kursak1 (Процесс создания открытого акционерного общества)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Процесс создания открытого акционерного общества", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "менеджмент" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "менеджмент" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "kursak1"

Текст из документа "kursak1"

37

План



Вступ………………………………………………………………………………6



  1. Законодавчі нормативи щодо создання відкритого

акціонерного товариства……………………………………………………..8

    1. Поняття та юридичний статус акціонерного

товариства…………………………………………………………………8

    1. Засновники, учасники та порядок створення

акціонерного товариства…………………………………………………10



  1. Установчі документи та формування статутного фонду

відкритого акціонерного товариства……………………………………….12

    1. Статут, як основний установчий документ відкритого

акціонерного товариства…………………………………………………12

    1. Установчій договір відкритого акціонерного товариства……………..14

    2. Статутний фонд відкритого акціонерного товариства та

його формування………………………………………………………….15



  1. Діяльність відкритого акціонерного товариства..………………………….17

    1. Місія підприємства……………………………………………………….17

    2. Структура управління підприємством…………………………………..18

    3. Виробничо-фінансові плани підприємства……………………………..23



  1. Гарантування прав акціонерам………………………………………………25

    1. Мероприємства по гарантуванню прав акціонерам……………….…...25

    2. Захист прав акціонерів при реорганізації підприємства………….……25



Висновки………………………………………………………………………….27

Список використаної літератури……………………………………………….28



Додатки…………………………………………………………………………..29

















































Вступ



Україна є однією з найбільших держав Європи, вона має багату сировинну базу, великий виробничий потенціал, значні науково-техничні досягнення і можливості. Але ступінь їх використання в сучасних умовах є ще вкрай низким і це поки щоне дозволяє нашій державі посісти відповідне її можливостям місце на світовому економічому ринку. Добробут країни визначається ефективністю іі економіки, яка в свою чергу залежить від поєднання сучасних технологій виробництва з системами управління.

Достатньо актуальним у сучасних умовах стає питання создання власної справи, тому, що це є вижливим кроком для підвищення добробуту нашої країни взагалі.

Створення власної справи – це завжди величезний ризик і подолання опору, що неменуче виникає при народженні нового. Створюючи власну справу, потрібно знати, що це не тільки можливість (за сприятливих умов) користуватися благами, які пророкує це починання, а й відповідальність за функціонування, розвиток, виживання її. Бізнесменом практично може бути будь-яка людина – інженер, економіст, технік, медпрацівник, продавець, винахідник, службовець, робітник, викладач, студент, домогосподарка, пенсіонер, школяр. Треба тільки визначити власні підприємницькі здібності та ймовірні можливості стати бізнесменом. Але залшатися бізнесменом зуміють лише ті, хто нестандартно мислить, має силу волі, цілеспрямованість, велику працездатність, націленість на пошук нового, тобто ті, які у підприємницькій діяльності вбачають зміст усього свого життя. Також вкрай необхідне знання законодавчої бази і класичних економічних законів.

Організація бізнесу за своєю природою має процесуальний характер.

Організаційний механізм здійснення підприємницького бізнесу в умовах ринкової економіки закладений у Законі України “Про підприємництво”. Відповідно до нього підприємництво здійснюється на основі таких принципів:

  • вільний вибір видів діяльності;

  • самостійне формування програм діяльності;

  • вільний найм працівників;

  • інші принципи.

Підприємницький бізнес є не що інше як організація власного підприємства (фірми, рганізації) і, залежно від виду діяльності, воно може бути промисловим підприємством, адвокацькою конторою, консалтинговою фірмою, акціонерним товариством, товариством з обмеженою відповідальністю.

Різноманітність форм власності зумовила різноманітність форм ведення господарства, тобто кожній формі власності відповідає певна організаційна форма господарства. Організаційно-правові форми (види) підприємницьких структур закріплено у Законі України “Про підприємства в Україні”.

До основних форм бізнесу відносять наступні (схема основних форм бізнесу та їх класіфікація наведені у додатку 3):

  • малий бізнес;

  • партнерство;

  • корпоративне підприємництво.

У даній роботі буде розглянуто процес создання відкритого акціонерного товариства, це різновид корпоративного підприємництва.

















  1. Законодавчі нормативи щодо создання

відкритого акціонерного товарисва



Нормативи щодо создання акціонерного товариства викладені у Законі України “Про господарські товариства”, у цьому Законі дано визначення акціонерного товариства, а також відкритого акціонерного товариства.



1.1 Поняття та юридичний статус акціонерного товариства



Акціонерне товариство це так зване “товариство капіталів”. Особливості його правового статусу виражає визначення акціонерне. Ці особливості обумовлені акціонерною власністю, акціонерним способом формування і функціонування статутного фонду товариства.

Акціонерним визначається товариство, яке має статутний фонд поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за забов,язаннями тільки майном товариства. З визначення випливають особливості акціонерного товариства, які обумовлюють специфіку його юидичного тсатусу:

  • по-перше, статутний фонд акціонерного товарисвта має акціонерну природу, формується шляхом емісії та продажу акцій фізичним та / або юридичним особам;

  • по-друге, акціонерне товариство має публічний статус еітента цінних паперів (акцій, облігацій). Інші товариства не мають статусу емітента акцій. Шляхом випуску і продажу акцій акціонери товариства формують свої статутні фонди, і збільшують їх, якщо це необхідно. Акції відкритого акціонерного товарисвта допускаються до вільного продажу на умовах, визначених Законом “Про цінні папери та фондову біржу”, іншими актами про фондовий ринок;

  • по-третє, фізичні та юридичні особи, які придбали акції акціонерних товариств, фіксуються у книгах реєстрації акцій і набувають статусу акціонерів. Права та обов,язки акціонерів визначені відповідними статтями Закону України “Про господарські товариства” та Закону “Про цінні папери та фондову біржу”.

Треба відилити такі основні особливості корпоративно-акціонерного підприємства:

  • акціонери не несуть відповідальності за забов,язаннями товариства, його кредиторами. Майно товариства відокремлене від майна окремих акціонерів. У разі неспроможності товариства акціонери несуть лише ризик можливого знецінення акцій, що їм належать;

  • права акціонерів поділяють на майнові та особисті. До майнових належить право на одержання оголошеного дивіденту, а також частини вартості майна підприємства у випадку його ліквідації, до особистих – право на участь у голосуванні на загальних зборах акціонерів;

  • акціонерна форма підприємства дає змогу об,єднати практично небмежну кількість вкладників, у тому числі й дрібних, та зберегти при цьому контроль великих вкладників за діяльністю підприємства;

  • акціонерне товариство – це найбільш стіка форма об,єднання капіталів, Вихід із товариства будь-якого з вкладників не тягне за собою обов,язкового закриття підприємства. Вкладник має право в будь-який момент продати свої акції без попередньої згоди акціонерів.

Юридичний статус акціонерного товариства характерезується і деякими іншими рисами. Так, товариство має засновницькі права щодо сворення господарських об,єднань. Акціонерне товариство має право сворювати дочірні підприємства, наділяти їх майном, яке належить товариству, призначати керівника та реалізовувати інші права власника дочірнього підприємства.

Законодавством передбачено, що акціонерне товариство має фірмову марку та товарний знак.

Відкрите акціонерне товариство – за визначенням законодавства України це акціонерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах.

Особливості юридичного статусу акціонерних товариств врегульовані відповідно “Типовим статутом відкритого акціонерного товариства”, “Установчим договором про своення відкритого акціонерного товариства”.



1.2 Засновники, учасники та порядок створення

акціонерного товариства



Засновниками та учасниками акціонерного товариства є фізичні та юридичні особи, які згідно Закону України “Про підприємництво” та іншими законодавчими актами можуть бути суб,єктами підприємницької діяльності.

Стосовно акціонерних товариств їх коло визначено статтями Закону Україн “Про господарські товариства”.

Засновниками є особи, які викнують передбачені законом щодо заснування товариства, Основна особливість їх правового статусу полягає в тому, що вони несуть відповідальність як перед тими, хто підписався на акції, так і перед тетіми особами за забов,язаннями, що виникли до реєстрації товариства.

Учасники – це особи, які виконують, обов,язки передплатників на акції перед товариством засновників та акціонерів перед акціонерним товариством.

Учасники товариства мають право:

  • брати участь в управлінні справами товариства в порядку, визначеному в установчих документах, за винятком випадків, передбачених цим Законом;

  • брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди);

  • вийти в установленому порядку з товариства;

  • одержувати інформацію про діяльність товариства. На вимогу учасника товариство забов,язане надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти товариства про його діяльність, протоколи зборів;

  • учасники можуть мати також інші права, передбачені законодавством і установчими документами товариства.

До обов,язків учасників товариства відносять наступні:

  • додержання установчих документів товариства;

  • виконання своїх забов,язань перед товариством;

  • не розголошування комерційної таємниці;

  • інші обов,язки.

Громадяни України можуть бути засновниками та учасниками акціонерних товариств згідно з правилом “крім випадків передбачених законодавчими актами України”.

Згідно із зазначеним правилом засновниками та учасниками акціонерних товариств можуть бути особи без громадянства



















2. Установчі документи та формування статутного фонду

відкритого акціонерного товариства



До основних установчих документів, як підтверджують статус юридичної особи відносяться статут та установчий договір. Створенння малих підприємств, фірм, товариств, банків, фінансових груп, бірж, асоціацій, концернів, об,єднань, підприємств та інших підприємницьких структур без цих документів неможливе.

Для заснування відкритого акціонерного товариства необхідні оби два документи, тобто і статут і засновницький дорговір.

Статут та установчий договір мають самостійне значення та однакову юридичну силу. Усі нормативи щодо створення статутут та установчогоо договору викладені у Законі України “Про господарські товарства”.



2.1 Статут, як основний установчий документ відкритого

акціонерного товариства



Акціонерне товариство повинно діяти на підтаві Статуту, у відповідності до Закону України “ Про господарські товариства”.

Завдання статуту – дати повне уявлення про правовий статус підприємства (товариства, фірми) як самостійного господарського суб,єкта, що має всі права юридичної особи, про його внутрішній механізм управління і самоуправління, режим формування і використання майна підприємств (товариств), розпорядження його коштами і прибутком. У цьому розумінні статут – це акт підприємства, що внутрішньо регламентується, доповнює та конкретизує більшість положень засновницького договору.

У Законі України “Про підприємства в Україні” названі обов,язкові положення Статуту кожного підприємства, ці положення також повинні бути відображені і у Статуті відкритого акціонерного товариства, серед них:

  • власник та найменування підприємства;

  • місце знаходження;

  • вид товариства;

  • склад засновників та учасників;

  • розмір та порядок утворення статутного фонду;

  • порядок розподілу прибутків та збитків;

  • предмет та ціль діяльності (фірма може займатися різноманітними видами діяльності у контексті деверсифікації своєї діяльності не забороненої законодавством);

  • відомості про види акцій, що випускаються, їх номінальну вартість, співвідношення акцій різних видів, кількість акцій, що купуються засновниками, наслідки невиконання забов,язань по викупу акцій;

  • органи керування підприємством, порядок їх формування і компетенція;

  • повноваження трудового колективу та його виборчих органів;

  • орган, який має право представлення інтересів трудового колективу;

  • порядок утворення майна підприємства;

  • строк діяльності товариства;

  • порядок внесення змін до установчих документів;

  • умови реорганізації та ліквідації підприємства.

Відсутність зазначених відомостей в установчих документах є підставою для відмови у державній реєстрації товариства.

До установчих документів можуть бути включені інші умови, що не суперечать законодавству України

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5231
Авторов
на СтудИзбе
425
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее