181275 (Організація обліку руху грошових потоків управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації), страница 12

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація обліку руху грошових потоків управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "экономика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "экономика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "181275"

Текст 12 страницы из документа "181275"

По статті "Пільги" фактична чисельність охоплених соціальними видатками як видно з рис.2.5 займає в загальному обсязі чисельності по району і складає за 2006 рік - 46%, за 2007 рік – 30 %. Чисельність знизилась на 947 чоловік, в тому числі по ветеранам війни та праці на 475 чоловіка в 2007 році. Це пояснюється прийняттям в 2007 році Закону України "Про державний бюджет 2007 року", статті 60 о пільгах ветеранам війни та праці. Згідно цього закону пільги на ветеранів війни та праці, які раніше поширювалися на сім'ю пільговика, стали нараховуватися тільки на одного одержувача пільг.

Рисунок 3.5 – Одержувачі соціальних послуг у 2006 році

Якщо чисельність знизилася в 2007 році на 16 % порівняно з 2006 роком, то фактичні видатки на соціальні виплати по цій статті збільшилися на 41368 грн. за рахунок зняття пільг на членів сімей ветеранів . Збільшилися пільги в 2007 році порівняно з 2006 роком ветеранам військової служби і ветеранам органів внутрішніх справ, а також особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЄС.

Для більш наглядного аналізу розглянемо рис. 3.6 з якого побачимо чисельність отримувачів соціальних послуг у 2007 році.

Рисунок 3.6 – Одержувачі соціальних послуг у 2007 році

По статті "Дитячі допомоги" фактична чисельність в 2007 році збільшилася на 3166 чоловік порівняно з 2006 роком за рахунок збільшення контингенту по догляду за дитиною до трьох років на 1236 чоловік зменшення контингенту по малозабезпеченим сім'ям з дітьми на 228 грн., що пов'язано зі збільшенням прожиткового мінімуму на одну особу на місяць в 2007 році, зменшенню контингенту дітей, які знаходяться під опікою на 374 чоловіка в 2007 році.

Програма житлових субсидій в Україні набрала чинності з 1995 року. За ці роки мільйони громадян країни могли переконатися в тому, що вона є реальна щомісячна адресна допомога для малозабезпеченого населення, у вигляді [7].

В 2007 році контингент одержувачів субсидії зменшився на 123 людини, фактичні видатки зменшилися на 109445 грн., в тому числі на одну особу відбулося зменшення на 82,7грн. Це пов'язано з покращенням матеріального стану одержувачів субсидії, збільшенням прожиткового мінімуму на одну особу, збільшенням доходів в зв'язку з чим субсидія не надається.

Зменшення відсотку мешканців, які отримують субсидії, обумовлюється в зв'язку з прийняттям виконкомом місцевих рад рішення "Про порядок оплати населенням за теплову енергію", населення, яке користується субсидією виходячи із визначеного порядку, повинно звертатися до відділу субсидій в обумовлений час двічі, тобто в неопалювальний сезон - в травні і опалювальний - в жовтні.

З початком опалювального сезону кількість одержувачів набагато збільшиться. Це обумовлюється прийняттям Постанови Кабінету Міністрів від 15.05.2007 року №702. Завдяки цій Постанові зменшився відсоток платежу з 20% до 15%. Цей крок став доступнішим для оформлення субсидії.

Також ми бачимо, що по програмній класифікації постраждалі внаслідок ЧАЕС в 2007 році контингент одержувачів зменшився на 86 чоловік. Це говорить про незгоду підприємств приймати до себе на роботу громадян які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Бюджетне фінансування - це безповоротний та безоплатний відпуск коштів з державного та місцевих бюджетів на виконання загальнодержавних функцій і функцій муніципальних органів й забезпечення діяльності бюджетних установ та організацій [3]. Таким чином, залежно від того, в підпорядкованості якого органу виконавчої влади перебуває та чи інша бюджетна організація, фінансування здійснюється або за рахунок коштів Державного бюджету, або за рахунок коштів місцевого бюджету.

В Управлінні праці , як бюджетній організації, яка повністю утримується за рахунок відповідного державного чи місцевих бюджетів, основним плановим документом, який надає повноваження на отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання своїх функцій і досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень, являється кошторис. Та план асигнувань із загального фонду бюджету – щомісячний розподіл асигнувань, затверджених у кошторисі , за скороченою формою економічної класифікації, який регламентує взяття установою зобов’язань упродовж року [4].

План асигнувань є невід’ємною частиною кошторису і затверджується разом із цим кошторисом.

Єдиний кошторис є основним документом , визначає загальний обсяг, цільове надходження і щоквартальний розподіл коштів установи. Його формування здійснюється на підставі показників лімітної довідки про основні дані фінансово – господарської діяльності , яку вища організація направляє всім підпорядкованим установам у двотижневий термін після її затвердження, з чого і починається фінансування установи.

Кошторис складається всіма установами на календарний рік і затверджується вищими організаціями не пізніше як через місяць після затвердження відповідного бюджету , з якого фінансується установа. Планування витрат за кошторисом – це складова бюджетного фінансування , яка відображає певні економічні відносини між державою та конкретними організаціями та закладами по визначенню розміру бюджетних ресурсів, що виділяються з державного бюджету для виконання певних функцій .

Кошториси складаються на рівні бюджетних установ, затверджуються головними розпорядниками коштів.

Відділи кожного напрямку Управління праці на протязі кожного місяця приймають, та здають до бухгалтерії фактичні видатки для оплати яких необхідно фінансування.

В бюджетній системі є такі форми фінансового забезпечення :

- самофінансування – покриття витрат за рахунок власних коштів;

- кредитування – покриття витрат за рахунок власних коштів;

- бюджетні асигнування – форма державного фінансування, яка може бути підпорядкованою ( у випадку, коли не вистачає інших джерел фінансування або їх важко сформувати) чи регулюючою ( наприклад при порушенні рівноваги цін).

Як зазначалося вище в Управлінні праці плановим документом є – кошторис, і головним завданням та ціллю Управління являється якомога краще виконати його призначення. Отримати якнайбільше фінансування для погашення фактичних видатків та не допустити утворення кредиторської заборгованості.

З метою виявлення кредиторської заборгованості проаналізуємо зведені розрахунки фактичних видатків та отриманих асигнувань .

У таблиці 3.7 подано зведені розрахунки взагалі по Управлінню.

Таблиця 3.7 – Зведені розрахунки фактичних видатків та отриманих асигнувань

Показники

Одиниця виміру

2006 рік

2007 рік

Відхилення

1

2

3

4

5

Кредиторська заборгованість на початок року

тис.грн.

87206

49471

-37735

Фактичні видатки

млн.грн..

3985103

5901133

1916030

Отримані асигнування

млн.грн.

4020175

5427919

1407744

Кредиторська заборгованість на кінець року

млн.грн.

49471

520794

471323

Як свідчать дані аналізу, за період з 2006 по 2007 р.р. відбулося збільшення кредиторської заборгованості на 471,3 тис. грн. Не виконання кошторису в повному обсязі зумовлено тим, що не достатньо було отримано фінансування з державного бюджету, таким чином залишилася та збільшилася кредиторська заборгованість.

Управління праці як розпорядник державних коштів, намагається як умога краще оплатити всі заходи, та не допустити виникнення кредиторської заборгованості. Але нажаль, як ми бачимо з таблиці 3.7 до підприємства фінансування надходить не в повному обсязі.

В джерелах фінансування підприємства відбулися наступні зміни: доходи державного бюджету зменшилася, а фактичні нарахування збільшилися. Таким чином до управління праці надходить незначна частка фінансування .Котра веде за собою виникнення кредиторської заборгованості , а саме заборгованості управління перед підприємствами та соціально незахищеними громадянами.

Більш наглядно процес виникнення кредиторської заборгованості за 2006 – 2007 р.р. ілюструють рисунки 3.7 та 3.8.

Рисунок 3.7 – Кредиторська заборгованість за 2006 рік

Рисунок 3.8 – Кредиторська заборгованість за 2007 рік

Як видно з рисунків, за 2007 рік фактичні видатки і тим самим отримані асигнування збільшилися , також збільшилася кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду, а саме:

Фактичні видатки збільшилися за 2007 рік на 1916,0 млн.грн. Це є ознакою того, що зросла кількість соціально незахищених громадян які звертаються за допомогою до управління праці.

Фактичні видатки – це видатки, проведені за рахунок бюджету тим чи іншим установам. До них включаються видатки, які проведені, але не оплачені через відсутність коштів, і такі, які обліковуються за місцем проведення видатків. Фактичні видатки дають повну уяву про витратну частину бюджету.

Під фактичними видатками розуміють дійсні видатки установ для виконання кошторису. Ці видатки повинні бути підтверджені відповідними первинними документами.

Приємним фактом у 2007 році є те, що збільшилися суми допомог які призначаються та виплачуються управлінням малозабезпеченим. Це також повело зо собою збільшення суми фактичних видатків.

Отримані асигнування збільшилися на 1407,8 млн.грн., та кредиторська заборгованість станом на 01.01.07 р. збільшилася на 471,3 тис.грн. Як зазначалося вище, як у 2006 році, так і в 2007 році управління не отримало фінансування з державного бюджету у повному обсязі для погашення фактичних видатків, що і призвело до утворення кредиторської заборгованості.

Ми не розглянули касові видатки, тому що в управлінні праці як в бюджетній організації, касові видатки дорівнюють отриманих асигнувань. Тому коли на рахунок управління надходить фінансування , в триденний термін ці кошти списуються з рахунків. І на кінець місяця не повинно залишитися залишку коштів.

Рисунок 3.9 – Фінансування у 2006 році.

Рисунок 3.10 – Фінансування у 2007 році

Аналізуючи рисунки 3,9 та 3.10 ми бачимо, що управління праці найбільше фінансується з місцевого бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету як в 2006 так і в 2007 роках.

В 2006 році це фінансування складало – 2897 млн.грн., 2007 році – 3846 млн.грн., що більше на 949 тис. грн.

Отримані асигнування з місцевого бюджету за 2007 також збільшились на – 579,9 тис.грн., і дорівнювали - 1398 млн.грн., в порівнянні з 2006 роком (818,1 тис.грн.) .

Та найменше фінансування поступає з державного бюджету , яке навпаки зменшилось у 2007 році на суму 121,4 тис.грн., і склало 183 тис.грн. Ці дані говорять про те, що на виконання кодів функціональної класифікації по пільгам, субсидіям та дитячим допомогам, потрібно набагато більше коштів, чим на утримання апарату управління , компенсацій внаслідок ЧАЕС та заходи по реалізації державних програм.

Таким чином, проведений аналіз отриманих асигнувань показав, що у підприємства є суттєві проблеми, пов’язані із джерелами фінансування, в результаті чого виникає кредиторська заборгованість. Які управління праці самостійно не може розв’язати, тому що є бюджетною організацією.

Розглянувши ці дані , ми спостерігали як зменшення так і збільшення контингенту по різних видах матеріальної допомоги. Але більшою мірою все одно з кожним роком зростає контингент, котрий потребує соціального захисту, для подолання бідності.

І дуже добре є те, що такі люди можуть звернутися до управління праці для захисту і покращення матеріального стану, на який з державного бюджету виділяються кошти.

3.3 Шляхи оптимізації грошових потоків

Оптимізація грошових потоків в Управлінні праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації пропонується проводити шляхом прогнозування грошових потоків.

Прогнозування у фінансовому менеджменті - це передбачення певної події, розробка на перспективу змін фінансового стану об'єкту в цілому і його різних частин [17, с.338].

Особливістю прогнозування є альтернативність в побудові фінансових показників і параметрів, що визначає варіантність розвитку фінансового стану підприємства на основі тенденцій, що намітилися. Робота над прогнозом сприяє глибшому вивченню всіх сторін виробництва, що дозволяє успішніше вирішувати виникаючі питання.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
416
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее