24257 (Японія - країна вранішнього сонця), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Японія - країна вранішнього сонця", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "география" из 3 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "география" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "24257"

Текст 2 страницы из документа "24257"

Існує кілька різновидів кімоно, наприклад, чоловічі й жіночі, верхні й нижні. У XVII ст. кімоно стало універсальним одягом для чоловіків усіх верств населення. Із проникненням до Японії європейської культури виникли побоювання, що воно зникне зовсім, але цього не сталося. Європейський костюм японці стали використовувати як повсякденний одяг, а кімоно стало предметом розкоші й престижу, перетворившись на парадну сукню, яку надягають з особливо врочистої нагоди.

Серед японців значно поширене мистецтво складання фігурок із наперу — оригамі.

Одним із "найвідоміших й одночасно наймолодших видів японських бойових мистецтв (йому немає й 150 років) є дзюдо. Його прообразом упажається найдавніший вид бойового єдиноборства в обладунках. Сьогодні це олімпійський вид спорту.

Із Японії до багатьох країн прийшло традиційне мистецтво аранжування квітів — ікебана. Дослівно це слово означає «квіти, які жииуть». Частий елемент ікебани — хризантеми, оскільки ці квіти є символом Японії.

Дуже цікавою є національна японська кухня. Вона ввібрала в себе масу інгредієнтів, синтезуючи їх, готують унікальні, неповторні Страви. У японців є такий вислів: «У кожній страві має бути щось із і ір і щось із моря». «Гірська» складова — це численні овочі за сезоном і рис, у значно меншій мірі м'ясо. «Морську» складову не можна полічити. У їжу тут ідуть практично всі види морської риби, китоподібні, молюски (аж до медуз), водорості, морська капуста. Дуже популярною стравою є сусі (суші) — страва з відварного підкисленого рису зі скибочками овочів або сирих морепродуктів. Усе це загортається у вимочену в сої й висушену морську капусту.

Господарство. Найважливішу роль в економіці країни продовжує відігравати промисловість. На Японію припадає близько 12% промислового виробництва світу. Найбільше значення мають машинобудування, чорна металургія, хімічна й нафтохімічна промисловість, а також електроенергетика.

В енергетиці країни домінує нафта й газ, хоча останнім часом їх трохи потіснили «мирний атом» (третина виробленої електроенергії) й «енергія падаючої води». Якщо ТЕС розташовують у великих промислових районах, то АЕС трохи віддаляють від промислових вузлів і великих міст, а основний район розміщення ГЕС — гори Центрального Хонсю.

Унікальною галуззю в господарському комплексі Японії є чорна металургія. Не маючи значних запасів руд і палива, ця надзвичайно матеріаломістка й енергоємна галузь виробляє близько 100 млн тонн сталі на рік.

Однак лідером промисловості, та й усієї сучасної японської економіки, є машинобудування, насамперед наукоємне. На машинобудування припадає більше ніж 70 % експорту й 40 % промислової продукції, причому майже половина — це продукція радіоелектроніки.

Японія виробляє 8 млн легкових автомобілів і 4 млн вантажівок. За цим показником вона посідає друге місце у світі. Найважливіші центри автомобілебудування тяжіють до портів, найбільше заводів побудовано в Наґої, Хіросімі й Токіо.

Світове значення має й багато інших галузей і виробництв, серед яких целюлозно-паперова й поліграфічна, особливо значні обсяги виробництва паперу й картону.

Японське сільське господарство не відіграє значної ролі у світовому господарстві — на нього припадає 1 % ВВП. У той же час ця галузь надзвичайно важлива — вона забезпечує продовольством країну з багатомільйонним населенням. Японському фермерові вдається нагодувати населення власними овочами, фруктами та ягодами, особливо багато вирощується суниці, мандаринів, персиків, яблук і зеленого чаю, а що стосується власної м'ясо-молочної продукції, то в країні її не вистачає. Неабиякі зусилля докладаються для забезпечення власним рисом, цю культуру можна назвати стратегічним продуктом для японців. Рису збирають до 15 млн тонн на рік, урожайність сягає 65 ц/га,1 а собівартість у кілька разів вища, ніж, наприклад, у Таїланді.

Крім усього іншого, японці ще й чудові рибалки — вони виловлюють до 12 млн тонн риби й інших морепродуктів. Насамперед ловлять тунця, макрель, оселедця, лососеві, тріску, палтуса, кефаль, сардини, і також крабів і трепангів.

Японці досягли значних успіхів і в аквакультурі: велика кількість риби й молюсків розводиться й вирощується у штучних водоймах і на плантаціях, спеціально створених у морських прибережних водах.

Японія інтенсивно працює над нарощуванням виробництва наукоємної продукції. Із цією метою втілюється в життя план створення технополісів — наукових центрів із розробки та впровадження наукоємної продукції. Тільки в одному з них, розташованому в містечку Цукуба, працює близько 50 науково-дослідних інститутів і два університети.

Одна з небагатьох галузей, де японці більше втрачають, ніж отримують, є туризм. Жителі Країни вранішнього сонця дуже полюбляють подорожувати, щороку мільйони японців вирушають за кордон. Приймає ж Японія тільки 3—4 млн туристів на рік.

За останні десятиліття в країні створена ефективна транспортна система. її основою є густа мережа автомобільних доріг із твердим покриттям загальною довжиною 863 тис. км. Успішно діє система туйелів, естакад і мостів, що з'єднала чотири головні японські острови. Так, підкидний тунель «Сейкан» завдовжки 54 км з'єднав острови Хоккайдо іі Хонсю, а міст Сето-Охасі, що став одним із символів країни, дозволив автомобілям і поїздам швидко переїжджати з острова Хонсю на острів Сікоку і назад. На спеціальних лініях діють надшвидкісні поїзди Сін-Иіиссн («куля»), що розвивають швидкість близько 300 км/год.

Країна має великий морський флот, особливо переконливо виглядають танкери, яких нараховується близько 180, більшість із них великотоннажні. Найбільші порти: Тіба, Йокогама, Кавасакі, Токіо, Нагойя, Осака, Кобе.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее