13818 (Кореневе живлення рослин), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Кореневе живлення рослин", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "ботаника" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "ботаника и сельское хоз-во" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "13818"

Текст 2 страницы из документа "13818"

ВАТ "Уралкалій" є єдиним в Російській Федерації виробником білого (галургічного) хлористого калія зі змістом К2О не менше 62% в дрібнокристалічній і стандартній (знепиленої) формах. Тільки тут в промислових масштабах випускається хлористий калій реактивної чистоти із змістом корисного компоненту не нижче 99,8 відсотки для фармацевтичної промисловості. На підприємстві налагоджений випуск комплексних мінеральних добрив і сумішей (NPK - добрива) удобрювачів, які використовуються в особистих підсобних господарствах.

Родовища калієвих руд є також у Волгоградській, Оренбургській областях. Зона БАМа має в своєму розпорядженні крупний сировинний потенціал калієвих солей (Сакунське родовище синнірітов в Читинській області і Непське родовище хлористих калієвих солей в області Іркутська).

Калієві добрива є другими за об'ємом виробництва видом добрив в Росії: в 2000 р. на їх частку припадало 32,8% загальні випуски.

Сирі калієві солі, і розмолоті природні калієві руди (сильвініт, карналіт, каїніт), ефективні на різних грунтах при внесенні під картоплю, коренеплоди, льон, тютюн і інші культури, які споживають багато калія. Промисловий вміст К2О в руді 12-13%.

Використовуються також калієві солі, які одержують шляхом змішення сирих калієвих солей з концентрованими, звичайно з хлористим калієм - 30-ти і 40% -ні калієві солі.

Зміст натрію (в калієвій солі і сильвінітів) погіршує фізико-хімічні властивості багатьох грунтів, особливо чорноземних, каштанових і солонцових.

Всі калієві добрива в грунтах глинистих і суглинних закріплюються в тому місці, куди вони внесені, глибоко вниз з водою вони не проходять. На легких піщаних грунтах вони не закріплюються або закріплюються слабо. Тому якщо на глинистих грунтах калієві добрива можна вносити і з осені, то на легких піщаних грунтах цього робити не можна. Можуть бути великі втрати калія. Калієві добрива на глинистих грунтах треба закладати глибоко - ближче до коренів.

Добрива, що містять хлор (зокрема, калієву сіль) в підвищених дозах, краще вносити восени (хлор вимивається з грунту, калій залишається). В звичайних дозах ці добрива можна вносити і восени і весною, але все таки осінньому внесенню, особливо під червону смородину, малину, виноград і суницю, треба віддати перевагу.


Нітрофоська. Виробництво і застосування

НІТРОФОСЬКА - це складне азотно-фосфорно-калієве добриво для застосування під все вирощувані культури на всіх типах грунтів.

Склад: фосфор-10%, азот-11%, калій-11%.

Агрегатний стан - твердий гранульований продукт.

Призначення - для основного внесення, для припосівного внесення, для підгодівлі.

Спосіб застосування:

Основне внесення: при перекопуванні грунту восени або весною під картоплю і овочеві культури 40-60 г/м2 на окультурених грунтах і 80-120 г/м2 на неокультурених. Під суницю і малину весною вносять 30-40 г/м2. При посадці плодово-ягідних і декоративних дерев і чагарників вносять 70-300 г в посадкову яму, після внесення грунт ретельно перемішують.

Підгодівля в період вегетації рослин:

2-3 рази за сезон по 30-40 г/м2, з подальшим поливом.

При внесенні в сухому виді добрива рівномірно розподіляють по поверхні грунту з подальшим закладенням (перекопування або спушення) у вологий шар грунту або при необхідності поливом.

В лабораторних дослідах з яровою пшеницею Саратовська 46 нітрофоску перемішували зі всім об'ємом грунтів або вносили стрічкою на глибину 10 см. В обидва терміни визначення рослини по локально внесеному добриву характеризувалися більш високим, ніж при перемішуванні добрива з грунтом, змістом не тільки загального, але і білкового азоту. Найзначущіші відмінності за змістом небілкового азоту в листі по варіантах досвіду спостерігалися на початку активного накопичення рослинами біомаси, тобто в період трубкування. При стрічковому розподілі нитрофоски воно було майже в два рази нижче, ніж при перемішуванні зі всім об'ємом грунти.

Заходи безпеки: При роботі слід дотримувати загальні вимоги і правила особистої гігієни, користуватися гумовими рукавичками. Після роботи вимити руки і особу водою з милом.

Заходи першої долікарської допомоги: При попаданні на шкіру - змити водою з милом. При попаданні в очі промити великою кількістю води. При попаданні в шлунок дати випити декілька стаканів води, викликати блювоту і негайно звернутися до лікаря (при собі мати тарну етикетку або інструкцію по застосуванню). Тару, що звільнилася, спалюють або утилізували з побутовим сміттям в спеціально відведених місцях. Добрива, що розсипаються, збирають і використовують по прямому призначенню.

Берегти в сухому закритому приміщенні, окремо від продуктів, ліків і кормів; місцях неприступних для дітей і тварин.

Комплексне використовування бобів сидератів. Добриво сидератів

Сидерати - це рослини або суміш рослин, посіяна з метою збагатити грунт органікою і живленням. Сидерати - могутні відновники грунтової родючості, істинні зелені ліки для грунту. Сидерати вирощують культури, що дають багато зеленої маси. Боби сидерати більш цінні. Перевага їх в тому, що вони збагатили грунт не тільки органічною речовиною (гумусом), але і азотом, засвоєним бактеріями безпосередньо з повітря.

Боби (горох, нут, у нас - бабин, або пупатій горох, боби, квасоля, соя, чечевиця, і трави: віка, однорічний люпин, еспарцет, мишачий горох, сачевичник, люцерна і конюшина) містять на коренях колонії бактерій - азотофіксаторів - і сильно збагатили грунт азотом. Якщо рослина боба використана як сидерат, то в грунті буде створений запас азоту на 2-3 роки. Всі вони холодостійкі і рано сходять. Корені їх могутньо спушують землю. Сидерати часто використовують під поєднання культур бобів і зернових (жито, овес).

Наприклад, при підготовці ділянки під малину, при недоліку органічних добрив можна висівати, боби в сидерати міжряддях молодої малини. На плантаціях з відстанню між рядами 2,5 м сидерати можна вирощувати тільки перші 2-3 роки. Надалі, коли коренева система кущів малини розростеться і займе всі міжряддя, сидерати не висівають.

Висівають сидерати в другій половині літа (кінець червня - початок липня). Смуги по рядах шириною 1 м залишають вільними від сидератів. На 1 м2 площі міжрядь потрібно насіння: люпину синього 18-20 г, віковівсяної суміші 15 г (10 г віки і 5 г вівса), гороху 12,5 г і гірчиці 1-1,5 р. Перед посівом міжряддя необхідно прокультивувати, а в зоні достатнього зволоження і важких грунтів дрібно переорати (скопати). Одночасно з цим грунт треба заразити клубеньковими бактеріями, специфічними для даної рослини боба (розкидання вологого грунту, узятого з ділянки, де раніше оброблявся вказаний сидерат, бо присутня обробка насіння нітрагином - культурою клубенькових бактерій).

Для кращого розвитку сидератів слід внести мінеральне добриво; під боби - фосфорно-калієві (суперфосфату 2,5 г і 40-процентної калієвої солі 7,5 г). Насіння висівається урозкид і закладається боронуванням. Перед їхнім заорюванням бажано повторно внести фосфорні добрива. Насіння обробляється нітрагином або земляною суспензією, приготованою з грунту з ділянки, де раніше обробляли люпин.

Сидерати, висіяні в другій половині літа, встигають дати до кінця осені велику зелену масу, яку закладають в грунт. Для більш рівномірного розподілу зеленої маси за всією площею міжрядні сидерати перед закладенням підкошують. Люпин і інші боби на зелене добриво заорюють у стадії утворення бобів.

Після збору урожаю бобів їх бадилля можна закопати як добриво в пристволових кругах плодових дерев.

З сидератами в грунт вноситься велика кількість органічних речовин. В середньому їх заорювання еквівалентне внесенню 30-50 т/га гною. Гній - класичне органічне добриво, його іноді називають перлиною землеробства. І, проте, сидерати перевершують його у багатьох відношеннях. По-перше, вони обходяться дешевше. Їх не треба транспортувати на полі. По-друге, вони не містять насіння смітних рослин в такій кількості, як це властиво гною. І якщо сидерати використовують для рослини бобів, то за один сезон грунт додатково одержує від 100 до 400 кг/га біологічно чистого азоту. Після сидератів якість продукції рослинництва завжди вище: білковість зерна підвищується, а нітрати не нагромаджуються. У картоплі сидерати підвищують крохмальність, у цукрового буряка - цукристість.

В порівнянні з іншими способами боротьби з дегумификаціею грунтів сидерати відрізняються ще однією важливою перевагою. Як і смітні рослини, за рахунок більш глибоких кореневих систем більшість сидеральних культур здатні активізувати геохімічний обмін між підгрунтям і її орним горизонтом. Особливо важливий цей процес для таких елементів, як фосфор, кальцій, мікроелементи. Тільки по фосфору однорічна культура сидератов замінить внесення його в кількості 25 кг.

Класичним способом використання сидеральних культур є відведення для них особливого поля в сівозміні. Цей спосіб дає найбільшу зелену масу, але економічно в умовах максимізації віддачі землі вигідний не завжди. Тому в даний час окремі поля під сидерати не відводять. Частіше їх просто впихають в сівозміну за рахунок ущільнення.

Підсівні сидерати. Сидеральну культуру починають вирощувати шляхом підсівби її насіння під запону основної культури. Звичайно, посів ведуть одночасно, культурну рослину використовують швидкорослу, а з сидератами беруть культури з повільним розвитком: багаторічний люпин, озиму або ярову віку, сераделлу або однорічний райграс. Розвиваючись під запоною основної культури, ці сидерати як би доїдають залишки азоту і вуглекислого газу і тим самим підвищують загальну ефективність сонячної батареї. Живуть вони, таким чином, в своїй екологічній ніші і особливо шкідливого впливу на основну культуру не надають. Якщо і відбувається деяке зниження їх врожайності, то воно з лишком окупається урожаєм наступного року, коли позначиться плідний ефект сидерального добрива. Після прибирання основної культури сидеральна культура продовжує рости і встигає накопичити значну масу. Заорюють такі сидерати звичайно навесні наступного року.

Використовування агрохімічних картограм в господарствах

Агрохімічна картограма показує забезпеченість грунтів живильними елементами або потребу у вапнуванні і гіпсуванні. Агрохімічна картограма - своєрідна візитна картка поля. Вона дає уявлення про кислотність грунту, вмісту в ній фосфору, калія і інших речовин.

Ефективність добрив залежить від багатьох чинників, проте, основою раціонального використовування добрив служать картограми, що відображають кількісну характеристику агрохімічних показників. Вони дозволяють правильно розмістити польові культури з урахуванням їх агрохімічних особливостей по полях сівозмін, встановити дози добрив, необхідність проведення хімічної меліорації грунтів і т.д. На основі картограм можна вести планомірну роботу по підвищенню родючості грунтів сільгоспугідь, що зрештою сприяє зростанню урожаю.

Без таких картограм неможлива висока культура землеробства. На основі агрохімічних картограм розробляються науково обгрунтовані проекти і плани застосування засобів хімізації для землекористувачів. Керуючись ними, багато господарств добилися різкого підвищення родючості полів, одержують високі і стійкі урожаї.

В 1991 р. РосНііЗемпроект розробив "Методичні рекомендації по грунтовому і агрохімічному обстеженню селянських (фермерських) господарств". Відповідно до цієї методики для проведення обстеження земель, підготовки грунтових карт і агрохімічних картограм фермерських земельних ділянок, необхідна топографічна основа місцевості в масштабі 1: 5000.

Учені ряду університетів США (штатів Ілінойс, Вісконсін, Міннесота, Айова) запропонували новий підхід до відбору грунтових зразків і оформлення агрохімічних картограм при проведенні агрохімічного обстеження грунтів. Поле незалежно від строкатості грунтового покриву (що враховувалося в колишній методиці відбору зразків), пропонується ділити за допомогою маркувальних прапорців на квадрати середньою площею від 0,4 до 2,4 га (залежно від конкретних умов). З кожного квадрата поля береться від 6 до 12 грунтових проб для складання змішаного зразка. Грунтові зразки аналізують, а результати аналізу використовують при складанні агрохімічних картограм, виконаних також у вигляді сітки квадратів. Агрохімічне картограмування проводять раз в три роки.

Внесення добрив відповідно до агрохімічних показників грунтів здійснюють розкиданнями "Soilection rig" з електронним монітором, регулюючим внесення добрив по квадратах картограми. Користуючись новими картограмами, є можливість вирівнювати на полях запаси доступних живильних речовин, що гарантує отримання однорідного урожаю по всьому полю і значний економічний ефект.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
416
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее