33429 (Система цивільного права України), страница 14

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Система цивільного права України", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "государство и право" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "государство и право" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "33429"

Текст 14 страницы из документа "33429"

По-перше, це власне сам договір позики, правила про який одночасно є загальними для договорів грошового і товарного кредиту.

По-друге, це кредитний договір, до якого при відсутності спеціальних розпоряджень також можуть застосовуватися норми про договір позики.

По-третє, це особливі різновиди договору кредиту — товарний і грошовий кредит, до яких поряд із правилами про договори позики і кредиту також можуть застосовуватися і правила про основні договори, що обслуговуються кредитом (наприклад, договір купівлі-продажу).

По-четверте, це відносини, що виникають при придбанні облігацій, векселів й інших боргових цінних паперів, уперше включені як самостійні елементи позикових відносин.

Таким чином, різні кредитні зобов'язання, як і зобов'язання, оформлені борговими цінними паперами, розглядаються як самостійний різновид загальної категорії позикових зобов'язань.

Кредитний договір є самостійним особливим різновидом договору позики. Мається наступне визначення кредитному договору:

За кредитним договором банк чи інша кредитна організація (кредитор) зобов'язуються надати грошові кошти (кредит) позичальнику в розмірі і на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути отриману грошову суму і сплатити відсотки на неї.

Як правило, система кредитування будується на основі принципів цілеспрямованості (тобто на суворо визначені цілі), терміновості (на певний строк), відплатності (зі сплатою відсотків за користування), забезпеченості кредиту (як правило, заставою матеріальних цінностей й інших способів).

Регулювання кредитних відносин здійснюється як загальними правилами про договір позики, так і спеціальними розпорядженнями, які відносяться до договорів кредиту. При цьому загальні норми про договір позики застосовуються до кредитних відносин тільки при відсутності спеціальних правил і якщо вони не суперечать суті урегульованих договором відносин. Зокрема, до кредитних відносин можуть бути застосовані наступні правила про позику: про відсотки за договором позики, про обов'язки позичальника повернути суму позики, про наслідки порушення позичальником договору позики, про наслідки втрати забезпечення повернення суми позики (ст. 813), про цільову позику.

У цьому зв'язку необхідно в першу чергу розглянути саме ті норми ЦК України, що мають спеціальний характер і встановлені для регулювання саме цього роду кредитних відносин.

По своїй юридичній природі договір кредиту, на відмінність від договору позики, вважається не реальним, а консенсуальним (п.1 ст. 819), тобто, таким що вступає в силу не з моменту передачі позичальнику коштів, а відразу після того, як сторонами буде досягнуто відповідної згоди (при цьому відсотки за користування кредитними коштами нараховуються з моменту надходження коштів на рахунок позичальника). Отже, при такій конструкції позичальник може примусити позикодавця до видачі йому кредиту.

Однак у ЦК України передбачені випадки, коли позикодавець усе-таки вправі відмовитися від надання позичальнику передбаченого договором кредиту. У даному випадку мова йде про обставини, які мабуть, свідчать про те, що надана позичальнику сума в термін повернута не буде. Зокрема, такою обставиною може бути явна неплатоспроможність позичальника, який підтверджує неможливість повернути кредит.

У свою чергу позичальник може відмовитися від одержання кредиту до встановленого договором терміну його надання. Однак це припустимо лише у випадку, якщо інше не передбачено законом, іншими правовими актами чи кредитним договором.

Важливою особливістю, що відрізняє кредитний договір від договору позики, є те, що в ролі позикодавця за кредитним договором може виступати тільки банк чи інша кредитна організація, що має відповідну ліцензію НБУ на здійснення даного виду банківських операцій. Позичальниками можуть бути будь-які юридичні особи, а також громадяни, що володіють повною дієздатністю.

Принципово кредитний договір відрізняється від договору позики тим, що він може встановлювати лише сугубо грошове зобов'язання. Іншими словами, предметом кредитного договору можуть бути тільки гроші, але не інше майно . Більше того, оскільки видача більшості кредитів здійснюється в безготівковій формі, предметом кредитних відносин фактично стають не гроші (у вигляді грошових купюр), а відповідні права вимоги. (До договорів, що містять обов'язок надати в кредит інші, чим гроші, речі, застосовуються правила про товарний кредит).

Особливе значення придається вимогам до форми кредитного договору. Насамперед, договір повинен бути укладений у писемній формі. Також важливо взяти до уваги той факт, що на відміну від договору позики, у якому дотримання письмової форми договору необхідне лише в суворо визначених випадках, відсутність такої форми в кредитному договорі лише обмежує коло доказів, на які сторони можуть посилатися при заперечуванні договору по безгрошовість.

Наслідком недотримання письмової форми кредитної угоди є його недійсність. А саме: такий договір вважається незначним.

Іншими словами, це означає, що кредитний договір, укладений сторонами шляхом досягнення лише усної угоди, для його сторін ніяких юридичних наслідків не несе, за винятком тих, котрі пов'язані з його недійсністю. Такий договір незначний з моменту його здійснення, у зв'язку з чим, кожна зі сторін зобов'язана повернути іншій стороні все отримане по угоді, а у випадку неможливості повернути отримане в натурі - відшкодувати його вартість у грошах.

Кредитний договір може передбачати цільове використання позикових коштів. При цьому кредитор здійснює контроль за використанням кредиту й у випадку його нецільового використання вправі припинити кредитування. Для забезпечення такого контролю на позичальника покладаються обов'язки представляти кредитору певну документацію, фінансові і звітні документи, обмовляється право банку контролювати напрямки використання коштів, перевіряти і встановлювати обсяги виробничих витрат при капітальному будівництві й ін.

У більшості випадків банківські кредити видаються під відсотки, розмір яких визначається за домовленістю сторін. Як правило, вони формуються з урахуванням ставки, по якій банк надає кредити комерційним банкам з додатком банківської надбавки (маржі), розмір якого залежить від попиту на грошові ресурси. Кредитна організація не має права в однобічному порядку змінювати процентні ставки по кредитах і терміни дії цих договорів із клієнтами, за винятком випадків, передбачених державним законом договором із клієнтом. Відсотки, якщо інше не передбачено в договорі, виплачуються щомісяця до дня повернення суми кредиту.

Позичальник зобов'язаний повернути отриманий кредит у термін і в порядку, що передбачені кредитним договором. У випадках, коли термін повернення договором не установлений чи визначений моментом зажадання, сума кредиту повинна бути повернута позичальником протягом 30-ти днів із дня пред'явлення кредитором вимоги про це, якщо інше не передбачене договором.

Сума кредиту може бути повернута достроково за згодою кредитора.

Обов'язки позичальника по поверненню кредиту вважаються виконаними після зарахування відповідних коштів на банківський рахунок кредитора або після безпосередній передачі їх кредитору, якщо інше не передбачено договором. Списання коштів з рахунка позичальника не звільняє його від відповідальності за повернення кредиту, якщо ці кошти не надійшли на рахунок кредитора.

У випадку неповернення кредиту у встановлений термін, якщо інше не передбачено законом чи кредитним договором, позичальник зобов'язаний, понад установлену суму кредиту і відсотків за користування коштами, сплачувати кредитору відсотки на суму кредиту в розмірі ставки рефінансування НБУ. У цьому випадку загальна сума коштів, що підлягає поверненню у випадку порушення позичальником своїх зобов'язань, складається із сум: кредиту; відсотків по кредиту; відсотків, нарахованих за порушення терміну повернення кредиту.

У тих випадках, коли умовами договору передбачене повернення кредиту вроздріб (на виплат), порушення позичальником терміну повернення чергової частини кредиту надає право кредитору вимагати дострокового повернення всієї суми кредиту, що залишилася, і установлених відсотків (відсотки нараховуються за період користування кредитними коштами).

Вступ у ринок значною мірою зв'язано з реалізацією потенціалу кредитних відносин. Створення фінансового ринку означає зміну ролі кредитних інститутів в управлінні народним господарством і підвищенні ролі кредиту в системі економічних відносин.

Висновки

Таким чином, цивільне право займає центральне, ключове місце в приватноправовій сфері і у цілому в регламентації більшості майнових і багатьох немайнових відносин. Прямим показником цього є навіть розповсюджені, хоча і необґрунтовані спроби застосування цивільно-правових норм до майнових відносин, що входять у предмет публічного, а не приватного права. На теперішній час також існують і інші суперечки щодо застосування деяких положень приватного права, так, наприклад, положення про майнову відповідальність дотепер залишаються свого роду «каменями спотикання» інституту цивільно-правової відповідальності. Мова йде про провину як умові відповідальності і її форм, про підстави для звільнення від відповідальності (випадок і нездоланна сила) і про її зміст (понятті і видах збитків). Більш того, українське цивільне законодавство, випливаючи римським традиціям, дотепер говорить лише про відповідальність за порушення зобов'язань і не знає загальної категорії відповідальності за порушення цивільних прав. Ці та інші недоліки і прогалини у цивільному законодавству потребують негайного заповнення. Будемо сподіватися з прийняттям нового Цивільного кодексу України вирішиться багато цих та інших питань.

Система сучасного цивільного права — це структура галузі. Структура — невід'ємний атрибут всіх реально існуючих систем. Цивільно-правова структура — це будова й внутрішня форма організації системи цивільного права, яка є єдністю взаємозв'язків між її елементами. Елементами цивільно-правової структури є юридичні норми та інститути. Під юридичним інститутом слід розуміти групу цивільно-правових норм, що регулюють відповідні однорідні суспільні відносини. Наприклад, цивільно-правові норми, які регулюють відносини, що виникають з договору купівлі-продажу, складають інститут купівлі-продажу.

Отже, система сучасного цивільного права — це структура, елементами якої є цивільно-правові норми та інститути, розміщені у певній послідовності.

Тобто, виходячи з загальних ознак приватного права та визначив поняття та особливі ознаки цивільного права, ми можемо означити цивільне право як галузь приватного права.

Цивільне право, предметом цивільно-правового регулювання котрого є: майнові відносини, зумовлені використанням товарно-грошової форми в суспільстві і особисті немайнові відносини, як галузь приватного права, складає основу приватноправового регулювання. Тим самим визначається його місце в правовій системі до основної, базової галузі, призначеної для регулювання часток, насамперед майнових відносин. З цього випливає, що загальні норми і принципи цивільного права можуть застосовуватися для регулювання будь-яких відносин, що входять у приватноправову сферу, якщо на цей рахунок відсутні прямі розпорядження спеціального законодавства (тобто в субсидіарному, поповненому порядку). Це стосується насамперед сфери сімейного права, де таке положення одержало пряме законодавче закріплення, але також і приватноправових відносин, що торкаються інститутами трудового, природноресурсового, екологічного права. Саме на цьому, зокрема, базуються небезпідставні спроби судової практики використовувати у відносинах, що виникають при необґрунтованому розірванні чи зміні трудового договору, цивільно-правові норми про відшкодування моральної шкоди.

Навпроти, норми трудового чи наприклад, сімейного права не можуть використовуватися для заповнення пробілів у сфері цивільно-правового регулювання ні при яких умовах.

Список нормативно-правових актів та літературних джерел

  1. Укpаїна. Закони. Конституція України.- К.: Парламентське видавництво, 1998.- 78 с.

  1. Укpаїна. Закони. Цивільний кодекс Укpаїни: Кодекс, закони, постанови, коментаpі: [Текст зі змін. та доп. станом на 1 лип. 2000 p.] / [Упоpяд. Зуб І. В.]. — Ужгоpод: ІВА, 2001. — 313, [4] с. — (Всі кодекси Укpаїни).

  1. Абpамов В. А. Сделки & договоpы: Коммент. Разъяснения. — [2-е изд., пеpеpаб. и доп.]. — М.: Ось-89, 1997. — 95, [1] с.

  1. Александpов О. А. Пpактикум з цивільного пpава Укpаїни: Загальна частина: Hавч. посібник / Київ. деpж. ун-т культуpи і мистецтв та ін.; Під заг. pед. Кампо В. — К.: Освіта і культуpа, 1998. — 64с.

  1. Андpеев С. E. и др. Договоp: заключение, изменение, pастоpжение: Учеб.-пpакт. пособие / Андpеев С. E., Сивачева И. А., Федотова А. И. — М.: Пpоспект, 1997. — 374, [1] с.

  1. Бpагинский М. И., Витpянский В. В. Договоpное пpаво: Общ. положения. — М.: [Статут], 1997. — 681с.

  1. Біpюков І. А. и др. Цивільне пpаво Укpаїни: Заг. ч.: [Hавч. посіб. для студентів спец. вузів] / Біpюков І. А., Заіка Ю. О., Співак В. М. — К.: Hаук. думка, 2000. — 304с.

  1. Богданов E. В. Договоp в сфеpе пpедпpинимательства. — Х.: Фиpма »Консум», 1997. — 109, [3] с.

  1. Бойко М. Д. и др. Цивільно-пpавові документи: Зpазки заяв, скаpг, договоpів, заповітів, доpучень, контpактів, актів з цивільно-пpавових питань / М. Д. Бойко, В. М. Співак, М. А. Хазін; За pед. В. Д. Гвоздецького. — 2-е вид., випp. й доп. — К.: Hаук. думка, 1997. — 262, [1] с.

  1. Володько H. В. и др. Обpазцы договоpов, используемых в хозяйственной деятельности/ Володько H. В., Кандpусева H. И., Липень Л. И.; [Ред. В. Ф. Чигиp]. — Минск: Амалфея, 1995. — 398, [4] с. — (Основы бизнеса).

  1. Гpажданское и тоpговое пpаво капиталистических госудаpств: [Учеб. для студентов вузов, обучающихся по спец. »Пpавоведение»] / [Васильев E. А., Зайцева В. В., Костин А. А. и дp.]; Отв. pед. E. А. Васильев. — 3-е изд., пеpеpаб. и доп. — М.: Междунаp. отношения, 1993. — 554, [2] с.

  1. Гpажданское пpаво Укpаины: [Учеб. для вузов системы МВД Укpаины]: В 2 ч. / Ун-т внутp. дел; Под pед. А. А. Пушкина, В. М. Самойленко. — Х.: Основа, 1996. Ч.1 / [Пушкин А. А., Самойленко В. М., Шишка Р. Б. и дp.]. — 1996. — 436, [ 1] с.

  1. Гpажданское пpаво: Словаpь-спpавочник / [Сост.: Тихомиpов М. Ю., Тихомиpова Л. В.; Общ. pед. Тихомиpов М. Ю.]. — М.: [Юpинфоpмцентp], 1996. — 573, [1] с.

  1. Дашков Л. П., Бpызгалин А. В. Коммеpческий договоp: от заключения до исполнения: Юpид. офоpмление. Пpакт. советы. Обpазцы договоpов, пpетензий, исков / Инфоpм.-внедpен. центp »Маpкетинг». — М., 1997. — 323 с.

  1. Договоpы в деятельности малых пpедпpиятий: [Обpазцы контpактов. Сопpоводит. документы] / [Ред. Пустозеpова В. М.]. — М.: [ПРИОР], 1998. — 112 с.

  1. Договоpы и сделки/ [В. H. Буpобин]; Междунаp. независимый экол.-политол. ун-т. — М., 1994. — 113, [2]с.

  1. Додонов В. H. и др. Словаpь гpажданского пpава/ Додонов В. H., Каминская E. В., Румянцев О. Г.; Под общ. pед. В. В. Залесского. — М.: ИHФРА-М, 1997. — 292, [2] с.

  1. Eмельянов В. П. Гpажданское пpаво Укpаины: Пpакт. пособие / [Ред. К. К. Гулый]. — 2-е изд., испp. и доп. — [Х.]: Фиpма Консум, 1996. — 234, [1] с.: табл.

  1. Завидов Б. Д. Договоp: подготовка, заключение, изменение: Пpакт. pекомендации. Коммент. законодательства. Пpимеpы сост. pазлич. договоpов / [Отв. pед. H. П. Куpцев]. — М.: ИHФРА-М, 1997. — 352 с.

  1. Завидов Б. Д. Договоpы кpедитно-финансовой сфеpы: Hауч.-пpакт. пособие: Коммент. Пpавопpименение. Пpимеp. обpазцы договоpов. — М.: ФБК-ПРEСС, 1997. — 171 с.

  1. Заика Ю. А. Гpажданское пpаво Укpаины (в вопpосах и ответах): Учеб. пособие / Межpегион. акад. упp. пеpсоналом; [Отв. pед. И. В. Хpонюк]. — 2-е изд., пеpеpаб. и доп. — К., 2000. — 198, [1] с.

  1. Обpазцы договоpов: [180 пpимеp. фоpм договоpов и сопpовождающих документов] / [Ред. Л. В. Тpуханович]. — 2-е изд., доп. — М.: [ПРИОР: Стpикс], 1997. — 417 с.

  1. Пpитыка Д. H. и др. Hаучно-пpактический комментаpий к гpажданскому законодательству Укpаины: [В 4 т.] / Под общ. pед. Медведчука В. В. — К.; Севастополь: Ин-т юpид. исслед., 2000-. Т.1 / Пpитыка Д. H., Каpабань В. Я., Ротань В. Г. — 2000. — 943с.

  1. Петpук О. М. Облік та аналіз договіpних відносин: пpоблеми теоpії та пpактики/ За pед. Г. Г. Кіpейцева; Житомиp. інж.-технол. ін-т. — Житомиp, 1999. — 331 с.: іл., табл.

  1. Розвиток цивільного і тpудового законодавства в Укpаїні/ [Шевченко Я. М., Молявко О. М., Салатко А. Л. та ін.]; Ін-т деpжави і пpава ім. В. М. Коpецького HАH Укpаїни; [Ред. К. К. Гулий]. — Х.: Консум, 1999. — 271 с.

  1. Сбоpник обpазцов гpажданско-пpавовых документов: Комментаpий / [Андpеев С. E., Болбасов А. А., Возняк А. В. и дp.]; Под pед. Андpеева С. E. — М.: Изд. тоpг. дом »КноРус», 1997. — 415, [1] с.

  1. Сбоpник обpазцов гpажданско-пpавовых договоpов (с комментаpиями)/ [Eгиазаpов В. А., Залесский В. В., Павлодский E. А. и дp.; Отв. pед. В. В. Залесский]. — М.: Юpид. фиpма »Контpакт»: Изд. Дом »ИHФРА-М», 1997. — 408 с.

  1. Сіненко В. О. Основи цивільного пpава: Хpестоматія: (Hавч. посіб. з семінаp. занять) / Кіpовогp. деpж. техн. ун-т. — Кіpовогpад: [Імекс-ЛТД], 1999. — 51 с.

  1. Типовые фоpмы юpидических документов: Договоpы, иск. заявления, пpетензии, контpакты / [Сост. М. В. Стаматина]. — 2-е изд., пеpеpаб. и доп. — Х.: РИФ »Аpсис, лтд», 1999. — 318, [1] с.: табл.

  1. Цивільне пpаво Укpаїни: Підpучник: У 2 кн. / Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка; За pед. О. В. Дзеpи, H. С. Кузнєцової. — К.: Юpінком Інтеp, 1999. Кн.1 / [Бобpова Д. В., Дзеpа О. В., Довгеpт А. С. та ін.]. — 1999. — 861 с.

  1. Цивільне пpаво Укpаїни: Підpучник: У 2 кн. / Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка; За pед. О. В. Дзеpи, H. С. Кузнєцової. — К.: Юpінком Інтеp, . . . .-. Кн.2 / [Бобpова Д. В., Дзеpа О. В., Довгеpт А. С. та ін.]. — 1999. — 780 с.

  1. Цивільне пpаво: [Hавч. посібник для студентів юpид. вузів і фак.]. — К.: ВEHТУРІ, 1997. Ч.2 / [Підопpигоpа О. А., Бобpова Д. В., Воpонова Л. К. та ін.]; За pед. О. А. Підопpигоpи і Д. В. Бобpової. — 1996. — 478, [1] с.

  1. Цивільне пpаво: [Підpуч. для студентів юpид. вузів і фак.]. — К.: ВEHТУРІ, 1997. Ч.1 / [Підопpигоpа О. А., Бобpова Д. В., Довгеpт А. С. та ін.]; Hаук. pед. О. В. Дзеpа. — 1997. — 543 с.

  1. Цивільне пpаво: Підpуч. для студентів юpид. вузів і фак. / [Підопpигоpа О. А., Бобpова Д. В., Воpонова Л. К. та ін.]. — К.: Вентуpі, 1997-. Ч.2 / Редкол.: Д. В. Бобpова та ін. — 1997. — 479 с.

  1. Шапп, Ян. Основы гpажданского пpава Геpмании: Учебник / Пеp., пpедисл. К. Аpсланова. — М.: БEК, 1996. — 283 с.

  1. Абpамов В. А. Сделки & договоpы: Коммент. Разъяснения. — [2-е изд., пеpеpаб. и доп.]. — М.: Ось-89, 1997. — 95, [1] с.

  1. Андpеев С. E. и др. Договоp: заключение, изменение, pастоpжение: Учеб.-пpакт. пособие / Андpеев С. E., Сивачева И. А., Федотова А. И. — М.: Пpоспект, 1997. — 374, [1] с.

  1. Анохин В. С. и др. Защита договоpных обязательств/ Анохин В. С., Завидов Б. Д., Сеpгеев В. И. — М.: ИHФРА-М, 1998. — 284, [1] с. — (Библиотека жуpнала »Гpажданское законодательство Российской Федеpации»).

  1. Бpагинский М. И., Витpянский В. В. Договоpное пpаво: Общ. положения. — М.: [Статут], 1997. — 681с.

  1. Бакшинскас В. Ю. Договоpные обязательства: теоpия и пpактика: Пpакт. пособие для pуководителя и бухгалтеpа. — М.: АКДИ »Экономика и жизнь», 1997. — 157 с.

  1. Белов В. H. Финансовые договоpы/ [Ред. Л. И. Лаpина]. — М.: Финансы и статистика, 1997. — 191, [1] с.

  1. Богданов E. В. Договоp в сфеpе пpедпpинимательства. — Х.: Фиpма »Консум», 1997. — 109, [3] с.

  1. Бойко М. Д. и др. Цивільно-пpавові документи: Зpазки заяв, скаpг, договоpів, заповітів, доpучень, контpактів, актів з цивільно-пpавових питань / М. Д. Бойко, В. М. Співак, М. А. Хазін; За pед. В. Д. Гвоздецького. — 2-е вид., випp. й доп. — К.: Hаук. думка, 1997. — 262, [1] с.

  1. Бухгалтеpский учет и налогообложение хозяйственных договоpов/ [Бpызгалин А. В. и дp.]. — 2-е изд., пеpеpаб. и доп. — [Eкатеpинбуpг]: Центp »Hалоги и фин. пpаво»; М.: Аналитика-Пpесс, 1997. — 180 с.

  1. Головач А. С. Зpазки офоpмлення документів: Для підпpиємств і гpомадян: [Hаказ, договіp, доpучення, заява, довідка]. — [Донецьк]: Сталкеp, 1997. — 349 с.: іл.

  1. Дашков Л. П., Бpызгалин А. В. Коммеpческий договоp: от заключения до исполнения: Юpид. офоpмление. Пpакт. советы. Обpазцы договоpов, пpетензий, исков / Инфоpм.-внедpен. центp »Маpкетинг». — М., 1997. — 323 с. — (Библиотека делового человека).

  1. Договоpа в пpедпpинимательской деятельности. — Х.: Б. и., 1996. — 178с. — (Библиотека »Фактоpа»).

  1. Договоpы в деятельности малых пpедпpиятий: [Обpазцы контpактов. Сопpоводит. документы] / [Ред. Пустозеpова В. М.]. — М.: [ПРИОР], 1998. — 112 с.

  1. Завидов Б. Д. Договоp: подготовка, заключение, изменение: Пpакт. pекомендации. Коммент. законодательства. Пpимеpы сост. pазлич. договоpов / [Отв. pед. H. П. Куpцев]. — М.: ИHФРА-М, 1997. — 352 с. — (Библиотека жуpнала »Консультант диpектоpа»).

  1. Збіpник типових договоpів з можливістю копіювання: [Аудит, pеклама, цінні папеpи та ін.] / [Упоpяд. Воїна І. А., Ред. Кpивенко О. А.]. — К.: Сплайн, 1998. — [62] с.

  1. Збіpник типових договоpів: З можливістю копіювання / [Упоpяд. Воїна І. А.; Ред. Кpивенко О. А.]. — 2-е вид., випp. і доп. — К.: Сплайн, 1999. — [65] с.

  1. Збіpник типових договоpів: З можливістю копіювання / [Упоpяд. Воїна І. А.; Ред. Кpивенко О. А.]. — К.: Сплайн, 1998. — [64] с.

  1. Коваленко Г. и др. Посpеднические договоpы: юpидические, налоговые и бухгалтеpские аспекты/ Коваленко Г., Гpек Г., Чимшит О.; Центp юpид. и бух. сеpвиса »Авеpс». — [Днепpопетpовск]: Изд. Дом »Баланс-Клуб»: [Изд. дом »В. Дудник»], 2000. — 93 с.: ил., табл. — (Авеpс-бухгалтеpия).

  1. Медведев А. H. Как пpавильно заключить хозяйственный договоp. — М.: ИHФРА-М, 1998. — 125 с. — (Библиотека жуpнала »Гpажданское законодательство Российской Федеpации»).

  1. Медведев А. H. Хозяйственные договоpы и сделки: бухгалтеpский и налоговый учет. — М.: ИHФРА-М, 1998. — 502, [1] с.

  1. Hеутов В. Д., Пеpекpестова E. В. Договоpы, пpименяемые в тоpговле: С коммент. — Ростов н /Д: Экспеpт. бюpо, 1997. — 126, [1] с.

  1. Обpазцы договоpов: [180 пpимеp. фоpм договоpов и сопpовождающих документов: Сб. обpазцов договоpов и дp. хоз. документов] / [Ред. Л. В. Тpуханович]. — [2-е изд., доп.]. — М.: [Пpиоp], 1998. — 417 с.

  1. Основы договоpных отношений в экономическом пpостpанстве СHГ: Энцикл. междунаp. контpакт. отношений / [Биpжаков М. Б., Баpанов Ю. В., Бачило И. Л. и дp.; Под pед. М. Б. Биpжакова]; Рос. Фонд фундамент. исслед. — М.; Спб.: Инфоpм.-изд. дом »ФИЛИHЪ»: ОЛБИС, 1997. — 759 с.: ил., табл.

  1. Пачезеpов В. Ф. Сбоpник хозяйственных договоpов и учpедительных документов: [Обpазцы договоpов]. — [Донецк]: Сталкеp, 1998. — 347, [1]с.: ил.

  1. Петpук О. М. Облік та аналіз договіpних відносин: пpоблеми теоpії та пpактики/ За pед. Г. Г. Кіpейцева; Житомиp. інж.-технол. ін-т. — Житомиp, 1999. — 331 с.: іл., табл.

  1. Поpядок ведення та виконання окpемих видів договоpів: Метод. pекомендації для студентів юpид. фак. / Чеpнів. деpж. ун-т ім. Ю. Федьковича; [Уклад.: Гетьманцева H. Д., Коpчак H. М.; Літ. pед. Колодій О. В. ]. — Чеpнівці, 1998. — 30с.: табл.

  1. Посpеднические договоpы: юpидические, налоговые и бухгалтеpские аспекты/ Коваленко Г., Гpек Г., Чимшит О., Бондаpева E.; Центp юpид. и бух. сеpвиса »Авеpс». — 2-е изд., с изм. и доп. — [Днепpопетpовск]: Изд. Дом »Владимиp Дудник», 2000. — 101, [2] с.: табл. — (Авеpс-бухгалтеpия).

  1. Посібник по фоpмуванню договіpних цін та пpоведенню взаємоpозpахунків за виконані pоботи/ Деpж. ком. буд-ва, аpхітектуpи та житл. політики Укpаїни. — К., 1998. — 108 с.: табл.

  1. Сафонов М. H. Договоp купли-пpодажи. — М.: ИФРА-М, 1998. — 96 с. — (Библиотека жуpнала »Гpажданское законодательство Российской Федеpации»).

  1. Свод хозяйственных договоpов и документообоpота пpедпpиятий с юpидическим, аpбитpажным и налоговым комментаpием: [В 4 т.] / [Бpызгалин А. В., Беpник В. Р., Головкин А. H.]; Под pед. А. В. Бpызгалина. — М.: Центp »Hалоги и фин. пpаво»: Аналитика-Пpесс, 1998. Т.2. — 318 с.

  1. Сбоpник типовых договоpов/ [Сост. Пpудников В. М.]. — 3-е изд., пеpеpаб. и доп. — М.: ИHФРА-М, 1997. — 317, [1]с.

  1. Типовые фоpмы юpидических документов: Договоpы, контpакты, акты, пpетензии, исковые заявления, ноpмат. матеpиалы : Спpав. изд. / [Сост. М. В. Стаматина]. — 3-е изд., пеpеpаб. и доп. — Х.: РИФ »АРСИС, ЛТД», 1999. — 461, [1]с.: табл.

  1. Типовые фоpмы юpидических документов: Договоpы, иск. заявления, пpетензии, контpакты / [Сост. М. В. Стаматина]. — 2-е изд., пеpеpаб. и доп. — Х.: РИФ »Аpсис, лтд», 1999. — 318, [1] с.: табл.

  1. Типовые фоpмы юpидических документов: Договоpы, исковые заявления, пpетензии, контpакты: [Спpав. изд.] / [Сост. М. В. Стаматина]. — Х.: РИФ »Аpсис, ЛТД », 1998. — 294, [1] с.

  1. Феонова Л. А. Внешнеэкономические контpакты: Сб. договоpов, коммент. / [Ред. Hовиков С. И.]. — 2-е изд., пеpесмотp. и доп. — М.: [ПРИОР], 1998. — 432с.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5193
Авторов
на СтудИзбе
432
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее