144129 (Мурування зовнішніх стін з бетонних каменів з облицюванням цеглою), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Мурування зовнішніх стін з бетонних каменів з облицюванням цеглою", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144129"

Текст 2 страницы из документа "144129"

гідравлічні, що починають тверднути на повітрі або у вологих умовах (цементні).

Залежно від в’яжучого матеріалу бувають також:

прості речовини, до складу яких входить один в’яжучий елемент (вапняні, цементні, глиняні);

змішані розчини, які складаються з кількох в’яжучих елементів.

Склад простих розчинів позначають двома цифрами:

  • перша цифра (звичайно одиниця) вказує скільки частин в’яжучого матеріалу знаходиться в розчині відносно маси або об’єму;

  • остання цифра вказує, скільки частин заповнювача припадає на одну частину в’яжучого матеріалу.

Для змішаних розчинів співвідношення складається з трьох чисел:

  • перша цифра одиниця вказує на об’ємну частину в’яжучого матеріалу;

  • друга цифра кількість додаткового в’яжучого матеріалу;

  • третя-кількість частин заповнювача.

Наприклад, запис вапняно-гіпсовий розчин складу 1:0,15:4 пояснюються так: на 1 частину вапна у розчині доводиться 0,15 частин гіпсового в’яжучого матеріалу і 4 частини заповнювача.

Залежно від співвідношення між кількістю в’яжучого матеріалу і заповнювача розчини бувають: пісні, жирні, нормальні.

Пісні розчини вміщують невелику кількість в’яжучого. Вони мало пластичні, менше зручні у роботі, але дають дуже малу усадку, що є цінним при облицювальних роботах.

Жирні розчини надлишок в’яжучого матеріалу. Вони пластичні, але дають усадку, розтріскуються.

Нормальні розчини. Кількість в’яжучого матеріалу в них така сама, як і заповнювача.

Жирність розчину суміші визначають веслом, або теркою, штукатурною лопаткою:

Жирність розчину визначають веслом

  • пісна суміш майже не прилипає до весла;

  • нормальна суміш прилипає лише місцями;

  • жирна суміш прилипає до весла у великій кількості.

Важкі розчини мають середню густину в сухому стані 1500кг і більше. Готують важкі розчини на піску.

Легкі розчини мають середню густину до 1500кг. Готують їх на пористому піску з пемзи, туфу, керамзиту.

За призначенням розчини бувають кількох видів.

1.Мурувальні – призначені для звичайної й вогнетривкої кам’яного мурування.

Оздоблювальні – для обштукатурювання приміщень, декоративних штукатурок.

3.Спеціальні – що мають особливі властивості (гідроізоляційні, акустичні, рентгенозахисні).

Рухливістю розчинної суміші називається її здатність розтікатися під дією власної маси. Рухливість розчину визначається глибиною занурення в нього еталонного конуса. ()

Еталонний конус

БЕТОННІ КАМЕНІ Й ДРІБНІ БЛОКИ

На основі в'яжучих виготовляють бетонні камені й дрібні блоки. Застосування їх для мурування стін замість цегли дає економічний ефект, тому що завдяки великому розміру каменів і блоків досягається висока продуктивність праці муляра, а собівартість 1 м3 каменів і блоків нижча за собівартість такої ж кількості цегли.

Бетонні стінові камені для несучих і захисних конструкцій усіх типів будинків виготовляють розміром від 288x138x138 мм до 390x190x188 мм на цементному, силікатному і гіпсовому в'яжучому.

Застосовують бетонні стінові камені для мурування зовнішніх стін (рядові й лицьові) та фундаментів.

Стінові камені при щільності бетону понад 1600 кг/м3 повинні бути шпаристими. Для фундаментів камені виготовляють тільки з важкого бетону без пустот.

Лицьові камені можуть бути прикрашені рельєфним малюнком або покриті декоративним заповнювачем.

Камені поділяються на 7 марок: від 25 до 200; камені марок 25 і 35 одержують з легких бетонів на пористих заповнювачах. Марки каменів за морозостійкістю: Мрз 15, 25, 35, 50.

Стінові бетонні камені: суцільний (а), перегородковий (б),модульний (в)

Стінові дрібні блоки з ніздрюватих бетонів (141а,б,в) застосовуються для мурування зовнішніх і внутрішніх стін будинків (для підвалів, цоколів будинків, де підвищена вологість, застосовувати ці бетонні блоки забороняється). Виготовляють стінові блоки із ніздрюватих бетонів щільністю від 500 до 1100 кг/м3.

Залежно від міцності стінові бетонні блоки поділяються на 6 марок: від 25 до 150. Найменшу щільність (500-700 кг/м'1) мають блоки марок 25 і 35, а найбільшу (1000-1100кг/м3) - блоки марок 100 і 150. Мрз останніх 25 і 35.

Блоки мають форму паралелепіпеда. Розмір блоків для зовнішніх стін (номінальний) 600x300x300 і 600x200x200 мм. Для внутрішніх стін розмір блоків 300x300x300 і 300x200x300 мм. Маса одного блоку - 10-40 кг.

ЧИТАННЯ КРЕСЛЕНЬ КАМ'ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ

На кресленнях розрізів будинків, виконаних у масштабі 1:50 і менше, кам'яне мурування в перерізі штрихують тонкими лініями, нахиленими під кутом 45°, або обводять по контуру суцільною основною лінією.

Стіни кам'яного мурування та інші конструктивні елементи на кресленнях називають порядівками. Такі креслення виконують у масштабі 1:10; 1:20.

На зображено вертикальну порядівку - розріз по вікнах зовнішньої стіни двоповерхового будинку, стіни якого складені з легкобетонних семищілинних каменів двох типів розміром: 390x190x188 мм і поздовжніх половинок розміром 390x190x188 мм. Шви завтовшки 10 мм.

На кресленні показані й пронумеровані ряди мурування, проставлені всі необхідні розміри і позначки, зроблені пояснюючі написи.

Для уточнення конструкцій окремих елементів виконують креслення вузлів кладки.

На показано горизонтальну порядівку - креслення двох суміжних рядів полегшеного мурування кута зовнішньої стіни з керамічної цегли. На кресленні показано розташування цеглин, діагоналлю відзначено тричвертки цеглин і половинки. Штриховою лінією позначено сталеву арматуру, що застосовується для кріплення мурування в кутах стін.

Для мурування стін з вентиляційними і димохідними каналами виконують робочі креслення розгортки стін з каналами. На 144 наведено частину розгортки стіни з каналами і план стіни.

Вертикальна порядівка мурування легкобетонних каменів зовнішньої стіни будинку

На розгортці канали виділені суцільною основною лінією. Отвори у вентиляційних каналах на поверхах позначені діагоналлю, а в димарях - напівзатемнені. їх розташування показане прив'язкою до підлоги поверху і зовнішньої стіни будівлі. На плані стіни до кожного каналу (перетином 140x140 мм) нанесено цифри, що показують, з якого поверху починається канал. На кожному поверсі знаходиться по два вентиляційних канали (до ванни і туалету) і один димохідний (до кухні)

Горизонтальна порядівка двох суміжних рядів полегшеного мурування з керамічної цегли зовнішньої стіни будинку

Розгортка стіни з вентиляційними і димохідними каналами

4. Технологічна частина

МУРУВАННЯ СТІН, КУТІВ, ПРИЛЯГАНЬ СТІН З БЕТОННИХ КАМЕНІВ

Розміри каменів дозволяють зводити стіни завтовшки 9; 19; 24; 29; 39 см і більше. Вага каменів коливається від 14 до 25 кг.

З суцільних і порожнистих бетонних каменів мурують зі зсувом поперечних вертикальних швів у суміжних рядах на чверть або півкаменя (145, 146).

При муруванні прямих кутів у кожному ряду укладають по дві тричвертки (див. 146). У місцях прилягання стін у тичкових рядах також укладають тричвертки. По висоті через кожні два ряди мурування шви перев'язують поперечниками. Під час мурування необхідно пильнувати, щоб на поверхні каменів і блоків не було бруду і пилу, а вертикальні та горизонтальні шви були заповнені розчином. Горизонтальні шви повинні бути завтовшки не менше 10 мм і не перевищувати 15 мм, а вертикальні - 8-15 мм.

Перев'язування швів

мурування з бетонних каменів

правильної форми у кутах:

1) тричвертки; 2) цілі камені

Перев'язування швів мурування у приляганні стін

Укладання стін із наскрізними порожнинами:

1) тричвертки; 2) цілі камені

Стіни з бетонних каменів із ненаскрізними порожнинами мурують так само, як із суцільних каменів, оскільки камені укладають порожнинами донизу.

Чергуванням рядів, викладених з цілого каменю і поздовжніх половинок каменю, забезпечується поперечне перев'язування мурування.

Мурування з бетонних і природних каменів вагою до 16 кг правильної форми ведуть ланкою «двійка», при більшій вазі каменів -ланкою «трійка». Робоче місце при муруванні з бетонних каменів організовують звичайно так само, як і при цегляному муруванні.

Якість мурування перевіряють через кожні 3-4 ряди.

УКЛАДАННЯ ТИЧКОВОГО І ЛОЖКОВОГО РЯДІВ СТІН З БЕТОННИХ КАМЕНІВ

Підготовчий етап. До початку мурування стін необхідно:

  • нанести розміточні осі на фундамент;

  • винести позначки першого ряду;

  • доставити на робоче місце матеріали й інструменти.

  • Технологія процесу й організація праці. Мурування із суцільних і

порожнистих бетонних каменів перев'язують за трирядною системою: тичкові ряди укладають через кожні два ложкових або з перев'язуванням тичковими через кожний ложковий ряд.

Мурування з бетонних та інших каменів масою до 16 кг ведуть ланкою «двійка», при важчих каменях - ланкою «трійка». При укладанні тичкового ряду розкладіть камені (на ребро) і розстеліть розчин. Камені розкладають на відстані до 3,5 довжин каменю. Кельмою накидайте розчин на бічні сторони вертикальних каменів. Візьміть камінь обома руками, повертаючи його на 90°. Притисніть камінь до раніше покладеного, осадіть його до рівня при-чалки. Зайвий розчин підріжте кельмою, заповніть ним поперечний шов, щоб уникнути промерзання мурування.

Мурування тичкового ряду

а) розкладання каменів і підготовка розчинової постілі, б) укладання каменів, 1) розчинова постіль, 2) причальний шнур

При зведенні ложкового ряду спочатку розкладіть камені на торець на відстані приблизно 2 2,5 довжини каменю.

Мурування ложкового ряду:

а) розкладання каменів і підготовка розчинової постілі для зовнішньої версти,

б) розкладання каменів і підготовка розчинової постілі для внутрішньої версти,

в) укладання каменів по причалщ, 1) розчинова постіль, 2) причальний шнур

Розчин накидайте на торці верстових каменів. Потім обома руками укладіть камінь, притисніть його до вже покладеного й осадіть на розчинову постіль.

Надлишки розчину підрізають і повністю заповняють вертикальний шов мурування.

При зведенні стін з порожнистих шлакобетонних каменів з порожнинами значних розмірів мурують із заповненням або без заповнення порожнин шлаком чи легким бетоном.

5. Організація праці і робочого місця

Ділянка кладки разом зі встановленими поряд піддонами з цеглиною, ящиками розчину і підмостями утворює робоче місце муляра. Правильна організація робочого місця забезпечує високу продуктивність праці.

При кладці глухих ділянок стін (, а) робоче місце муляра

має ширину 2,5...2,6 м і підрозділяється на зони:

робочу (шириною 60...70 см), де переміщається муляр в процесі кладки;

складування (шириною до 1,6 м), де ящики з розчином чергують з піддонами цеглини;

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
427
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее