147283 (Організація роботи флоту компаній, що оперують балкерним тоннажем), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація роботи флоту компаній, що оперують балкерним тоннажем", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "транспорт" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "транспорт" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "147283"

Текст 2 страницы из документа "147283"

Судновласники можуть самостійно експлуатувати судна, а також можуть передавати їх в оперування компаніям, що спеціалізуються на управлінні роботою флоту та укладають із судновласником договір управління суднами. У зв’язку з цим в роботі сформульовано, що:

  • договір управління не є договором щодо фрахтування судна на час або на рейс; це договір про надання широкого кола послуг з управління роботою флоту;

- управляючі компанії спеціалізовані по видах виконавчих функцій. Кожна компанія виконує одну або декілька окремих функцій технічної експлуатації, укомплектування екіпажу (крюїнг), комерційної експлуатації, оперування, інші послуги (страхування, складання звітності, оформлення продажу і придбання суден і т.ін.). Стосовно організації транспортного процесу − запропоновано модель управління роботою балкерного тоннажу в судноплавних та в управляючих компаніях.

  • операторами слід вважати управляючі компанії, що спеціалізуються на управлінні виробничим процесом судна, який є найбільш важливою функцією в організації транспортного процесу балкерного тоннажу;

  • всі доходи від роботи суден ідуть на рахунок судновласника;

  • судновласник несе всі постійні й змінні витрати по переданих суднах і виплачує винагороду операторові.

  • компанія, що оперує тоннажем, як і судновласник, укладає угоди із фрахтувальником на рейс, на час від імені судновласника.

  • організаційно-структурними елементами транспортної системи щодо організації транспортного процесу балкерного флоту являються вантажовласники, промислові підприємства, судноплавні компанії, управляючі компанії, оператори, порт, СРЗ та інші суб’єкти державної або комерційної діяльності (агентські, брокерські, експедиторські, сюрвейєрські компанії).

Таким чином, основна діяльність судноплавних компаній, операторів залежить від вибору форм оперування тоннажем й спрямована на виконання фрахтових операцій за різними умовами договору морського перевезення

Для вирішення питання про доцільність передання тоннажу компаніям, що оперують балкерним тоннажем, систематизовано фактори, що впливають на ефективність експлуатації балкерного флоту в різних формах оперування.

В основі принципу класифікації факторів стосовно системи трампового судноплавства традиційно лежить розподіл на внутрішні й зовнішні фактори, контрольовані й неконтрольовані судновласником і оператором.

Досліджено вплив наступних факторів на доходи від роботи суден у власному управлінні флотом:

Ефективність використання суден в оперуванні підвищується за рахунок удосконалювання технології перевезень вантажів, заходу суден у порти з розвинутою портовою потужністю, повного використання ходових якостей судна, відфрахтування суден з урахуванням кон'юнктури фрахтового ринку. Все це викликає зміни таких факторів як: показників завантаження (б ± ∆б); чистої вантажопідйомності (Dч ± ∆Dч); підвищення середньої дальності перевезення в компанії, що оперує тоннажем (l ± ∆l); зміна швидкості суден при виконанні рейса (Vе ± ∆Vе); інтенсивності обробки судна в портах, що визначається на основі норм обробки суден (Мв ± ∆Mв); періоду експлуатації суден (Tе ± ∆Tе); фрахтової ставки (± ∆f).

Досліджено вплив наступних факторів на доходи від роботи суден в оперуванні:

Fо = f ((б ± ∆б), (Dч ± ∆Dч), (l ± ∆l), (Vе ± ∆Vе),

(Mв ± ∆Mв), (Tе ± ∆Tе), (f ± ∆f)). (2)

Досліджено вплив наступних факторів на витрати по роботі суден у власному управлінні:

rc = f (Cx, Cст, l, б, Vе, Mв, Dч), (3)

де Схдобові змінні витрати на ходу;

Сстдобові змінні витрати на стоянці.

В оперуванні

rо = f ((Cx ± ∆ Cx), (Cст ± ∆Cст), (б ± ∆б), (Dч ± ∆Dч),

(l ± ∆l), (Vе ± ∆Vе), (Mв ± ∆Mв)). (4)

Розроблено теоретичні й методичні положення по вибору критерію для оцінки ефективності роботи балкерних суден при передачі в оперування. В якості критерію пропонується, відповідно до вітчизняної практики останніх десятиліть використовувати різницевий показник доходів і витрат.

Загальна формула доходів для виявлення факторів, що впливають на ефективність експлуатації власного тоннажу (Fc), і переданого в оперування (Fo).

Fc = , (5)

Fо = (6)

Для визначення впливу факторів на собівартість по суднах, що перебувають у власному управлінні використовується вираз

rс = ( ). (7)

У формулі (7) виділено складову собівартості перевезень − ходову й стояночну, а також основні фактори, що впливають на рівень цього важливого показника.

Формула для визначення впливу факторів на питомі витрати по суднах, що перебувають в оперуванні

rо = ( ). (8)

Для дослідження цих залежностей використано метод факторного аналізу, який припускає, що досліджуваний фактор розглядається в якості незалежної змінної.

У третьому розділі «Дослідження впливу основних факторів на ефективність роботи балкерних суден » − дано системну оцінку ефективності експлуатації тоннажу у власному управлінні для визначення доцільності передачі суден в оперування. У цьому розділі:

  • представлено методичні положення по визначенню рівновигідних умов використання флоту у власному управлінні й у компанії, що оперує тоннажем, при рівності заданого показника оцінки ефективності;

  • формалізовано задачу визначення розміру оплати за оперування переданих суден;

  • розроблено методичні положення по оцінці впливу основних характеристик переданих суден на ставку за оперування;

  • розроблено методичні положення по визначенню області ефективного використання суден у власному управлінні й в оперуванні при обліку зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на ефективність експлуатації балкерного флоту.

  • розроблено методичні положення по розміщенню флоту на напрямках залежно від вибору варіанта відфрахтування суден.

Для визначення рівновигідних умов використання флоту у власному управлінні й у компанії, що оперує тоннажем, запропонований показник валового доходу, що доводиться на одну тонну вантажопідйомності судна у власному управлінні й в управлінні оператором ((F/Dч)c;(F/Dч)о). Тому що витрати по суднах у власному управлінні й оперуванні несе судновласник, приймемо величину рейсових витрат судна у власному управлінні рівною величині постійних і змінних витрат судна в оперуванні.

Застосування методу порівняння дозволило одержати рівнозначні величини й визначити границі ефективного використання різних форм оперування тоннажем.

Для коефіцієнта завантаження й фрахтової ставки

, , (9, 10)

де К – величина ставки за оперування флотом;

бр,,fp – рівновигідні величини (граничні значення) за коефіцієнтом завантаження й тарифною ставкою відповідно.

Побудовано графіки залежності досліджуваного показника від коефіцієнта завантаження й фрахтової ставки й визначено граничні значення доцільності передачі суден в оперування.

З одного боку від граничних значень по завантаженню й тарифним ставкам знаходяться області ефективного використання тоннажу в оперуванні, з іншого боку від граничних значень знаходяться області ефективного використання флоту у власному управлінні судноплавної компанії. Однак даний метод придатний для визначення області ефективного використання суден в оперуванні при кожному заданому параметрі окремо й не враховує зміни досліджуваного показника від впливу всіх вищеперерахованих факторів.

Розроблено методичні положення по визначенню розміру оплати за оперування переданими суднами, за умови, що прибуток від роботи суден в оперуванні не перевищує прибуток, який міг бути отриманим судновласником у власній експлуатації, тобто

(Fo – Ro) – Rео ≥ Fсу - Rесу, (11)

де Fo, Fсу – доходи від роботи суден в оперуванні й у власній експлуатації;

Ro, о, су – витрати на оплату за оперування, експлуатаційні витрати в оперуванні й у власному управлінні відповідно.

Виразивши доходи від оперування через добуток фрахтової ставки на провізну спроможність флоту, і підставивши у вираз (11) розгорнуту формулу для визначення провізної спроможності флоту, після перетворень одержано

Ro ≤ ∆f* , (12)

де ∆f – можливий приріст фрахтової ставки в оперуванні.

Досліджено залежність витрат на оплату за оперування (Ro) від зміни параметрів формули шляхом диференціювання. Зростання витрат за оперування при достатньому зростанні вантажопід’ємності та швидкості суден, що передані компанії-оператору, обмежується границею, яка пов’язана з інтенсивністю обробки суден в портах. Таким чином зроблено висновок, що розмір оплати за оперування суднами повинен бути спільномірним з інтенсивністю обробки суден в портах при роботі на передбачуваних напрямках використання балкерного тоннажу з періодом експлуатації суден й розміром фрахтової ставки на вантажі, що перевозяться. Однак, даний метод застосовується у випадку рівності витрат в оперуванні й у власному управлінні суднами.

Виведено залежність ставки за оперування балкерним тоннажем від основних характеристик суден (швидкості Vе та чистої вантажопідйомності Dч) К = ц (Dч; Vе).

Kц(Vе) = ; Kц(Dч) =

У результаті дослідження зроблено висновок, що ставка за оперування не є величиною постійною для суден з різними характеристиками. Вантажопідйомність й швидкість переданих суден є одним з найбільш важливих важелів призначення ставки за оперування.

При організації роботи флоту судноплавної компанії, що оперує балкерним тоннажем, важливе значення приділяється вибору компанії-оператора. Розв’язання цієї проблеми в роботі виконано шляхом визначення області ефективного використання суден у власному управлінні й оперуванні. В результаті одержано залежність доходів і витрат від сукупного впливу внутрішніх факторів, яка здійснена варіантним методом. Для цього на одному графіку суміщено криві доходів і витрат, та знайдено точки їх зіткнення. Таким чином мета задачи досягнена знаходженням екстремуму прибутку, коли функціональна залежність (Фc; Фо) = f (б, Dч, Vе, Мв)max, відповідає певній області між випуклою та увігнутою кривою з фіксованим значенням екстремуму прибутку при певних величинах б, Dч, Vе, Мв, що відкладаються на осі абсцисс.

Таким чином сукупний вплив факторів на питомі доходи й витрати у власному управлінні має вигляд

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5231
Авторов
на СтудИзбе
425
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее