144025 (Заха Хадід - єдина жінка-архітектор, що стала лауреатом премії Прітцкера), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Заха Хадід - єдина жінка-архітектор, що стала лауреатом премії Прітцкера", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144025"

Текст 2 страницы из документа "144025"

Емоціям «хаотичного ряду» – гніву, страху, огиді – замало місця в затишному європейському способі життя. Ось і виникає дефіцит, а де попит – там і пропозиція. В повсякденній реальності жителю сучасного міста заборонено відкрито випліскувати хаотичні стани. Якщо я спробую заревти від гніву в уранішньому автобусі (як би мені цього ні хотілося) – неприємностей не уникнути. Не можна відкрито виражати страх: кидатися, заламувати руки, вищати і ридати. Не зрозуміють. І обливати презирством перехожих не прийнято, навіть якщо співгромадяни насправді давно вже викликають у вас огиду і нудоту. І ось, як компенсація пригнічених «заборонених емоцій» з'являється і розцвітає естетика розпаду і руйнування. Чим більш впорядковане і коректне середовище оточує людей, тим потрібніше їм деформовані і перекошені форми деконструктивизма. Втім, Володимир Паперний недавно виказав гіпотезу про те, що весь модернізм (а тим більше постмодернізм) має «вбудований механізм самознищення» (стаття «Модернізм і руйнування в архітектурі» на сайті

http://www.artmargins.com/content/feature/paperny.htm).

Масова культура взагалі часто грає роль компенсатора, заповнюючи дефіцитні образи.

Що ж, мабуть, архітектура сьогодні набуває характеру масового мистецтва – зі всіма плюсами і мінусами цього статусу. Такий ось епос наших днів.

2. Характеристика Vitra Fire Station

Історія компанії “Vitra” почалася в 1934 році, коли Віллі Фельбаум (Willi Fehlbaum) купив фірму, що проводила устаткування для магазинів. Проте, після поїздки власника до Америки, вона була перепрофільована під випуск меблів. Велику роль при ухваленні цього рішення зіграв стілець, розроблений Чальзом і Рейем Еймсамі (Charles and Ray Eames). Його дизайн справив величезне враження на Віллі, який сам схотів випускати подібні зразки меблевої продукції.

В 1950 році компанія отримала назву, яка відома і понині - Vitra. Її виробництво знаходилося у Вайль-на-Рейні (Weil am Rhein, Germany). Особливий статус лідера в своєму сегменті ринку, компанія заслужила завдяки не тільки функціональності і практичності своєї продукції, але і високим рівнем дизайнерських рішень. Для досягнення цього звання, “Vitra” прагнула працювати тільки з самими відомими дизайнерами і архітекторами з різних країн.

В 1981 році через пожежу було знищені практично всі виробничі площі. Будівництво нової будівлі фабрики було доручено англійському архітектору Николосу Грімшоу (Nicholas Grimshaw). Через п'ят літ була побудована ще одна будівля, спроектована португальським архітектором Альваро Сизому (Alvaro Siza). Поступово виставкові і виробничі приміщення для “Vitra” створювали за проектами Захи Хадід (Zaha Hadid) і Тадао Андо (Tadao Ando).

Архітектор завжди намагалася поруйнувати загальноприйняті канони і «розтягнути» рамки звичного простору, додавши йому могутній руховий імпульс. З цією ж метою – посилення внутрішнього руху і деформації – Заха Хадід, повністю відмітаючи загальноприйняту геометрію, використовує спотворену перспективу, що виявляє гострі кути і криві лінії.

Мал. 2.1. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany http://www.architecture.com.au/i-cms?page=4693

Але сучасний мир не стоїть на місці: міняються погляди людей на багато речей, художніх, суспільних, соціальних, та і – що кривити душею – політичні установки. Поступово до Захе Хадід приходить визнання. Однією з перших здійснених розробок стає пожежна частина меблевої компанії Vitra, що нагадує бомбардувальник «Стелс» (1993). За словами самої Хадід, сплеск інтересу до її творчості почався після того, як в 1997 році був побудовано будівлю музею Гуггенхейма в Більбао (Іспанія) за проектом Франка Гері (Frank Gehry). А після участі в будівництві Центру сучасного мистецтва Розенталя в Цинциннаті (США), що відкрився в 2003 році, ідеї Захи Хадід стають по-справжньому запитаними.

Мал. 2.2. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany http://www.archimagazine.com/avitra.htm

Вона є архітектором, який послідовно відсовує межі понять про архітектуру і міське проектування. Її роботи експериментує з новими просторовими поняттями, що усилюють існуючі міські пейзажі. Із завзятістю провидця, естетичного і цікаво-жадібного, який охоплює всі області проекту, від об'єктів міського масштабу до предметів інтер'єру і меблів, вона рухається через перешкоди до повноцінних і завершених проектів загальносвітового масштабу.

Мал. 2.3. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany

http://www.archidose.org/Oct99/101899.html

Мал. 2.4. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany

http://www.archidose.org/Oct99/101899.html

Сьогодні західні критики по праву називають її найперспективнішим архітектором найближчого десятиріччя. Її творчій енергії, художньому потенціалу і наполеонівському розмаху може позаздрити не одна сотня «просунутих майстрів». Кожний новий проект виглядає ще більш зухвалим і новаторським в порівнянні з попереднім.

Мал. 2.5. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Vitra_fire_station,_full_view,_Zaha_Hadid.jpg

Мал. 2.6. Vitra company fire station Zaha Hadid, Weil am Rhein, Germany http://en.wikipedia.org/wiki/File:Vitra_fire_station,_full_view,_Zaha_Hadid.jpg

3. Підбір аналогів до об'єктів дизайнерської розробки

Прогресивні завоювання в області архітектури, проте, часто використовуються в чисто формалістичній меті, що відводить від раціоналістичних рішень будівельних задач. Термін "деконструктивизм" був введений в оборот французьким філософом Жаком Деріда і використовувався в літературознавстві для позначення такого способу прочитання твору, коли свідомо створюється конфлікт між значенням і прийнятою його інтерпретацією. Цей метод розповсюдився і на образотворче мистецтво, і на архітектуру, як реакція на західну метафізичну філософію. Деконструктівізм як напрям в архітектурі 20 століття з'являється в кінці 80-х років. За визначенням теоретика деконструктивизма Жака Деріда, це не стиль, а метод, підхід архітекторів до основ основ традиційного підходу до архітектури як виду мистецтва. Це не руйнування побудованих будівель, а свідоме створіння конфлікту тим часом, як людина звикла сприймати мову і значення, і тим, що він бачить. Деконструктівізм - це питання архітекторів самим собі, чи можна звільнити архітектуру від гегемонії естетики, краси, користі, функціональності, чи такі вже непорушні поняття порядку і безладдя і чи можна побудувати будівлю, відрікшися від всіх загальноприйнятих глибинних принципів створення архітектурних споруд....

Прогресивні завоювання в області архітектури, проте, часто використовуються в чисто формалістичній меті, що відводить від раціоналістичних рішень будівельних задач. Термін "деконструктивизм" був введений в оборот французьким філософом Жаком Деріда і використовувався в літературознавстві для позначення такого способу прочитання твору, коли свідомо створюється конфлікт між значенням тексту і прийнятою його інтерпретацією. Цей метод розповсюдився і на образотворче мистецтво, і на архітектуру, як реакція на західну метафізичну філософію. Деконструктівізм як напрям в архітектурі 20 століття з'являється в кінці 80-х років. За визначенням теоретика деконструктивизма Жака Деріда, це не стиль, а метод, підхід архітекторів до основ основ традиційного підходу до архітектури як виду мистецтва. Це не руйнування побудованих будівель, а свідоме створіння конфлікту тим часом, як людина звикла сприймати мову і значення, і тим, що він бачить. Деконструктівізм - це питання архітекторів самим собі, чи можна звільнити архітектуру від гегемонії естетики, краси, користі, функціональності, чи такі вже непорушні поняття порядку і безладдя і чи можна побудувати будівлю, відрікшися від всіх загальноприйнятих глибинних принципів створення архітектурних споруд, у тому числі: тектоніки, рівноваги, вертикалей і горизонталей, або все ж таки архітектору, поруйнувавши старі принципи, необхідно створити щось своє. Відрікаючись від старих принципів, необхідно створити нові форми, новий простір, нові типи будівель, в яких ці мотиви "написані" наново, втративши свою початкову гегемонію. А створити, значить сказати "так", а не "ні".

Серед основних представників цього напряму варто згадати П. Ейзенмана, Би. Чумі, Д. Лібеськінда, Х. Фуджії. Дуже показовий зразок деконструктивистского експерименту в архітектурі - Інститут сонця - був побудований фірмою Беніш і партнери в Штутгартськом університеті. Відповідно до сумісного Німецько-саудівського наукового проекту в університеті передбачалося побудувати спеціальну будівлю для проведення різних досліджень по використовуванню сонячної енергії, проходячих як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. В результаті на околиці величезного кампусу була побудована невелика будівля з вельми важливою роллю. Ця особлива роль зумовила архітектурний проект цієї споруди, в якій відобразилися що відбуваються в ньому інноваційні дослідження. Два інші чинники вплинули на вибір будівельних методів і матеріалів для цієї будівлі - необхідність побудувати його дуже швидко і скромний бюджет. Зовнішні форми і внутрішні приміщення цієї дивної споруди з скла і сталі повною мірою можуть дати уявлення про те, що таке деконструктивизм в архітектурі: велика кількість гострих кутів, порушені зв'язки зміщених горизонталей і вертикалей, перекошені вікна, безладний ритм отворів, що стоїть під кутом опори, які нічого не несуть, виступаючі звідусіль чи то частини конструкцій, чи то інженерні комунікації, відчуття повного безладдя в звичному значенні цього слова. Мабуть, архітекторам все ж таки вдалося створити будівлю, відповідну для заданої функції, сказавши тим самим "так". Оскільки експерименти деконструктивистов не пройшли ще випробування часом, важко говорити про значення або даремність їх зусиль з погляду подальшого розвитку архітектури. Але швидше за все, шляхи розвитку лежать в більш позитивних естетичних архітектурних програмах.

Мал. 3.1. Сучасне крило королівської галереї Онтаріо в Торонто (арх. Д. Лібеськінд).

Мал. 3.2. Центр обробки даних MIT

Мал. 3.3. Музей повітроплавання, Франка Гері, США, Лос-Анджелес

Мал. 3.4. Колумбійський суспільний центр, Пітер Ейзенман.


Висновок

Архітектор завжди намагалася поруйнувати загальноприйняті канони і «розтягнути» рамки звичного простору, додавши йому могутній руховий імпульс. З цією ж метою – посилення внутрішнього руху і деформації – Заха Хадід, повністю відмітаючи загальноприйняту геометрію, використовує спотворену перспективу, що виявляє гострі кути і криві лінії.

Сьогодні західні критики по праву називають її найперспективнішим архітектором найближчого десятиріччя. Її творчій енергії, художньому потенціалу і наполеонівському розмаху може позаздрити не одна сотня «просунутих майстрів». Кожний новий проект виглядає ще більш зухвалим і новаторським в порівнянні з попереднім.

В 2004 році Заха Хадід стала першої в історії жінкою-архітектором, нагородженою Прітцкеровськой премією за 29 років існування нагороди. В 2005 році її вибрали кращим дизайнером року в рамках першої виставки дизайну Design Miami 2005.

Треба відзначити, що планування робіт бюро Zaha Hadid Architects ведеться більш ніж на 10 років вперед. Попереду нас чекає ще безлічі нових творінь, породжених невичерпною фантазією Захи Хадід, – вісників динамічної, неповторної і сміливої архітектури майбутнього.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее