116108 (Виробнича практика як важлива форма набуття кваліфікації в професійному навчанні), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Виробнича практика як важлива форма набуття кваліфікації в професійному навчанні", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "116108"

Текст 2 страницы из документа "116108"

Майстер виробничого навчання несе відповідальність за правильність розподілу учнів-практикантів по робочих місцях відповідно до їхньої спеціалізації за професією; за виконання навчального плану і програми виробничого навчання, трудову дисципліну учнів і дотримання ними вимог безпеки праці, дбайливе відношення до устаткування й інструмента, ощадлива витрата матеріалів і енергії, виховання в учнів технологічної дисциплінованості, прагнення домагатися виконання встановлених норм при високій якості роботи; виконує інші функції, передбачені Положенням про майстра виробничого навчання».

Училище здійснює навчально-методичне керівництво виробничою практикою учнів, стежить за своєчасним забезпеченням учнів обладнаними робітниками місцями, матеріалами, інструментами, необхідними приладами й апаратурою для виконання виробничих завдань відповідно до вимог навчальних програм по професіях і діючими на підприємстві стандартами, технічними вимогами, правилами і нормами безпеки праці; перевіряє виконання учнями встановлених норм виробітку, проводить облік виконаних кожним учнем робіт, організує разом з підприємством інструктування учнів, вивчення новітньої техніки і технології, застосовуваної на виробництві, прийомів і методів праці кращих робітників за професією, оволодіння якими дає можливість учням-практикантам успішно виконувати виробничі завдання, домагатися високої продуктивності праці і якості робіт»

Зі специфічних особливостей навчально-виховної діяльності майстра в період виробничої практики необхідно розглянути наступні характерні варіанти організації і керівництва навчанням учнів прийомам і способам праці передовиків і новаторів виробництва:

бесіди майстра і новатора, передовика з учнями про особливості організації й оснащення їхніх робочих місць, організації праці, основних напрямках новаторських досягнень, особливостях прийомів і способів купа, що дають високі результати;

керівництво майстра спостереженнями учнів за роботою передовиків виробництва;

особистий показ майстром передових прийомів праці – найкращий спосіб інструктування учнів;

залучення передовиків виробництва до показу своїх прийомів і способів праці учнем;

організація спеціальних вправ учнів по відпрацьовуванню передових прийомів і способів праці;

організація вивчення учнями передових прийомів і способів праці безпосередньо на робочих місцях кваліфікованих робітників у процесі спільної роботи у виробничій бригаді;

організація взаємонавчання шляхом прикріплення учнів, що освоїли передові прийоми, для тих, хто їх ще не освоїв;

широке залучення учнів до раціоналізаторської діяльності, самостійному удосконалюванню застосовуваних прийомів і способів праці з колективним обговоренням відпрацьованих самостійних рішень і пропозицій;

використання матеріалів шкіл передового досвіду (передових методів праці), що діють у цеху, на ділянці, на підприємстві в цілому (технологічні карти, інформаційні бюлетені, матеріали НТИ, інструкції і т.п.);

використання цехового виробничого інструктажу.

5. Загальні вимоги до керівництва виробничим навчанням і практикою

При будь-яких умовах організації і проведення виробничого навчання і практики основним учителем професії і вихователем учнів є майстер виробничого навчання.

Майстер повинний добре знати умови виробництва, у яких проводиться виробниче навчання (практика) учнів: структуру, організацію, номенклатуру продукції (послуг, робіт), систему керівництва, оснащеність, технологію, систему матеріально-технічного забезпечення, систему господарювання і т.д.

Найбільший навчально-виховний ефект дає така організація виробничого навчання (практики), коли учні виконують самостійні навчально-виробничі завдання. Необхідно завжди прагнути забезпечити учнів самостійними об'єктами роботи.

Не забувайте, що найважливіший стимул якісної і продуктивної праці – матеріальний. Забезпечуйте обов'язкову справедливу оплату навчально-виробничої праці учнів. Одна з найважливіших задач майстра при навчанні учнів в умовах виробництва і проведенні виробничої практики – забезпечення безпечних умов роботи учнів.

Жоден випадок порушення безпечних умов праці учнів, жоден випадок порушення правил безпеки учнями не повинний залишитися без уваги майстра, без уживання відповідних заходів. При плануванні своєї роботи намічайте в першу чергу інструктування тих учнів (бригад), що приступили до нової чи роботи виконують важкі, складні завдання.

При перекладі учнів для навчання на нове робоче місце йому потрібно чітко роз'яснити, де він буде працювати, що буде робити, що він повинний освоїти, чому навчитися. Перед перекладом учнів на нове, незнайоме їм устаткування, на роботу з нової виробничої технології з застосуванням незнайомих учнем способів праці необхідно організувати спеціальне їхнє вивчення і вправи по відпрацьовуванню відповідних трудових прийомів.

Навчання методом «проб і помилок» – надійний, але малоефективний спосіб навчання. Тому організуйте процес навчання так, щоб жоден учень не був наданий сам собі. Майстер завжди повинний точно знати, де в даний час працює кожен учень його групи, хто їм (нею) керує, що і як він (вона) робить, наскільки виконувана робота відповідає вимогам навчальної програми.

Недостатня зайнятість, неробство – головна причина низького рівня професійної підготовки і вихованості учнів, порушень дисципліни. Уважно стежите і уживайте своєчасних заходів для повного завантаження учнів навчально-виробничими роботами. Строго стежте за правильністю завантаження учнів роботою. Не допускайте використання учнів на підсобних і допоміжних роботах, а також на роботах, що не відповідають вимогам навчальних програм.

Майстер зобов'язаний забезпечити, щоб кожен учень групи освоїв усі прийоми і способи праці, попрацював на усіх видах устаткування, виконав усі типові роботи, характерні для його професії, спеціалізації і рівня кваліфікації. Виробниче навчання і практику на виробництві потрібно організувати так, щоб учні в ході роботи активно використовували теоретичні знання, розширювали і поглиблювали їх.

Постійно привчайте учнів користатися в ході роботи виробничою технічною, технологічною й інструктивною документацією.

Необхідно використовувати всі можливості для розвитку в учнів виробничої самостійності, кмітливості, кмітливості, здатності вільно орієнтуватися і приймати раціональні рішення у виробничих умовах, відповідальності за результати своєї праці. Не опікуйте учнів але дріб'язкам. Завжди заохочуйте розумну їхню самостійність. Інструктуючи учнів у процесі їхньої роботи, варто не тільки давати поточні вказівки і рекомендації, але і попереджати можливі типові помилки, порушення, відхилення, дефекти.

Помилки учнів – закономірне явище навчального процесу. Безпомилкового навчання не буває. Задача майстра – зуміти поставити учня в такі умови, коли йому приходиться самому знайти свої помилки, їхньої причини, самостійно визначити шляху виправлення і попередження. Усвідомлена помилка збуджує активність, привчає учня підвищувати якість роботи.

Учнівські бригади тільки тоді дадуть виробничий і виховний ефект, коли в них буде розвитий дух колективізму. Бригадиром учнівської бригади повинний бути не обов'язково самий встигаючий учень, але обов'язково – самий авторитетний.

Включення в учнівські бригади дорослих робітників виправдано тільки тоді, коли це викликано виробничою необхідністю. Більше довіряйте учням. Організувати виробниче навчання учнів у складі бригад кваліфікованих робітників, потрібно направляти їх у такі бригади, де їсти чому навчитися.

Залучаючи як наставника кваліфікованих робочі підприємства, що учиться, необхідно забезпечити, щоб вони чітко знали, що знають і вміють учні, чому потрібно їхній навчити. Потрібно постійно стежити і домагатися, щоб учень учився в наставника, а не тільки виконував разом з ним роботу.

Не слід втручатися в роботу учня і давати йому поточні вказівки в процесі його спільної роботи з кваліфікованим робітником (у бригаді). Краще це зробити під час перерви в роботі. Втручання в поточну роботу учня виправдано тільки у випадку порушення чи технології правил безпеки.

Поточні вказівки і зауваження учню в ході його виробничої роботи варто робити лише тоді, коли ви твердо переконані в їхній правильності і виробничій доцільності. Намагайтеся якнайбільше і повніше використовувати в навчальних цілях виробничий (цеховий, бригадний) інструктаж, особливо по передових прийомах роботи, способам обслуговування і керування новим обладнанням, питанням безпеки праці.

Постійно утягуйте учнів у виробничу обстановку підприємства, темп, ритм, «атмосферу» життя робочого колективу, суспільну роботу.

Кращий спосіб продемонструвати передовий трудовий прийом учнями – показати його особисто. Але демонструвати передові прийоми майстру випливає тільки тоді, коли він ними володіє в досконалості.

Організувати вивчення передового досвіду шляхом спостереження учнів за роботою передовика, новатора виробництва, поясните учнем суть цього досвіду, проінструктуйте, що спостерігати, на що звернути особливу увагу, що запам'ятати. Обов'язково обговорите результати спостереження й організуйте вправи учнів у відпрацьовуванні вивченого способу роботи.

Широко залучайте учнів до колективного обговорення ходу і результатів навчально-виробничої діяльності учнівських ланок, бригад, трупи в цілому.

Підводячи підсумки занять, прагнете, щоб учні чітко представляли, чому вони навчилися, що освоїли, наскільки просунулися в оволодінні професією.

Література

  1. Підручник Организация и методика производственного обучения (гл. УП, X). М., 1978.

  2. Макиенко Н.И. Педагогический процесс в училищах профессионально-технического образования. М., 1983.

  3. Папиров Б.А., Обуховский Г.3. Училище и базовое предприятие. М., 1985.

  4. Предвыпускная производственная практика учащихся средних профтехучилищ. М., 1981.

  5. Система взаимосвязи ПТУ и базовых предприятий по обучению и воспитанию учащихся. М., 1978.

  6. Суриков В.М. Производственная практика учащихся в условиях базового предприятия. М., 1976.

  7. Труханов И.И. Организация и проведение производственной практики. М., 1981.

  8. Труханов И.И. Формы и методы обучения учащихся в условиях производства. М., 1979.

  9. Формы и методы организации обучения учащихся в ПТУ в период производственной практики. М., 1979.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее