91792 (Клініко-патогенетичне обґрунтування нових методів лікування псоріазу з аналізом динаміки психо-соціальної адаптації хворих), страница 3

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Клініко-патогенетичне обґрунтування нових методів лікування псоріазу з аналізом динаміки психо-соціальної адаптації хворих", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "медицина" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "медицина, здоровье" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "91792"

Текст 3 страницы из документа "91792"

У кожного обстеженого нами хворого на розповсюджений псоріаз спостерігалися 5 і більше симптомів, які відображають якість життя. Аналізуючи наведені показники, зауважимо, що в пацієнтів із розповсюдженим псоріазом І-ї групи, які поряд із традиційною терапією отримували “Кардонат” і “Дарсіл”, порівняно з пацієнтами, які хворі на розповсюджений псоріаз, яким застосовували виключно традиційну терапію, спостерігається вираженіша позитивна динаміка у зниженні негативного впливу на щоденну роботу та активність, статеві стосунки, зникнення поганого настрою, суб’єктивних відчуттів та підвищеної дратівливості.

Під час аналізу отриманих даних ми спостерігали достовірно (р10,05) менший порівняно із аналогічним показником до лікування і становив: (56,12±0,72) балів – після ТТ та (57,64±1,22) балів – до лікування. Рівень ситуаційної тривожності в осіб, які становили КГ – контрольну групу – був (42,74±1,26) бали. В порівнянні рівнів ситуаційної тривожності в обстежених хворих на РП після лікування в І-й та контрольній групах спостерігалася недостовірна (р2>0,05) різниця. В той час, у порівнянні аналогічних показників після лікування у ІІ-й та КГ різниця була достовірною (р2<0,001). У хворих рівень особистісної тривожності до лікування був достовірно (р10,05), порівняно з аналогічним показником до лікування, і складали: (76,54±1,63) балів – після лікування та (79,82±1,32) балів – до лікування. У контрольній групі (КГ) (практично здорові) даний рівень був (54,24±0,16) бали. Різниця рівнів особистісної тривожності у порівнянні показників після лікування за нашою методикою і ТТ та контрольною групою була p2>0,05 та p2<0,001 відповідно. Ми досліджували рівень опірності до стресу до і після лікування за нашою методикою (І група) та традиційною терапією (ІІ група), який був вищий з різною достовірністю в обох групах після лікування. Так, до лікування в І групі порівняння опірності до стресу складав (293,86±5,18) бали, а після лікування за нашою методикою – (181,82±4,74) бал (р10,05). У групі хворих, які становили КГ рівень опірності до стресу становив (172,46±19,41) бали. Спостерігалася недостовірна (р2>0,05) різниця в порівнянні показника опірності до стресу після лікування за нашою методикою і КГ та достовірна (p2<0,001) різниця між аналогічними рівнями ТТ і контрольною групою (КГ).

Отже, вивчення стану психосоціальної адаптації хворих на розповсюджений псоріаз показало взаємозв’язок соматичної та психоемоційної сфери. Взаємозв’язок психічної та шкірної сфер є новим як на рівні загальної медичної концепції, так і з позицій приватного ставлення до хвороби (клінічного, нейрофізіологічного, психодинамічного, психосоматичного).

У результаті клініко-психологічного обстеження хворих на розповсюджений псоріаз ми спостерігали нервово-психічні розлади, особистісну й соціальну дезадаптацію. Після проведення лікування таких хворих за нашою методикою відзначено значну позитивну динаміку клінічних показників психосоціальної адаптації.

Ми звернули увагу на більш виражені зміни показників перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної системи захисту (АОСЗ) в обстежених хворих до і після проведеного лікування за нашою методикою (І група), порівняно з традиційною терапією (ІІ група) з приводу розповсюдженого псоріазу.

Зокрема, наявні достовірні зміни показника малонового альдегіду (МА) в обстежених хворих на розповсюджений псоріаз І і ІІ груп до і після лікування. У порівнянні кількості малонового альдегіду в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p2<0,05) різницю. Спостерігалася достовірна різниця показника МА після лікування за нашою методикою (p3<0,01) і ТТ (p30,05) різницю. Різниця кількості дієнових кон’югатів після лікування за нашою методикою та контрольної групи (практично здорових осіб) була з достовірністю p3<0,05. Різниця аналогічного показника у порівнянні після лікування ТТ і КГ була із достовірністю p3<0,001. Достовірно вища (р1<0,001) кількість каталази була до лікування в сироватці обстежених хворих на розповсюджений псоріаз, ніж після лікування за нашою методикою. У порівнянні кількості каталази в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p2<0,001) різницю. Різниця кількості каталази у порівнянні показників після лікування за нашою методикою і ТТ та контрольною групою була p30,05 відповідно. Значна динаміка відбулася з боку карбоангідрази в обстежених хворих І і ІІ груп на розповсюджений псоріаз до і після лікування. У порівнянні показника карбоангідрази в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p2<0,001) різницю. Різниця показника карбоангідрази у порівнянні після лікування за нашою методикою і ТТ та контрольною групою була p3>0,05 та p3<0,001 відповідно. Під час аналізу отриманих даних ми спостерігали достовірно вищий (р1<0,001) рівень трансферину після лікування за нашою методикою в сироватці крові обстежених хворих на розповсюджений псоріаз, ніж до лікування. У порівнянні рівнів трансферину в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та традиційною терапією встановлено достовірну (p20,05 та p3<0,001 відповідно. У сироватці крові хворих рівень церулоплазміну до лікування був достовірно вищий від такого ж показника в обстежених хворих після лікування в І і ІІ групах. У порівнянні рівнів показника церулоплазміну в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та традиційною терапією встановлено достовірну (p20,05 та p3<0,001 відповідно.

Для підтвердження впливу на різноманітні функції печінки ми вивчали такі ферментативні показники печінки в обстежених нами хворих на розповсюджений псоріаз: аланінамінотрансфераза (АлаТ), аспартатамінотрансфераза (АсаТ), холінестераза (ХЕ), сорбітолдегідрогеназа (СДГ), аргіназа (Арг), лактатдегідрогеназа (ЛДГ). Під час дослідження в обстежених хворих на розповсюджений псоріаз рівень аланінамінотрансфераза (АлаТ) до лікування був вищий із однаковою достовірністю (р1<0,001), ніж аналогічний показник після лікування хворих в І і ІІ групах. У порівнянні рівнів аланінамінотрансферази (АлаТ) в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та традиційною терапією встановлено достовірну (p2<0,001) різницю. В статистичному порівнянні рівнів аланінамінотрансферази (АлаТ) після лікування за нашою методикою і ТТ та контрольною групою (КГ) спостерігалася однакова достовірна (p30,05) різницю. Спостерігалася різна достовірна (p3<0,001) різниця у порівнянні показника АсаТ після лікування за нашою методикою (р3<0,05) і ТТ (p3<0,001) та контрольною групою (КГ). В сироватці крові хворих рівень ХЕ до лікування був достовірно менший від такого ж показника в обстежених хворих після лікування в І і ІІ групах. У порівнянні рівнів показника ХЕ в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та традиційною терапією встановлено достовірну (p20,05 та p3<0,001 відповідно. Достовірно вища (р1<0,001) кількість сорбітолдегідрогенази (СДГ) була до лікування в сироватці обстежених хворих на розповсюджений псоріаз, ніж після лікування за нашою методикою. В порівнянні кількості сорбітолдегідрогенази (СДГ) в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p20,05 та p3<0,001 відповідно. Значна динаміка відбулася щодо показника аргінази (Арг) в обстежених хворих І і ІІ груп на розповсюджений псоріаз до і після лікування. У порівнянні показника аргінази (Арг) в обстежених нами хворих І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p2<0,001) різницю. Різниця показника аргінази (Арг) після лікування за нашою методикою і ТТ та контрольною групою була p30,05 відповідно. Після лікування традиційною терапією (ІІ група) різниця лактатдегідрогенази була достовірна (р1<0,05), порівняно з показником до лікування. У порівнянні кількості лактатдегідрогенази (ЛДГ) в обстежених нами хворих на розповсюджений псоріаз І і ІІ груп після проведеного лікування за нашою методикою та ТТ встановлено достовірну (p20,05, а різниця аналогічного показника в порівнянні після лікування ТТ і КГ була із достовірністю p3<0,001.

ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування і нове вирішення наукової задачі, що полягає у підвищенні ефективності лікування хворих на розповсюджений псоріаз на основі вивчення клініко-патогенетичних особливостей перебігу даного захворювання та використання в комплексній терапії вітчизняних препаратів: комплексу вітамінів та амінокислот – “Кардонату” у поєднанні із гепатопротектором – “Дарсіл”.

1. Під час обстеження 120 хворих на розповсюджений псоріаз спостерігалась як типова (бляшковидна) форма перебігу захворювання, так і атипові форми перебігу – артропатична, пустульозна, еритродермічна. Із артропатичною формою перебігу було 11 (9,17%) пацієнтів, пустульозною – 1 (0,8%) пацієнт і з еритродермічною – 2 (1,7%) пацієнти, а із бляшковидною формою було 106 (88,3%) хворих. У прогресуючій стадії було 21 (17,5%) особа та стаціонарній – 99 (82,5%) осіб. Легка форма перебігу псоріатичного процесу згідно показників індексу PASI виявлена у 76 (63,3%) обстежених пацієнтів та важка – у 44 (36,7) пацієнтів. Під час дослідження та аналізу отриманої інформації ми зауважили, що у більшості пацієнтів – 71 осіб (59,17%) переважала зимова форма псоріазу (загострення захворювання спостерігалось в осінньо-зимовий період), змішана форма перебігу – 28 пацієнтів (23,33%). Найменшу кількість відмічено літніх форм псоріазу – 21 пацієнт (17,5%), коли загострення спостерігалися у весняно-літній період часу. Отримані дані свідчать про наявність сезонності перебігу псоріатичного процесу, що зумовлено зміною кліматичних умов протягом року, інтенсивністю сонячної інсоляції зокрема. Ця інформація повністю корелює з даними літератури про перевагу кількості зимових форм перебігу псоріатичного процесу в передгірських та гірських районах, до яких належить Івано-Франківська область.

2. У хворих на псоріатичну хворобу якість життя значно гірша (негативний вплив на щоденну роботу, соціальну активність та статеві стосунки, проблеми на робочому місці, суб’єктивні відчуття, поганий настрій, підвищена дратівливість), ніж у здорових осіб; вони фізично й психологічно залежні від багатьох чинників зовнішнього соціального оточення, бо навіть незначний (з точки зору здорових осіб) подразник може спричиняти загострення хвороби та значні суб’єктивні відчуття. В обстежених хворих спостерігали астено-невротичні розлади у формі ситуаційної та особистісної тривожності та зниженої опірності до стресу. При цьому найбільш виразний вплив захворювання на психо-емоційний стан реєстрували серед пацієнтів молодого та середнього віку (від 16 до 40 років).

3. У сироватці крові обстежених хворих на розповсюджений псоріаз у порівнянні із здоровими виявлено дисбаланс показників перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи у формі збільшеня рівнів малонового альдегіду у 1,22 раза, дієнових кон’югатів та каталази у 1,3 раза, і церулоплазміну в 1,16 раза. В той же час, ми спостерігали зменшені рівні карбоангідрази та трансферину а 1,2 та 1,5 раза відповідно. Дана динаміка показників свідчить про активацію ПОЛ та пригнічення антиоксидантного захисту. Кількість малонового альдегіду в сироватці крові хворих після лікування в І-ій групі зменшилася у 1,23 раза, а після лікування у ІІ-ій групі – у 1,09 раза;

4. Виявлено різного ступеня дисбаланс показників деяких печінкових ферментів у сироватці крові обстежених хворих на розповсюджений псоріаз в порівнянні із здоровими. Так, були підвищені рівні: АлаТ – у 1,43 раза, АсаТ – у 1,72 раза, сорбітолдегідрогенази та аргінази – у 1,2 раза і лактатдегідрогенази – у 1,34 раза, а рівень холінестерази був знижений у 1,1 рази, що свідчить про порушення синтетичної та дезінтоксикаційної функцій печінки.

5. Розроблено патогенетично обґрунтований метод комплексного лікування хворих на розповсюджений псоріаз кардонатом по 1 табл., внутрішньо, двічі на добу, протягом 3 тижнів у поєднанні із дарсілом по 1 табл., внутрішньо, тричі на добу, протягом 3 тижнів, які поєднувались з традиційною терапією.

Розроблений нами комплексний метод лікування хворих на розповсюджений псоріаз сприяє скороченню термінів нормалізації клінічних ознак, нормалізації показників перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи захисту та деяких (аланінамінотрансфераза (АлаТ), аспартатамінотрансфераза (АсаТ), холінестераза (ХЕ), сорбітолдегідрогеназа (СДГ), аргіназа (Арг), лактатдегідрогеназа (ЛДГ)) печінкових ферментів. Перевагою розробленого методу лікування хворих на розповсюджений псоріаз є можливість його використання в амбулаторних умовах. Він безпечний у використанні, економічно доступний для широкого впровадження в практику.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

У хворих на розповсюджений псоріаз доцільно досліджувати стан перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи, а також функціональний стан печінки, котрі відображають деякі патогенетичні механізми та дозволяють інтегрально оцінити тяжкість перебігу патологічного процесу. З цією метою у сироватці крові хворих варто проводити визначення показників: активності малонового альдегіду та дієнових кон’югат (ПОЛ); активність каталази, карбоангідрази, церулоплазміну та насиченість трансферину; аланінамінотрансферази, аспартатамінотрасферази, холінестерази, сорбітолдегідрогенази, аргінази, лактатдегідрогенази (ферментів печінки), визначення яких у хворих на росповсюджений псоріаз дозволяє контролювати ефективність призначеної терапії.

Використання в комплексній терапії вітчизняних препаратів: комплексу вітамінів та амінокислот – “Кардонату” по 1 табл., внутрішньо, двічі на добу, протягом 3 тижнів у поєднанні із гепатопротектором – “Дарсіл” по 1 табл., внутрішньо, тричі на добу, протягом 3 тижнів дає можливість суттєво підвищити ефективність лікування хворих на росповсюджений псоріаз.

СПИСОК НАУКОВИХ ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

1. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Порушення психоемоційного стану у пацієнтів, що страждають на псоріатичну хворобу // Журнал дерматології та венерології. – 2006. – № 2 (32). – С. 52-56.

2. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Оцінка ефективності використання “кардонату” та “дарсілу” у комплексному лікуванні розповсюдженого псоріазу // Архів клінічної медицини - 2006. - №2. – С. 11-13.

3. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Стан перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи у хворих із поширеним псоріазом // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – 2006. – №4 (23). – С. 20-22.

4. Буянова О.В., Аль-Рамлаві Хішам Джаміль. Стан проблеми етіопатогенезу, лікування хворих на псоріаз в Україні, розробка сучасних теорій (Огляд сучасних літературних даних та обґрунтування перспективних напрямків подальших досліджень) // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – 2005. – № 4 , грудень. – С. 36-39.

5. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Клінічне обгрунтування застосування гепатопротекторів при псоріатичній хворобі // Матеріали науково-практичної конференції “Дерматовенерологія в проблемі сімейного лікаря” (Київська медична академія після дипломної освіти ім.П.Л.Шупика). – Київ, 2006. – Березень – С. 10-11.

6. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Кардонат та дарсіл у комплексному лікуванні хворих на псоріатичну хворобу // Матеріали 74 міжвузівської наукової конференції молодих вчених та студентів (ІФДМУ). – Івано-Франківськ, 2006. – Квітень. – С. 3-4.

7. Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Порівняльний аналіз розповсюдженості псоріазу у різних кліматичних зонах // ”ХИСТ” Всеукраїнський медичний журнал молодих учених (Буковинський ДМУ). – Чернівці: 2006. – Вип.8, – С. 13-14.

8. Буянова О.В., Гринюк С.М., Аль-Рамлаві Хішам Джаміль. Визначення впливу перебігу псоріазу на психо – емоційний стан пацієнтів /Тези доповідей І (VIII) з’їзду Української асоціації лікарів – дерматовенерологів і косметологів // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – 2005. – № 3, вересень. – С. 135.

9. Буянова О.В., Гринюк С.М., Аль-Рамлаві Хішам Джаміль. Нові підходи до лікування псоріазу // Матеріали Ювілейного VIII з’їзду ВУЛТ (Всеукраїнського Лікарського Товариства) Присвячений 15 – річчю організації (1990 – 2005рр.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 226.

10. Буянова О.В., Гринюк С.М., Аль-Рамлаві Хішам Джаміль. Психосоматичні зміни у хворих на псоріаз // Матеріали Ювілейного VIII з’їзду ВУЛТ (Всеукраїнського Лікарського Товариства) Присвячений 15 – річчю організації (1990 – 2005рр.).- Івано-Франківськ, 2005. – С. 226.

11. Аль-Рамлаві Хішам Джаміль Вдосконалений метод комплексного лікування розповсюдженого псоріазу // Інформаційний листок. – УКРМЕДПАТЕНТІНФОРМ, 2006. – № 188. – 4 с.

12. Буянова О.В., Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Пат. 21597 Україна UA А61К 36/00. Спосіб лікування псоріазу // u 2006 11211; Заявлено 24.10.2006; Опубл. 15.03.2007. Бюл. № 3. – 3 с.

АНОТАЦІЯ

Аль Рамлаві Хішам Джаміль. Клініко-патогенетичне обґрунтування нових методів лікування псоріазу з аналізом динаміки психо-соціальної адаптації хворих. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. – Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, м. Київ, 2008.

Дисертація присвячена вивченню механізму виникнення біохімічних змін у хворих із розповсюдженим псоріазом (РП) та їх динаміки при використанні у комплексному лікуванні „Кардонату” у поєднанні із „Дарсілом”.

У вивченні статистично достовірної вибірки пацієнтів встановлено, що у хворих наявні зміни якості життя та астено-невротичні розлади. Аналізувалися показники перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної системи захисту (АОСЗ) у хворих до лікування та на 30-й день після лікування за нашою методикою та традиційною терапією (ТТ), а також у осіб контрольної групи.

Проведені дослідження стали основою для розроблення вдосконаленого методу комплексного патогенетичного лікування хворих із РП. Розроблений та апробований метод комплексного лікування РП у хворих „Кардонатом” у поєднанні із гепатопротектором – „Дарсілом”.

Нами проведений детальний аналіз щодо впливу на показники перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи захисту та деяких ферментів печінки після проведеного лікування в І і ІІ групах спостереження. Дані показники порівнювали із аналогічними показниками до лікування у кожній групі.

Таким чином, отримані дані свідчать про позитивний результат терапії за нашою методикою з боку показників деяких ферментів печінки, зокрема, виявлено, що у хворих, які приймали “Кардонат” і “Дарсіл” у комплексній терапії, вивчені нами показники практично нормалізувались, в той час, як в групі де призначалась традиційна терапія спостерігалась тільки тенденція до нормалізації. У вивченні рівнів показників перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи захисту в обстежених хворих в обох групах виявлено тенденцію до нормалізації, але у хворих, які приймали “Кардонат” і “Дарсіл” у комплексній терапії позитивна динаміка була вираженіша і спостерігалась значно швидше.

Ключові слова: розповсюджений псоріаз, якість життя, астено-невротичні розлади, перекисне окислення ліпідів, антиоксидантна система захисту, печінкові ферменти, комплексне лікування, „Кардонат”, „Дарсіл”.

АННОТАЦИЯ

Аль Рамлави Хишам Джамиль. Клинико-патогенетическое обоснование новых методов лечения псориаза с анализом динамики психо-социальной адаптации больных. – Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата медицинских наук по специальности 14.01.20. – кожные и венерические болезни. – Национальный медицинский университет им А.А.Богомольца, г. Киев, 2008.

Диссертация посвящена изучению механизма возникновения биохимических изменений у больных с распространенным псориазом (РП), а также их динамики при использовании в комплексном лечении „Кардоната” в сочетании с гепатопротектором „Дарсилом”. У всех обследованных больных с РП наблюдался выраженный дисбаланс биохимических процессов со стороны функции гепатоцитов.

Целью диссертационного исследования является повышение эффективности лечения больных распространенным псориазом на основании изучения биохимических изменений, клинико-патогенетических особенностей течения, разработки и внедрения патогенетически обоснованных методов терапии.

При изучении статистически достоверной выборки пациентов установлено, что у больных были изменения качества жизни (степень негативного влияния на повседневную работу, возникновение проблем на рабочем месте вследствие поражения и зуда кожи; нарушение сна; негативное влияние на половую жизнь, отношение с коллегами, друзьями и окружающими; негативное влияние на субъективное развитие проявлений зуда, болезненности, жжения), а также астено-невротические расстройства (уровни ситуационной и личностной тревожности, степень устойчивости к стрессам). Анализировались следующие биохимические показатели: перекисного окисления липидов (ПОЛ) и антиоксидантной системы защиты (АОСЗ) (активность церулоплазмина, каталазы, насыщенность трансферина, активность карбоангидразы, малонового альдегида, диеновых коньюгат), уровни некоторых печеночных ферментов (аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза, холинестераза, сорбитолдегидрогеназа, аргиназа, лактатдегидрогеназа) у больных до лечения и на 30-й день после лечения по нашей методике и традиционной терапии (ТТ), а также у лиц контрольной группы.

У всех обследованных пациентов, больных распространенным псориазом, наблюдаются астено-невротические расстройства и негативное влияние на качество жизни, а также выраженный дисбаланс состояния перекисного окисления липидов, антиоксидантной системы защиты и показателей некоторых ферментов печени. Данный дисбаланс свидетельствует о нарушениях функции мембран и энергетического обмена гепатоцитов, а также о нарушении белоксинтезирующей функции гепатоцитов.

Проведенные исследования стали основанием для разработки усовершенствованного метода комплексного патогенетического лечения больных с распространенным псориазом. Разработан и апробирован метод комплексного лечения распространенного псориаза у больных «Кардонатом» в сочетании с гепатопротектором «Дарсилом».

Нами проведен детальный анализ влияния на показатели перекисного окисления липидов, антиоксидантной системы защиты и некоторых ферментов печени после проведенного лечения в I и II группах наблюдаемых пациентов. Данные показатели были сопоставлены с аналогичными показателями до лечения в каждой группе.

Таким образом, полученные нами данные свидетельствуют о позитивном результате терапии по нашей методике со стороны показателей некоторых ферментов печени, в частности, определено, что у больных, которые принимали „Кардонат” и „Дарсил”в комплексной терапии, изученые нами показатели практически нормализировались, в то время, как в группе где назначалась традиционная терапия наблюдалась только тенденция к нормализации. При изучении уровней показателей перекисного окисления липидов и антиоксидантной системы защиты у обследованных больных в обеих группах обнаружена тенденция к нормализации, но у больных, которые принимали „Кардонат” и „Дарсил”в комплексной терапии позитивная динамика была более выражена и проявлялась быстрее.

Ключевые слова: распространенный псориаз, качество жизни, астено-невротические расстройства, перекисное окисление липидов, антиоксидантная система защиты, печеночные ферменты, комплексное лечение, „Кардонат”, „Дарсил”.

SUMMARY

Hisham Gamil Harb Hassan El-Ramlawy. Clinical-pathogenetic determination of new methods of treatment of psoriasis with the analises of dynamic-social adaptation of patients. – Manuscript.

The Dissertation work on competition for scientific degree candidate of Medical Science on specialty 14.01.20 – skin and veneral diseases. – O.O.Bohomolets National Medical University, Kyiv, 2008.

Dissertation is devoted to study of the method of appear of biochemical variation of patients sick with General Psoriasis (GP) and its dynamics while using in complex treatment “Cardonat” together with “Darscil”.

The method of dissertation research is enhanecement of treatment effectiveness of patients sick with GP on the basis of biochemical alteration study, clinical - pathogenetic pecularities of development, examination and introduction of pathogenetically examined methods of therapy.

While study of statically authoritative selection of patients the changes in patients life quality were proved (level of negative influence on the daily work, appear of problems at work resulted from damage and itchung of skin; dream distortion, negative influence on sexual relationship, negative influence on colleagues and friends relationschip and civil activities; negative relationship on subjectual development (itching, pain, burning)) and asthenia-neurotic distortion (equal to casual and personality enxiaty, level of stress resistibility). The following factors were analyzed: perexidic oxidic lipids (POL) and antloxidant system of defense of patients till the beginning of treatment and on the 30th day after the beginning of treatment by our method and traditional therapy (TT), and also of the persons from control group.

All of examined patients, sick with general psoriases, has asthenia-neurotic distortions and negative influence on the life quality, and also expressed disbalance of perexidic oxidic lipids, antioxidant system of defense of some liver biocatalists. This disbalance signals about distortion of the function of interseptum and energy balance of hepatocytes, and also of distortion of albumin synthesized function of hepatocytes.

Carried examinations have become the basis for survey of the developed method of complex pathogenetic treatment of patients sick with general psoriasis. Surveyed and examined method of complex treatment of general psoriasis of patients sick with “Cardonate” in combination with hepatoprotector – “Darsil”.

We executed the detailed analysis concerning influence on factors of perexidic oxidic lipids, anthioxidic system of defense and some liver biocatalists after treatement in the Ist and IInd groups observed. These factors were compared with analogical factors till treatment in every group.

Thus, received data indicate on positive result of therapy based on our method of some liver biocatalists factors, specifically we discovered that patients which took “Cardonate” and “Darcil” in complex therapy, the factors examined by us, practically normalized, therein in group where the traditional therapy was assigned, we obsereved only the tendency to normalization. During study of levels of perexidic oxidic lipids levels and antloxidant system of defense in examined patients of both groups we discovered the tendency to normalization, but in patients, that took “Cardonate” and “Darcil” in complex therapy, the positive dynamics was more expressed and quicker distinguished.

Key words: general psoriasis, quality of life, acthenia-neurotic distortions, perexidic oxidic of lipids, antloxidant system of defense, liver biocatalists; complex pothogenetic treatement, “Cardonate”, “Darcil”.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее