50374 (Сучасні технології виведення інформації. Технології Computer to film, Computer to plate, Computer to press), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сучасні технології виведення інформації. Технології Computer to film, Computer to plate, Computer to press", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "50374"

Текст 2 страницы из документа "50374"

Повторюваність при записі фотоформ одного комплекту (4, 6 або 8 кольороподілених фотоформ лицевого та зворотнього боку задрукову-ваного аркуша) визначає можливості насвітлювача для друкування високоякісних повнокольорових зображень.

Як джерело світла використовують лазери декількох видів:

• інфрачервоний діодний лазер (довжина хвилі — 780 нм);

• лазерна діодна матриця (780 нм);

• червоний діодний лазер (680 нм);

• гелій-неоновий лазер (630 нм);

• аргон-іоновий лазер (488 нм).

Вид джерела світла визначає основні якісні показники насвітлювача та можливість використання того чи іншого чутливого матеріалу. Зокрема, лазер з меншою довжиною хвилі забезпечує кращу контрастність, постійність оптичної густини фотоформ, вищу чіткість растрової точки й вищу роздільну здатність запису. Таким чином, насвітлювачі з гелій-неоновим та аргон-іоновим лазером забезпечують вишу якість фотоформ порівняно з інфрачервоними лазерами, але воднораз є дорожчими. На вибір насвітлювача суттєво впливають формат і швидкість виводу фотоформ, які визначають продуктивність і вартість устаткування. Залежно від цих параметрів ціни на однотипні за всіма іншими характеристиками насвітлювачі можуть відрізнятись у два та більше разів.

До розміщення насвітлювачів висувається ряд вимог, дотримання яких забезпечить стабільність і необхідний рівень якості отримуваних фотоформ:

1) розміщення ділянки насвітлювачів рекомендується проектувати в приміщенні зі штучним, а не природним освітленням;

2) розташовувати насвітлювач потрібно на нерухомій чи вібраційно-захищеній основі;

3) необхідно забезпечити стабільні мікрокліматичні умови (температуру та вологість повітря).

Обробка проекспонованої в насвітлювачі плівки може відбуватись:

• у кюветах («вручну»);

• в окремо розміщеній проявлювальній машині (off-line);

• у проявлювальній машині, що з'єднана в лінію з насвітлювачем (on-line).

При ручній обробці ніколи не досягають тих високих і стабільних результатів, які забезпечує машинне проявлення. Тому яри виготовленні середню та великоформатних (у т.ч. повноформатних) фотоформ, особливо растрованих та кольороподілених, слід використовувати обробку в проявлювальній машині. До того ж, якщо в приміщенні складно чи дорого забезпечити стабільні умови мікроклімату (температура та вологість повітря), то для отримання комплектів високоякісних кольороподілених і растрованих фотоформ рекомендується використовувати проявлювальну машину, приєднану в лінію до насвітлювача.

Більшість проявлювальних машин є універсальними стосовно виду оброблюваного чутливого матеріалу, оскільки дозволяють змінювати параметри та режими обробки. Їх вартість визначається максимальним форматом оброблюваного матеріалу, продуктивністю роботи, діапазоном зміни й точністю підтримки заданих режимів обробки (в т.ч. концентрації оброблювальних розчинів).

Для регенерації робочих розчинів та їх повторного використання, з видаленням з них коштовного срібла й утилізацією залишків, до проявлювальних машин варто придбати відповідне спеціальне обладнання (т. зв. процесори).

Для контролю якості отримуваних фотоформ застосовують прогля-дові столи та чорно-білі денситометри для вимірювання в прохідному світлі, наприклад, фірм X-Rite, TECHKON, Gretag, що вимірюють оптичні щільності плашок і растрових ділянок.

Впровадження та застосування в поліграфії скорочених технологічних схем «computer-to- » та висока вартість і тривалість виводу фотоформ або друкарських форм обумовлюють необхідність застосовувати досконалі кольорові монітори та цифрові системи кольоропроби, в той час як аналогову кольоропробу або пробний друк застосовують лише для відповідальних кольорових робіт, наприклад, при друкуванні репродукцій картин, фотоальбомів, музейних каталогів і в інших випадках, коли потрібно максимально точно відтворити складне кольорове зображення.

2. Особливості використання «computer-to-plate» у малій друкарні

Пряме виготовлення ОДФ за допомогою спеціального вивідного пристрою КВС (технологія «computer-to-plate») має багато варіантів технологічного вирішення.

Перш за все за матеріалом основи ОДФ розрізняють форми на алюмінієвій (металевій), на поліефірній (синтетичній) і на паперовій основі. Відповідно до матеріалу основи змінюється тиражостійкість і якість ОДФ (див. табл. 2). Звичайно, для більш відповідальної продукції та вищих тиражів застосовують ОДФ на алюмінієвій і синтетичній основі. Паперові форми застосовують для малоформатної продукції середньої та низької якості, переважно для друкування бланків, формулярів, тобто переважно текстової продукції з штриховими чорно-білими ілюстраціями. Через набрякання у зволожувальному розчині та зміну розмірів паперові форми неможливо застосовувати для повноколірного друку чи друку з точною проводкою кольорів. Для підвищення тиражостійкості та розмірної стійкості паперових форм їх покривають (зі зворотного боку) алюмінієвою або синтетичною плівкою.

Таблиця 2. Порівняльні характеристики офсетних друкарських форм залежно від виду основи

Основа форми

Видільна здатність, мкм

Роздільна здатність, лін/см

Формат

Тиражостійкість, тис. відбитків

Вартість, відн. од.

Папір

40-50

до 32-44

А4-АЗ (до 524х405 мм)

1-10

0,55-2,7

Синтетична (поліефірна)

12-14

до 70

А4-АЗ (до 524х405 мм)"

10-25

2,3-9

Металева (алюміній)

4-8

до 250 і вище

довільна

50-300 і більше

2,4-11

*При виготовленні друкарських форм на поліефірній основі у спеціальних насвіт-'лювачах для фото- та друкарських форм формат може бути довільним.

Розглянемо основні варіанти виготовлення ОДФ технології «computer-to-plate»:

1. Виготовлення ОДФ з використанням формних матеріалів (на алюмінієвій основі) з фототермозатверджувальним шаром і лазерним записом зображення. Якість отриманих форм аналогічна класичному способу виготовлення. Тиражостійкість більше 150 тис. відбитків.

2. Виготовлення ОДФ з використанням формних матеріалів (на алюмінієвій основі) з фотозатверджувальним шаром і лазерним записом зображення. Якість і тира-жостійкість отриманих форм аналогічна до попереднього способу.

3. Виготовлення ОДФ з використанням формних матеріалів (на алюмінієвій основі) зі срібломістким шаром, який утворює зображення-маску (при лазерному записі зображення), через яку відбувається експонування (засвітка) формної

4. Виготовлення ОДФ з використанням формних матеріалів із срібломістким шаром, на який здійснюється лазерний запис зображення та відтворюються дифузійні процеси. Якість форм на алюмінієвій основі аналогічна класичному способу виготовлення, а тиражостійкість становить =100 тис. відбитків. Форми на поліефірній основі витримують тираж 10-20 тис. відбитків (залежно від товщини основи). Форми на паперовій основі витримують тиражі до 10 тис. відбитків.

5. Виготовлення ОДФ з використанням формних пластин з фотопровідними шарами, лазерним записом зображення та проявленням за допомогою рідкого чи сухого тонера. Виготовлення ОДФ експонуванням потужним лазерним променем. При цьому можливим є використання або спеціальних формних пластин для лазерного гравіювання, або звичайних ПОФП, що використовуються при класичному способі. Якість і тиражостійкість отриманих форм аналогічна класичному способу виготовлення.

6. Виготовлення ОДФ експонуванням потужним лазерним променем. При цьому можливим є використання або спеціальних формних пластин для лазерного гравіювання, або звичайних ПОФП, що використовуються при класичному способі. Якість і тиражостійкість отриманих форм аналогічна класичному способу виготовлення.

7. Виготовлення ОДФ нанесенням на зви чайну ПОФП зображення-маски струменевим друком з подальшими експонуванням (засвіт-кою) та обробкою за класичною схемою, тиражостійкість і якість отриманих форм аналогічна класичному способу виготовлення, але невисока роздільна здатність струменевого друку обмежує репродукційно-графічні показники отриманих форм. Роздільна здатність таких форм не перевищує 24-30 лін/см.

8. Виготовлення ОДФ з використанням формних матеріалів (на паперовій основі) з утворенням зображення за допомогою звичайного лазерного або струменевого прінтера та спеціальної обробки. Застосовується при друкуванні простих текстових та ілюстрованих чорно-білих або багатоколірних (без точного суміщення) зображень.

Вибір того чи іншого варіанту технології «computer-to-plate» передусім грунтується на вимогах до якості продукції, її тиражності, фінансових та організаційних можливостях друкарні та означає вибір того чи іншого формного матеріалу і відповідного до них обладнання.

Короткий інтервал між появою технологій «computer-to-film» та «computer-to-plate» обумовив впровадження у розроблених насвітлювачах можливості до експонування срібломістких формних пластин на поліефірній основі.

Якість друкованої продукції з форм, що виготовлені за проекційним» способами, обмежується якістю використаного оригінал-макета, а тому з таких форм друкують головним чином одноколірну, переважне текстову продукцію, або малоілюстровану з простими та груборастро-вими зображеннями.

3. Системи управління якістю обробки кольорової графічної інформації в комп'ютерній видавничій системі

Високі вимоги до якості друкованої продукції навіть у малій поліграфії з боку споживачів обумовлюють необхідність впровадження та застосування в КВС ефективних систем управління якістю перетворення кольорової графічної інформації.

Донедавна існували лише окремі елементи системи управління якістю тоно- та кольоровідтворення, враховуючи такі, як: калібрування сканерів чи моніторів; отримання кольоропроби (цифрової або аналогової) або виконання пробного друку; цифрові системи налагодження та контролювання процесу друкування (зокрема, попереднє налагодження фарбового апарата і контроль за ідентичністю отримуваних відбитків між собою). З об'єднанням їх у загальну систему наскрізного керування кольоровідтворенням і кольоропередачею — Color Manage -nent System (скорочено CMS) покращились існуючі та з'явились нові можливості:

• здійснення регулярного контролю та регулювання апаратних засобів КВС власними силами (без залучення до цього висококваліфікованих спеціалістів фірми-виробника або з сервісного центру);

• відтворення без спотворень максимально наближеного до оригіналу поліграфічного відбитка, вже в додрукарських процесах перетворення обходячи технічні обмеження по точному калібрування апаратних засобів КВС шляхом їх компенсування та приведення результатів максимально наближеними до Ідеальних (до оригіналу) або до реально отримуваних при друкуванні (друкарського відбитку);

• врахування в додрукарських процесах конструктивних особливостей друкарської машини (зокрема, фарбового, зволожувального та друкарського апаратів), спектральних характеристик фарб та паперу, що застосовуються при друкуванні, та інших факторів друкарського процесу (швидкість друкування та величина розтискування фарби;

порядок накладання фарб і спосіб друкування багатофарбової продукції — за декілька прогонів з проміжною сушкою відбитків («по сухому») чи за один прогін («по сирому»); наявність лакування);

• знизити витрати часу й зусиль та підвищити якість попереднього налагодження друкарської машини. Функціонування такої системи складається з трьох етапів (рис. 4):

1. Відтворення (оцифровування у випадку сканування або цифрового фотографування) еталонного зображення (тест-форми) в реальних умовах роботи кожного конкретного пристрою КВС й друкарської машини, що використовується для друкування, та оцінка (вимірювання) відтворення контрольних шкал.

2. Порівняння одержаних результатів з паспортними значеннями контрольного зображення, врахування розбіжностей і встановлення компенсуючих значень роботи на даному пристрої КВС (побудова так званих компенсувальних профілів). Для поліграфічного відбитка розбіжності з оригіналом (контрольним зображенням) служать для характеристики друкарського процесу.

3. Використання стандартних компенсувальних профілів або отриманих у реальних умовах роботи даної КВС для досягнення апаратно незалежного зчитування, переробки та відтворення кольорової графічної інформації. Наприклад, при відтворенні зображення на моніторі за допомогою отриманого компенсувального профілю виправляються похибки кольоровідтворення, і зображення на екрані можна вважати ідентичним до зображення, відтвореного в ідеальних умовах

Рис. 4. Схема функціонування системи наскрізного керування кольоровідтворенням і кольоропередачею: 1-й етап — тестування пристрою; 2-й етап — аналіз результатів тестування; 3-й етап — корегування роботи пристрою.

фотоформа друкарня інформація графічний

Компенсувальні профілі друкарського процесу застосовуються для врахування особливостей проведення процесу друкування в додрукарських процесах (при кольоровому та градаційному коректуванні, кольороподілі, раструванні, отриманні цифрової кольоропроби).

Основою функціонування системи наскрізного керування кольо-ровідтворенням і кольоропередачею є спеціалізоване програмне забезпечення, наприклад, Agfa FotoTunc CMS, Apple Color Sync, Eastman Kodak Precision CMS, Du Pont CMS, Electronics For Imaging EFI Color Works, Barco Cobra Match. Вимірювання контрольних шкал при цьому виконується за допомогою звичайних або вбудованих (як наприклад, для деяких моделей професійних моніторів) кольорових денситометрів (спектрофотометрів).

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
436
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее