80608 (Асортимент та споживчі властивості сушеного винограду), страница 3

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Асортимент та споживчі властивості сушеного винограду", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "маркетинг" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "маркетинг" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "80608"

Текст 3 страницы из документа "80608"

При способі афтобі сушіння проводять за цією ж технологічною схемою, але за виключенням прийому бланшування. У цьому випадку тривалість сушіння збільшується до 20-30 днів, а вихід сушеної продукції знижується до 22%. Грона перевертають на 6-8-й день після закладання винограду на сушіння.

Технологія тіньового чи штабельного сушіння винограду. Мета цього способу - одержати сушену продукцію золотисто-бурштинового кольору. Його застосовують тільки для сушіння врожаю сортів винограду зі світлим забарвленням ягід. Тому при сортуванні особливу увагу звертають на поділ винограду на партії із зеленим, бурштиново-жовтим і світло-рожевим забарвленням, які сушать окремо.

Початкові ланки технології сушіння ті ж, що і при способі обджуш, але після бланшування виноград обробляють сіркою: шляхом обкурювання SO2 чи занурення в розчин сірчистого ангідриду (мокра сульфітація). При обкурюванні бланшований виноград, розкладений на піддонах штабелями, закладають у спеціальну камеру, у якій спалюють сірку чи куди з балонів подають сірчистий газ при точному дозуванні.

Найбільш широке поширення одержав спосіб застосування сірчистого газу з балонів. На 1м3 камери для винограду із зеленим і бурштиново-жовтим забарвленням ягід витрачають 100г сірчистого газу, зі світло-рожевим - 40-50г. Тривалість обробки сортів із зеленими і бурштиново-жовтими ягодами - 80-90 хв., з ягодами рожевого забарвлення - 45-50 хв. Це забезпечує вміст сірчистої кислоти в готовому продукті0,01%, що не перевищуючу санітарну норму. Однак спосіб обкурювання має істотний недолік - тривалість обробки тривала, що робить його малотехнологічним. Тому спосіб обкурювання все частіше замінюють більш технологічно зручним способом мокрої сульфітації, розробленим НВО по садівництву, виноградарству і виноробству імені Р.Р. Шредера. При цьому виноград занурюють на 3 хв. у 3-4%-ний розчин сірчистої кислоти, що за ефективністю рівноцінно способу обкурювання. Крім скорочення тривалості обробки, ще одна перевага даного способу – зниження вмісту вільної сірчистої кислоти у 5-6 разів порівняно зі способом обкурювання.

Потім виноград сушать у тіні. Для цього піддони з обробленим виноградом (по 15-18 шт.) ставлять у штабелі під навісом. Верхні піддони закривають перевернутими порожніми піддонами для захисту продукції від прямого попадання сонячних променів. Сушіння триває 2-4 тижні. Всередині цього періоду грона на піддонах перевертають. Вихід продукції при тіньовому способі сушіння підвищується за рахунок сповільнення діяльності мікрофлори сірчистою кислотою. У кишмишних сортів він складає 28-32%, в ізюмних - 26-27%. Продукція має золотисте забарвлення і високо цінується за зовнішній вигляд.

При обробці винограду методом мокрої сульфітації допускається і сонячний спосіб сушіння. Сушена продукція в цьому випадку зберігає золотистий, але більш темний колір.

Штучне сушіння винограду в сушарках. Його мета - прискорити процес сушіння ягід винограду. У більшості випадків здійснюється шляхом подачі гарячого повітря в сушарку. Конструктивне рішення поставленої задачі може бути різним, що і визначає тип і марку сушарок. Для сушіння винограду використовують пароконвеєрні, шахтні, а також тунельні сушарки.

Для забезпечення високої якості сушіння ягід потрібен рівномірний розподіл гарячого повітря заданої температури у всьому об’ємі сушарки і створення східчастого температурного режиму: у початковий період сушіння - у межах 60-75°С, наприкінці - 45-50°С. Більш високі температури викликають карамелізацію цукрів у сушеній продукції і додають їй неприємних, горілих тонів.

Тривалість сушіння залежно від сорту (розмір ягоди, механічні властивості шкірочки, консистенція м'якоті) і способів попередньої обробки ягід (із бланшування та без нього, з обробкою сірчистим ангідридом і без обробки) від 11 до 24 год.

Використання цього способу сушіння найбільше доцільне: 1 - у зонах, де можливе повітряно-сонячне сушіння винограду на етапі доведення сушеної продукції до кондиції по вологості наприкінці сезону, коли температура повітря знижується і процес сушіння затягується; 2 - у районах, де вирощують виноград кишмишно-столових сортів чи де можлива їхня культура, але відсутні умови для проведення сушіння повітряно-сонячним способом.

Обробка сушеного винограду на заводі. Остаточно обробляють ізюм і кишмиш на заводі. Там його очищають від пилу, звільняють від домішок, промивають під душем, просушують струменями гарячого повітря. Спеціальні машини відбивають плодоніжки від висушених ягід, потім розфасовують, упаковують і відвантажують. У продаж надходять ягоди, відділені від гребенів. Виключенням є сушений виноград "Малага" - крупноягідних сортів, переважно Мускату олександрійського, висушений цілими гронами без попередньої обробки. Зав’ялені грона виходять виняткової краси і продаються упакованими у витончені кошики чи коробки.



5. Вимоги нормативних документів до якості сушеного винограду

Вимоги до якості сушеного винограду передбачені у стандарті ГОСТ 6882 – 88 "Виноград сушеный. Технические условия"

Перелік органолептичних показників та вимоги до їх якості наведені у таблиці 5.1.

Таблиця 5.1 – Органолептичні показники якості сушеного винограду

№ з/п

Показник якості

Вимоги до якості

1

2

3

1

Зовнішній вигляд

Маса ягід однакового вигляду, сипка, без грудок. Ягоди після заводської обробки – без плодоніжок.

2

Запах

Властивий сушеному винограду, без сторонніх ароматів

3

Смак

Властивий сушеному винограду, солодкий чи кисло-солодкий. Без сторонніх присмаків

4

Колір

4.1

Кишмиш соягі

в/с

Світло-зелений

І с

Світло-зелений із жовтуватим відтінком

ІІ с

Світло-зелений із жовтуватим відтінком

Продовження таблиці 1.5.1

1

2

3

4.2

Кишмиш сабза

в/с

Від світло-золотистого до світло-коричневого

І с

Від золотистого до коричневого

ІІ с

Від золотистого до коричневого

4.3

Кишмиш бедона

в/с

Коричневий з бурим відтінком

І с

Бурий різних відтінків

ІІ с

Бурий різних відтінків

4.4

Кишмиш шигані

в/с

Синьо-чорний

І с

Синьо-чорний з домішками червоних ягід

ІІ с

Від синього до червоного

4.5

Ізюм та авлон світлий

в/с

Світло-зелений із золотистим відтінком

І с

Від світло-зеленого до коричневого з бурим забарвленням

ІІ с

4.5

Ізюм та авлон темний

в/с

Синьо-чорний з червоним відтінком

І с

ІІ с

Вимоги до фізико-хімічних показників якості сушеного винограду наведено у таблиці 5.2.

У сушеному винограді не допускається наявність:

  • гнилих ягід;

  • ягід, пошкоджених шкідниками хлібних запасів;

  • ознаки спиртового бродіння;

  • пліснява;

  • комахи-шкідники;

  • металеві домішки;

  • мінеральні домішки, що відчуваються органолептично.

Таблиця 5.2 – Фізико-хімічні показники якості сушеного винограду

№ з/п

Показник якості

Вимоги до якості

Кишмиш

Ізюм

Авлон

соягі

сабза

бедона

шигані

Світлий

Забарвлений

в/с

І с

ІІ с

в/с

І с

ІІ с

в/с

І с

ІІ с

в/с

І с

ІІ с

в/с

І с

ІІ с

в/с

І с

ІІ с

1

Маса 100 ягід, г, не менше

34

25

20

36

28

22

36

27

21

56

41

26

131

107

82

105

86

60

-

2

Масова частка сухих речовин, %, не менше

81

83

82

81

82

81

3

Масова частка домішок рослинного походження, що легко відділяються, %, не більше

0,03

0,05

0,05

0,03

0,07

0,07

0,03

0,07

0,07

0,03

0,07

0,07

0,04

0,07

0,07

0,05

0,07

0,07

0,2

4

Масова частка сірчистого ангідриду, %, не більше

-

0,01

-

-

0,01

-

-

5

Масова частка ягід інших видів, %, не більше

Не доп.

0,5

1

-

0,5

0,5

-

0,5

0,5

-

0,5

1

Не доп.

1

2

Не доп.

1

2

-

6

Масова частка недорозвинених ягід, %, не більше

0,5

1

0,5

3

7

Масова частка механічно пошкоджених ягід, %, не більше

3

6

8

5

10

14

3

6

9

5

8

12

5

8

12

5

8

12

16

8

Масова частка ягід з плодоніжками, %, не більше

2

4

6

4

6

8

3

4

7

3

5

8

3

5

8

3

5

8

8

9

Масова частка ягід іншого кольору, %, не більше

Не доп.

15

-

Не допускаються

7

15

-

-

* Якщо у партії більше 4% домішок рослинного і мінерального походження, що легко відділяються – партію бракують.

6. Пакування, маркування і зберігання сушеного винограду

Вимоги до пакування, маркування і зберігання сушеного винограду наведено у ГОСТ 12003 – 76 "Фрукты сушеные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение".

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5231
Авторов
на СтудИзбе
425
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее