116116 (617769), страница 4

Файл №617769 116116 (Формування позитивної мотивації навчання за допомогою трудової діяльності) 4 страница116116 (617769) страница 42016-07-30СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 4)

Додаток А

План-конспект уроку з трудового навчання

Клас: 3 – Б

Тема. Вишивання низинкою.

Мета. Ознайомити учнів зі швом "низинка". Вчити техніки вишивки "низинкою" на папері в клітинку.

Обладнання. Зразки вишивок "низинкою", аркуш паперу в клітинку, голки, ножиці, нитки, технологічна картка, виставка узорів, виконаних різними швами.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, які шви українських вишивок ви запам'ятали?

  • Відшукайте ці шви на вишиванках, що на виставці.

  • Які шви ви вже можете виконувати?

  • Сьогодні на уроці ми ознайомимось ще з одним способом вишивання — низинкою.

IV. Розгляд зразка.

(Діти розглядають рушники, вишиті низинкою.)

  • Чи подобається вам вишивка?

  • Чи хотіли б ви самі так вишивати?

  • Тоді будьте дуже уважні і наполегливі.

V. Технологія виготовлення виробу.

Назва шва пішла від способу вишивання. Вишивається низинка знизу, з вивороту. Лицьова сторона узору — це виворіт вишивки. Низинкою вишивають геометричні орнаменти чорними або червоними нитками. Рідше — чорними і червоними. Шов виконується справа наліво.

Робочу нитку закріплюємо петлею на одній з ниток тканини справа, внизу, біля початку вишивки. І знизу вверх виконуємо перший рядок узору. Голку вводимо вниз, рахуємо з виворотного боку 3 клітинки, проколюємо вверх. Потім знову рахуємо 3 клітинки і проколюємо внизу. Так, рахуючи клітинки, виконуємо перший ряд. Тоді роботу перекручуємо і знову знизу вверх через ниточку виконуємо другий ряд узору. Знову перекручуємо і виконуємо третій ряд. І так щоразу, щоб вишивати знизу вверх.

Повчимося вишивати на аркуші паперу в клітинку.

Розгляд технологічної картки. (Учитель пояснює по картці.)

VI. Планування наступних трудових дій, відбір матеріалів та інструментів.

VII. Повторення правил техніки безпеки.

VIII. Самостійна робота учнів. (Звучить "легенька" музика.)

Фізкультхвилинка.

А тепер всі по порядку

Вишикуйтесь на зарядку

Похитайте головою;

Раз — притупніть ще ногою,

Руки вгору підведіть,

Трішки ними потрясіть.

Нахиліться вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз — присіли, піднялись...

Й працювати знов взялись.

IX. Продовження самостійної роботи.

Якщо буде час, можна попробувати вишивати цей узор на тканині.

X. Оцінювання виробів.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

ВИШИВАННЯ НИЗИНКОЮ

План-конспект уроку з трудового навчання

Клас: 3 – Б

Тема. Вишивання низинкою. Вишивання манишки.

Мета. Продовжити вчити учнів вишивати низинкою геометричні орнаменти. Викликати у дітей бажання створювати своїми руками елементи національного костюма (манишку). Удосконалювати навички користування ножицями, голками.

Обладнання. Зразок вишивки, тканина для вишиття, голки, ножиці, нитки, зразки українських костюмів для хлопчика і дівчинки, грамзапис музики для фізкультхвилинки, технологічна картка.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступна бесіда.

— Кожен народ має свій національний одяг. Крім практичних функцій захисту тіла від зовнішніх дій природи, він відображає художній смак та уподобання народу у даний час. Український костюм має давню історію. Він розвивався і вдосконалювався протягом століть, вбираючи багатовіковий досвід, засвоюючи кращі традиції народу.

Розгляньте зразки українських костюмів.

— Український костюм відзначається простотою, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю орнаментів, насиченими кольорами.

— Назвіть складові частини костюма для дівчинки.

— З чого складається костюм для хлопчиків?

Основною складовою народного костюма є біла сорочка, оздоблена вишивкою на рукавах, комірці і вишита манишка. (Виходять діти, які прийшли у школу у вишитих сорочках, розглядаємо їх вишиванки).

— Хто пам'ятає, що символізує вишивка на сорочках, яку функцію відіграє?

(Розміщення вишивки на рукавах пов'язане із вшануванням руки як знаряддя праці, побажання їй сили і вправності, а також вишивка захищає від злого і недоброго).

У кого з вас є вишиті сорочки?

— Хто їх вишивав?

— Чи хотіли б ви самі вишити сорочку?

— Тоді давайте почнемо робити цю добру справу вже сьогодні. І почнемо вишивати сьогодні манишку.

Розгляд зразка.

— Яким швом вишитий узор? (Низинкою.)

— Якими кольорами? (Червоним і чорним.)

— Який це узор? (Геометричний.)

V. Технологія виготовлення виробу.

1. На попередньому уроці ми вчилися шити низинкою на папері. Розгляньте свої вишивки і згадайте, як виконується такий шов.

(Діти пояснюють, учитель допомагає їм).

2. Розгляд технологічної картки.

Для вишиття приготуємо тканину. Відміряйте і виріжте смужку завдовжки 25 см і завширшки 4 см.

Відмітимо на смужці середину і вишиємо знизу вверх цей середній ряд. Виконуємо стібки подібно до того, як виконували на папері, тільки рахуємо дірочки: 4 — вниз голку, 4 — вверх. До крайніх смужок від середини пропускаємо три дірочки. Це і буде ритм (рапорт) в орнаменті.

VI. Планування наступних трудових дій, відбір матеріал та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Повторення правил техніки безпеки.

VIII. Самостійна робота учнів. (звучить "легка" мелодія).

Діти на вибір вишивають узори, користуючись технологічною карткою.

Фізкультхвилинка.

Під музику діти танцюють.

Два прихлопи, три притопи,

На носок, на каблучок.

Руки — вліво, руки — вправо, —

Ми танцюєм гопачок.

Раз — присядем, два — присядем —

Гарний настрій.

Покружляли, повертілись

І тихесенько всі всілись.

IX. Продовження самостійної роботи.

На наступному уроці діти закінчують вишивати манишку, підрублюють або обметують її. Бажано пришити виготовлені манишки до святкової сорочки.

X. Оцінювання виробів, відбір на виставку.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

ВИШИВАННЯ МАНИШКИ НИЗИНКОЮ

План-конспект уроку з трудового навчання

Клас: 3 – Б

Тема. Вишивання хрестиком.

Мета: Навчити учнів вишивати хрестиком. Поглибити знання учнів про народну вишивку.

Обладнання. Тканина для вишивання, на яку нанесені узори на попередньому уроці, створені учнями геометричні узори на папері, ножиці, голки, кольорові нитки, технологічна картка "Вишивання хрестиком".

Хід уроку

I. Підготовка робочого місця.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

На Попередньому уроці ви створювали узори і переносили їх на тканину. Сьогодні будете вишивати ці узори. Вишивати будемо хрестиком.

З історії вишивки відомо,, що шов "хрестик" поширився в Україні дуже давно, більше 100 років тому. Вишивкою хрестиком прикрашали і зараз прикрашають блузи, сукні, серветки, рушники, фартушки, сумки та багато інших необхідних у побуті речей.

Улюблений колір вишивок — червоний. Його вважали оберегом від чортів. Вишивкою прикрашали комір і рукави сорочок. Це також оберіг, бо ті місця, де закінчується тканина, вважалися найдоступнішими для злих сил. Послухайте таку легенду.

Вишиванка

Був час, коли почали на землі люди вимирати. Від якої хвороби, — того ніхто не знав. Однак іде чоловік і враз кинеться, зчорніє, запіниться і вмре.

Втікали люди з сіл у ліси. Та слідом за ними гнала хвороба. Не жалувала ні молодих, ні старих. Надходив такий час, що вже і хоронити вмерлих нема кому...

А в селі над Дністром жила бідна вдова Марія. Забрала пошесть чоловіка і п'ятеро дітей. Але наймолодша Іванка ще здорова. Пантрує матір за донечкою, як за скарбом найдорожчим.

Аж не вберегла... Почала сохнути Іванка. Ні їсти не хоче, а тільки п'є, блідне, тане на очах. А ще просить матінку:

— Врятуй, мамо, я не хочу вмирати! Порятуй!

І так ті оченята просять, так благають, що бідна жінка місця собі не знаходить.

З тим минуло пару днів. Одного вечора до хати прийшла якась бабця старенька. Як і коли прийшла, Марія не чула.

— Слава Богові, — привіталася.

— Слава.

— Що, помирає остання?

— А могла б і жити ... Аж кинулася Марія.

— Як? Бабуню сердечна, як Бога благаю, спаси, порятуй найменшу. Не лиши в самоті на старість! Взяла, певно, стара до серця той плач і мовила:

— Повідаю тобі тайну тої страшної хорі. Але присягни, що не обмовишся. Дитям присягай!

— Присягаю... Донечкою!

— Знай, що послав чорну Смерть Господь Бог. Грішників багато зросло. Сказав Бог умертвляти всіх, на кому нема хреста. А Чорти втішилися і всіх, на кому не видно хреста, убивають. Що їм до людських душ? Ото і мруть праведні з грішниками купно... Ти тяжко перенесла смерть родини. Дам тобі раду... Виший на рукавах, на пазусі і всюди хрести. Та ший чорні, або червоні, щоб здалека чорти виділи... Але не мов нікому більше, бо смерть дочки вздриш на очах...

Вже за годину червона і чорна мережка опоясали діточу сорочечку. Світять назавтра до сонця хрести і хрестики. І собі нашила. А як сиділа вечорами в самоті коло постелі дитини, то ще шила щось на дитячих сорочечках. А донечка здоровшала щодень і просила маму:

— А виший ще терен... А калину...

Як люди дивували, то казала, що збирається йти в ліси самітницею... Хрести треба на благословення Боже і проти поголосу. З тим вже Іванка здорова: і скаче, і сміється, і співає. А Маріїне серце стискається від болю, як видить, що понесли свіжого небіжчика на цвинтар.

Одного разу вся у сльозах прибігла Іванка і тягнула маму за рукав на сусідський двір. У маленькій домовинці виносили з хати двійню хлопчиків, Іванчиних ровесників.

Змарніла Марія, аж світиться. Все пестить і цілує доньку, а думи в голові, як хмари зливові:

  • Боже милий, так то моя надія! ... А діти мруть...

  • Не витримала. Від хати до хати бігала розпатлана і страшна:

  • Шийте, шийте хрести... Вишивайте... Будете жити! Рятуйтеся! Люди запиралися в хаті. Думали, що прийшла пора і на Марію. Не вірять.

Марія побігла додому, взяла на руки Іванку і подибала до церкви. Забила в дзвін на сполох. За хвилю вже всі збіглися. Обцілувала Марія дитину і мовила до людей:

  • Не повірили! Думаєте здуріла? Та най буде, дітей мені ваших шкода... — на тім зірвала з Іванки сорочечку вишиту.

Дитина на очах зчорніла і померла.

  • Убивці! Шийте, вишивайте сорочки дітям і собі.

Та й впала мертвою коло доньки... З того часу відійшла хвороба за ліси і моря. А люди ходять у вишиванках. Потім вже не стало потреби у вишитих хрестах. Та матері навчили доньок, а доньки своїх доньок і вже ніхто не обходився без вишитої сорочки, фартуха чи блузки.

Сумуючи За милим, дівчина вишила зозулю...

Люди дали вишиванкам сонце і квіти, листя і ягоди. Радощі і болі життя зашивали жіночі руки у своїх вишиванках.

Носять оту красну одіж і понині по всім світі. Але мало хто відає, звідки прийшла та краса до людей.

Отже, ви сьогодні також будете вишивати хрестиком.

V. Технологія виготовлення виробу.

Спираючись на технологічну картку, нагадую дітям, як виконується шов "хрестик".

— Усі шви українських вишивок діляться на основні і допоміжні. Основні діляться на лічильні та декоративні. Лічильні — це такі шви, де для виконання кожного стібка необхідно лічити нитки тканини. Цими швами виконують геометричні або рослинно-геометризовані орнаменти. До лічильних швів відносять гладь, низинку, різні види мережок, хрест.

Краса і точність орнаменту залежить від правильного рахунку ниток тканини.

Вишивають хрестиком по канві або спеціальній вишивальній тканині.

VI. Планування наступних трудових дій, відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Повторення правил безпечної роботи з ножицями, голкою.

VIII. Самостійна робота. (Звучить спокійна мелодія).

Учні, користуючись візерунком, складеним на папері, та позначками на тканині, вишивають.

Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднімаєм,

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
1,66 Mb
Тип материала
Предмет
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов курсовой работы

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
7026
Авторов
на СтудИзбе
260
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее