163040 (Фінансово-господарський контроль, його предмет і методи), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Фінансово-господарський контроль, його предмет і методи", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "финансовые науки" из 3 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "финансовые науки" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "163040"

Текст 2 страницы из документа "163040"

Аудиторський контроль здійснюють аудиторські фірми або окремі сертифіковані аудитори. Завдання аудиторського контролю залежить від характеру замовлення клієнта.

Громадський контроль здійснюється громадськими організаціями, партіями, рухами, засобами масової інформації, депутатами різних рівнів, окремими уповноваженими громадянами з метою захисту певних громадських інтересів.

Внутрішньофірмовий (внутрішньогосподарський) контроль проводять власники, керівники і спеціалісти фірми з метою ефективного контролю за здійсненням внутрішньогосподарських операцій.

Контролер-ревізор має такі права:

а) перевіряти плани, завдання, кошториси, різні документи з обліку, фінансової звітності, наявність готівки і цінних паперів в касі, а в окремих випадках вилучати документи, які свідчать про зловживання;

б) контролювати правильність списання запасів на витрати виробництва, повноту оприбуткування готової продукції;

в) вимагати від керівників підприємств проведення інвентаризації, а за певних обставин опечатувати коси, комори, архіви;

г) отримувати від інших підприємств довідки і копії документів, пов'язаних з операціями у ревізованих підприємствах, вимагати у посадових осіб пояснень з питань, які виникли в процесі ревізії.

Контролер-ревізор повинен (його обов'язки):

а) підготувати уточнений план роботи і програму ревізії;

б) результати ревізії мають бути оформлені актом ревізії із усіма додатками та пояснюючими записками,

в) організувати обговорення акту ревізії з колективом підприємства, що ревізується

Ревізор несе відповідальність (моральну, адміністративну, кримінальну) у встановленому законом порядку за повноту і якість проведеної ревізії, достовірність і ефективність відображення в акті фактів, за свідоме перекручування чи приховування фактів крадіжок і зловживань, виявлених в процесі ревізії.

Завдання судово-слідчих органів приймаються як програма ревізії, а план її проведення розробляється контролером ревізором в суворій відповідності із заданими питаннями При проведенні ревізії за вимогою судова слідчих органів контролери ревізори формують ряд додаткових ревізійних матеріалів:

– вилучені документи,

– письмові пояснення матеріально відповідальних осіб,

– висновок контролера ревізора,

– проміжні акти інвентаризації,

– розрахунки збитків в межах норм природних втрат,

– розрахунки матеріальних збитків,

– висновок експертів,

– довідки про результати лабораторного аналізу,

– накази та інші документи про відповідні практичні заходи за матеріалами ревізій

Вилучення документів може здійснюватись двома способами

1-й – шляхом заміщення вилученого документа його машинописною або ксероксною копією із указівкою на звороті підстави і дати вилучення даного документа;

2-й – шляхом складання акта на вилучення тих чи інших документів із указівкою їх виду, доти, номера і суми

По закінченні ревізії організація, що її проводила, скеровує судово-слідчим органам матеріали ревізії із супроводжуючим листом, де вказують виявлені порушення, розмір матеріальних збитків і винуватців

В процесі ревізії детально перевіряють як бухгалтерія здійснює контроль за правильністю кодування первинних документів посадовими особами. Особливу увагу слід звернути на порядок присвоєння табельних номерів прийнятим на роботу працівникам, номенклатури номерів на вироблені запаси, готову продукцію, товари. Перевіряються також табельні номери звільнених працівників, терміни незайнятості табельних номерів.

В умовах автоматизації обліку треба пам'ятати і те, що в пам'яті машини є норми та нормативи, які дозволяють автоматично контролювати фактичні і планові показники. Досвідчені контролери-ревізори можуть складати свої персональні програми для проведення контролю і ревізії у автоматизованому або напівавтоматизованому режимах.

3. Предмет фінансово-господарського контролю

На контроль як функцію керування соціально-економічною системою, накладається безперервне спостереження за процесами виробництва, розподіли, обміну і споживання суспільно необхідного продукту і їхньої перевірки, установлення причин порушення законності фінансово-господарських операцій. Звідси предметом фінансово-господарського контролю є виробнича і фінансово-господарська діяльність суб'єктів господарювання.

На стадії виробництва предметом контролю є процеси праці як доцільної діяльності людини: власне праця, предмети і засоби праці, що вивчаються з погляду дотримання правил нормування, тарифних ставок, розцінок, посадових окладів, умов і охорони праці, слушності і своєчасності розрахунків із робітниками та службовцями, дотримання порядку оприбуткування, зберігання, використання засобів виробництва, а також технологічного режиму й інших елементів виробничих процесів.

На стадії розподіли контроль охоплює як відшкодування спожитих засобів виробництва, так і розподіл і перерозподіл знову створеного продукту. Контролю підлягають операції щодо відновлення запасів засобів і предметів праці, заробітна плата, відновлення і поповнення власного капіталу, відрахування засобів у бюджет, на соціальне страхування.

На стадії обміну предметом контролю є операції по збуті продукції (об'єм, якість, ціни, розрахунки).

На стадії споживання (завершальному циклі) контролю підлягає виробниче й особисте споживання, зв'язане з відтворенням і розширенням виробничих фондів і задоволенням суспільних потреб. Отже, предметом фінансово-господарського контролю є процеси виробництва, розподіли, обміну і споживання суспільно необхідного продукту, а також власність як матеріальна основа всіх цих стадій матеріального виробництва.

Предметом фінансово-господарського контролю в більше конкретному значенні є господарські і фінансові операції і процеси суб'єктів господарювання, що розглядаються з погляду законності, достовірності, доцільності й економічної ефективності, зберігання власності, слушності формування і використання власного капіталу.

Загальну характеристику предмета фінансово-господарського контролю можна доповнити визначеннями конкретних його об'єктів.

Так, об'єктами фінансово-господарського контролю в широкому розумінні є юридичні і фізичні особи, діяльність яких зв'язана з використанням суспільної власності.

У більш конкретному змісті до об'єктів, що характеризують утримання окремих сторін предмета фінансово-господарського контролю, відносяться: необоротні активи (основні засоби, нематеріальні активи, капітальні інвестиції, дебіторська заборгованість);

запаси; засоби, розрахунки та інші активи; власний капітал і забезпечення зобов'язань;

довгострокові і поточні зобов'язання;

прибутки і результати діяльності;

витрати за елементами і витрати діяльності тощо.

4. Об'єкти фінансово-господарського контролю

Об'єктами контролю є господарські засоби та процеси, сукупність яких характеризують різні сторони діяльності підприємств, а також дії посадових осіб за певний період часу.

Серед органів, що здійснюють держаний фінансовий контроль головне установа - Державне казначейство. В якості головних пріоритетів державного фінансового контролю визначені:

контроль за повним і своєчасним надходженням усіх видів державних доходів, страхових внесків в пенсійний фонд та інші позабюджетні фонди, а також кредитних і позикових коштів, наприклад на фінансування дефіциту бюджету.

контроль за своєчасним фінансуванням витрат на соціальну сферу за обсягами, структурою та цільовому призначенню, в т. ч. на оплату праці, виплату пенсій, стипендій, пільг та інших соціальних виплат.

Фінансовий контроль включає до себе головне управління і територіальні органи на містах. На казначейство покладена організація і здійснення контролю за використанням бюджету, а також контроль за позабюджетними коштами.

Казначейство здійснює збір, обробку і відбиток інформації о стані державних фінансів. При здійсненні фінансового контролю казначейство наділено наступними правами:

перевіряти грошові документи, регістри бухгалтерського обліку, звіти, плани, кошториси та інші документи, що пов’язані з зарахуванням, перерахуванням і використанням бюджету;

одержувати от фінансово-кредитних установ довідки про стан рахунків, використання коштів бюджету і позабюджетних фондів.

5. Метод фінансово-господарського контролю

Дослідження предмета фінансово-господарського контролю різними прийомами і способами утворить метод контролю.

Метод контролю - це сукупність прийомів і способів дослідження розширеного відтворення суспільно необхідного продукту і дотримання вимог його законодавчого регулювання.

У процесі функціонування фінансово-господарський контроль сформував свій метод у системі прикладних економічних наук. Метод характеризується використанням загальнонаукових і власних методичних прийомів і способів контролю.

Метод (від гр. methodos - шлях дослідження) - це спосіб дослідження, що визначає підхід до об'єктів, що вивчаються, шлях наукового пізнання і встановлення істини.

Загальнонаукові методичні прийоми включають аналіз і синтез, індукцію і дедукцію, аналогію і моделювання, абстрагування і конкретизацію, системний аналіз, функціонально-вартісний аналіз.

Аналіз (від гр. analysis - розкладання) - це прийом дослідження, що включає вивчення предмета уявним або практичним розчленовуванням його на складові об'єкти.

Синтез (від гр. synthesis - сполучення, упорядкування, суміщення) - прийом вивчення об'єкта в цілісності, у взаємозв'язку його частин.

У контролі синтез зв'язаний з аналізом, дає можливість об'єднати об'єкти, розчленовані в процесі аналізу, установити зв'язок і пізнати предмет як єдине ціле.

Індукція (від лат. induction - наведення) - прийом дослідження, за який загальний вивід складають на основі вивчення не всіх прийме, а лише частини елементів цієї множини, тобто спосіб виведення висновків від часткового до загального (наприклад, перевірку дебіторської заборгованості здійснюють спочатку по даного аналітичного, а потім - синтетичного обліку).

Дедукція (від лат. deduktio - вивід) - дослідження стана об'єкта в цілому, а потім його складових, тобто робиться висновок від загального до приватного. Наприклад, перевірку витрат обороту спочатку проводять за даними синтетичного, а потім - аналітичного обліку.

Аналогія - прийом наукових виводів, завдяки якому досягають пізнання одних об'єктів на основі подібності їх з іншими. Прийом аналогії ґрунтується на подібності деяких сторін різних об'єктів, представляє основу моделювання, що застосовується в контролі.

Моделювання - прийом наукового пізнання, що засновується на заміні досліджуваного об'єкта його аналогом, моделлю, що має важливі прикмети оригіналу. У контролі застосовують організаційні моделі проведення контрольного процесу - стандарти, нормативи, тарифи.

Абстрагування (від лат. abstrah - відриваю) - прийом відволікання. Методом абстрагування переходять від конкретних об'єктів до загальних понять (наприклад, перевіряють стан трудової дисципліни в окремих підрозділах підприємства і, абстрагуючись, роблять висновки в цілому по підприємству).

Конкретизація (від лат. concretus - густий, твердий) - дослідження об'єктів у всій різнобічності їх реальної, а не абстрактної дійсності.

Системний аналіз - вивчення об'єкта дослідження як сукупності елементів, що утворять систему. Цей прийом до контролі передбачає оцінку поводження об'єктів як системи з усіма чинниками, що впливають на його функціонування.

Функціонально-вартісний аналіз - вивчення об'єктів на стадії інженерного підготування виробництва, що включає проектування і синтез складних систем у процесі дослідження їхній функціонування (оцінка економічної ефективності технологічних процесів).

Вивчаючи предмет, що перевіряють (ревізори) використовують різні способи і прийоми пізнання: спостереження й експеримент, одиничне і загальне, причину і слідство тощо.

На практику в контрольно-ревізійній роботі використовують специфічні прийоми і способи контролю.

Інвентаризація - спосіб фактичної перевірки наявності товарно-матеріальних цінностей і коштів, а також контролю за їхнім зберіганням. Більшість випадків нестач, крадіжок, розтрат виявляється за допомогою інвентаризації.

Економічний аналіз показників виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємств під час ревізії особливо необхідний. Тільки за допомогою глибокого аналізу можна з'ясувати причини невиконання завдання по реалізації продукції, по прибутку, установити чинники, що впливають на збільшення або зменшення витрат тощо.

Контрольний запуск сировини і матеріалів у виробництво або контрольний розкрій матеріалів здійснюється з метою перевірки фактичної витрати сировини і матеріалів у виробництві, виходу готової продукції, відходів виробництва, продуктивності оснащення, а також установлення реальності розробки і застосування норм витрати сировини і матеріалів, палива тощо. Цей спосіб контролю є ефективним засобом виявлення випадків необґрунтованого списання сировини і матеріалів на випуск продукції як по завищеними нормами, так і понад установлені норми. Результати контрольного запуску оформляються актом, що підписують ревізор, технолог і працівники підприємства. Якщо під час ревізії виникає потреба у висновку фахівця з питань якості товарно-матеріальних цінностей, готових виробів або доброякісності проектно-кошторисної документації на будівництво або ремонт якогось об'єкта, то фахівець запрошується за згодою керівника організації , що ревізує , або організації, що підлягає ревізії.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее