів 4

2. Планування відділу шкільно-письмових товарів у магазині 7

3. Організація робочого місця продавця. Розміщення і викладка шкільно-письмових товарів в торговельному залі 12

4. Охорона праці в магазині 23

5. Приймання і зберігання шкільно-письмових товарів в магазині 28

Висновки 30

Література 32


Вступ

Актуальність теми випливає з перетворень в економіці України, які вимагають створення конкурентоспроможної експортно-орієнтованої економіки.

Метою роботи є дослідження товарознавчих аспектів ринку шкільно-письмових товарів в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:

  • проаналізувати сучасний стан ринку шкільно-письмових товарів в Україні та представлений на ньому асортимент;

  • розробити номенклатуру показників для оцінки якості та конкурентоспроможності шкільно-письмових товарів;

  • визначити рівень якості шкільно-письмових товарів;

  • дослідити конкурентоспроможність шкільно-письмових товарів вітчизняного виробництва на ринку України.

Об’єктом дослідження є шкільно-письмові товари, які представлені на ринку України.

Предметом дослідження є асортимент, якість та конкурентоспроможність шкільно-письмових товарів.

Методи дослідження. Для визначення рівня якості виготовлюваних або освоюваних виробництвом нових виробів застосовують ряд методів: об'єктивний, органолептичний методи використову­ють для визначення абсолютного рівня якості, а диференційований і комплексний — відносного рівня якості окремих видів продукції.

  1. Класифікація і асортимент шкільно-письмових товарів

Олівці складаються з пишучого стрижня й оболонки. Пишучі стрижні підрозділяють на чорнографітні, копіювальні, кольорові. Оболонку олівців виготовляють із деревини кедра, липи.

Твердість пишучого стрижня чорнографітних олівців залежить від співвідношення глини й графіту. По ступені твердості олівці підрозділяють на 15 груп: від 6М до 7Т, самий м'який олівець - 6М, самий твердий - 7Т. Існують спеціальні олівці з особливими властивостями пишучого стрижня: для оцінок на склі, шкірі, дереві; "Ретуш" - для ретушування фотографій.

Фломастери - олівці з капілярним стрижнем; бувають одноразового й багаторазового заправлення.

Механічні олівці - змінний стрижень вільно переміщається уздовж осі олівця. Корпус механічних олівців виконаний із пластмаси, металу.

Ручки. За принципом нанесення чорнила на папір автоматичні ручки підрозділяють на пір'яні й кулькові, а пір'яні по способі набору чорнила - на поршневі й пипеточні.

У кулькових ручок пишучим вузлом є металевий конус, в отворі якого закріплений металева кулька.

При листі кулька обертається в гнізді й переносить на папір кольорову пасту. Чорнило для авторучок являють собою водяний розчин барвника з додаванням спирту й гліцерину. Туш виробляють із пігменту, казеїну (він є зв'язувальною речовиною), з додаванням фенолу (захист від пліснявіння), цукру й етилового спирту - для додання морозовитривалості. Приналежності для креслення В асортименти входять: готовальні, креслярські дошки, лінійки, рейсшини, косинці, лекала, транспортири, циркулі, кнопки й інші вироби.

У комплект готовалень входять основні креслярські інструменти: циркулі креслярські - більший і малі; циркуль розмічальний великий, кронциркуль розмічальний, кронциркуль комбінований, штангенциркуль, рейсфедер (великий, середній і малий). Крім основних, у готовальню входять допоміжні інструменти: піна для зберігання запасних голок і графітних стрижнів, викрутка-піна, транспортир для виміру кутів і ін. Готовальні підрозділяють на шкільні, універсальні й конструкторські.

Авторучки - це всі ручки, у яких чорнило із внутрішнього резервуара автоматично надходять до пишучого вузла (їм може бути як перо, так і кулька, і волокно). Поняття авторучки протиставляється тільки традиційній ручці – власно для пера або стрижня.

Глобально всі ручки можна розділити по видимому оком елементу пишучого вузла. Це: кулькові ручки (до складу пишучого вузла входить металева кулька), капілярні (чорнило подаються через пористе волокно за принципом фломастера) і пір'яні. Всі інші винаходи у світі ручок будувалися по цій найпростішій схемі, і поки нічого принципово нового придумано не було. Поняття «лінер» («лайнер», або «лінер») досить умовно. Ручкою лінером можна назвати будь-яку ручку, вузол, що пише, якої виконаний у вигляді голки. Лінери прийшли в народ з технічної категорії пишучих інструментів, їх найближчий чорнильний родич - рапідограф. Тому, наприклад, такі поняття, як «гелевий/чорнильний линер з кульковим наконечником», «чорнильний линер з капілярним наконечником» - цілком виправдані й можуть співіснувати на ринку. Поняття «ролер» ще більш умовно - це, скажемо так, «європейська модель кулькової ручки». У всіх ролерів пишучий вузол - кульковий, і відрізняються вони друг від друга й від інших ручок тільки типом чорнила й способом їхньої подачі.

Набагато цікавіше розподіл ручок на види по типі барвного складу й способу його подачі. У цій області дотепер тривають розробки, і щороку ми з вами одержуємо безліч нових назв ручок.

Шкільні канцтовари виділяють в окремий сегмент ринку. З офісною продукцією вони перетинаються у невеликій кількості позицій - олівці, ручки, ластики та інше. Вітчизняний виробник вже повністю забезпечує ринок зошитами та щоденниками, однак наситити ринок іншими товарами українське виробництво, за прогнозами, зможе не скоро. Як і в офісних товарах, тут переважну частину продукції забезпечують азіатські виробники.

Канцтовари для школи характерні яскраво вираженою сезонністю. За рахунок масованого продажу в серпні, вересні та жовтні, а також невеликому сплеску в другому півріччі, постачальники шкільних канцтоварів живуть цілий рік. Частка шкільних канцтоварів складає близько 40 відсотків від загальної кількості. Проте, якщо попит на офісні товари щороку зростає, то на шкільні тримається на стабільному рівні.

Основним каналом збуту шкільних канцтоварів залишаються базари, хоча дедалі більше зростає роль магазинів та супермаркетів. Оскільки продаж шкільних канцтоварів здебільшого пасивний, значна увага приділяється рекламі та «розкручуванню» брендів, яскравим прикладом якого є широкомасштабні рекламні акції бренду «Сlass».

  1. Планування відділу шкільно-письмових товарів у магазині

Роздрібний продаж шкільно-письмових товарів здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі фірмові, підприємства з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства роздрібної торгівлі споживчої кооперації, дрібнороздрібну торговельну мережу.

Оскільки шкільно-письмові товари є підгрупою канцелярських товарів, то в подальшому будемо розглядати організацію продажу канцелярських товарів, тому що в окремий відділ шкільно-письмові товари виділяються тільки в спеціалізованих канцелярських крамницях.

Роздрібна торгівля канцелярськими товарами може здійснюватися декількома різновидами магазинів.

У першу чергу, це спеціалізовані магазини. Другий різновид - універмаги, які пропонують подарунковий і представницький асортимент. Як правило, це якісна та дорога канцелярська продукція.

Торговельні супер- та гіпермаркети, кількість яких постійно зростає в останнього часу, також пропонують серед свого асортименту канцелярію. До того ж, "перетягують" значну частину найбільш забезпечених покупців, тобто родини, які мають машини.

Переваги крупних торговельних мереж полягають у тому, що їх відвідувачам зручно купувати все необхідне в одному місці, до того ж, такі магазини можуть працювати на дуже низьких цінах, привабливих для всіх верств населення.

Один із видів роздрібної торгівлі - канцелярські крамниці. На ринку України вибір магазинів досить широкий. Для того щоб магазин був успішним, сьогодні потрібно вирватись з інформаційного хаосу ринку та встановити емоційний взаємозв'язок з покупцем. Торговці починають усвідомлювати помилковість методу, коли вони, наприклад, минулого тижня пропонували споживачам знижку 40%, пропонують її на цьому тижні і пропонуватимуть у майбутньому. Потрібно постійно вигадувати щось нове. Усі крамниці мають спільну тенденцію, а саме: окремо виділяють місця та стенди для певних торгових марок, так званих ринкових брендів, оскільки вони диференціюються між собою та викликають асоціації у споживача.

За останні декілька років на ринку дитячих шкільних канцтоварів чітко сформувалась така тенденція: споживачі стали вимогливими не до ціни, а до якості товару. Сьогодні набагато більший попит мають такі товари, які відповідають найвищим вимогам: це, наприклад, високий відсоток білизни паперу зошитів і альбомів для малювання, відповідний естетичний вигляд і висока щільність обкладинок, зручність у користуванні для дітей тими чи іншими канцелярськими товарами, рюкзаками, пеналами тощо.

Як відомо, товари для школи характеризуються сезонністю продажу. Найбільш яскраво виражену сезонність мають зошити, пенали та рюкзаки. Фахівці визначають три хвилі продажу продукції протягом усього року. Найбільший серед них - літній (липень-серпень). До цього ж періоду належить і друга частина вересня. Інший "піковий" період - це передноворічні свята, коли батьки роблять дітям невеличкі подарунки.
У цей період продається в основному так звана дрібна шкільна група - фломастери, фарби тощо. І третій момент споживацької активності збігається з випуском малюків із дитячих садочків, коли батьки поспішають зробити перший "шкільний" подарунок своїм дошкільняткам переважно у вигляді ранців чи пеналів. Однак у даному випадку мова йде про оптові продажі, оскільки між ними і кінцевим продажем у магазинах існує ще певний проміжок часу.

Рівень життя населення хоч і повільно, але підвищується. Сьогодні батьки згодні купити більш дорогу річ, але якщо будуть впевнені, що їхня дитина, наприклад, не псує зір, пишучи в зошиті на сірому папері.

Сьогодні значно розширюється асортимент товарів: якщо раніше батьки могли купити своїй дитині набори фломастерів або олівців в основному лише із 6 кольорів, то на сьогодні більший попит мають набори з 12-18 кольорів. З`явились різноманітні яскраві набори дитячої творчості (ліпка з пластику або пластиліну) для учнів початкових класів - ще кілька років тому така продукція якщо і була на ринку, то у невеликому асортименті, і дозволити собі придбати такий набір могли далеко не всі батьки. Час від часу на ринку з'являються такі забавні товари, як дитяча "ручка-прилипучка" або "брелоки-вилупкоочки". Усі ці новинки займають свою нішу. У них є власні прихильники і противники. Деякі оператори ринку, виходячи із власних переконань, навіть не намагаються просувати таку новинку на українському ринку, вважаючи, що це тільки відволікатиме дітей від навчального процесу. А дехто з постачальників канцтоварів робить основну ставку нового навчального сезону саме на подібні шкільні іграшки.
Особливістю українського ринку шкільних канцтоварів стало часткове зміцнення позицій вітчизняних виробників. Крупні компанії-постачальники почали закуповувати продукцію на внутрішньому ринку.

Ринок зошитової продукції на сьогодні досить суттєво розвинувся. На ринку працює близько 10-ти потужних компаній-виробників. Усі виробники зошитів на сьогодні повинні виробляти свою продукцію за нормами ДСТУ, затвердженими ще в радянські часи. Зараз постійно проводяться перевірки нашої продукції на відповідність чинним держстандартам. І ситуація така, що жоден з виробників не дотримується всіх визначених стандартів і вся продукція, фактично, підлягає арешту. На ринку ще й досі є недоброякісна дешева зошитова продукція, яка не відповідає жодним стандартам. Постачальників таких зошитів знайти важко, і за це ніхто не береться, у той час як з основних вітчизняних виробників стягують штрафи. І найбільша проблема в цій ситуації - незатверджені державні параметри на виробництво зошитів. Хоча зараз корпорація "Укрпапірпром" і розробляє нові ДСТУ, але це все в процесі. І розмови про те, що ДСТУ в розробці, і виробники фактично не мають у розпорядженні таких норм випуску своєї продукції, які б відповідали реаліям сучасного ринку, ні до чого не призводять. Отже, склалась парадоксальна ситуація: ніхто на ринку не виробляє зошитів, які б відповідали чинним нормам.

Багато компаній розширюють асортимент продукції і продовжують виробляти продукцію високої якості. Рік видався не надто прибутковим через підвищення цін на папір і картон. Відповідно - з 1 травня декілька основних компаній нашої галузі підняли ціни на зошити на 5%. Увесь товар компанії намагаються збути протягом сезону шкільного базару (особливо це стосується діяльності представництв у регіонах). Торгівля в міжсезоння здійснюється лише в супермаркетах столиці. Кожний з крупних операторів ринку зайняв свою нішу і проводить діяльність у своєму сегменті. Компанії намагаються не створювати одна одній жорсткої конкуренції.
Зараз вагомим чинником для успішного функціонування компаній на ринку є асортимент: якщо фірма пропонує широкий вибір товару, то з нею зручно співпрацювати, закуповуючи продукцію різних видів. Так, у компанії "Мрії збуваються!" нараховується більше 300 колекцій зошитів (1200 обкладинок). Виробники уникають пропаганди агресії на обкладинках зошитів - малюнки нейтральні за емоційним забарвленням, або такі, які викликають у дитини лише позитивні емоції А також випускають прості зошити, без особливого дизайну на обкладинці. Є й тематичні обкладинки, під конкретні шкільні дисципліни. Особлива увага в компанії приділяється виробництву альбомів на спіралі та пружині. З`явилися також зошити різноманітних форматів (А4, А6, А7, В5) з обкладинкою "під пластик" - за рахунок подвійної ламінації створюється враження, що вона пластикова. Така обкладинка довговічна і не потребує додаткового захисту поверхні від затирання, забруднення тощо. Позитивним моментом сьогодні на ринку зошитів є також те, що значно зменшилась кількість польської та російської продукції. Українські виробники повністю задовольняють попит вітчизняного покупця на зошитову продукцію, хоч зараз вони і не мають підтримки з боку держави.

Планування відділу канцелярських товарів в магазині залежить від обсягів продажу, асортименту товарів та інших можливостей магазину, тому шкільно-письмові товари можуть реалізовуватись як в окремому відділі, розташовані на прилавках, вітринах та стелажах, так і на маленькому прилавку як супутній товар.


3. Організація робочого місця продавця. Розміщення і викладка шкільно-письмових товарів в торговельному залі

Робоче місце продавця повинно бути належним чином обладнане (криті або відкриті столи, прилавки), мати площу для викладки і зберігання запасів товарів тощо.

Основним торговельним приміщенням є торговельний зал, що, як правило, займає більшу частку в загальній площі магазина. Він служить для розміщення робочого й виставочного запасу товарів, тут виробляється відбір товарів покупцями, здійснюються розрахункові операції за відібрані товари, виявляються різні додаткові послуги покупцям. У торговельному залі організовані робочі місця продавців, касирів, продавців-консультантів, касирів-контролерів і інших працівників магазина. Тому пристрій і планування торговельного залу повинні відповідати вимогам раціональної організації чинених тут операцій. Найважливішими із цих вимог є: вільний рух купівельного потоку; забезпечення найкоротших шляхів руху товарів із зон зберігання й підготовки товарів до продажу до місць їхнього викладення й розміщення; створення умов гарної оглядовості й зручності для орієнтації покупців.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее