122333 (Страхование), страница 3

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Страхование", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "предпринимательство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "предпринимательство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "122333"

Текст 3 страницы из документа "122333"

При проведенні однакових видів страхування конкуренція між страховими організаціями виражається в створенні зручних форм висновку договорів і сплати страхових внесків, зниженні тарифних ставок і точному визначенні виниклий збитку (шкоди), оперативній виплаті страхового відшкодування і страхових сум. Важливість останніх чинників означає, що конкуренція можлива навіть при проведенні обов'язкових видів страхування.

Конкуренція у всіх сферах діяльності головна умова переходу до ринкової економіки. З цього витікає право підприємств і окремих громадян займатися страховою справою. Але страхування особлива сфера діяльності, яка повинна забезпечити захист юридичних і фізичних осіб при настанні, як правило, несприятливих, а часом і надзвичайних подій, надавати матеріальну підтримку в нещасті. Вона повинна бути надійною, гарантованою, в зв'язку з чим страхування має потребу як в загальноприйнятих, так і особливих методах державного регулювання, повинно базуватися на міцному юридичному і економічному підмурівку. > Тому створюється механізм реєстрації страхових організацій, ліцензування страхових операцій і контролю з боку страхового нагляду. Він покликаний забезпечити, щоб в конкурентній боротьбі страхові організації не переступали грань, коли можуть постраждати інтереси страхувальників. Неприйнятно зниження-тарифів до рівня, при якому порушується фінансова стійкість страхової компанії (товариства); в інвестуванні страхових резервів пріоритет віддається, хоч і не самим прибутковим, але надійним об'єктам.

Поєднання конкуренції і державного регулювання страхової справи необхідне також для стимулювання розвитку його в сферах, де немає надії на істотний прибуток (страхування урожаю, екологічних ризиків і т.д.). Конкуруючі організації, виходячи з своїх інтересів, віддають пріоритет менш трудомістким і більш дорогим видам страхування, операціям із зниженим ризиком, а отже, з високим фінансовим результатом. Отже, необхідний механізм, що забезпечує виживання організацій, провідних суспільно значущі, але не прибуткові види страхування.

Організація страхового. дела на ринковій основі підвищує вимоги до змісту інформації про діяльність всіх страхувальників. Вона не може обмежуватися повідомленням про види страхування, порядку висновку договорів і виплати страхового відшкодування (страхових сум). У ній повинна міститися інформація про страхову організацію, що пропонує ті або інші послуги, її статутному капіталі, акціонерах, активах і пасивах балансу. Тільки при таких умовах у страхувальника буде реальна можливість усвідомлено вирішувати питання, якій страховій організації довірити свою долю.

Суперництво страхових організацій не можна розглядати як абсолютну категорію. У багатьох випадках необхідна їх співпраця. Воно виступає передусім в перестрахуванні великих і небезпечних ризиків. Таке перестрахування спочатку здійснюється шляхом передачі одними страховими організаціями іншим частини своєї відповідальності. Організації, що приймають ризики в перестрахування одночасно на взаємних початках, можуть передавати частину своєї відповідальності іншим компаніям; отже, одні і ті ж товариства виступають одночасно в ролі перестраховщиков і перестрахователей. Надалі, безсумнівно, виникнуть спеціалізовані товариства, що здійснюють тільки перестраховочные операції.

Однією з форм співпраці страхових організацій є спільне страхування (сострахование) на пайових початках великих об'єктів або небезпечних ризиків. У розвиненому вигляді така співпраця приводить до створення пулів, страхових союзів, клубів.

Пул страховий це об'єднання страхових компаній для спільного страхування певних ризиків; створюється преиму-

!"~"

щественно при прийомі щ страхування небезпечних, великих або маловідомих і нових ризиків. Діяльність пулу будується на: принципі сострахования. Кожна компанія передає в пул застраховані ризики, отримує певну частку зібраних пулом внесків (премії) і в тій же частці несе відповідальність по відшкодуванню збитків. Квота членів пулу визначається пропорціонально об'єму переданих в загальний казан внесків або встановлюється договірною угодою. Пули отримали розвиток за рубежем в страхуванні авіаційних, атомних, військових ризиків, відповідальність і т.д. Для нашого страхового ризику формування пулів представляється дуже перспективним.

Розвиток страхової справи в Російській Федерації привів до створення союзів страхувальників. Ці союзи мають на своєю меті надання методичною і організаційної допомоги своїм засновникам, координацію їх діяльності по проведенню різних видів страхування, участь в підготовці законодавчих актів по страхуванню, сприяння науковій розробці питань перспективного розвитку страхування, підвищення професійного статусу страхових фахівців, здійснення в певних межах контролю за фінансовим положенням членів союзу і т.д.

5.2. Організація державного

страхування ^

Система державного страхування в своєму розвитку пройшла декілька етапів, протягом яких мінялися її організаційні і економічні основи. Головними є наступні етапи. До 1958 року система Держстраха була жорстко централізованою, госпрозрахунок її діяв в масштабі СРСР. З 1958 року страхова справа передається у ведіння союзних республік, тобто система стала республіканською, відповідно госпрозрахунок замикався рамками союзної республіки.

З 1967 по 1991 рік система Держстраха була союзно-республіканською. Вона очолювалася Правлінням державного страхування СРСР, яке підкорялося Міністерству фінансів СРСР. У кожній союзній республіці були Правління державного страхування союзної республіки. Вони знаходилися в подвійному підкоренні: Правлінню державного страхування СРСР

(по вертикалі) і Міністерству фінансів союзної республіки (по горизонталі).

Державне страхування проводилося на основі законодавства Союзу ССР, правил і інструкцій, що видається Міністерством фінансів СРСР. Загальносоюзними законодавчими і нормативними актами виділялися питання, рішення яких відноситься до компетенції союзних республік: по обов'язковому страхуванню органів державної влади і державного управління, по добровільному страхуванню міністерств фінансів союзних республік. Безпосереднє керівництво страховою справою в республіках здійснювалося відповідним правлінням.

У автономних республіках, краях, областях і найбільш великих містах союзного і республіканського значення створювалися управління державного страхування, а в районах і містах обласного підкорення інспекції державного страхування.

Страхові органи кожної союзної республіки здійснювали свою діяльність на основі господарського розрахунку: фонди і кошти страхових органів кожної республіки відособлені від фондів і коштів страхових органів інших союзних республік і Правління державного страхування СРСР. У кінці 80-х років на господарський розрахунок стали переходити управління державного страхування, елементи госпрозрахунку впроваджувалися і в діяльність інспекцій. Але при цьому зберігалася централізація запасних і резервних фондів (вони не ділилися по управліннях, а тим більше інспекціям).

Інспекції є основною ланкою системи органів Держстраха. На них покладене проведення більшості видів добровільного і обов'язкового страхування: висновок договорів, оцінка майна, визначення і виплата страхового відшкодування і страхових сум (в межах лімітів).

Роботу по особистому і майновому страхуванню серед населення безпосередньо проводять нештатні агенти Держстраха. Страховим агентам надане право від імені органів державного страхування укладати з громадянами договори добровільного страхування, отримувати за цими договорами страхові платежі і видавати за своїм підписом і друком інспекції державного страхування страхові свідоцтва і квитанції встановленого зразка. Вказану роботу страховий агент повинен провести на певній дільниці, з оплатою їх труда на комісійних початках.

Управління державного страхування організують роботу інспекцій, безпосередньо проводять деякі види страхування, розраховують і затверджують великі суми виплат страхового відшкодування, проводять ревізії підлеглих органів, контролюють використання коштів на проведення заходів щодо попередження загибелі, пошкодження застрахованого майна і т.д.

Важливою межею державного страхування є участь в ньому багатьох державних і громадських організацій. Воно здійснюється при виробленні умов страхування, обліку і оцінці майна і проведенні обов'язкового страхування, висновку договорів добровільного майнового і особистого страхування, визначенні причин виникнення матеріального збитку, обставин, пов'язаному з страховими випадками, що відбулися, при розв'язанні інших питань.

Оскільки при проведенні майнового і особистого страхування доводиться вирішувати питання, що вимагають спеціальних знань, до ' роботи страхових органів притягуються фахівці відповідних галузей. Наприклад, при розв'язанні питання про виплату страхового відшкодування у разі загибелі тварин страхові органи керуються висновками ветеринарів, при загибелі і пошкодженні сільськогосподарських культур висновками агрономів, фахівців гидрометслужбы і т.д.; при загибелі або пошкодженні будівель, споруд і іншого майна в страховій роботі беруть участь органи пожежного нагляду, інженери, при аварії коштів транспорту органи ГАИ; в роботі по особистому страхуванню беруть участь лікарі лікувальних установ.

У 1991 1992 роки в ході становлення справжньою державності колишніх союзних республік затверджується також самостійність їх систем державного страхування, одночасно припиняє свою діяльність союзне Правління. Розвиток страхової справи в незалежних державах йде неоднаковими шляхами. У деяких створена державна комерційна страхова компанія (першою тут була Республіка Казахстан). У інших державах спочатку зберігалася колишня внутрішня структура страхових органів. « У Російській Федерації активний процес організації страхової справи почався з периферія. На основі ряду колишніх управлінь державного страхування республік, країв, областей і міст створюються акціонерні страхові товариства. Їх акціонерний капітал формується за значною участю Правління державного страхування Росії. У 1992 році на

базі Правленіа створена Російська державна страхова компанія (Росгосстрах). Практично виникла велика холдингова компанія. Має бути перетворення і всієї периферійної мережі органів державного страхування.

Цей процес регулюється Тимчасовим положенням про перетворення державних і муніципальних підприємств у відкриті акціонерні товариства, затвердженим Указом Президента Російської Федерації від 29 січня 1992 року.

Рішення про перетворення державних (муніципальних) підприємств в акціонерні товариства приймаються територіальними агентствами Державного комітету Російської Федерації по управлінню державним майном або відповідними комітетами по управлінню майном. Основою для такого рішення може служити державна, республіканська або місцева програма приватизації, представлена заявка на приватизацію, рішення уряду або місцевих органів влади, а також власна ініціатива комітету (агентства).

Підготовка перетворення державного підприємства в акціонерне товариство здійснюється комісією з приватизації. Засновником акціонерного товариства виступає виключно відповідний комітет або територіальне агентство., V

5.3. Організація акціонерних товариств

Порядок створення і діяльність страхових акціонерних товариств визначаються єдиними законодавчими актами про товариства відповідного типу. Деякі доповнення і виключення передбачається-спеціальним страховим законодавством.

У Російській Федерації "Положення про акціонерні товариства" затверджено постановою Ради Міністрів від 25 грудня 1990 року Роз'яснення порядку застосування Положення покладено на Міністерство фінансів і Міністерство юстиції. Це положення діє до прийняття надалі закону про акціонерні товариства. Ряд особливих вимог до організації і діяльності страхових товариств пред'являється Законом Російської Федерації "Про страхування".

Акціонерне страхове товариство може бути відкритим або закритим, що відбивається в його статуті. Акції відкритого товариства можуть перейти від однієї особи до іншого без згоди інших акціонерів. Перехід акцій закритого товариства допускається тільки із згоди більшості акціонерів (якщо інший порядок не обумовлений в статуті). Акціонерне товариство є юридичною особою, має фірмове найменування, зареєстрований фірмовий знак, друк зі своїм найменуванням і фірмовим знаком. Суспільство придбаває права юридичної особи з моменту його державної реєстрації. Однак для проведення страхування необхідно, крім того, отримання ліцензії.

Засновниками акціонерного товариства можуть виступати фізичні і юридичні особи. Іноземні фізичні і юридичні особи можуть виступати засновниками суспільства відповідно до законодавства про іноземні інвестиції.

Засновницькими документами акціонерного товариства є: заявка на реєстрацію, протокол засновницьких зборів (крім випадку, коли у суспільства один засновник), статут суспільства.

Заявка на реєстрацію товариства містить: найменування суспільства, його місцезнаходження, мета створення і вид діяльності, відповідальність акціонерів, статутний капітал, найменування (ім'я), місцезнаходження (місцепроживання), громадянство засновників і кількість акцій, що придбаваються ними. Заявка, що є формальним договором між засновниками, підписується ними (засновниками).

Статут акціонерного товариства повинен містити всі його основні характеристики: вигляд суспільства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників, фірмове найменування і місцезнаходження, розмір статутного капіталу, зведення про категорії акцій, що випускаються і інших цінних паперів, їх номінальної вартості, співвідношенні акцій різних категорій, наслідку невиконання зобов'язань по викупу акцій, порядок розподілу прибутку і відшкодування збитків, структура і '. компетенція органів управління суспільством і порядок прийняття ними рішень, в тому числі перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів. Статут затверджується засновницькими зборами акціонерного товариства.

Важливе статутне вимогою акціонерним страховим товариствам полягає в тому, що страхова діяльність не може поєднуватися ні з якою іншою (крім інвестування коштів у встановленій формі).

ются разові допомоги за тривалість безперервного лікування застрахованого після нещасного випадку, якщо страхова сума не підлягає виплаті в зв'язку з втратою його здоров'я. При лікуванні від 10 до 15 днів виплачується 20 крб., при лікуванні понад 15 днів 30 крб., тобто відповідно 2 і 3% страхових суми.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5183
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее