48892 (Розробка системи керування та актуалізації інформації web-сайту національного оператора енергоринку), страница 5

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Розробка системи керування та актуалізації інформації web-сайту національного оператора енергоринку", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "48892"

Текст 5 страницы из документа "48892"

3. Розробка системи керування та актуалізації інформації web-сайту національного оператора Енергоринка

3.1 Вибір інструментарію для створення web-сайту та системи керування

Перед тим, як безпосередньо перейти до створення Web-сайту Національного оператору енергоринку необхідно вирішити за допомогою якого інструментарію будуть виконуватись поставленні перед нею завдання. Для повномасштабної реалізації функцій даної частини системи необхідно використовувати засоби, що забезпечать динаміку роботи сайту. Для цього існують так звані мови описів сценаріїв. Отже необхідно здійснити вибір як мови опису сценаріїв, так і варіант самого ВЕБ-сереверу. Оцінивши їх разом ми зможемо говорити про об’єктивність зробленого вибору.

3.1.1 Критерії вибору інструментарію

Визначимо основні критерії, за якими ми будемо обирати ту чи іншу систему, мову:

ВЕБ-сервер повинен без додаткових втручань переноситись з однієї платформи на іншу, тим самим забезпечивши гнучкість у плані вибору операційної системи;

Мова описів сценаріїв повинна добре зістиковуватись із ВЕБ-сервером, на який вона встановлюється.

3.1.2 Порівняння опрецаійних систем та мов опису скриптів

Досить часто доводиться зустрічати порівняльні характеристики тих чи інших платформ, мов, середовищ, але частіше за все даний аналіз є необ’єктивним, так як передбачає їх порівняння у окремих випадках. Серед платформ можна обирати лінійки Windows та Unix, так як в основному у мережі Інтернет використовуються саме ці операційні системи для створення ВЕБ-серверів. Окрім них можна згадувати і інші системи, але вони не є настільки розповсюдженими і не настільки часто використовуються. Щодо ВЕБ-серверів, то серед них у порівнянні приймали участь: Apache,IIS, вбудовані ВЕБ-сервера, інтерпретатори мов на стороні сервера, PHP, Perl, ASP/VBScript, Java.

Розглядаючи Unix-системи спробуємо віднайти загальний для усіх них варіант ВЕБ-серверного рішення. Для цього розглянемо системи Solaris 2.6, Linux 2.2.x, RedHat 6.x. Для кожної з них існує достатня кількість потрібних нам серверних рішень. Але для узагальнення налагодження та спроби знайти оптимальне рішення ВЕБ-сервер - мова описів сценаріїв ми зупинимося на варіанті Apache та інтерпретаторі PHP. Цей вибір пояснюється тим, що ВЕБ-сервер Apache з самого початку був створений для Unix-платформ, окрім цього він встановлюється на більшість з платформ цього типу. Крім цього на сьогоднішній день існує варіант даного сервера для Windows - платформ, що найкращим чином обумовлює перехід з однієї платформи на іншу. Щодо інтерпретатора PHP, то деякий час він навіть був вбудований у ВЕБ-сервер Apache, що каже про максимальну сумісність цих двох продуктів. Як і ВЕБ-сервер Apache, інтерпретатор PHP також існує у варіанті, що встановлюється на платформу Windows.

З лінійки Windows - систем розглянемо системи Windows 9x і вище. Настільки широкий вибір дозволить встановити ВЕБ-сервер на довільному персональному комп’ютері з операційною системою Windows. В даному випадку систему можна буде використовувати як для прямого використанні в Інтернеті, так і локально в організації, у мережі Інтранет. Для систем Windows NT та вище існують ВЕБ-серверні рішення IIS, але вони не поширюються на більш старі системи, такі як Windows 9x, для яких існує адаптований варіант ВЕБ-серверу, так званий Persona Web Server. Але загального рішення для усієї лінійки немає, що обумовлює додаткове втручання у налагодження роботи серверу. Тим більше, що даний варіант ВЕБ-серверу не переноситься на інші платформи. Що ж стосується варіанту ВЕБ-серверу Apache, адаптованому під цю платформу, то він досить просто встановлюється та потребує мінімального втручання у налагодження. Крім цього досягається однотипність налагодження для усіх систем даного типу.

HTTP сервер Apache дозволяє:

- підтримка согласування кодировок клієнта та сервера, як при видачі документів так при і безпосередній обробці користувацького вводу при цьому підтримується як GET данні так і POST, як широко будуть використовуватись у нашому додатку.

- видача коректних Content-type:...;charset=...;

- видача при необхідності заголовку Expires: для Proxy серверів;

- видача коректних заголовків Vary: та ETag, в результаті є можливість коректного кеєшування Документів (якщо proxy-cache з підтримкою HTTP/1.1 );

- автоматичне пере направлення клієнтів на URL у вірній кодировці.

У сервері використовується декілька методів согласування кодування клієнту та серверу:

- через заголовки клієнта Accept-Charset: або Accept: text/x-cyrillic... якщо сервер знає що charset, котрий запитує клієнт, то ці заголовки мають більший пріоритет для сервера, невраховаючи налаштування на native charset;

- через пошук імені сервера у назвах однієї з кодованих сторінок;

- через пошук в префіксі запрошеного URI назви однієї з закодованих сторінок;

- через явне вказання відповідності «номер порту - кодування»;

- через кофігурування кодових сторінок по замовченню для різних типів клієнских програм у випадку коли сервер може розпізнати додаток;

- для різних (віртуальних) серверів, або дерикторій окремо.

З виконаного порівняння випливає, що найкращим рішенням є використання ВЕБ-серверу Apache 2.0.55 (Win32) та мови описів сценаріїв PHP 5.1.2 в режимі CGI.

3.1.3 Вибір мови програмування

Головним чинником при проектуванні та вибору мови РНР є практичність. РНР повинен надати програмісту засоби для швидкого і ефективного вирішення поставлених завдань. Практичний характер РНР обумовлений п'ятьма важливими характеристиками:

традиційністю;

простотою;

ефективністю;

безпекою;

гнучкістю.

Існує ще одна «характеристика», яка робить РНР особливо привабливим: він розповсюджується безкоштовно!

PHP - це мова інтерпретації, код якої вбудовується безпосередньо у HTML- сторінки. При запиті користувача ВЕБ - сервер, орієнтуючись по розширенню файлу, запит на який прийшов до нього, встановлює, що даний файл потрібно віддати на аналіз інтерпретатору PHP, який в свою чергу виконує відповідні інструкції та генерує остаточну HTML - сторінку, яку і передає назад ВЕБ - серверу, задача якого - повернути цю сторінку користувачу, щ робив запит. При цьому статична частина документу, що написана на HTML, фактично є шаблоном, інтерпретатор лише змінює ту частину, яка є безпосередньо PHP - інструкцією. Для віддаленого користувача дані сторінки нічим не будуть відрізнятися від звичайних статичних HTML - сторінок, хіба що розширення файлу у рядку адреси може бути не html, а, наприклад php3 чи phtml, але це не обов’язково.

Також важливим плюсом цієї мови програмування є те, що додатки розроблені на ній не потребують значних ресурсів від клієнтських комп’ютерів адже все операції виконуються на сервері, а користувач лише завантажує результат.

3.3 Головні задачі що ставляться перед адміністративною частино web-сайту

Головна задача ВЕБ сайту - це, надання інформації про проведення тендерів, відображення змін нормативної бази та новин енергетичного ринку України. Надання можливості бажаючим як державним так і часним підприємствам приймати участь та слідкувати за проведенням тендерів. Подати заявку на участь у тендері можна як через пошту, так і миттєво, одразу після формування запиту для отримання даних, в ролі середи передачі інформації використовує мережу Інтернет. Часта зміна інформації вимагає систему керування (адміністрування).

Тому визначимо проблему вибору засобів реалізації системи адміністрування. Так як існує потреба в оперативності зміни інформації то і керування навчанням також повинно бути дистанційним, тому, засіб реалізації системи адміністрування був обраний такий, що надає можливість написання програм, які виконуються під WEB. Також він має достатньо широкі мовні можливості по переробці великих об’ємів текстових даних (оскільки при роботі з WEB використовується в основному текстова інформація). Програми, написані на цьому засобі задовольняють наступні критерії (які були вироблені в процесі реалізації): Висока швидкість виконання.

Так, як система реалізована на основі мови програмування PHP синтаксис, якої оброблюється на сервері інтерпретатором, то ця програма вимагає мінімум ресурсі від машини користувача. Додаток html редактор виконаний на JavaScript технології розроблений таким чином що забезпечити високу функціональність так високу швидкодію.

Можливість підтримки постійного з’єднання з БД підчас проведення операцій з даними оскільки створення з’єднання з БД при кожному звертанні користувача до програми потребує багато часу).

Можливість швидкого виправлення коду при необхідності та редагування структури веб-сайту шляхом видозміни складу головного та підменю для цього спроектовані всі необхідні компоненти.

Можливість переносу на інші платформи без істотної модифікації тому що компілюється додаток стороннім інтерпретатором котрий оптімізований під певну платформу, а мовні засоби, що реалізовані в додатку я універсальними та загально прийнятими в цій області технологій. На 90% сервері встановлене все необхідне для функціонування даного додатку, а саме: HTTP Server, PHP, mySQL.

3.4 Функції, реалізовані в проекті

Головними задачами, що були сформульовані для системи адміністрування Web-сайту - це надання різновидів інформації її пошук та оперативна зміна, а саме:

1 надання можливості швидкого та зручного редагування структури веб-сайту, його головного та під меню;

2 надання можливості швидкого додавання та видалення певних елементів чи груп елементів, що входять до головного, або підменю;

3 надання можливості швидкого не трудомісткого редагування змісту веб-сторінок, які динамічно генеруються в залежності від обраного меню чи підменю.

В додатку реалізовані функції, щоб надавали найбільш зручне та безопарне керування змістом веб сайту Національного оператора енергоринку.

Нижче приведені описи функцій котрі були використанні при створенні нашого додатку.

3.5 Компоненти, що використовувались

Всі використані в підсистемі компоненти є стандартними компонентами палітри компонентів HTML (Macromedia Dreamweaver 8), їх перелік наведено у табл. 1.

Назва

Призначення

Використання в додатку

Компонент призначений для створення форм в HTML додатку та передачі зміних POST або GET методом.

Використовується для передачі параметрів(змінних) між сторінками

Текстове поле призначення для введення та введення певної інформації

Дозволяє користувачеві введення інформації.

Скрите текстове поле; Поле, що користувач не бачить на своєму екрані. Воно використовується для збереження та передачі параметрів (змінних).

Використовується для збереження та передачі зміних.

Тестове поле, що дозволяє вводити та виводити велику кількість текстової інформації воно оснащене горизонтальним та вертикальним скролінгом.

Використовується для введення великого масиву тексту.

Поле зображення використовується для розміщення графічних об’єктів

Використовується для розміщення графіки

Компонент галочка використовуется як перемикач вибору TRUE FALSE

Для вибору групи об’єктів.

Компонент для здійснення вибору «дин з»

Для здійснення вибору.

Компонент мітка для введення тексту.

Використовуємо для виведення тексту.

Використовується для форматування тексту. «Жирний»

При оформленні тексту.

Використовується для форматування тексту. «Курсив»

При оформленні тексту.

Використовується для форматування тексту. «Абзакс»

При оформленні для розбиття тексту на абзакси.

Заголовок №1

Для оформлення заголовку.

Заголовок №2

Для оформлення заголовку.

Заголовок №3

Для оформлення заголовку.

 

Компонент емітуючий «пробіл».

Для розділення слів та тексту.

Компонент емітуючий перехід на наступний рядок.

Для форматування тексту.


Для от ображення горизонтальної лінії

Розділення тексту та елементів управління між собою.

Компонент використовується для створення таблиці

Для розміщення зображення фону елементів управління та тексту в певних місцях екрану.

Компонент строки таблиці.

Для створення в таблиці строк.

Компонент данні таблиці.

Для введення даних у таблицю.

Компонент для додавання об’єктів різних додатків.

Для додавання анімованних об’єктів флеш.swf для оформлення сторінки та виконання певних операцій.

3.6 Проектування бази даних web-сайту

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5231
Авторов
на СтудИзбе
425
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее