13484 (Визначення статі, лікування та розтин кролів), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Визначення статі, лікування та розтин кролів", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "ботаника" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. .

Онлайн просмотр документа "13484"

Текст 2 страницы из документа "13484"

При розрізі шкіри треба стежити за тим, щоб не прорізати наскрізь тонкий шар черевних м'язів. Розрізану шкіру відокремлюють від підшкірної клітковини тупим боком скальпеля, звільняючи бокові ділянки тіла. Потім приступають до розтину черевної порожнини, для чого скальпелем або ножицями розрізають тонкий шар черевних м'язів вздовж черева по добре помітній білій лінії. Розріз починають ззаду (наперед від дна таза) і продовжують до мечовидного відростка. При цьому треба стежити за тим, щоб не прорізати нутрощів, інакше вміст шлунково-кишкового тракту зіпсує всю картину розтину. Для цього, прорізавши черевну стінку, в подальшому рекомендується просовувати пальці через проріз у черевну порожнину і відділяти ними нутрощі від черевної стінки, яку прорізають. Черевні стінки після розтину відтягують в сторони за допомогою ранових гачків або скобок для того, щоб можна було достатньо оголити внутрішні органи. Це треба робити обережно, щоб не змістити органи у черевній порожнині. Якщо бокові стінки заважають огляду глибокорозміщених органів, під час їх вивчення роблять бокові поперечні розрізи черевних стінок, найкраще позаду ребер, не пошкоджуючи діафрагми.

З поверхні розітнуті черевні нутрощі являють таку картину. Позаду від мечовидного відростка виступають кінці трьох лопатей печінки, за ними косо уперед розміщений шлунок. До нього прилягає незначна складка черевного сальника, що тягнеться уперед (вгору).

Позаду шлунка дві третини черевної порожнини майже цілком, за винятком задньої її ділянки, займає величезна сліпа кишка, яку легко впізнати за її поперечними перехватами. Вона спіралеподібно загорнута майже в одній площині і праворуч, позаду шлунка, дещо відсунута ліворуч. У цьому невеликому трикутному просторі у правому куті видно петлі тонких кишок, що тягнуться назад, праворуч від черевної стінки.

Величезна сліпа кишка розділяється на три частини: середню, ліву й праву. Між середньою і правою частинами дугоподібно розташована велика ободова, кишка, яку легко відрізнити за її різко вираженими кишеньками. Передній кінець її викривляється ліворуч до черевної стінки, де заглиблюється і переходить у петлі малої ободової кишки. Праворуч від ободової, між нею і правим поворотом сліпої видно прямолінійно розміщений кінцевий відросток клубової кишки. Центральна (найбільша) частина сліпої кишки направлене уперед. Біля переднього кінця великої ободової кишки вона різко викривляється, утворюючи заворот і тягнеться назад уздовж черевної стінки, майже до таза. Тут сліпа кишка знову утворює дугоподібний вигин і косо йде уперед і дещо ліворуч, досягає шлунка і, звужуючись, направляється ліворуч під черевну стінку, де заглиблюється і переходить у кінцевий придаток (апендикс).

У самому задньому куті черевної стінки видно невеличкий сечовий міхур, розміри якого залежать від наповнення.

Невеликий простір між сечовим міхуром та заднім контуром сліпої кишки у самки займають петлі рогів матки. Тут же видно кілька завитків кінцевої петлі дванадцятипалої кишки.

Розтин грудної порожнини треба провадити після вивчення і видалення органів, розміщених у черевній порожнині.

Розтинати грудну порожнину можна двома методами. Μетод прямого розтину шляхом екстирпації грудної кістки полягає у тому, що бокові стінки грудної клітки розрізають скальпелем або ножицями, починаючи від пророщення діафрагми (на рівні зрощення кісткових ребер із хрящовими). Розріз роблять через усі ребра. Всі бокові розрізи можна робити лише після попереднього розсікання очеревини на її межі з останнім ребром (якщо такий розріз не був зроблений раніше при розтині черевної порожнини). Внаслідок указаних двох поздовжньо-косих розрізів відсікається грудна кістка з реберними хрящами. Біля шиї захоплюють передній край відрізаної трикутної ділянки і, відтягуючи його, підрізають, обережно відділяючи зсередини прирослі до нього м'які ділянки. Таким чином, піднімається перед і зад нижньої ділянки грудної клітки. Коли вона буде піднята, треба підрізати діафрагму, яка утримує її, і остаточно відокремити ділянки. Під нею виявляються органи грудної порожнини, які добре видно через достатньо широкий розріз.

Цим методом можна користуватися у тих випадках, коли цікавить лише загальне розміщення грудних органів і головною метою є їх вилучення.

Метод бокового розтину. Проводять, як у попередньому випадку, наскрізний поздовжньо-косий розріз бокової реберної стінки починаючи ззаду, але тільки з того боку, який хочуть розітнути. Потім розітнута реберна стінка підрізається з другого боку вгору, вздовж хребта, починаючи спереду. Після цього вона відділяється шляхом підрізання зсередини м'яких частин, а біля заднього кінця — країв діафрагми. При цьому широко оголюється вся бокова сторона грудних нутрощів у природному положенні.

Всю передньонижню частину грудної порожнини займає велике серце; основа його з великими судинами, що відходять від серця, направлена вперед і вгору, а загострена верхівка — назад і вниз і- майже впирається у купол діафрагми. Серце одягнене у тонкий чохол — серцеву сумку.

Спереду серця та дуги аорти, в сильно звуженій передній частині грудної порожнини, лежить велика лопатева, з домішками жирової тканини зобна залоза. Ступінь її розвитку та переродження у жирову тканину дуже змінюється залежно від віку.

Легені займають великий верхній кут грудної порожнини і лежать в основному на опуклій діафрагмі (її куполі). При розтині грудної порожнини легені спадаються.

Легені складаються з легеневої губчасто-еластичної паренхіми блідо-рожевого кольору. На їх поверхні помітні маленькі комірчасті часточки. Ліва легеня (як і права) має часточкову структуру. Вона складається в основному з двох великих часток: найбільша — діафрагмальна частка лежить позаду на куполі діафрагми, а попереду неї відокремлена глибокою щілиною косо лежить вузька серцева частка, частково прикриваючи серце. На її верхньопередньому кінці помітний направлений вперед виступ — це залишок редукованої зрослої лівої верхівкової частки (ступінь її розвитку в кроля дуже варіює).

Використана література

1. Болезни кроликов. А. П. Гончаров. К., "Урожай", 1976, стр. 152 (на украинском языке).

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
416
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее