168777 (Екологічний стан міста Біла Церква і Білоцерківського району Київської області), страница 3

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Екологічний стан міста Біла Церква і Білоцерківського району Київської області", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "экология" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "экология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "168777"

Текст 3 страницы из документа "168777"

У забезпечення експлуатаційних характеристик цих об’єктів міжнародним нормам, та листа Мінекоресурсів України від 22.12.2003 року № 12157-К/29-3 зобов’язую вас в лютому 2005 року здійснити перевірку всіх діючих об’єктів нафтогазового комплексу розташованих на території району (нафтобаз, АЗС,АГИС, ГИС), щодо оснащення їх системами уловлювання і утилізації парів нафтопродуктів та дотримання затверджених нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

У разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства України вжити передбаченні чинним законодавством заходи впливу до винних осіб.

Вимоги до автозаправок:

  1. Кожна стаціонарна АЗС повинна мати робочу документацію – "Робочий проект, який подавався на державну екологічну експертизу і має відбуватися згідно договору з цим підприємством. Скид неочищених стоків з вмістом нафтопродуктів у водойми та на рельєф заборонено.

  2. Стан експлуатації очисних споруд зливових стоків повинен відповідати вимогам Водного Кодексу і не менш як 2 рази на рік (весною та восени) проводити огляд діючого устаткування каналізаційної мережі та необхідний ремонт. Всі зміни фіксувати в паспорті, а також в експлуатаційному журналі.

  3. Наявність дозволу на викид та дотримання його умов (дихальні клапани). Згідно пункту 12.3 "Правил технічної експлуатації стаціонарних та пересувних автозаправних станцій", введених в дію 27.03.1986 року на території АЗС необхідно періодично перевіряти загазованість повітря. Наявність шкідливих речовин у повітрі робочої зони не повинна перевищувати гранично допустимих концентрацій.

  4. Наявність паспортів на ємності з відміткою про термін придатності до експлуатації. Обстеження та дефектоскопію резервуарів виконують спеціалізовані організації.

  5. Наявність сертифікатів якості палива.

2.7 Утилізація промислових і побутових відходів

Відділом екологічного контролю в м.Біла Церква держуправління екобезпеки в Київській області проводилась робота по виконанню розпоряджень Київської обласної Державної адміністрації від 29.09.98р. №536 "Про утворення постійно-діючої комісії з питань поводження з нелегальними відходами", від 19.11.99р №620 "Про заходи щодо ліквідації в Київській області несанкціонованих сміттєзвалищ, впорядкування і належної охорони місць захоронення загиблих тварин(скотомогильників), виділення полігонів для видалення та належного зберігання небезпечних відходів", листів ОДА від 24.12.98р. "Про заходи щодо залучення відходів у господарський облік", від 12.10.99р. "Про заходи щодо покращення стану сміттєзвалищ". Підготовлено проекти відповідних розпоряджень Білоцерківської райдержадміністрації.

Працівниками відділу сумісно з представниками райСЕС та прокуратури проводилися перевірки щодо наявності несанкціонованих сміттєзвалищ в межах підконтрольної територій, які висвітлювались по місцевому телебаченню. Але проблема виникнення несанкціонованих звалищ залишається невирішеною.

Всіх голів сільських рад Білоцерківського району відповідним розпорядженням зобов’язано комісійно вибрати місця для складування відходів (перевести несанкціоноані сміттєзвалища до розряду санкціонованих, де це дозволяється) і забезпечити своєчасне вивезення сміття від будинків.

Для упорядкування утилізації господарсько-побутових відходів в сільських населених пунктах по ініціативі відділу екологічного контролю була створена комісія за участю спеціалістів Білоцерківської РДА, архітектури, відділу земельнних ресурсів, райСЕС, якою обстежено 14 сільських рад, які знаходятья в басейні р.Рось і є найбільшими забруднювачами. Крім цього комісією було попередньо намічено земельні ділянки для будівництва сільських сміттєзвалищ. Але до цієї роботи приступили тільки 6 сільських рад (с.Сухоліси, с.Томилівка , с.Трушки, с.Яблунівка Білоцерківського р-ну, с.Гор.-Пустоварівка Володарського р-ну).

В 1999р. для розробки проекту сільського звалища було виділено 1268 грн Томилівській сільській раді, 2000 Сухоліській сільській раді (Білоцерківський р-н). Кошторисом надходжень і витрат фонду охорони навколишнього природного середовища Білоцерківського р-ну на 1999р. також було передбачено виділення 2000грн на розроблення проектної документації сільського сміттєзвалища селам Пилипча і Дрозди Білоцерківського р-ну. Але сільські голови і керівники зволікають будівництво цих важливих екологічних об’єктів.

По ініціативі відділу екологічного контролю кошторисом надходжень і витрат районного фонду охорони природи на 2000р. передбачено виділення коштів для будівництва сільських сміттєзвалищ в с.Яблунівка, с.Пилипча, Трушки, Шкарівка, Коженики, Фастівка, Йосипівка Білоцерківського р-ну по 3000грн, с.Гор.-Пустоварівка, Рачки, Пархомівка Володарського р-ну по 2300грн.

Складне становище в регіоні по захороненню промислових і токсичних відходів.

Крім полігону ВАТ "Росава" питання утилізації промислових відходів з інших підприемств не вирішено.

Найбільш невпорядковані села в Білоцерківському районі - с.Фурси і с.Мала Вільшанка. В селі Фурси якнайменше 4 несанкціоновані звалища, в с.Мала Вільшанка очисні споруди потребують капітального ремонту, розподільні лотки зруйновані, перекриття відстійників також зруйновані. Стічні води без будь якої очистки скидаються по рельефу місцевості, в канаву в напрямку біологічного ставка. Санітарна очистка селища здійснюється вкрай незадовільно. Територія захаращена гноєм, утворені стихійні звалища побутового сміття перемішані з гноєм. Директор Білоцерківської селекційної станції Галашевський В.Л. на неодноразові приписи керівництва відділу екологічного контрлю не реагує. Всю провину він скидає на голову сільської ради с.Мала Вільшанка. Але стихійні звалища утворені повсюди, як на землях відділку "Селекційний", так і Маловільшанської сільської ради. Керівництво скидає проблему один на одного, а страждає природа.

З міського бюджету постійну виділяються кошти на ліквідацію несанкціонованих звалищ, так в 2000році по місту Біла Церква ліквідовано 32 стихійні звалища, але вони виникають знову. І знову витрачаються кошти на прибирання.

Інспекторами відділу екологічного контролю в 2003р накладено 14 штрафів за забруднення навколишнього природного середовища відходами. Також цими питаннями займається підрозділ екологічної міліції, який систематично проводить роботи з мешканцями приватного сектору міста. Ними в 2004р. складено 6 адмінпротоколів, попереджено 39 власників приватних будинків тільки серед жителів району Заріччя на окраїні м.Біла Церква.

2.8 Охорона і раціональне використання тваринного та рослинного світу

На територіях підконтрольних відділу екологічної інспекції крім посадки дерев було посаджено 30 000 кущів, 7 га газонів, проведено ремонт та озеленення пам'ятників, братських могил, територій кладовищ.Так на теріторіі тільки Білоцерківського району посаджено біля 15 000 дерев, 8 900 кущів, посіяно 3 га газонів, відремонтовано 13,5 км огорожі.

Велику увагу приділено впорядкуванню та озелененню вулиць, доріг. Силами Білоцерківського Рай ШРБУ посаджено 2 000 дерев по узбіччям доріг, Білоцерківською ШЕД 1 690 дерев. Вздовж дороги Узин-Кагарлик жителями села Тарасівка посаджено 400 берізок.

Силами Білоцерківського райШРБУ посаджено дерева по узбіччям районних доріг.

Дещо зроблено в напрямку покращення ведення лісового господарства в колишніх колгоспних і радгоспних лісах. . Створені міжгосподарські лісництва в зоні Володарського району - Володарське та Білоцерківського району - Білоцерківське.

Держлісгоспом проведено лісопатологічне обстеження лісів і лісосмуг, в результаті чого встановлено: санітарний, лісопатологічний і фізіологічний стан лісонасаджень в колишніх колгоспних і радгоспних лісах незадовільний. За попередній період господарства не проводили лісогосподарські заходи за лісонасадженнями. В більшості господарств відсутні спеціалісти по веденню лісного господарства, не налагоджена їх охорона, що привело до самовільних порубок, особливо в полезахисних смугах. Лісні насадження на окремих територіях (КСП "Піщанське", агрофірма "Білоцерківська", КСП "Раставиця" та інші) сильно захаращені, проростає самосів, що порушує їх попередню конструкцію.

Для приведення лісних насаджень до належного санітарного і господарського стану доцільно проводити вибіркові санітарні рубки. В 2004 році рубками догляду і санітарними рубками охоплено 600 га лісонасаджень. на всі рубки виписано лісопорубочні квитки та оформлені матеріали відведення. Рубки проведені своєчасно і якісно.

Розроблені заходи спільних дій з районним пожежним загоном і добровільними пожежними дружинами. Прокладено 20 км мініралізованих смуг біля пожежонебезпечних лісових масивів. Попереджувальні заходи в пожежонебезпечний період дали змогу уникнути лісових пожеж в лісових насадженнях зони обслуговування Білоцерківського держлісгоспу.

Відділ екологічного контролю здійснює контроль за виконанням Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство…", достовірності проведення обліку чисельності мисливських тварин, дотримання правил полювання, збереження і збагачення місцевої фауни. На території регіону маються мисливські господарства, які складають 158,5 тис км угідь. Для збагачення місцевої фауни відведено 15 відтворювальних ділянок, площа яких 37,8 га.a

Загальні висновки

Складний екологічний стан у регіоні вимагає покращення екологічної освіти й свідомості широких мас населення. З цією метою відділом екологічного контролю у м.Біла Церква використовуються засоби масової інформації, контакти з учбовими закладами, із товариствами охорони природи , а також приймається участь у проведенні навчань сільських голів, керівників, які проводяться Державними адміністраціями і радами міста й районів.

Для екологічної пропаганди в м.Біла Церква широко використовувались такі форми, як екологічні центри, екологічні клуби, лекції, доповіді, зустрічі за круглим столом, виставки, брейн-рінги, свята природи.

Екологічні центри при президії міської ради товариства охорони природи (голова Петрішин Л.П.);

- при краєзнавчому музеї,

- при дендропарку "Олександрія".

Активну участь громада міста взяла в акції "День довкілля", яка відбулася у квітні. Під час акції висаджено сотні дерев, кущів та квітів. Ці та інші акції допомагають звертати увагу громадськості на вирішення екологічних проблем.

Відділом охорони навколишнього природного середовища міськвиконкому проведена загальноміська акція "Чистий берег" за участю шкіл, технікумів, вищих навчальних закладів по наведенню належного санітарного стану в прибережній смузі р.Рось.

В 2005 році особливу увагу відділ приділяв питанню озеленення міста та збереженню зелених насаджень від вирубки. Для проведення заходів по озелененню до дня Довкілля були залучені школярі всіх шкіл міста, студенти університету, учні інших учбових закладів.

Особлива увага приділялась відділом охороні природно-заповідного фонду – дендропарку "Олександрія". Рішенням сесії міської ради від 9 грудня 2005 р. № 192 створена наглядова рада дендропарку "Олександрія" та виділено 2 тис. грн на заліснення забруднених територій парку.

В 2005 році велику увагу було приділено екологічному вихованню дитячого та дорослого населення міста та залучення широкої громади міста до участі у природоохоронних акціях. так 11 вересня на Торговій площі міста було проведено свято квітів за участю 58 підприємств, організацій, установ, учбових та позаучбових закладів, громадських організацій, квітників-аматорів.

В 2005 році всі підприємства, установи, організації міста розробили природоохоронні. Заходи загальноміського значення ввійшли в Комплексну програму з охорони довкілля міста на період до 2006 року. Виконаний проект ТЕО-інвестицій "Покращення гідрологічного режиму р.Протока з метою захисту від підтоплення території м.Біла Церква. Протягом трьох років виконується комплекс робіт по озелененню мікрорайонів "Піщаний", "Таращанський", заходи по ліквідації стихійних сміттєзвалищ в прибережній смузі Р.Рось та Протока, заходи по очистці та благоустрою джерел в водоохоронних зонах та прибережних смугах. З метою зниження техногенного впливу на навколишнє природне середовище промисловими підприємствами міста вжито 22 заходи з міської екологічної програми, а саме: збудована зливова станція, проведена реконструкція аспіраційних систем 1 стадії гумозмішувача (ЗАТ "Росава"), здійснений контроль гідросфери територій східного промвузла, збудований колектор зливової каналізації від цеху до очисних споруд (КП "Білоцерківхлібопродукт") та інші.

Пропозиції

Екологічне становище Білоцерківського та Володарського районів досить складне. Це пояснюється тим, що протягом багатьох років не було комплексного підходу у вирішенні питань охорони природи.

Щоб діяльність відділу давала кращі результати потрібно збільшити, як штат службовців, так і штат працівників лабораторії.

В кожного службовця має бути транспортний засіб для виїзду на перевірки. Фахівці повинні мати вищу екологічну освіту та навики роботи.

Працівники інспекції повинні доповідати населенню про екологічну ситуацію в регіоні.

На підприємствах можна встановити повітроочисні та водоочисні споруди, а за надмірні викиди не погоджені з інспекцією накладати штрафи.

Можна також організовувати різні заходи щодо охорони навколишнього середовища з залученням школярів, студентів та бажаючого населення. Працівникам екологічного відділу доводити до свідомості населення про негативний вплив їхньої діяльності на навколишнє природне середовище (наприклад, спалювання листя, складування відходів у не відведених для цього місцях та інше) та подальшу негативну дію на організм людини.

Список використаної літератури

  1. Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища. У 3-х томах. Т.1 (випуск 2). – Чернівці: Зелена Буковина, 1997. – 344 с.

  2. Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища. У 3-х томах. Т.2 (випуск 1). – Чернівці: Зелена Буковина, 1996. – 328 с.

  3. Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища. У 3-х томах. Т.3 (випуск 2). – Чернівці: Зелена Буковина, 1997. – 332 с.

  4. Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища (міжнародні конвенції та угоди, інші правові акти). Том 4 – Чернівці: Зелена Буковина, 1999. – 344 с.

  5. Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища (міжнародні конвенції та угоди, інші правові акти). Том 5 – Чернівці: Зелена Буковина, 1999. – 344 с.

  6. Звіт про екологічний стан Білоцерківського району відділу екологічної інспекції за 2005 рік.

  7. Звіт відділу екологічної інспекції "Про земельні ресурси району".

  8. Звіт відділу екологічної інспекції "Про водні ресурси району".

  9. Звіт відділу екологічної інспекції "Про надра Білоцерківського району".

  10. Звіт відділу екологічної інспекції "Про атмосферне повітря регіону".

  11. Злобін Ю.А., Кочубей Н.В. Загальна екологія: Навчальний посібник. – Суми: ВТД "Університетська книга", 2003. – 416 с.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5183
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее