185394 (Принципи дипломатичного протоколу та етикету), страница 2

2016-08-02СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Принципи дипломатичного протоколу та етикету", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "этика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "этика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "185394"

Текст 2 страницы из документа "185394"

21-дружина голови делегації;


Мал. 3

Рис.4 Рис.5 Рис.6

Перед тим, як ваші гості сядуть в автомобіль чи захочуть вийти з нього, необхідно відкрити їм дверцята, а потім закрити її за ними. Цей обов’язок лежить на членах зустрічаючої делегації. А також в залежності від розсадки по автомобілях може лежати таким і на водії, на перекладачі, на одній із супроводжуючих особі.

Отже, ми під’їхали до готелю, де будуть жити наші гості під час їхнього візиту. Замовляючи місця в готелі для гостей, треба заздалегідь поцікавитися, скільки очікується чоловіків, скільки жінок і чи є серед них подружні пари. Необхідно також завчасно вирішити питання про те, хто буде платити за проживання - сторона, що запрошує, чи самі гості. Це ж стосується і придбання квитків у розважальні заклади, якщо в готелі існую цей вид послуг.

Тепер, як увічливі господарі, ми повинні переконатися в тім, що розміщення гостей проходить нормально. Але як зробити це в найбільш тактовній формі?

Залишити гостей біля входу в готель неввічливо - раптом у них виникнуть якісь питання при оформленні документів.

Проводжати гостей до їх номерів також незручно, оскільки своїми діями ви змушуєте гостинну людину запросити вас на чашечку кави, а він до цього в даний момент зовсім не готовий.

Найкраще попрощатися з гістьми і вестибулі готелю, домовивши з ними про візит ввічливості.

Відповідно до загальноприйнятої практики, перш ніж почати ділову частину свого візиту, почесний гість (голова прибулої делегації) наносить візит ввічливості приймаючій стороні. Цей візит є як би відповіддю на зустріч гостя при його приїзді. Необхідність у протокольному візиті пояснюється, тим, що голови делегацій повинні ще раз уточнити програму перебування, внести які-небудь корективи в неї, якщо це необхідно.

Остаточне право вибору конкретного часу і місця зустрічі залишається за гостями. Звичайно такі зустрічі відбуваються в приміщенні приймаючої організації.

У призначений час гостя у вестибулі зустрічає секретар чи помічник, який проводить його до керівництва організації. Керівництво приймаючої організації тільки у виняткових випадках, коли приїжджають особливо почесні гості, може саме їх зустрічати.

У кабінеті керівника бажано мати місце, спеціально відведене для прийому гостей. Наявність дивана і м’яких крісел навколо журнального столика дозволяє посадити гостя відповідно до протокольних вимог. Почесним місцем для гостя є диван. Приймаючий сідає в крісло, що стоїть з лівої сторони від дивана, так щоб гість виявився праворуч. Якщо ж гість і приймаюча його особа сідають разом на диван, то таким чином, щоб гість виявився знову таки по праву руку від господаря.

Гість сідає тільки після того, як сів господар кабінету. Якщо гість прибув з дамою, то в такому випадку на самому почесному місці на дивані по праву руку від господаря кабінету буде сидіти дама, а на другому почесному місці - по ліву руку головний гість. Перекладач сидить довільно. Не слід приймати Гостей сидячи за письмовим столом чи на чолі столу, а також саджати гостей навпроти вікон, що виходять на сонячну сторону лиці. Це створює атмосферу деякої нерівності сторін і може бути розцінене як прояв неповаги.

Оскільки протокольний візит триває 20-30 хвилин, то вже через 5-7 хвилин може бути подане частування: чай, кава, фрукти, цукерки, печиво і т.д. Спиртні напої не подаються.

Ініціатива ведення бесіди відбувається за приймаючою стороною.

Ініціатива відходу з прийому - за гістьми. Знаком закінчення аудієнції може послужити і довга пауза в бесіді.

Після закінчення візиту приймаюча сторона проводжає гостей до коридору, або ліфта сходової площадки. Наступна їхня зустріч відбудеться вже за столом переговорів.


2. Основні правила ділового етикету

2.1. ОДЯГ, ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ТА ЗВИЧКИ

1. Сучасного ділового чоловіка ми виділяємо з натовпу одразу. За якими ознаками? Що виділяє його з маси людей? Що саме створює той образ, до характеристики якого ми додаємо визначення “діловий”?

2. Досліди показали, що як чоловіки, так і жінки нібито спеціально одягаються таким чином, щоб втратити позиції на службі. Жінки в одязі припускаються трьох помилок:

Мистецтво вміння одягтися потребує виконання наступних правил:

1). Необхідно вдягатися згідно своєму вигляду. Дослідивши себе в дзеркалі як сторонню особу, зовсім відверто вибирають для цієї особи все те, що б вам сподобалося на ній. Намагайтеся підібрати колір сукні, якій би гармоніював з кольором очей та волосся. Вибираючи щось модне треба постійно мати на увазі свою індивідуальність, зупинятися на тому що вам підходить та вас прикрашає. Одна й та ж сама річ не підійде для кожної людини. Про це потрібно завжди пам’ятати і не слідувати сліпо моді.

2). Потрібно одягатися відповідно обставинам. Відправляючись за покупками чи на виставку, або просто на прогулянку, дійсна Леді одягає просте плаття. «Не виділятися» - ось чим вона керується в цьому випадку. Під руку зі своїм чоловіком вона вибирає собі для візитів елегантну сукню. Відвідуючи товариство потрібно справлятися в яких туалетах будуть дами. Може виникнути непорозуміння та образа, коли господиня зустріне гостей у простому домашньому одязі. Буває і навпаки - якщо ви прийшли просто одягнені, то можна цим виказати свою неповагу до дому господарів як би маючи на увазі «Для вашого свята не потрібно було думати про свій туалет». Господиня дому повинна мати скромнішу сукню ніж її гості, з метою не роздувати сімейного торжества до рівня офіційного прийому.

3). Потрібно вдягатися відповідно часу року та погоді. Дуже неумисно біла сукня при затягненому хмарами небі, або бархатна сукня посеред літа, або солом’яна шляпа при перших весняних променях. Світський етикет і тут вимагає - «не виділятися». Не помішає при цьому нагадати про те що називається «etre bien chasse»(дoбpe взутий), «bien coiffe» ( добре причесаний), «bien gante» (в хороших перчатках). І ті, хто слідкує за цим і в самих простих костюмах можуть казатись важними. Акуратність в цих речах край необхідна. Не можна втішатися думкою «це все зійде» «І хто ж це побачить». У сусідки гострі очі та ще гостріший язичок, і недоліки вашого туалету будуть відомі всім. До виходу потрібно впевнитись що все на місці. Молодий чоловік, який постійно перевіряє свій галстук чи комірець, або жінка, що впевнюється в цілісності своїх ґудзиків, цими рухами викликають іронічні посмішки інших. У випадку втрати якої-небудь речі жіночого туалету не потрібно губити самоконтроль та проігнорувати цю втрату.

При створенні іміджу особливо політиків немає дрібниць. Це і одяг не тільки власний, а й оточуючих, і зачіска, посмішка, репліки і т. д. Ось як описує звичайний вигляд політичної еліти під час інаугурації президента Росії Володимира Путіна обізрівач журналу “Пaри матч” Жан – Клод Зена.

“Хто мене порадував, так це новий президент. У нього уже є свій
імідж – строгі, елегантні костюми точно пошиті по його спортивній фігурі, тоді як спочатку Путін приділяв не дуже багато уваги своєму одягу. Той, в якому президент був на церемонії, показавсь мені надто світлим. Для такого торжества галстук може бути трішки темнішим. Я б взагалі поміняв його галстук з тим, що був у Єльцина. А в цілому і екс – президент, і новий віддали перевагу галстукам “Крістіана Діора”.

Володимир Путін з прекрасною зачіскою. Ставлю вищий бал його перукарю. Тут – жодного промаху. Говорю без всякого бахвальства: новий президент Росії виглядить навіть краще нашого Шірака. Єдине, чого не вистачає Путіну, так це широкої посмішки. Раніше з’являлась дуже рідко, тепер – дещо частіше, але над усмішкою ще потрібно працювати.

Повинен відмітити, що ваша теперішня політична еліта приділяє більше уваги зовнішньому вигляду. Навіть в загальній політичній масі і чоловічі, і, звичайно, жіночі костюми завжди на хорошому європейському рівні, що раніше дуже кидалось в очі. Я б виділив дружину президента Людмилу. Вона дещо змінила зачіску, підібрала прекрасний наряд для інаугурації”.

Зовнішній вигляд та звички

Не забувайте постійно турбуватися про свій зовнішній вигляд, охайність та чистоту. Не нехтуйте деталями свого туалету. Однак займатися цим треба тільки вдома або в місцях, де немає сторонніх. Ніколи не слід зачісуватись, чистити нігті, приводити в порядок костюм під час прийому, в громадських місцях або на вулиці.

Не носіть одяг яскравих кольорів чи занадто барвистих узорів. Вибирайте спокійні тони та фасони, які найбільше личать.

Не носіть коштовностей тільки як прикрасу. Можна носити шпильку для краватки, ланцюжок для годинника, заколку та інше, тому що ці речі корисні, але чим вони простіші, тим краще.

Жінки особливо повинні бути уважними до своїх прикрас.

Не кладіть у зовнішні кармани ручку, олівець, окуляри, гребінець та інші речі.

Не виходьте на вулицю в нечищеному взутті.

Не носіть м'ятий костюм, невипрасувану сорочку, краватку.

Не носіть капелюх натягнутий па очі чи здвинутий на потилицю.

Слідкуйте за своєю ходою. Треба намагатися ходити твердо, прямо, не гнутись.

Не жестикулюйте. Завжди контролюйте свої рухи. Не тримайте руки в кишені.

Піжаму, халат чи домашні черевики можна носити тільки в спальні та ванній кімнаті.

Не смійтеся надмірно гучно.

Не паліть, якщо це неприємно іншим.

Ніколи не забувайте, що на ваш зовнішній вигляд та манери звертають увагу оточуючі.

Відомий спеціаліст з питань мистецтва одягатись Дж. Молоя дає слідуючі поради для ділових людей.

Одяг та вимоги до нього для чоловіків.

Який вигляд повинен мати діловий чоловік?

  • солідний і впевнений в собі;

  • діловий і привабливий;

  • порядний, викликаючий довіру;

  • не без претензії до витонченості та елегантності.

Костюми

Варіації на тему однотонного костюму. З ним поєднується любий малюноксорочки. Якщо ж сюди добавити також однотонну краватку, то отримаємо чудове тріо: однотонність –малюнок - однотонність. Слід пам’ятати, що ніколи не поєднуються однакові малюнки, їх завжди потрібно розділяти однотонним елементом. Було б непогано, наприклад, однотонний сірий костюм, світла сорочка з темно-червоними смужками, однотонна сіракраватка, яка повторює колір костюму. Інший варіант: ті ж костюм та сорочка та темно-червона краватка, які повторюють колір смужок на сорочці. В наведених прикладах краватка повністю повторює колір одного з елементів, а поєднання костюму та сорочки досить живописне. В інших випадках, якщо комбінація костюму та сорочки бліда, то її можна оживити контрасноюкраваткою. Наприклад, сірий костюм, голуба сорочка і темно-синякраватка. Є ще один свіжий і гарний варіант: синій однотонний костюм, контрасно-біла сорочка та краватка в крапинку (чим дрібніші крапинки, тим елегантніший вид).

Таким чином, для однотонного костюму ми маємо три основних варіанти:

  • однотонна сорочкака, однотоннакраватка;

  • сорочкака з малюнком, однотонна краватка;

  • однотонна сорочка, кравтка з малюнком.

Костюм в смужку. З ним не слід вдягати сорочку в клітинку, так як клітинки зливаються зі смужками на костюмі і не поєднуються з його діловим, серйозним стилем. Сюди підійде однотонна голуба або біла сорочка, а смужки на костюмі і поєднання їх за кольором з сорочкою освіжить загальний вигляд.

Костюм у смужку і смугаста сорочка – також “ігрова” комбінація, якщо смужки одного з елементів не дуже виділяються та не дуже барвисті. Важко знайти правильне поєднання у випадку, коли і костюм і сорочка, і краватка мають рисунок.

Костюм в клітинку. Це вже складніше: сорочка повинна бути однотонною, краватка – без строгого напрямку рисунку або одноколірна. Якщо костюм в клітинку блідий, то його можна оживити сорочкою.

Сорочка з краваткою. Від поєднання сорочки з краваткою змінюється загальний вигляд будь-якого костюму. В літньому варіанті краще за все світло- бежевий костюм-трійка, світла однотонна сорочка, темнакраватка.

Краватк – може бути головним показником вашого смаку і статусу, хоча більшість чоловіків приділяють їй мало уваги.

Як вибрати краватку?

  • При її виборі покладіться на самого себе;

  • довжина краватки повинна бути такою, щоб в зав’язаному вигляді вона доставала пряжку ремінця;

  • ширина краватки повинна бути гармонійною з шириною лацканів піджака;

  • найкращий матеріал: шовк, вовна, бавовна. Дуже гарний вигляд має синтетична тканина під шовк або її поєднання з шовком.

Докладніше про сорочку

По-перше, тканини. Безумовно – бавовна. Сорочку з бавовни приємно носити, вона м’яка, має гарний вигляд. Бавовна “дихає” в спеку, але, нажаль, мнеться, і її тяжко прасувати. Сорочки в поєднанні з синтетикою та бавовни легко прати та прасувати, вони завжди мають чудовий вигляд та майже не мнуться. Але в такій сорочці душно в спеку.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5232
Авторов
на СтудИзбе
424
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее