129598 (Клінична психологія), страница 9

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Клінична психологія", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "психология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "книги и методические указания", в предмете "психология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "129598"

Текст 9 страницы из документа "129598"

VI. ПСИХОСОМАТИЧЕСКИЕ РЕАКЦІЇ І ЗАХВОРЮВАННЯ

"Навчання тісного взаємозв'язку самопочуття з психічним станом (тіла і душі) проходить червоною ниткою через всю історію медицини" (Э. Берн)20 . Ще Гіппократ говорив про те, що лікувати потрібно хворого, а не хвороба. Тобто необхідний цілісний підхід до обстеження і лікування хворого.

Психосоматические захворювання – це фізичні чи захворювання порушення, причиною виникнення яких є афективна напруга (конфлікти, невдоволення, щиросердечні страждання й ін.). Психосоматические реакції можуть виникати не тільки у відповідь на психічні емоційні впливи, але і на пряму дію подразників (наприклад, вид лимона). Представлення, уяву також можуть впливати на соматическое стан людини.

Психогенні порушення

Порушення, що виникають в організмі під впливом психічних факторів, називають психогенними.

Психогенні фактори можуть викликати наступні фізіологічні порушення в різних органах і системах організму:

а) у серцево-судинній системі – частішання серцебиття, зміна кров'яного тиску;

б) у системі подиху – його затримку, чи уповільнення частішання;

в) у травному тракті – блювоту, поноси, запори, підвищене слиновиділення, сухість у роті;

г) у сексуальній сфері – посилену ерекцію, слабість ерекції, набрякання клітора і секрецію генитальной області, аноргазм;

д) у м'язах – реакції мимовільного характеру: м'язова напруга, тремтіння;

е) у вегетативній системі – пітливість, гіперемію і т.д.

Психогенні захворювання

Існують психічні психогенні захворювання:

  • реактивні психози;

  • неврози;

  • патохарактерологические формування особистості;

  • психосоматические захворювання.

До психосоматическим захворювань відноситься нервова анорексия - одне з найважчих захворювань у психіатрії, що іноді приводить до летального результату.

Психогенний компонент відіграє велику роль у багатьох органічних захворюваннях: гіпертонічної хвороби, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, при інфаркті міокарда, мігрені, бронхіальній астмі, виразковому коліті, нейродерміті і т.д.

На початку століття клініцист Вусів писав про найважливіше значення психогений при виникненні шлунково-кишкових захворювань. Зв'язок психічного стану з фізичним розглядав у своїх роботах В. А. Гіляровський.

Швидке поширення і розвиток психосоматическая медицина одержала на початку XX століття з появою робіт із психоаналізу З. Фрейда і його послідовників. У цей час зареєстровані мільйони випадків "функціональних" пацієнтів, соматические скарги яких не підтверджувалися об'єктивними дослідженнями, а лікування ортодоксальними медикаментозними засобами було неефективно. Необхідна була корекція афективних станів, порушених интерперсональных відносин хворих, тобто психотерапія, психологічне консультування.

Дотепер відношення до психосоматическим захворювань, їхньому походженню і лікуванню неоднозначно. Представники психо-анализа ігнорують органну патологію, акцентуючи увагу на інтроспекції, тлумаченні відчуттів пацієнта, виходячи з психотравм дитячого віку.

А. И. Введенский і И. П. Павлов вважають, що надмірні по силі і тривалості подразники змінюють функціональний стан ЦНС і периферичної нервової системи. При цьому порушується умовно-рефлекторна діяльність, утрачається дифференцировка умовних рефлексів. У гострій формі можливий зрив убік чи порушення гальмування.

У той же час багато дослідників наполягають на комплексному підході до походження і лікування цих захворювань: групова й індивідуальна психотерапія, трудотерапія, а також фармаколо-гическое лікування.

Зв'язок функціональних соматических порушень з почуттям пригніченості, тривоги, туги, тобто депресивними і субдепрессивными станами, знаходять автори В. Д. Тополянский, М. В. Струковская.

Таким чином, не можна говорити окремо про психічний і соматическом у медицині:

"Не може бути психічної медицини, що стосується тільки психіки, соматический медицини, що стосується тільки тіла, і психосоматической медицини, що стосується в деяких випадках того й іншого. Є лише один вид медицини, і уся вона психосоматическая" (Э.Берн)21 .

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСЬОГО КУРСУ

  1. Альманах психологічних тестів. - М., 1995

  2. Асатиани М. Н. Психотерапія неврозу нав'язливих станів. Посібник із психіатрії. /Під ред. В. Е. Рожнова. – Ташкент, 1985.

  3. Атлас для експериментального дослідження в психічній діяльності людини. /Під ред. И. А. Поліщука, А. Е. Видренко. – Київ, 1980.

  4. Банщиків В. М., Гуськов В. С., Мягков И. Ф. Медична психологія. – М., 1967.

  5. Банщиків В. М. і ін. Методичний посібник до практичного курсу психіатрії на лікувальному факультеті медичного інституту. – М., 1962.

  6. Банщиків В. М., Короленко Ц. П., Давыдов И. В. Загальна психопатологія. – М., 1971.

  7. Бараш Б. А. Психотерапія і психопрофилактика невротичних розладів у студентів музичного вузу: Дис. ... канд. мед. наук. – Л., 1985.

  8. Березин Ф. Б., Мирошников М. П., Рожанец Р. В. Методика багатобічного дослідження особистості в клінічній медицині і психогигиене. – М., 1976.

  9. Березин Ф.Б., Мирошников М.П., Соколова Е.Д. Методика багатобічного дослідження особистості. - М., 1994.

  10. Берн Э. Введення в психіатрію і психоаналіз для непосвячених. – Спб, 1991.

  11. Бжалава И. Т. Сприйняття й установка. – Тбілісі, 1965.

  12. Биренбаум Г. В. До питання про утворення переносних і умовних значень слова при патологічних змінах мислення. //Нове в навчанні про апраксію, агнозії, афазії. – М., 1984.

  13. Блейхер В. М. Клінічна патопсихологія. – Ташкент, 1976.

  14. Блейхер В. М. Експериментально-психологічне дослідження психічно хворих. – Ташкент, 1971.

  15. Блейхер В. М., Бурлачук Л. Ф. Про деякі теоретичні концепції проективних методів дослідження особистості в закордонній психології і патопсихології. //Журнал невропатології і психіатрії ім. С. С. Корсакова. – 1972. – № 5.

  16. Блейхер В. М., Машек Ю. А. Досвід застосування психометрических досліджень пам'яті при церебральному атеросклерозі. //Невропатологія і психіатрія. – 1974. – №2.

  17. Бондарева Л. В. Порушення взаємин безпосередньої й опосередкованої пам'яті в хворих епілепсією. //Психологічні дослідження. – МГУ, 1971. – Вып. 3.

  18. Бурлачук Л. Ф. Дослідження особистості в клінічній психології. – Київ, 1979.

  19. Бурхливо М. Е. Терапія творчим самовираженням. – М., 1989.

  20. Васильченко Г. С. Загальна сексопатологія. Керівництво для лікарів. – М., 1977.

  21. Васильченко Г. С. Приватна сексопатологія: У 2-х т. – М., 1983.

  22. Васильченко Г. С., Решетняк Ю. А. Любов, шлюб, сексуальне партнерство. – М., 1977.

  23. Вассерман Л.И., Горькавая И.Л., Ромицына Е.Е. Тест підлітки про батьків. - М., 1995.

  24. Уласова Т. А. Про дітей з відхиленнями в розвитку. – М., 1973.

  25. Вікові аспекти групової психотерапії при нервово-психічних захворюваннях. //Сб. наукових праць Інституту ім. В. М. Бехтерева. – Л., 1988. – Т. 121.

  26. Волкова Г. А. Особливості поводження дітей з неврозами в конфліктних ситуаціях. /Отв. ред. Е. С. Іванов. – Л., 1988.

  27. Вроно М. Ш. Шизофренія в дітей і підлітків. – М., 1971.

  28. Ганнушкин П. Б. Вибрані труди. / Під ред. О. В. Кербикова. – М., 1962.

  29. Гильяшева И. Н. Про застосування методики ТАТ у діагностиці неврозів і шизофренії. //Психологічні проблеми психогигиены, психопрофилактики і медичної деонтології. – Л., 1972.

  30. Гильяшева И.Н., Игнатьева Н.Д. Міжособистісні відносини дитини. - М., 1994.

  31. Гіляровський В. А. Вибрані труди. / Під ред. Г. К. Ушакова. – М., 1973.

  32. Гоштаус А. А. Застосування особистісного опросника в діагностиці параноидной шизофренії. //Математичні методи в психіатрії і неврології. – Л., 1972.

  33. Групова психотерапія при неврозах і психозах. / Під ред. Б. Д. Карвасарского. Л., 1975.

  34. Деонтологія і психосоматика. //Психогигиена і психопрофилактика. /Під ред. В. К. Мягер. – Л., 1983.

  35. Докучаєва М. А. Про дослідження методики рахунка по Крепелину в психіатричній лікарні. //Психологічні методи дослідження в клініці. – 1976. – №2.

  36. Дриль Д. Психофізичні типи в їхньому відношенні зі злочинністю і їхнього різновиду (нервові, істерики, епілептики і збіднілі різних ступенів). – М., 1895.

  37. Захаров А. И. Неврози в дітей і підлітків. – Л., 1988.

  38. Захаров А. И. Досвід групової психотерапії при неврозах дитячого і підліткового віку. – Л., 1986.

  39. Захаров А. И. Особливості сімейних відносин і сімейної психотерапії при неврозах дитячого віку: Автореф. канд. дис. – Л., 1976.

  40. Захаров А. И. Психологічні фактори формування неврозів у дітей: Автореф. докт. дис. – Л., 1991.

  41. Зейгарник Б. В. Патологія мислення. – М., 1962.

  42. Зейгарник Б. В. Патопсихологія. – М., 1976.

  43. Изрина С. Н. Організація допомоги і первинної профілактики в ситуаціях кризи (огляд закордонної літератури). //Проблеми профілактики нервових і психічних розладів. / Під ред. В. К. Мягер. – Л., 1976.

  44. Ісаєв Д. Н. Психічне недорозвинення в дітей. – Л., 1982.

  45. Карвасарский Б. Д. Медична психологія. – Л., 1982.

  46. Карвасарский Б. Д. Неврози. – М., 1990.

  47. Карвасарский Б. Д. Психотерапія. – М., 1985.

  48. Кемпински А. Психопатологія неврозів. – Варшава, 1975.

  49. Киршбаум Э. И., Еремеева А. И. Психічні стани. – Владивосток, 1990.

  50. Ковальов В. В. Психіатрія дитячого віку. – М., 1979.

  51. Козлов В. П. Профілактика і психотерапія фобических станів у дітей. //Проблеми профілактики нервових і психічних розладів. /Під ред. В. К. Мягер. – Л., 1976.

  52. Козюля В.Г. Застосування тесту СМОЛ. - М., 1995

  53. Комплексні дослідження в суицидологии. //Сб. научн. праць. – М., 1986.

  54. Кінцевий Р., Боухал М. Психологія в медицині. – Прага, 1983.

  55. Кононова М. П. Посібник із психологічного дослідження психічно хворих дітей шкільного віку. – М., 1963.

  56. Корнілов А. П. Порушення целеобразования при шизофренії й епілепсії.: Автореф. канд. дис. – М., 1980.

  57. Костандов Э. А. Сприйняття й емоції. – М., 1977.

  58. Кратохвил С. Групова психотерапія. – Прага, 1978.

  59. Кудрявцев Э. А. Судово-психологічна експертиза. – М., 1984.

  60. Лебединський М. С., Мясищев В. Н. Введення в медичну психологію. – Л., 1966.

  61. Левітів Н. Д. Фрустрація як один з видів психічних станів. //Вопр. психол. – 1967. – № 6.

  62. Ледер С. Етичні аспекти в психотерапії. //Транскультуральные дослідження в психотерапії. / Під ред. С. В. Кабанова. – Л., 1989.

  63. Лейнг Р. Розділене Я. - К., 1995.

  64. Леонгард К. Акцентуированные особистості. – Київ, 1989.

  65. Либих С. С. Колективна психотерапія неврозів. – Л., 1973.

  66. Липгарт Н. К. Нав'язливі стани при неврозах. – Київ, 1978.

  67. Лисицин Ю. П. Кризові явища в охороні здоров'я і теоріях медицини капіталістичних країн. – М., 1964.

  68. Личко А. Е. Підліткова психіатрія. – Л., 1985.

  69. Личко А. Е. Психопатії й акцентуації характеру. – Л., 1983.

  70. Личко А.Е., Іванов Н.Я. Діагностика характеру підлітка. - М., 1995.

  71. Логинова С. В., Рубинштейн С. Я. Про застосування методу "піктограм" для експериментального дослідження мислення психічних хворих. – М., 1972.

  72. Лэнг Р. Д. Розколоте "Я". - Спб, 1995.

  73. Мастерс і Джонсон про любов і секс. У 2 ч. (Мастерс У., Джонсон В., Колодны Р.) – Спб, 1991.

  74. Мерлин В. С. Лекції по психології мотивів людини. – Перм, 1971.

  75. Мерлин В. С. Проблеми експериментальної психології особистості. – Перм, 1970.

  76. Михєєв В. В., Невзорова Т. А. Нервові і психічні хвороби. – М., 1953.

  77. Мучник Л. С., Смирнов В. М. Подвійний тест для дослідження короткочасної пам'яті. //Психологічний експеримент у неврологічній і психіатричній клініці. /Під ред. И. М. Тонконогого. – Л., 1969.

  78. Мясищев В. Н. Введення в медичну психологію.

  79. Мясищев В. Н. Психологія відносин. – Воронеж, 1995.

  80. Мягер В. К. Диэнцефальные порушення і неврози. – Л., 1976.

  81. Неврози і прикордонні стани. /Під ред. В. Н. Мясищева, Б. Д. Карвасарского , А. Е. Личко – Л., 1972.

  82. Патохарактерологический діагностичний опросник для підлітків і досвід його практичного застосування. / Ред. А. Е. Личко, Н. Я. Іванова. – Л.: Изд. инст. їм. В. М. Бехтерева, 1976.

  83. Патохарактерологические дослідження в підлітків. /Під ред. А. Е. Личко, Н. Я. Іванова. – Л., 1981.

  84. Певзнер М. С. Дитята-олігофрени. – М., 1959.

  85. Петренко Л. В. Порушення вищих форм пам'яті. – М., 1976.

  86. Поляків Ю. Ф. Патологія пізнавальної діяльності при шизофренії. – М., 1974.

  87. Проблеми шизофренії дитячого і підліткового віку.// Сб. научн. праць під ред. М. Ш. Вроно. – М., 1986.

  88. Психічні розлади в соматической клініці. //Сб. научн. праць під ред. Б. А. Лебедєва. – Спб., 1991.

  89. Психологічна діагностика відносини до хвороби при нервово-психічних і соматических захворюваннях. / Сб. научн. ст. під ред. Л. И. Вассермана, В. П. Зайцева. – Л., 1990.

  90. Психологія і психопрофилактика: Збірник наукових праць. /Під ред. В. К. Мягер, В. П. Козлова, Н. В. Семеновой-Тянь-Шанской. – Л., 1983.

  91. Психологія. Словник. /Під общ. ред. А. В. Петровского, М. Г. Ярошевского. – М., 1990.

  92. Психосоматические і соматопсихические розладу дітей. – Л., 1990.

  93. Психосоматическое розвиток і норма реакції. /Під ред. Ушакова. – М., 1975.

  94. Рубинштейн С. Я. Експериментальні методики патопсихології. – М., 1972.

  95. Рубинштейн С. Я. Експериментальні методики патопсихології і досвід їхнього застосування в клініці. – М., 1970.

  96. Посібник із психіатрії: У 2-х т. /Під ред. А. В. Снежневского. – М., 1983.

  97. Румянцев Г. Г. Досвід застосування методів незакінчених пропозицій у психіатричній практиці. //Дослідження особистості в клініці в екстремальних умовах. – Л., 1969.

  98. Савенко Ю. С. Діагностична значимість методу Роршаха. //Психологічні проблеми психогигиены, психопрофилактики і медичної деонтології. – Л., 1976.

  99. Свядощ А. М. Неврози. – М., 1982.

  100. Селье Г. На рівні цілого організму. – М., 1972.

  101. Селье Г. Стрес без дистресса. – М., 1982.

  102. Селье Г. Еволюція концепції стресу. – Новосибірськ, 1976.

  103. Семичов С. Б. Предболезненные психічні розлади. – Л., 1987.

  104. Семичов С. Б. Теорія криз і психопрофилактика. – Л., 1987.

  105. Семке В. Я. Істеричні стани. – М., 1988.

  106. Слуцкий А. С., Групова емоційно-стресова психотерапія в клініці прикордонних станів. – М., 1984.

  107. Собчик Л. Н. Методи психологічної діагностики: У 3-х випусках. – М., 1990.

  108. Собчик Л. Н. Посібник по застосуванню психологічної методики MMPI. – М., 1971.

  109. Собчик Л. Н. Стандартизований багатофакторний метод дослідження особистості. Методичне керівництво. – М., 1990.

  110. Спиваковская А. С. Профілактика дитячих неврозів. – М., 1980.

  111. Стрес і психічна патологія. /Сб. наукових праць. – М., 1983.

  112. Сухарева Г. Е. Клінічні лекції по психіатрії дитячого віку: У 3 т. – М., 1959-1965.

  113. Тарабарина Н. В. До експериментально-психологічного дослідження стану фрустрації при неврозах. //Питання діагностики психічного розвитку. – Таллін, 1974.

  114. Тепеницына Т. И. Аналіз помилок при дослідженні уваги методом коректурної проби. //Питання психології. – 1959. – №5.

  115. Тепеницына Т. И. Про психологічну структуру резонерства. //Питання експериментальної патопсихології. – М., 1965.

  116. Тополянский В. Д., Струковская М. В. Психосоматические розладу. – М., 1986.

  117. Ушаков Г. К. Прикордонні нервово-психічні розлади. – М., 1987.

  118. Фуллер Торри Э. Шизофренія: книга в допомогу лікарям, пацієнтам і членам їхніх родин. - Спб, 1996.

  119. Шольц Ф. Ненормальності дитячих характерів. – М., 1983.

  120. Эберлейн Г. Страхи здорових дітей. – М., 1981.

  121. Яковлева Е. К. Патогенез і терапія неврозу нав'язливих станів. – Л., 1959.

  122. Яковлева Е. Н., Зачепицкий Р. А. Роль неправильного виховання в патогенезі неврозів. – Л., 1960.

  123. Якубик А. Істерія. – М., 1982.

  124. LifeLine і інші нові методи психології життєвого шляху. /Під ред. А. Кроника. – М., 1993.

1 Зейгарник Б. В. Патология мышления. – М., 1962.

2 Рубинштейн С. Я. Экспериментальные методики патопсихологии. – М., 1972. С. 264.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее