144693 (Робоче обладнання екскаваторів з гідравлічним приводом 2-ї та 3-ї розмірних груп), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Робоче обладнання екскаваторів з гідравлічним приводом 2-ї та 3-ї розмірних груп", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144693"

Текст 2 страницы из документа "144693"

Рис. 2.2.Будова екскаватора ЭО-2621А

МОНТАЖ РОБОЧОГО УСТАТКУВАННЯ

При монтажі зворотної лопати ковш 6 (Рис. 2.3, а) встановлюють на осі 7 (на нижній вилці рукояті 4) зубами в напрямку до стріли 1. Штоки циліндрів 11 рукояті кріплять до її верхнього кронштейна пальцем 3, що фіксується гвинтом 2. Днище 10 ковша закріплюють нерухомо пальцем 9, уводячи стопорну планку 8 у зовнішню кільцеву проточку пальця 9. Шток циліндра 5 ковша кріплять до важеля днища ковша.

При монтажі прямої лопати (Рис. 2.4, б) корпус ковша 5 встановлюють зубами назовні й закріплюють нерухомо на нижній вилці рукояті 2 за допомогою додаткових тяг 4. Штоки циліндрів рукояті кріплять до її нижнього кронштейна 1, для чого використовують палець 3 (див. рис. 2.4, а). Таке кріплення забезпечує підвищення робочих зусиль копання. Днище 6 ковша (див. 1.1, б) шарнірно з'єднують з його корпусом на осі 3. Пальці 7 стопорними планками закріплюють у висунутому положенні, не фіксуючи днище в корпусі, так що воно вільно обертається за допомогою циліндра ковша.

При монтажі кранової підвіски 6 (рис, 1.1, в) її кріплять на вилці рукояті 3 за допомогою пальця 5. Вільний кінець штока циліндра ковша 4 кріплять до рукояті, а штоки циліндрів 1 — на верхньому кронштейні 2 рукояті.

Ковш 5 (Рис. 2.4, г) або вила 5 (Рис. 2.4, д) монтують на осі 3 у такий же послідовності, як пряму лопату. Шток циліндра ковша 2 кріплять до його верхніх провушин 4. Для підвищення робочих зусиль циліндри рукояті кріплять до її нижніх кронштейнів 1.

Після кожної заміни робочого устаткування необхідно перевірити його раоботу на холостому ході, попередньо переконавшись у тому, що стріла, механізм, повороту й відвал бульдозера не зафіксовані в транспортному положенні.

Щоб уникнути поломок забороняється працювати екскаватором, якщо монтаж робочого устаткування виконувався з якими-небудь відступами від монтажних схем.

Рис. 2.3. Монтажні схеми робочого устаткування:

а — зворотньої лопати; б — прямої лопати; в — кранової підвіски;

г — ковша підвищеної місткості; д — вил.

2.2 Робоче обладнання екскаваторів 3-ї розмірної групи

На гідравлічних екскаваторах зворотна лопата — один з основних видів змінного робочого устаткування. По конструктивній схемі зворотну лопату випускають декількох різновидів, але основними її вузлами завжди є: стріла, що складається на екскаваторах ЭО -3123А(рис. 2.4.), ЭО-3121Б и ЭО-4121А з основної 3 (рис. 2.5,а) і подовжуючої 4 частин; рукоять 7, ківш 9 і гідроциліндри 11,5 і 6 подйома стріли, поворота рукояті й ковша.

Рис. 2.4. Загальний вигляд екскаватора ЭО-3323

Основну частину 3 стріли, як правило, використовують при установці различніх видів змінного робочого устаткування, наприклад зворотної й прямої лопат, грейфера, навантажувача. Подовжуючу частину стріли при переході з одного виду устаткування на інший можна або зберігати, наприклад при переустаткуванні зворотної лопати на грейфер, або демонтувати.

Поряд зі складеною стрілою на деяких моделях екскаваторів застосовують і нерозємну стрілу Г- подібної форми.

Стріла зворотної лопати — міцна, пустотіла, зварена з легованого металопрокату конструкція. П'яту стріли шарнірно зміцнюють у вушках поворотної рами 7, до якої під’єднані також і гідроциліндри 11 підйому стріли. Штоки гідроциліндрів 11 шарнірно з’єднані зі стрілою, при виході штоків змінюється кут нахилу стріли стосовно поворотної платформи.

Рукоять підвішена на стрілі й може повертатися за годинниковою стрілкою або проти її при виході штока гідроциліндра 5. Ковш 9 закріплений на рукояті в одній точці, тому також може вільно повертатися за допомогою гідроциліндра 6.

Основна й подовжуюча частини стріли з’єднані між собою пальцем. Щоб під час работи не було повороту однієї частини стріли стосовно іншої, між ними додатково встановлюють тягу 10.

Розташування гідроциліндрів робочого устаткування буває різним (рис. 2.5,б).

Для привода стріли 12 застосовують три схеми розташування гідроциліндра 11: під стрілою спереду її п’яти (рис. 2.5. І), цей варіант найбільш розповсюджений на повноповоротних екскаваторах; над стрілою (рис. 2.5.ІІ), що характерно для навесних неповноповоротних екскаваторів; за п'ятої стріли, звичайно горизонтально (рис.1.1.ІІІ).

Рис. 2.5.Зворотня лопата (а) і схеми розташування гідроциліндрів її робочого устаткування (б) для приводі стріли (І -III), рукояті (IV) і ковша (V та VI): 1 - поворотна рама, 2 — кабіна машиніста, 3, 4 — нижня основна й верхня подовжуюча частини стріли, 5, 6, 11 — гідроциліндри, 7 — рукоять, 8 —важелі ковша, 9 — ківш, 10 -тяга; 12 — стріла; а-в — положення, у яких можна встановлювати тягу 10

Для підйому стріли 12 часто встановлюють два гідроциліндри 11. Таке конструктивне рішення використовують іноді й для повороту рукояті, наприклад на навесних екскаваторах.

Для привода рукояті гідроциліндр 5 розташовують над стрілою (рис. 2.5, ІV). Для приводу ковша 9 гідроциліндр 6 розміщують над рукояттю, причому шток гідроциліндра 6 кріплять або безпосередньо до вушок на ковші 9 (рис. 2.5,V), або через додаткові важелі й тяги (рис. 2.5, VІ).

Головний несучий елемент основної частини стріли екскаваторів (рис. 2.6) - порожня балка коробчатого сеічення. Короб закритий зверху листом. У найбільш навантажених січеннях балка додатково посилена боковими листами.

Тягу 10, що з'єднує основну й подовжуючу частини стріли, кріплять до кронштейна, що необхідний для кріплення гідроциліндра рукояті при установці робочого устаткування навантажувача. Нижній кінець стріли — п'ятуза допомогою пальців шарнірно зміцнюють у провушшинах поворотної рами. На цих пальцях стріла повертається при зміні кута її нахилу.

На екскаваторах ЭО-3121А и ЭО-3121Б піднімають і опускають стрілу зворотьної лопати за допомогою двох гідроциліндрів.

Рис. 2.6. Основна частина стріли екскаваторів ЭО-3121А(Б):

1 — балка, 2. — проувушина, 3, 4 — кронштейни, 5 — п'ята, 6 — короб, 7,8 — верхній і боковий листи, 9 — труба

Рис. 2.7. Ківш зворотної лопати зкскаватора ЭО-3121А:

1,3 — зуби, 2 — козьірек, 4, 8 — бічна й задня стінки, 5 — бічний аркуш, 6, 7 — проуши-ньі, 9 — клин, 10 — заклепка, 11 — ріжуча крайка

Ківш (рис. 2.7.) зворотньої лопати екскаваторів ЭО-3121А и ЭО-3121Б складається із задньої стінки 8, двох бокових стінок 4, передньої стінки з козирьком 2 і зубів 1 і 3. Всі деталі корпуса ковша з’єднані між собою зварюванням. Задня стінка 8 округлена, щоб уникнути тертя об ґрунт при повороті ковша. Зуби 1 закінчуюються хвостовиком, що звужується, який входить у гніздо козирька. Від випадання із гнізда зуб утримується клином 9. При такій конструкції заміна зношеного зуба не виклиає ускладнень.

Бокові зуби 3 кріплять до корпуса ковша заклепками. Зазвичай зуби виготовляють литими з високомарганцевої сталі, що добре протистоїть стиранню, штампованими (із загартуванням) або з низьковуглецевої стали зі зносостійкою наплавкою. За допомогою провушині 6 ківш з'єднують із рукояттю, а провушиною 7 - з важелем, що приводиться у дію гідроциліндром повороту ковша.

3. Можливі несправності та способи їхнього усунення

І. Не вмикається жодний рух екскаватора. Недостатній (менш 2,9 Мпа) або взагалі відсутній тиск у системі керування. Можливі причини й способи усунення:

  1. Недостатня кількість робочої рідини в гідробаку (рівень рідини нижче 2/з висоти оглядового скла). Долити оливу до необхідного рівня.

  2. Запобіжний клапан з переливним золотником відрегульований на низький тиск, при загвинчуванні регулювального гвинта тиск збільшується. Відрегулювати золотник.

  3. Несправний запобіжний клапан з переливним золотником, при укручуванні регулювального гвинта тиск керування не змінюється. Розібрати клапан, промити. При поломці пружини золотник замінити.

  4. Закрито гідрозатвор усмоктувальної труби гідробака — відсутність оливи в усмоктувальній трубі гідронасоса. Зняти верхню кришку гідробака, загорнути до упору гайку запірної тяги гідрозатвора.

  5. Засмічено усмоктувальну трубу насоса керування — слабку течу оливи з усмоктувальної труби, що від’єднана від гідронасоса. Трубу зняти, продути повітрям.

Підвищена в'язкість оливи — прогріти насос керування (не відкритим полум'ям), запустити двигун. Поява тиску в системі керування свідчить про підвищену в'язкість оливи. Замінити оливу на рекомендується для відповідної температури.

  1. Установлено насос керування правого обертання (при заміні насоса на новий). Перебрати насос на ліве обертання.

  2. Пластини насоса керування заклинюються, застряють у пазах ротора. Зняти кришку насоса й розподільний диск. Повертаючи вал від руки, перевірити вільне переміщення пластин у пазах ротора. Якщо вони переміщаються туго, зняти ротор з вала, поміняти пластини місцями в пазах (можуть бути незамінні). Промити деталі й при необхідності притерти пластини, щоб забезпечити їм легкий хід у пазах ротора.

  3. Несправність муфти привода насоса керування. Зняти насос, дефектні деталі замінити.

10.Несправний насос керування — визначити причину при розбиранні насоса. Замінити насос справним з комплекту ЗИП.

ІІ. При ввімкненні по черзі обох гідромоторів механізму пересування переміщається тільки одна гусенична стрічка; при сполученні двох рухів робочого устаткування працює тільки один рух. Недостатній тиск у напірній гідролінії одного з насосів. При одночасному ввімкненні на підйом стріли й рукояті буде працювати тільки рукоять, а при ввімкненні по черзі обох гідромоторів механізму пересування буде пересуватися тільки ліва гусенична стрічка, при ввімкненні механізму повороту обертання платформи не відбувається.

Якщо недостатно тиск у напірній гідролінії іншого насоса, то при ввімкненні на підйом стріли й рукояті буде працювати тільки стріла, а при ввімкненні по черзі обох гідромоторів механізму пересування буде пересуватися тільки права гусенична стрічка, при ввімкненні механізму повороту платформа обертається.

Перевірити по черзі тиск у напірних гідролініях (норма 24,5 Мпа).

Недостатній тиск у напірній лінії насосів може бути по наступних причинах:

1. Заклинило золотник регулюючого гідророзподільника у виключеному положенні. Від’єднати від кришок дренажні трубки, вставити в отвір штуцера щуп. Включити рукоятку керування на пульті. Золотник повинен переміщатися не менш чим на 17 мм.

Золотник і корпус очистити й промити, при необхідності притерти.

  1. Запобіжний клапан регулюючого гідророзподільника настроєний на тиск нижче 23 МПа. Загвинчування регулювального болта запобіжного клапана збільшує тиск у напірній гідролінії. Регулювання про переводити тільки в тому випадку, якщо переконані в справності насоса, що регулює гідророзподільника й запобіжного клапана. Варто пам'ятати, що при на будівництві запобіжного клапана на тиск більше 24,5 МПа насос може вийти з ладу. Настроїти запобіжний клапан-на тиск 23—24 МПа. (Знімають пломбу для регулювання й установлюють її після регулювання в присутності відповідальної особи, при цьому складають акт із вказівкою осіб, що виконують регулювання.)

  2. Деталі запобіжного клапана регулюючого гідророзподільника негерметичні. Вивернути, не порушуючи регулювання, запобіжний клапан і оглянути ущільнювальну прокладку, клапан, сідло клапана й пружину. Деталі з дефектами замінити. Перевірити настроювання клапана.

  3. Несправний насос силової установки. Однієї із причин може служити

  4. обрив або ослаблення болтів кріплення задньої кришки вузла, що качає. Від’єднати (попередньо перекривши гідрозатвором усмоктувальну трубу) косинець або трійник від задньої стінки насоса, на дотик перевірити наявність поломки й затягування болтів. Усунути несправність насоса або замінити насос новим.

III. При нейтральному положенні рукояток керування робоче устаткування помітно опускається. Можливі причини й способи їхнього усунення:

  1. Несправний гідророзподільник гідроциліндрів. Оглянути механізми повороту стріли, рукояті або ковша, штоки гідроциліндрів яких помітно переміщаються щодо циліндрів. По напрямку переміщення штоків знайти порожнину гідроциліндра, з якої відбуваються витоку робочої рідини. Розібрати й оглянути по черзі деталі запобіжног клапанів, що ставляться до цієї порожнини. Деталі з дефектами замінити. Якщо не вдається відвернути запобіжний клапан без порушення встановленої пломби, пломбу зняти в присутності відповідальної особи й скласти акт. Деталі запобіжного клапана вивертати, не порушуючи взаємного розташування регулювального гвинта й корпуса, щоб зберегти настроювання клапана. Порушення настроювання клапана може викликати вигин штока. Після усунення дефекту запобіжний клапан запломбувати в присутності відповідальної особи й скласти акт, указавши осіб, що робили пломбування.

  2. Зношування ущільнення поршня гідроциліндра. Характерні ознаки для гідроциліндрів стріли — просідання при великому навантаженні (повний ківш на максимальному вильоті), при малому навантаженні просідань не спостерігається. Для гідроциліндрів рукояті й ковша — переміщення штока при неввімкненому гідроциліндрі що перевіряється, і роботі з упором у ґрунт і ввімкненні інших гідроциліндрів, що створюють тиск у перевіряється цилиндре, що. Якщо з відкритого підведення гідроциліндра випливає рідини більше літра за хвилину, ущільнення поршня замінити.

IV. При запуску екскаватора вмикається який-небудь рух. Заклинило у ввімкненому положенні один із золотників блоків пульта гідрокерування. При непрацюючому дизелі приєднати манометричний пробник на тиск 3,5 Мпа по черзі до кінців трубок, від’єднаних від штуцерів кришок. Якщо при працюючому дизелі й нейтральному положенні рукояток керування манометр показує тиск вище 0,5 Мпа, виходить, заклинило золотник блоку гідрокерування. Золотник промити.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5193
Авторов
на СтудИзбе
432
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее