809 (Планета Венера), страница 4

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Планета Венера", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "астрономия" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "астрономия" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "809"

Текст 4 страницы из документа "809"

більш повні дані шляхом вивчення планети з космосу з близької відстані дозволяють отримати штучні супутники, виведені на орбіту навколо цієї планети. Першими штучними супутниками Венери стали орбітальні апарати "Венера-9" і "Венера-10", виведена на навколопланетну орбіту після відділення апаратів, що спускаються. Вони оснащені набором апаратури для дослідження атмосфери, хмарного шара і взаємодії сонячного вітру з планетою. Просвічування атмосфери радіохвилями з американських прольотних апаратів дозволило отримати дані про висотну залежність щільності і температури атмосфери між рівнями 0,001 і 5 атм. При цих спостереженнях параметри атмосфери визначалися по зсуву фази радіохвиль (що проходять крізь атмосферу планети), викликаному їх заломленням. Висока температура поверхні, великий атмосферний тиск і великий відносний зміст СO2 - факти, видимо, пов'язані між собою. Висока температура сприяє перетворенню карбонових порід в силікатні, з виділенням СО2. На землі CO2 зв'язується і переходить в осадні породи внаслідок дії біосфери, яка на Венері, звичайно, відсутня. З іншого боку, великий зміст СО2 сприяє розігріванню венерианської поверхні і нижніх шарів атмосфери.

Висновок про високу температуру в нижніх шарах венерианської атмосфери був отриманий ще за результатами наземних астрономічних досліджень, хоч вимірювання на АМС істотно уточнили наші уявлення.. У діапазоні від 3 до 20 см вона досягає 600-700 еК. Атмосфера Венери прозора для цих частот, і тут вимірювалося безпосередньо теплове випромінювання поверхні. Коли це було виявлене, спочатку робилися спроби пояснити спостереження інакше (астрономи не чекали такої високої температури на Венері), але спроби ці виявилися неспроможними. Дослідження Венери за допомогою космічних апаратів - це один з небагато випадків, коли вдалося перевірити прямими вимірюваннями виведення астрономічних, причому висновки сміливі і незвичайні. Зменшення температури на сантиметрових хвилях пояснюється поглинанням у вуглекислому газі, яке зростає із зменшенням довжини хвилі. Оскільки коефіцієнт випромінювання пропорційний коефіцієнту поглинання, то на коротких хвилях атмосфера сама є джерелом випромінювання. Чим коротше довжина хвилі (і відповідно більше коефіцієнт поглинання), тим вищий ефективний рівень в атмосфері, який випускає випромінювання, що спостерігається. У інфрачервоному діапазоні (від приблизно 5 до 100 мікрон) випромінюють венерианські хмари, що мають температуру біля 235-240 еК на верхньому кордоні.

Найбільш вірогідна причина, що викликає розігрівання поверхні Венери, - це парниковий ефект, який виникає при виконанні двох умов: а) атмосфера досить прозора для сонячного випромінювання; б) атмосфера у високій мірі непрозора для теплового випромінювання поверхні (максимум в інфрачервоній області). Направлений вгору потік тепла, що йде від поверхні і проходить через атмосферні шари з низькою променистою теплопровідністю, приводить до виникнення великого перепаду температур в тропосфері. Умова (б) забезпечується складом атмосфери: CO2 з невеликим домішком Н2О сильно поглинає інфрачервоне випромінювання. Відносно умови (а) були великі сумніви до самого останнього часу, поки "Венера-9" і "Венера-10" не виміряли освітленість у поверхні. Не треба думати, що всі проблеми будови атмосфери Венери повністю вирішені. Останнім часом серйозно розглядається гіпотеза, що передбачає, що хмарний шар Венери складається у верхній частині з капіж концентрованого розчину сірчаної кислоти. Оптичні властивості хмарного шара Венери (залежність коефіцієнта заломлення і коефіцієнта поглинання від довжини хвилі) дуже добре узгодяться з цією гіпотезою. Необхідно сказати декілька слів про магнітосферу і іоносферу Венери. Магнітометри, встановлені на американських космічних апаратах, показали, що планета Венера практично не володіє магнітним полем, воно принаймні в 3000 раз слабше земного. Однак Венера створює обурення в міжпланетному магнітному полі, пов'язаному з сонячним вітром; вона розтинає сонячний вітер, утворюючи при своєму орбітальному рушенні характерний конус ударної хвилі. Ця взаємодія має місце завдяки наявності електричних зарядів у верхній атмосфері планети, іншими словами, іоносфери. Венера дуже близька по масі і розмірах до Землі. Передбачається, що і внутрішньо будова у неї приблизно така ж: є кора, мантія, рідке ядро. Через те, що іоносфера Венери не захищена магнітним полем, сонячний вітер проникає у відносно щільні шари атмосфери планети. У результаті на денній стороні Венери утвориться вузький іоносферний шар з концентрацією біля 105 см -3 в максимумі. На нічній стороні електронна концентрація менше. Висота цього шара біля 100 км. Верхні шари земної атмосфери (вище за 100 км) нагріті сонячним ультрафіолетовим випромінюванням до температури 1000-1500 еК. Атмосфера Венери на такій висоті значно холодніша - її температура 400-500еК. Ця відмінність викликана тим, що у верхніх шарах атмосфери Венери молекули СO2 не дисоційовані, а є хорошими випромінювачами в області спектра біля 15 мк, і їх присутність приводить до охолоджування верхньої атмосфери. Самі верхні шари атмосфери Венери (вище за 500 км) складаються з атомарного водня, аналогічно самої зовнішньої частини земної атмосфери. Це було встановлено по вимірюваннях інтенсивності резонансного розсіювання сонячної лінії водня 1215 А, проведеного з допомогою ультрафіолетових фотометрів, встановлених на борту американських космічних апаратів. Супутників Венера не має.

Сучасна атмосфера Венери складається на 97% з вуглекислого газу, біля 2% азоту і майже 1% пар води. Температура на ній біля 430 градусів Цельсія, а тиск становить 90 атмосфер. Ядерного бомбардування на Венері не було, оскільки тоді тиск атмосфери був би низьким. Біосфера на Венері загинула внаслідок сонячного протуберанця, який спалив весь кисень атмосфери і випарував океани, а пари води вступили в хімічну сполуку з випарованим грунтом планети. Температура протуберанця була не нижчою за 5.000 градусів, при якій починається випаровування твердих речовин, внаслідок чого біосфера Венери згоріла. Вважаючи, що вуглекислий газ з'явився внаслідок згоряння біосфери і кисня венерианської атмосфери, отримуємо, що маса біосфери була в 400.000 раз більшою сучасної земної і в 20 раз більшою тогочасної біосфери Землі (часів асурскої цивілізації), і тиск там був біля 15 атмосфер. Сьогодні в атмосфері Венери спостерігається, що вода - це знову освічена в її надрах ювенільна вода. Якщо вважати, що у Землі і Венери в надрах йдуть схожі процеси, то, щоб в атмосфері Венери утворився 1% води (така кількість вже зараз утворилася) буде потрібно 6.000 років, тобто катастрофа на Венері сталася біля 6.000 років назад. Цікавий збіг: останній потоп на Землі стався майже 6.000 років тому, а якщо бути більш точним, біля 7.500 років по борейському календарю і рівень океану, згідно з геологічними даними, піднявся на 6 метрів Поки сонячний протуберанець рухався до Венери, врятуватися змогло небагато жителів Венери, тільки ті, які спішно евакуювувавшись на Землю і Місяць. Згідно А.С. Фаміцину, досліднику слов'янських міфів, в російських казках описується, що вихід всякої нечисті на Землю відбувався протягом 40 днів і ночей (стільки приблизно треба днів, щоб сонячний протуберанець досяг Венери). У аналогічних термінах опис цієї події є практично у всіх євпропейських народів. Саме до цього часу потрібно віднести появу єгипетського бога "Бес" (порівняйте з росіянином "біс") - чужого бога. Частина з переселенців не прижилась і загинула. Інші, кому вдалося прижитися попали на службу загарбникам Землі і можливо, тільки один антропоморфний вигляд змішався з людьми. Загибель біосфери Венери була своєрідною розплатою венеріанців за смерть біосфери Марса, Місяця і вбивство цивілізації асурів на Землі.
    

Список літератури

  1. ДО. Л. Баєв; Земля і Планети; Москва; 1956.

  2. І. Ф. Полак; Будова Всесвіту; Москва; 1947.

  3. А. У. Засув, Е. У. Кононович; Астрономія; Москва; 1993.

  4. А. А. Комірів; Географія і Астрономія; Мінськ; 1995.

  5. Наука і Всесвіт; Тому 1; Переклад з англійського; редактори: А. Д. Суханова, Г. З. Хромова; Москва; 1983.

  6. "ВЕГА" - Міжнародний Проект "Галлей", Центр Управління Польотом, 1985.

  7. Кондратьев К. Я., Крупеніо Н. Н., Селіванов А. С. Планета Венера. Ленінград: Гидрометеоиздат, 1987, 277 стор.

  8. Левітан Е.П. Астрономія, підручник для 11 класу общеобразовательных установ, Москва: Освіта, 1994, 207 стор.

  9. Лукреций. Про Природу Віщу. Москва: З-у АН СРСР, 1958, 259 стор.

  10. Шаталов В. А., Ребров М. Ф., Баськевич Э. А., До Зірок - To the Stars. Москва: Планета, 1982.

  11. Енциклопедичний Словник Юного Астронома (сост. Н. П. Ерпильов). Москва: Педагогіка, 336 стор., 1986.

1

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее