101873 (705998), страница 3
Текст из файла (страница 3)
УАУП "УКРНЕТ" разом з iнститутом Економiчного Розвитку (ІЕР) Свiтового Банку створила й пiдтримує мережу учбово-консультацiйних центрiв по управлiнню проектами в Українi з головним центром у м. Києвi. Сьогоднi ця мережа охоплює наступнi регiони: Київ, Харкiв, Одеса, Луганськ, Львiв, Миколаїв, Донецьк i iн. Це дозволяє Асоцiацiї управляти проектами, на якiй би території України, де вони не реалізувалися.
Мета асоцiацiї: Розвивати й впроваджувати в Українi кращi свiтовi досягнення в областi управлiння проектами (системи знань, сертифiкацiю персоналу й органiзацiй, моделi оцiнки досконалостi по керуванню проектами для участi у всесвiтнiх конкурсах); формувати стиль корпоративної культури пiдприємств i бизнесiв України на основi проектного управлiння, що забезпечить стабiльнiсть розвитку й високу прибутковiсть бiзнесу. Як показує практика розвитку глобальних компаній (IBM, НР, Alstom, Siemens, DT і багато інших) у сучасних умовах такий стиль стане гарантією високої конкурентоспроможності в будь-якій сфері діяльності;
сприяти максимальному використанню кадрового потенцiалу України в проектах i програмах вiдомчого, регiонального, нацiонального й мiжнародного масштабу.
Асоцiацiя займає активнi позицiї на ринку iнтелектуальних послуг у сферi сучасних систем знань i технологiй управлiння проектами для розвитку компанiй на основi проектного пiдходу. Профiльними напрямком дiяльностi асоцiацiї є навчання й мiжнародна сертифiкацiя менеджерiв проектiв, сертифiкацiя технологiчної зрiлостi органiзацiй по керуванню проектами, розробка стандартiв по керуванню проектами й проведення рiзнопланових дослiджень в областi розвитку пiдприємств (бизнесiв) на основi проектного пiдходу, а також надання комплексу консалтингових послуг у сферi управлiння проектами.
Робочi завдання асоцiацiї:
-
надання консультацiйних i освiтнiх послуг в областi управлiння проектами, формування критичної маси професiйних проектних менеджерiв (20000 - 25000 менеджерiв проектiв) для управлiння проектами в Українi.
-
забезпечення членiв асоцiацiї новiтнiми системами знань i iнформацiєю в управлiннi проектами.
-
сертифiкацiя фахiвцiв з управлiння проектами в рамках чотирьохрiвневої системи IPMA 4-L-C.
-
сертифiкацiя пiдприємств по моделi технологiчної зрiлостi СP3M (company project management maturity model).
-
оцiнка проектiв по моделi Project Exellence для участi в конкурсi кращих проектiв України й миру IPMA Award.
До теперішнього часу асоціацією підготовленo більше 5000 практиків, магістрів і фахівців з управління проектами в Україні. З них більше 600 чоловік отримали сертифікати різних рівнів програми IPMA.
Українська асоціація управління проектами УКРНЕТ орієнтована на комплексний супровід процесів розвитку на основі проектного підходу й оптимізацію організаційної структури підприємства (бізнесу). Професійна й кропітка робота фахівців Української асоціації управління проектами УКРНЕТ стала основою формування цілісних принципів і критеріїв позиціювання компанії на ринку, що допомогло завоювати довіру клієнтів, партнерів і конкурентів. Клієнтами асоціації є провідні українські й представництва закордонних компаній широкого спектру діяльності.
У цей час в Україні відбуваються численні зміни у всіх сферах комерційної діяльності. Кожне із цих змін, що відбуваються на підприємствах України, можна розглядати як проект, що вимагає застосування сучасних технологій управління.
Послуги асоціації систематизовані у табл. 2.
Таблиця 2 - Послуги асоціації УКРНЕТ
Бізнес-тренінги й консультування | Ексклюзивні послуги | Розробка проектів та інші послуги |
| КОУЧИНГ (індивідуальна консультаційно-тренінгова програма ) ХЭППЕНИНГ (організація неформальних заходів з компонентами різних тренінгів) |
|
Українська Асоціація Управління Проектами УКРНЕТ є національним відділенням International Project Management Association (IPMA) - світового лідера в області управління проектами. Асоціація сконцентрувала в собі потенціал ведучих учених і практиків України й відіграє ключову роль у Єдиній системі підготовки фахівців у цій професійній області.
Десятилітній досвід роботи Асоціації дає підставу стверджувати, що знання й застосування сучасної методології управління проектами скорочує строки виконання проекту в середньому на 20-30% з економією видатків до 15-20%.
Для інтенсивного оволодіння знаннями, уміннями й практичними навичками в області управління проектами, а також з метою підготовки до міжнародної сертифікації Асоціація пропонує базові тренінги відповідно до обов'язкових елементів професійних знань і досвіду, що втримуються в Національному українському стандарті оцінки компетентності й сертифікації проектних менеджерів NCB (National Competence Baseline).
Ефективність організаційного консультування фахівцями Української асоціації управління проектами УКРНЕТ базується на наступних принципах:
-
позиція зовнішнього консультанта спрямована на об'єктивний облік всіх факторів, що впливають на компанію в конкурентній ситуації;
-
ступінь спеціалізації - цілісний підхід: вирішення ситуації з урахуванням аналізу її впливу на всі сфери діяльності організації (менеджмент, реклама, PR, робота з персоналом, продажу т.д.);
-
комплексна оцінка ефективності організації: використання як зовнішніх, так і внутрішніх критеріїв ефективної діяльності організації;
-
системний підхід: організація розглядається як унікальна, особлива система, що вимагає пошуку своїх способів, рішень і підходів у формулюванні запиту й результатів по його завершенні.
Тренінгові технології, якими володіють фахівці Української асоціації управління проектами УКРНЕТ, охоплюють весь спектр найбільш ефективних форм навчання, розроблених з метою розвитку й підвищення кваліфікації персоналу. Специфіка тренінгових програм, що є продуктом фахівців Української асоціації управління проектами УКРНЕТ, базується на наступних принципах:
-
Індивідуальний підхід до клієнта і його організаційній ситуації.
-
Орієнтація на відпрацьовування специфічних навичок і вмінь.
-
Орієнтація на вироблення учасниками тренінгу здатності передачі отриманих технічних прийомів і навичок членам своєї команди (навчання керівників тренерським навичкам).
-
Орієнтація на вирішення актуальних організаційних ситуацій на основі сучасних креативных технологій .
-
Організація співробітництва із клієнтом у схемі повного життєвого циклу дослідження ситуації в розвитку бізнесу.
3. ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ КАЙДЗЕН ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ЗМІНАМИ В ПРОЕКТІ
Експлуатація на машинобудівному, металургійному та інших підприємствах системи менеджменту якості (СМЯ) виявляє протиріччя між тимчасовим характером проекту й завданнями постійного вдосконалювання виробничих процесів. Продуктом проекту СМЯ є система документованих процедур управління операційною діяльністю, спрямованої на забезпечення якості виробів. Тому однієї з найважливіших підсистем СМЯ на стадії експлуатації стає підсистема управління змінами. Моделі процесів і документація СМЯ не створюються миттєво й не зупиняються в розвитку після затвердження. Такі невід'ємні атрибути системи менеджменту якості, як постійні поліпшення, обов'язково спричиняють постійні зміни в описах моделей процесів, що відображають реально удосконалювання процесів, які протікають. Одночасно моделі процесів повинні перебувати під управлінням, як будь-який документ СМЯ.
Істотним недоліком відомих проектів є їхня орієнтація на перші фази життєвого циклу проекту СМЯ: на етапи проектування й впровадження (рис. 2). Наступна фаза життєвого циклу - операційна діяльність або експлуатація, що по трудомісткості, вартості робіт перевищує початкові фази, безпосередньо пов'язана із завданнями якості в проектах і, як правило, не націлена на зміни. Це обумовлено тим, що часто проекти СМЯ розробляють сторонні організації, причому не так постійно удосконалюючи систему управління на всіх стадіях життєвого циклу, а це приводить до відчутних ресурсних витрат на подальше збільшення якості продуктів.
Впровадження проектів СМЯ, навіть фрагментарних, спочатку може давати позитивні результати. Однак частіше подібні проекти не приводять до очікуваних результатів через те, що управління проектом базується на концепції безперервності діяльності підприємства, а не на рішенні завдань постійного вдосконалення в конкурентному середовищі на всіх етапах життєвого циклу підприємства.
Фази ЖТ проекту
Процеси і фази ЖЦ виробу

Аналіз, поліпшення |
Моніторинг операцій |
Управління персоналом |
Інфраструктура, комунікації |
Виробництво виробу |
Постановка виробництва |
Планування виробництва |
Процеси пов’язані з виробництвом |
Плану-вання
Вико-
нання
Пере-вірка
Закінчення
Поліпшення


Система менеджменту якості (документовані процедури)
P | D |
A | C |
Проектна діяльність
Операційна діяльність
Рис 2 - Фази життєвого циклу проекту та продукту
На перший погляд завдання перетворюючого стратегічного менеджменту (проведення змін або управління розвитком) і завдання СМЯ (забезпечити надійність і відтворюваність процесів управління) конфліктні, що й спостерігається на практиці. Однак цей конфлікт зникає, якщо в блок стратегічного менеджменту включити обов'язкову частину встановлення стратегічних цілей в області якості. Безумовно, підприємство повинне розробляти й розвивати СМЯ на основі процедур стратегічного планування. Управління процесами на всіх фазах життєвого циклу проекту й продукту може бути побудоване на основі циклу Шухарта-Деминга (Plan - Do - Check - Action). Ця схема містить у собі ще один процес - поліпшення. Представляється раціональним включення в перелік стандартних процесів управління проектами на стадіях проектної, а потім і операційної діяльності при експлуатації СМЯ додаткового процесу - поліпшення як дії, заснованої на аналізі результатів кожної фази проекту й проекту в цілому.