117686 (Довгострокова політика України по забезпеченню енергетичної безпеки на підставі аналізу геополітичних планів і перспектив головних провідних країн світу–Росії та США), страница 20

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Довгострокова політика України по забезпеченню енергетичної безпеки на підставі аналізу геополітичних планів і перспектив головних провідних країн світу–Росії та США", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "политология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "политология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "117686"

Текст 20 страницы из документа "117686"

В теперішній час для боротьби за контролем над світовими енергоресурсами необхідно мати сучасні збройні сили та стабільну економіку.

Дослідження доводить, що американська економіка вже давно існує за рахунок того, що має монопольний привілей друкувати світову резервну валюту стільки, скільки їй заманеться. В той час як реальний сектор економіки все більше занепадає. Держава має надзвичайно великий бюджетний дефіцит, зовнішній та внутрішній борг.

Така економічна політика вже призвела до, що провідні країни світу вже почали поступово позбавлятися доларових накопичень. Враховуючи тенденцію змінення бівалютних корзин Центробанків світу можливо спрогнозувати, що до 2015 року американський долар перестане бути засобом накопичень і відповідно світовою валютою. Наслідки цього для США будуть критичними. Фактично США протягом найкоротшого проміжку часу перетворитися на «Верхню Вольту з ядерними ракетами». Це може трапитися раптово протягом кількох днів, і приклад СРСР у 1991 році цьому підтвердження.

Хоча США мають найпотужніші у світі збройні сили і здатні знищити майже будь-яку країну світу але економічна криза вже призвела до того, що боєздатність збройних сил падає. Це пов’язано у першу чергу із браком коштів для утримання необхідної кількості військовослужбовців та своєчасного переозброєння та модернізації бойової техніки. Не останню роль у занепаді збройних сил США відіграє корупція найвищих гілках влади.

В цілому війна США проти Іраку довела те, що США здатні перемогти у війні більшість країн світу, які володіють великими запасами енергоресурсів і окупувати їх. Але все рівно не в змозі забезпечити себе енергоресурсами.

Таким чином розглянувши і проаналізувавши геополітичні плани США, залежність американської економіки від експорту енергоресурсів, стан та перспективи американської економіки, стан та перспективи збройних сил США. Можна зробити висновок про те, що фінансова піраміда США обрушиться, що викличе фундаментальне перетворення світової політичної економії.

Для Росії домінування над Україною завдяки її географічному розташуванню, досить потужною хоча і дуже енергоємною промисловістю, транзитним шляхам і людським ресурсам є важливою умовою існування Російської імперії.

В Росії після приходу до влади Володимира Путіна було відновлено керованість країною, повернуто у власність державі стратегічні галузі і підприємства і що, особливо важливо повернуто контроль над енергетичним сектором країни. Завдяки грамотної економічної політики Росія змогла залучити до країни величезні фінансові інвестиції, що дало поштовх для значного розвитку економіки та зростанню ВВП. Країна змогла погасити більшість зовнішнього боргу, значно зміцнити національну валюту, отримати бездефіцитній бюджет, значно підвищити рівень життя населення та соціальний захист населення, запровадити національні програми направлені на підвищення народжування, охорону здоров’я та інші соціальні програми.

Росія будує енергетичну наддержаву з найсучаснішим озброєнням. Саме у цій області Росію розігрує свої карти, повертаючись коло світових держав. При цьому прибутки від продажу енергоресурсів направлені на створення сучасної економіки та розробку новітніх технологій.

Росія розставляє фігури на світовій шахівниці так, щоб стати головною сполучною ланкою Євроазіатської економіки, яка, у свою чергу, буде залежна від російських енергоресурсів.

Завдяки швидкозростаючої економіки Росія успішно проводить військову реформу переозброює армію новими видами тактичного та стратегічного озброєння. Як зазначалося боєздатність російських збройних сил знаходиться на найвищому рівні з моменту розвалу СРСР. Новітні ядерні озброєння забезпечили захист на найближчі десятиліття.

На сьогоднішній день Росія “зібралася з силами” на стільки, що вже майже не приховує свої наміри. У Посланні Федеральнім Зборам у 2006 році президент Путін заявив: “Крах Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття. Для російського ж народу він став справжньою драмою. Десятки мільйонів наших співгромадян і співвітчизників опинилися за межами російської території...”.

Як відомо з катастрофами борються, а їх наслідки усуваються.

Росія розпочала активну економічну та територіальну експансії в країнах колишнього СРСР для відродження Російської імперії як мінімум у межах до 1991 року і наступне економічне та політичне домінування в світі. Прикладом цього є політика Росії по приєднанню (економічними засобами) Республіки Білорусь.

Враховуючи темпи розвитку економіки, стан збройних сил і величезні запаси енергоресурсів є підстави зробити висновок, що у найближчі десятиліття Росія є тією силою яка буде формувати нова світову реальність.

Таким чином враховуючи вищевикладене модно зробити висновок, що Україні при вироблення довгострокової політики по забезпеченню енергетичної безпеки недоцільно розглядати США (як силу яка може суттєво вплинути на формування цієї політики.

У той час, як Росія матиме для України вирішальне значення в забезпеченні енергоресурсами.

Україна лише частково забезпечена традиційними видами первинної енергії, а отже змушена вдаватися до їх імпорту. Енергетична залежність України від поставок органічного палива, з урахуванням умовно - первинної ядерної енергії, у 2000 та 2005 роках становила 60,7%.

У структурі споживання первинної енергії в Україні за минулі роки найбільший обсяг припадає на природний газ – 41%, тоді як в країнах світу питома вага споживання газу становить 21%; обсяг споживання нафти в Україні становить 19%, вугілля – 19%, урану – 17%, гідроресурсів та інших відновлювальних джерел – 4%.

Узагальнюваними показниками ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів країни є питомі витрати первинної енергії на одиницю валового внутрішнього продукту країни (енергоємність ВВП).

Енергоємність ВВП України у 2,6 рази перевищує середній рівень енергоємності ВВП країн світу і в 3,35 рази вище ніж у розвинених європейських країнах..

Висока енергоємність ВВП в Україні є наслідком істотного технологічного відставання у більшості галузей економіки і житлово-комунальній сфері, незадовільної галузевої структури національної економіки.

Вже зараз українська економіка існує виключно завдяки постачанням Росією дешевих енергоресурсів.

Необхідно усвідомити та на офіційному державному рівні визнати, що в теперішній час побудова сильної, економічно розвиненої держави за національною ознакою не можлива, крім випадків володіння державою значними природними багатствами. Але в цьому разі одразу виникне питання збройного захисту цих багатств, що теж в одинак не можливо.

Росія енергетичними важелями, які здатні розорити Україну протягом року. Саме від цін на російські енергоносії, від російського ринку і від готовності крупних російських компаній співробітничати з Україною залежить стан її економіки і відповідно бюджетів на всіх рівнях. Приклад російсько-білоруського протистояння показує, що Росія застосує будь-які економічні важелі впливу. Україна не зможе нічого протиставити своєму постачальнику енергоресурсів.

Україні дуже важливо зрозуміти, що час коли велися переговори стосовно вартості енергоносіїв, залишилися у минулому. Настав час коли буде вирішуватися питання постачання енергоносіїв взагалі.

Україна повинна поспішати, оскільки зростання цін на енергоресурси і особливо на газ у найближчі роки будуть знищувати українську економіку, тим самим знижуючи «частку вкладу» при будівництві будь-якого союзного утворення з Росією тим знижуючи свій статус в ньому.

Враховуючи вищевикладене вважаю, що ця робота забезпечує реалізацію цілей і завдань відповідно о поставленого предмета досліджень.

Я хотів би завершити роботу словами, сказаними про колишній СРСР, в складі, якого Україна була другою за значенням республікою, його найзапеклішим та найжорстокішим ворогом – Адольфом Гітлером: «Східний народ виявився сильнішим, і майбутнє по справедливості належить йому».

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1. «День» № 45, 16 березня 2007, http:www.day.kiev.ua/178745

  2. Лукашевич В.М. Глобалистика: Учебное пособие. – 3-е издание. – Львов: «Новий світ-2000», 2006. – 540 c/

  3. "Global Research", Канада, 19 жовтня 2006

  4. "Corriere Della Sera", Італія, 26 січня 2007 (надруковано)

  5. NEWSru.com :22.11.2006 р.

  6. 02/02/2007 РИА Новости

  7. InoPressa 8 грудня 2006.

  8. ("Forbes", США 09.07.2006)

  9. (NEWSru.com 22 січня 2007 року).

  10. NEWSru.com 21 грудня 2006 року.

  11. 22/01/2007 - РИА Новости.

  12. NEWSru 22 січня 2007 року

  13. NEWSru.com 22 листопада 2006 року.

  14. Відомості офіційного сайту ВАТ «ГАЗПРОМ»

  15. "The Times", Великобританія 08 листопада 2006 року

  16. NEWSru.com 31 жовтня 2006 року

  17. 28/11/2006 РИА Новости

  18. ("United Press International", США, 29 серпня 2006 року)

  19. NEWSru.com :: 1 лютого 2007 року

  20. ПЕРВЫЙ КАНАЛ 06.05.2006 року.

  21. "The Financial Times", Велика Британія 05 грудня 2006

  22. РИА Новости 07/12/2006

  23. 06/12/2006 15:45 РИА Новости.

  24. Подробности 20 квітня 2006 року.

  25. Подробности 26 квітня 2006 року.

  26. Подробности від 02.02.2006 року

  27. "The Financial Times", Велика Британія, 07 квітня 2006 року.

  28. NEWSru.com 10 жовтня 2006 року, ("The Times", Великобританія) 11.10.2006

  29. "The International Herald Tribune", США 23 жовтня 2006

  30. РИА Новости 28.11.2006 року.

  31. ("The International Herald Tribune" США, від 12 січня 2007 року, надруковано на сайті http://www.inosmi.ru/translation/232176.html)

  32. http://ukrnafta.ua/digest/dgazpdoide201206.html

  33. NEWSru.com :: 15 листопада 2006 року

  34. "The Wall Street Journal", США, 29 грудня 2006

  35. ИНТЕРФАКС 29  листопада 2006  року

  36. ("Newsweek", США від 28 серпня 2006)

  37. 06/12/2006 - РИА Новости.

  38. 23/01/2007, - РИА Новости.

  39. NEWSru.com :: 23 січня 2007 року.

  40. ГЕОПОЛИТИКА В ЭПОХУ ГЛОБАЛИЗАЦИИ Г. Зюганов (журнал "Наш современник", N10, 2002 рік)

  41. "Asia Times", США 18 січня 2006 року,

  42. "China Daily", Китай, 12 січня 2006 року

  43. "Blamіng 'undervalued' yuan wіns votes, Asіa Tіmes Onlіne, February 26, 2004

  44. 15 січня 2007, 08:00 http://www.ukrbiznes.com/news/estate/24867.html

  45. Подробности, 15 лютого 2007

  46. 30 жовтня 2006 року http://www.americaru.com/news/18699

  47. "The Weekly Standard", США 14 сентября 2006 надруковано на сайті http://www.inosmi.ru/translation/229927.html

  48. 29 серпня 2006 року. GMT -5 URL: 24.01.05 від 09.03.2005

  49. PDA.Lenta.ru: 2006/01/20

  50. "City Pages", США від 13 вересня 2005 року.

  51. NEWSru.com :: 5 листопада 2006 року.

  52. Permanent URL: 24 жовтня 2006 р.

  53. 05/02/2007 - РИА Новости

  54. 24/01/2007 15:48 РИА Новости.

  55. 15/01/2007 17:24 - РИА Новости.

  56. NEWSru.com :19 грудня 2006 року

  57. NEWSru.com :20 грудня 2006 року:

  58. ИНТЕРФАКС, 21 грудня 2006 року

  59. ("The Boston Globe", США) 31 серпня 2006 року,

  60. «Білоруські новини» від 06 лютого 2007 року.

  61. газета КОММЕРСАНТЪ №83 (№ 3414) від 12.05.2006 року.

  62. «Интерфакс» 19 грудня 2006 року

  63. ИНТЕРФАКС, 9 січня 2007 р.

  64. Білоруський Ринок №2 (737), 15 - 22 січня 2007:

  65. NEWSru.com 10 січня 2007 року.

  66. NEWSru.com від 12 січня 2007 року

  67. 15/01/2007 РИА Новости.

  68. NEWSru.com від 17 січня 2007 року

  69. Білоруський Ринок №50(735), 25.12.2006 – 01.012007

  70. Подробности 26 січня 2007 року.

  71. NEWSru.com :: У Росії 26 січня 2007 року.

  72. Білоруський Ринок №5(740), 5-12 лютого 2007 року

  73. ИНТЕРФАКС 1 лютого 2007  року.

  74. ИНТЕРФАКС - 1/02/ 2007  року

  75. ИНТЕРФАКС 10  листопада 2006  року

  76. РИА Новости 21/12/2006 року.

  77. 8 грудня 2006 року ИНТЕРФАКС.

  78. ИНТЕРФАКС 29 листопада 2006 року

  79. "L'Espresso", Італія, 18 вересня 2006.

  80. NEWSru.com 25 вересня 2006 року.

  81. 10/02/2007 05:22 РИА Новости

  82. ИНТЕРФАКС 29 листопада 2006  року.

  83. Радіо "Голос России".

  84. NEWSru.com 12 січня 2007 року.

  85. ИНТЕРФАКС 26  січня 2007  року,

  86. РИА Новости 27/01/2007.

  87. 31/01/2007 17:09 РИА Новости.

  88. NEWSru.com :: 27 жовтня 2006 р.

  89. 01/12/2006 13:48 РИА Новости.

  90. ИНТЕРФАКС 31  жовтня 2006 року

  91. РИА Новости 24/10/2006 року.

  92. NEWSru.com 12 січня 2007 р

  93. 15 січня 2007 року ІНТЕРФАКС.

  94. 22 вересня 2006, РІА Новости.

  95. "День", Україна 26.07.2006 року

  96. 18/01/2007 - РИА Новости.

  97. NEWSru.com :: 7 лютого 2007 р.

  98. ПЕРВЫЙ КАНАЛ від 04.12.2006 року.

  99. Корреспондент.net 10 лютого 2006

  100. 24/01/2007 - РИА Новости

  101. 13/10/2006 РІА Новини.

  102. 18/01/2007 - РИА Новости.

  103. NEWSru.com від 21.01.2007 року.

  104. NEWSru.com 12 січня 2007 р

  105. Офіційний сайт КМ України. «Енергетична стратегія України на період до 2030 року» - Розпорядження КМ України від 15 березня 2006 р. N145-р

  106. «Інформаційний бюлетень 2000» від 14.04.2006 року

  107. РИА Новости від 25/10/2006 року.

  108. Подробности від 25 вересня 2006 року.

  109. NEWSru.com :: ноября 2006 року.

  110. "Christian Science Monitor", США від 10 січня 2007 року,

  111. Newsweek, США від 15 січня 2007 року

  112. Подробности від 13 січня 2007 року.

  113. «Gazeta Wyborcza» Польща,

  114. ("West East", Канада), 24 жовтня 2006 року, Подробности, 21 грудня 2006 року.

  115. Подробности, 23 жовтня 2006 року.

  116. 13/04/2005 РИА "Новости" та Відомості офіційного сайту ДП НАЕК «Енергоатом»

  117. Подробности, 23 вересня 2006 року.

  118. www.ПРАВДА.com.ua, 22.01.2007 року.

  119. Баскаков А.я., Туленков Н.В. методология научного исследования: Учебное пособие. – 2-е издание., испр. – К.: МАУП, 2004.- 216 c. – 264 с.

  120. Храмов В.О., Бовтрук Ю.А. Зовнішньоекономічна політика: Навч. Посіб. – К.: МАУП, 2002.

  121. Бжезинский З. Великая шахматная доска. Господство Америки и его геостратегические императивы. – М.: Междунар. 2005. – 256 с.

  122. Панарин А.С. Глобальное политическое прогнозирование. М.: Алгоритм, 2000.

  123. Панарин А.С. Політологія: Учеб. – М.: Проспект, 1997.

  124. Бебік В. Політологія для політології і громадянина: монографія – К.: МАУП, 2003. – 424 с.

  125. Політологія. Підр. За ред. О.В. Бабкіної, В.П. Гобатенка – К., «Академія» 2005.

  126. О.Субтельний. Україна історія, Київ «Либідь» 1992.

  127. Кудряченко А.В., Рудич, Ф.М., Храмов В.О. Геополітика: Підручник - К.: МАУП, 2004 – 296 с.

  128. Панарин А.С., Глобальное политическое прогнозирование. М.: 2000. – 352с.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
426
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее