82409 (Стратегія франчайзингового проекту побудови мережі дитячих перукарень в великих торгівельно–розважальних центрах м. Києва на основі франшизи "BEANERS - канадської мережі дитячих перукарень"), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Стратегія франчайзингового проекту побудови мережі дитячих перукарень в великих торгівельно–розважальних центрах м. Києва на основі франшизи "BEANERS - канадської мережі дитячих перукарень"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "маркетинг" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "маркетинг" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "82409"

Текст 2 страницы из документа "82409"

складання асортиментного ряду: да.


2. Стратегія франчайзингового проекту побудови мережі дитячих перукарень згідно франшизи "BEANERS"

2.1 Завдання етапу №1

2.1.1 Місія бізнесу "Мережа дитячих перукарень"

Місія - це філософія й призначення, сенс існування організації, у якому проявляється відмінність даної організації від їй подібних, сформульоване затвердження щодо того, для чого й з якої причини існує організація [12].

Розробка місії є початковою крапкою будь-якого проекту системи керування, тому що визначення місії необхідно для того, щоб виявити, у чому укладається основне завдання підприємства й будь-яку діяльність підприємства підкорити її рішенню.

Місія призначена для рішення наступних основних завдань:

представити в явному виді те, для чого існує компанія, і встановити базу для визначення й забезпечення несуперечності її цілей;

визначити, чим компанія відрізняється від всіх інших компаній, що діють на тім же ринку;

створити критерій для оцінки необхідності виконання всіх дій, здійснюваних у компанії.

погодити інтереси всіх осіб, пов'язаних з організацією (власників, керівництво, персонал, клієнтів і ін).

сприяти створенню корпоративного духу, у тому числі розширити для співробітників зміст і втримування їхньої діяльності.

Формування місії дозволяє визначити, для чого існує конкретна організація, причому дане визначення не змінюється звичайно протягом усього циклу життєдіяльності організації. Вироблення нової місії звичайно приводить до створення нового підприємства.

Визначення місії може складатися з наступних основних елементів:

Визначення області конкуренції

Стратегічний намір або бачення

Компетентність персоналу й конкурентні переваги

Основні зацікавлені групи

Крім того, у розширене формулювання місії можуть увійти:

перелік основних видів діяльності;

основні конкурентні переваги, яких планується досягти;

Враховуючи, що впроваджується проект розвитку мережі дитячих перукарень в торгівельно-розважальних центрах м. Києва на основі придбання канадської франшизи “BEANERS - КАНАДСЬКА МЕРЕЖА ДИТЯЧИХ ПЕРУКАРЕНЬ", доцільним є формування місії наступним чином:

"В українських франчайзингових дитячих перукарнях канадської мережі BEANERS є все необхідне, щоб кожна дитина і його батьки почували себе комфортно як в Канаді - від привітного персоналу й відмінних стрижок до невеликих додаткових дріб'язків, які роблять кожне відвідування наших перукарень незабутньою подорожжю в світ канадського комфорту і задоволення ".

2.1.2 Франчайзинговий символ бізнесу "Мережа дитячих перукарень"

Рис.2.1 Франчайзинговий логотип франшизи Beaners - мережа дитячих перукарень [30]


2.1.3 Стратегічні цілі рівня "володар бізнесу Мережа дитячих перукарень"

Зображена на рис.2.2 піраміда містить у собі всю систему керування підприємством, базою (основою) якого є загальна теорія менеджменту (ЗТМ), а вершиною - зміст, призначення, причина створення фірми - місія.

На основі обраної місії організація виробляє комплексний план її досягнення за допомогою певної стратегії. Стратегія визначає, куди повинна йти організація, щоб досягти своєї мети й виконати свою місію. Вона створює обмеження, що відображають особливості й напрямок діяльності, задає границі вибору.

Рис.2.2 Концептуальна модель системи менеджменту [7]

Вибір виконується для таких економічних категорій як продукти, або послуги, вироблені підприємством, їхній обсяг, номенклатура, ринки збуту й одержання ресурсів, можливості росту, оборот капіталу, розміщення коштів.

Ціль стратегічного менеджменту укладається в створенні життєдіяльної ланки між перспективними (стратегічними) цілями, наявними ресурсами організації й сприятливими можливостями навколишньої її обстановки.

Стратегії підприємства розробляються, формуються й розташовуються в ієрархічному взаємозв'язку у вертикальному й горизонтальному розрізах.

По обріях стратегія оперізує грані, що залишилися, піраміди - СМ, СВМ і ПУР, а по вертикалі - інноваційний і операційний (виробничий) менеджмент.

У зв'язку з тим, що довгострокові стратегії розробляються на 5-7-10 років, а товари, що випускаються підприємством, як правило, обновляються через 3-4-5 років, те розроблювальні стратегії підприємства обов'язково (тією чи іншою мірою) ураховують розвиток інноваційних процесів, а значить і впливають на формування планів відновлення виробництва й сам інноваційний менеджмент.

Кінцева мета інноваційного менеджменту складається в забезпеченні ефективної організації інноваційних процесів і забезпечення високої конкурентоспроможності оновленої продукції.

Уважається, що нижньою границею інноваційного менеджменту є перехід підприємства на серійний випуск освоєного продукту, коли повною мірою у свої права вступає виробничий менеджмент, що вимагає конкретизації загальної системи менеджменту і його основних функцій.

Основною метою виробничого менеджменту є організація забезпечення досягнення поставлених цілей на базі науково обґрунтованих ефективних поточних і оперативних планів виробництва.

Необхідно відзначити, що розглянута вертикальна сполучна пронизує зазначені види менеджменту не тільки зверху долілиць - прямі зв'язки. Для неї характерні також і зворотні зв'язки по ланцюжках: виробничий менеджмент - керування інноваціями - стратегія; виробничий менеджмент - стратегія фірми; виробничий менеджмент - керування інноваціями й інноваційний менеджмент - стратегія підприємства.

Розглянуті види менеджменту є тільки частиною концепції системи менеджменту, представленої піраміди. Друга її грань (СМ) являє собою ситуаційний менеджмент, що є четвертим найважливішим компонентом загальної системи керування підприємством. Справа в тому, що навколишнє оточення постійно змінюється, будь те важливе відкриття в області технології, успішний висновок конкурентом на ринок нового товару, нова регламентація держави або політика, розширення інтересів покупців у тій або іншій області й т.д. завжди залишаються певний ступінь непевності в майбутньому й менеджер не в змозі передбачити всіх стратегічних, інноваційні або тактичні дій заздалегідь і, випливаючи їм, може зустрітися з різними проблемними й небезпечними ситуаціями на кожнім з розглянутих рівнів.

Третя грань піраміди, зображеної на рис.2.2, являє собою прийняття управлінських рішень (ПУР) - постійно діючу складову менеджменту, його технологію, що характерна для будь-якого рівня керування й без якої не може існувати менеджмент, як такий.

Якщо ПУР базується на методах і моделях теорії прийняття рішень, то специфічні види менеджменту (СВМ) означають керування окремими видами діяльності підприємства або цілих підприємств, фірмами, установами, що виконують спеціальну, специфічну роботу. Як приклад для підприємства можна привести: кадровий менеджмент, фінансовий, маркетинговий і інший види керування окремими напрямками діяльності фірми.

На рис.2.3 наведені структуровані цілі "вищого рівня" (власники підприємства) створення підприємства - мережі дитячих перукарень в торгівельно-розважальних комплексах м. Києва на основі покупки та впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень".

Рис.2.3 Стратегічні цілі вищого рівня - "володар бізнесу Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень".

2.1.4 Стратегічні цілі структурних підрозділів "вищий менеджмент управління бізнесом Мережа дитячих перукарень"

Стратегічне планування - це функція менеджерів вищої ланки. У сучасній літературі по стратегічному менеджменті виділяють три рівні стратегічного планування [6]:

підсумована стратегія;

стратегічні економічні плани;

функціональна стратегія.

Перераховані рівні стратегічного планування утворять так звану "піраміду стратегій" (рис.2.4).

На рівні вищого керівництва розробляється загальна стратегія, що враховує можливості зайняти певну позицію на ринку на найближчу перспективу. При цьому враховуються власна роль фірми, здійснювані види діяльності, очікуваний приріст ефекту й рентабельність. З урахуванням загальної стратегії розробляються економічні стратегічні плани, орієнтовані на конкретні структурні підрозділи (структурні одиниці усередині фірми, що випускають продукцію, призначену для певних ринків). В економічних стратегічних планах відображається очікуваний прибуток, частка участі на ринку, асортименти продукції і його відновлення, можливі переваги піл порівнянню з конкурентами.

Рис.2.4 Піраміда стратегій [7]

Функціональна стратегія враховує конкретні функції: продаж, керування запасами, закупівлі, виробництво продукції, оптимальне використання людських і матеріальних ресурсів і ін.

Таким чином, всі рівні стратегічного планування взаємозалежні й спрямовані на реалізацію вибраної стратегії.

Найважливішими фазами стратегічного планування є:

формулювання стратегії;

додання стратегії конкретної форми;

оцінка й контроль.

Розробка стратегії форми припускає її оформлення у вигляді програм, планів, бюджету.

Оцінка й контроль - це завершальна фаза стратегічного планування. На цій стадії виявляються відхилення від намічених цілей, і провадиться при необхідності коректування стратегії.

Виробничі фірми можуть використовувати різні стратегії, що припускає їхню певну структуру (підрозділ на ділянки по видах діяльності).

У сучасному менеджменті використовують наступні типові (видові) стратегії:

контроль над витратами;

стратегія диференціації;

фокусування.

Стратегія контролю над витратами базується на зниженні власних витрат у порівнянні з витратами конкурентів. Ця стратегія спрямована на зниження витрат. Здійснюється обов'язковий контроль витрат, завдяки якому досягається висока ефективність виробництва.

Стратегія диференціації пов'язана з певною цільовою настановою: весь ринок або більша його частина. Стратегія спрямована на поставку на ринок товарів або послуг, по своїх якостях більше привабливих, ніж у конкурентів.

Фокусування. Основна ідея цієї стратегії: необхідно концентрувати зусилля на тім, що краще виходить і не намагатися діяти на всіх фронтах.

Рис.2.5 Стратегічні цілі структурних підрозділів 2 структурного рівня "вищий менеджмент управління бізнесом Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень"


2.1.5 Структура цілей проектів "нижнього рівня управлінської піраміди бізнесу Мережа дитячих перукарень"

Якщо в компанії не будуть визначені цілі, то, звичайно ж, на повну силу система стратегічного менеджменту працювати не зможе. Цілі - це конкретні показники із чіткими значеннями, які компанія повинна досягти за плановий період.

Переваги формалізованого встановлення цілей [9]:

Якщо цілі не сформульовані або незрозумілі, є небезпека здійснення дій, що не відповідають цілям. Їхня формалізація стимулює дискусію усередині компанії, що зменшує ризик нерозуміння або неповного розуміння.

Якщо цілі чітко визначені, можливі конфлікти між ними можуть бути з більшою ймовірністю виявлені й усунуті в процесі узгодження.

Точне визначення критеріїв оцінки діяльності компанії в цілому необхідно у всіх випадках, за винятком ситуацій, коли формалізоване їхнє оголошення робиться для "пропаганди", що приховує щирі цілі.

При формалізації цілей необхідно пам'ятати, що вони повинні задовольняти п'яти критеріям, які часто називають SMART-Критеріями:

Конкретність (Specific).

Вимірність (Measurable).

Досяжність (реалізуємість) (Achievable).

Значимість (Relevant).

Визначеність у часі (Timed/ Timed-bound).

На рис.2.6 - 2.10 у продовження схеми цілей рис.2.5 наведені 5 блоків схем цілей 3-го -"виконавчого" рівня менеджменту.

Рис.2.6 Стратегічні цілі структурних підрозділів 3 структурного рівня "нижнього рівня управлінської піраміди бізнесу Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень"

Рис.2.7 Стратегічні цілі структурних підрозділів 3 структурного рівня "нижнього рівня управлінської піраміди бізнесу Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень"

Рис.2.8 Стратегічні цілі структурних підрозділів 3 структурного рівня "нижнього рівня управлінської піраміди бізнесу Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень"

Рис.2.9 Стратегічні цілі структурних підрозділів 3 структурного рівня "нижнього рівня управлінської піраміди бізнесу Мережа дитячих перукарень" в проекті впровадження канадської франшизи "Beaners - мережа дитячих перукарень"

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5259
Авторов
на СтудИзбе
421
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее