3280 (684906), страница 2

Файл №684906 3280 (Статистична сукупність комерційних банків) 2 страница3280 (684906) страница 22016-07-31СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 2)

Одним з недоліків даного підходу до оцінки характеру розподілу вважається наявність суб'єктивності в аналізі достатності величини відхилення Х від М0 і Me. На практиці використовуються критерії Пірсону, Романовського, Ястремського, Колмогорова.

Будь-яка досліджувана сукупність разом із значеннями ознак, що склалися під впливом чинників, безпосередньо характерних для досліджуваної сукупності, може містити і значення ознак, отриманих під впливом інших чинників, не характерних для основної сукупності. Такі значення різко виділяються, тому використання методології статистичного аналізу даної сукупності без попереднього аналізу і вивчення аномальних спостережень приводить до серйозних помилок.

Причини появи в сукупності аномальних спостережень умовно підрозділяють таким чином:

1) зовнішні, такі, що виникають в результаті технічних помилок;

2) внутрішні, такі, що об'єктивно існують.

Такі спостереження для дослідника представляють особливий інтерес, оскільки можуть містити за рахунок впливу неврахованих чинників особливу інформацію. На практиці залежно від умов, місця і часу вплив одних чинників в кожен конкретний момент або проміжок часу значніший, ніж інших.

Вибір методу виявлення, аналізу аномальних спостережень визначається об'ємом сукупності, характером досліджуваних процесів і завдань (одновимірних або багатовимірних).

При реалізації одновимірних завдань при аналізі динамічної і статистичної інформації найбільш широкого поширення набув метод вияленія аномальних спостережень, заснований на визначенні q-статистики:

де yt - окремі рівні ряду;

у - середній рівень ряду;

y – середнє квадратичне відхилення значень ряду від їх середнього рівня.

Якщо для розрахункового значення виконується умова

qt qtk p (p)

із заздалегідь заданим рівнем вірогідності, то дані спостереження вважаються аномальними і після логіко-економічному аналізу причин помилок аномальності підлягають заміні скоректованим значенням (у разі помилки "I") і не підлягають коректуванню (у разі "II").

Коректування здійснюється по схемі.

1. Розраховується нове значення рівня ряду:

yi (1) = qkp (p)y + y .

2. замінюється на .

3. Визначаються нові характеристики ряд з : та .

4. yi = qkp (p)y + y .

  1. Перевіряється аномальність значення yi :

yi - yi ,

де - заданий рівень точності определения yi .

Якщо дана умова виконується, то значення yi є скоректованим, не аномальним значенням, займає місце yi (1) у ряду і аналізу піддається yi (2) .

Якщо умова не виконується, то рекомендується розрахувати yi (2) і перевірити на аномальність. Процес коректування носить ітераційний характер.

Найбільшого поширення набув при дослідженні динаміки метод Ірвіна, заснований на визначенні i – статистики. Аномальні спостереження виявляються по схемі:

i = yi – yi-1 / y ,

Якщо розрахункове значення перевищить рівень критичного (із заданим рівнем точності і числом спостережень), то воно визнається аномальним.

Табульовані значення

Число спостережень

кр

0,95

0,99

2

2,8

3,7

3

2,2

2,9

10

1,5

2,0

20

1,3

1,8

30

1,3

1,7

50

1,1

1,6

100

1,0

1,5

Схема реалізації даного методу аналогічна попередньою, тільки у замінюється на yi-1 (попереднє значення ряду).

Спосіб, заснований на розрахунку q-статистики, застосовний для щодо стаціонарних рядів, оскільки при використанні для аналізу динамічних рядів, що мали яскраво виражену тенденцію, він приводить до помилок. Коректнішим є застосування статистики, в якій визначаються відхилення від теоретичних значень, отриманих по рівнянню тренда:

q i = yt - yt / y .

Доцільність виключення аномальних спостережень з сукупності, що вивчається, реалізується широким використанням методу угрупувань.

За допомогою методу угрупування явища, що вивчаються, підрозділяються на найважливіші типи, характерні групи і підгрупи по істотних ознаках. За допомогою угрупувань формують якісно однорідні частини статистичної сукупності.

У прикладних дослідженнях часто виникає необхідність з'ясувати, чи розрізняються генеральні сукупності, з яких узято дві незалежні вибірки. Наприклад, треба з'ясувати, чи впливає спосіб упаковки підшипників на їх споживчі якості через рік після зберігання. Або: чи відрізняється споживча поведінка чоловіків і жінок. Якщо відрізняється - рекламні ролики і плакати треба робити окремо для чоловіків і окремо для жінок. Якщо немає - рекламна кампанія може бути єдиною.

У математико-статистических термінах постановка завдання така: є дві вибірки x1, x2...,xm і y1, y2...,yn (тобто набори з m і п дійсних чисел), потрібно перевірити їх однорідність. Термін "однорідність" уточнюється нижче.

Протилежним поняттям є "відмінність". Можна переформуліровать завдання: потрібно перевірити, чи є відмінність між вибірками. Якщо відмінності немає, то для подальшого вивчення дві дані вибірки часто об'єднують в одну.

Наприклад, в маркетингу важливо виділити сегменти споживчого ринку. Якщо встановлена однорідність двох вибірок, то можливе об'єднання сегментів, з яких вони узяті, в один. Надалі це дозволить здійснювати по відношенню до ним однакову маркетингову політику (проводити одні і ті ж рекламні заходи і тому подібне). Якщо ж встановлена відмінність, то поведінка споживачів в двох сегментах різна, об'єднувати ці сегменти не можна, і можуть знадобитися різні маркетингові стратегії, своя для кожного з цих сегментів.

Традиційний метод перевірки однорідності (критерій Стьюдента). Для подальшого критичного розбору опишемо традиційний статистичний метод перевірки однорідності. Обчислюють вибіркові середні арифметичні в кожній вибірці

потім вибіркові дисперсії

і статистикові Стьюдента t, на основі якої ухвалюють рішення

По заданому рівню значущості а і числу мір свободи (m+n _ 2) з таблиць розподілу Стьюдента знаходять критичне значення tкр. Якщо |t|>tкр, то гіпотезу однорідності (відсутність відмінності) відхиляють, якщо ж |t|tкр перевіряють, що t>tкр; цю постановку розглядати не будемо, оскільки в ній немає принципових відмінностей від обговорюваної тут.)

У більшості технічних, економічних, медичних і інших завдань представляє інтерес не перевірка рівності математичних очікувань або інших характеристик розподілу, а виявлення відмінності генеральних совокупностей, з яких витягують вибірки, тобто перевірка гіпотези H0. Методи перевірки гіпотези H0 дозволяють виявити не тільки зміну математичного очікування, але і будь-які інші зміни функції розподілу результатів спостережень при переході від однієї вибірки до іншої (збільшення розкиду, поява асиметрії і т. д.). Як встановлено вище, методи, засновані на використанні статистик t Стьюдента і Т Крамера-уелча, не дозволяють перевіряти гіпотезу H0 . Апріорне припущення про приналежність функцій розподілу F(x) і G(x) до якого-небудь певного параметричного сімейства (наприклад, сімействам нормальних, логарифмічно нормальних, розподілів Вейбулла-гнеденко, гамма-распределеній і ін.), як також показано вище, зазвичай не можна достатньо надійно обгрунтувати. Тому для перевірки H0 слід використовувати методи, придатні при будь-якому виді F(x) і G(x), тобто непараметричні методи. (Нагадаємо, що термін "непараметричний метод" означає, що при використанні цього методу немає необхідності припускати, що функції розподілу результатів спостережень належать якому-небудь певному параметричному сімейству.)

Для перевірки гіпотези H0 розроблено багато непараметричних методів - критерії Смирнова, типу омега-квадрат (Лемана - Розенблатта), Вілкоксона (Манна-Уїтні), Ван-дер-вардена, Севіджа, хі-квадрат і ін. Розподіли статистик всіх цих критеріїв при справедливості H0 не залежать від конкретного виду співпадаючих функцій розподілу F(x)±G(x). Отже, таблицями точних і граничних (при великих об'ємах вибірок) розподілів статистик цих критеріїв і їх процентних можна користуватися при будь-яких безперервних функціях розподілу результатів спостережень.


1.3 Мета досліджень однорідності статистичної сукупності комерційних банків

Банківська статистика - галузь фінансової статистики, завданнями якої є отримання інформації для характеристики виконуваних банківською системою функцій, розробка аналітичних матеріалів для потреб управління грошово-кредитною системою країни, перш за все кредитного і касового планування і контролю за використанням планів.

Мета банківської статистики - забезпечити:

  • характеристику діяльності банківської системи;

  • оцінку її результатів;

  • прогнозування результатів діяльності банку.

А також виявити чинники, що визначають результати і оцінку впливу банківської діяльності на розвиток ринкових відносин і її внесок в кінцеві економічні результати.

Суб'єктом статистичного аналізу є як самі банки, так і інші кредитні установи, реальні і потенційні клієнти і кореспонденти, фізичні і юридичні особи.

Завдання банківської статистики визначаються змістом і специфікою її предмету. Вони обмежуються статистичним вивченням сукупності об'єктивно обумовлених економічних відносин усередині банківської системи, а також відносин елементів банківської системи з фінансовою системою в цілому і її елементами.

Метод статистики фінансів є певною процедурою, що складається з ряду етапів.

1 етап. є визначальний для подальшого статистичного дослідження. Тут відбувається розробка наукової гіпотези. Вона припускає постановку завдань дослідження для досягнення конкретної мети, формулювання цієї мети, виділення і обмеження об'єкту спостереження, розробку системи показників, що дозволяють описати об'єкт, що вивчається.

2 етап. Статистичне спостереження, тобто збір необхідних відомостей про об'єкт, що вивчається.

3 етап - зведення і угрупування зібраних даних. Від якості роботи, проведеної на 1 і 2 етапах, залежить якість статистичного аналізу і виводів.

Об'єктивність результатів статистичного аналізу залежить від ступеня однорідності статистичної сукупності. Якісно і кількісно однорідною вважається сукупність, одиниці якої мають загальні якісні ознаки і близькі по значеннях кількісні (істотні) ознаки.

Таким чином, метою дослідження однорідності сукупності комерційних банків за ознакою "величина активів" є виділення однорідних груп банків з метою забезпечення достовірності подальших статистичних досліджень.


Розділ 2

2.1 Оцінка однорідності статистичної сокупності комерційних банків за допомогою показників їх діяльності

Перевіримо однорідність досліджуваної сукупності за допомогою розрахунків показників варіації:

Вибіркове середнє визначаємо за формулою середньої арифметичної зваженої:

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
1,42 Mb
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов ВКР

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6502
Авторов
на СтудИзбе
302
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее