73019-1 (Інвестування), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Інвестування", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "иностранный язык" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "иностранный язык" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "73019-1"

Текст 2 страницы из документа "73019-1"

1) капітальні витрати;

2) надходження засобів (інвестиційних ресурсів).

Капітальні витрати - це витрати на на придбання довгострокових активів, які функціонують на протязі довготривалого періоду, з поступовою амортизацією ціни. До капітальних витрат звичайно відносять початкову вартість будівель та споруд (або крокові витрати на їх встановлення); вартість нових видів машин та механізмів; придбання обладнання та приладів (крім малокоштовних та швидкозношувальних); вартість придбаних нематеріальних активів (патентів, ліцензій, «ноу-хау» і т.д.), що належать до поступового списання і т.д.

Ціль планування капітальних витрат – це забезпечення реалізації інвестиційного проекту в залежності від передбачених будівних об’ємів, рівня технологій та технічного оснащення при виключенні додаткового об’єма цих витрат , які не пов’язані з найблищою виробничою діяльністю інвестиційного об’єкта, що реалізується.

Так як об’єм і структура капітальних витрат попередньо визначається ще на стадії створення бізнес-плана інвестиційного проекта, то розрахунки цих витрат, під час розробки бюджета, зводяться, звичайно, до чотирьох процедур:

1. Витіснення з загального об’єма капітальних витрат, зазначених бізнес-планом, тієї їх частини, яка відноситься до поточного періоду, який розглядається (якщо тривалість реалізації інвестиційного проекту більше одного року).

2. Уточнення об’єма капітальних витрат поточного періоду стосовно сучасних вимогам науково-технічного погресу та уточнень, занесених підрядчиком (и обговорених з заказчиком) в технологію виконання робіт.

3. Уточнення об’єма та структури капітальних витрат, що пов’язані зі зміною цін в звітному періоді. Капітальні витрати відображаються, як правило, в цінах на початок бюджетного періоду в справжній вартості для того, щоб в найвищій степені залучити вплив фактора інфляції, об’єм капітальних витрат в національній валюті перераховується в одну з твердих іноземних валют за діючим курсом Національного банка.

4. Уточнення початкового об’єма капітальних витрат з урахуванням резерву фінансових коштів, передбаченого в контракті спорядчиком на покриття непередбачених витрат (внутрішне страхування ризиків).Об’єм цього резерву під час планування бюджета повинен визначатися з урахуванням лише тих категорій витрат, які увійшлив початкову оцінку ризиків.

Надходження коштів під час розробки капітального бюджета включає передбачений потік інвестиційних ресурсів в в розрізі окремих джерел: особистих коштів інвестора (прибутку, амортизаційних відрахувань, доходу від реалізації майна, що вибуває та ін.), залученого паєвого або акціонерного капіталу, банківських кредитів, лізингу,селенга та ін.

Процес розробки цього розділу бюджета передбачає звичайно наступні основні процедури:

1. Уточнення загального об’єма надходження коштів. Цей показник повинен певною мірою відповідати показнику загального об’єма капітальних витрат по першому розділу бюджета.

2. Уточнення структури джерел надходження коштів. Перевищення, початково передбаченого бізнес-планом інвестиційного проекта, об’єма надходження коштів повинно бути забезпечено, якщо це можливо, за рахунок власних ресурсів та таких форм фінансування інвестицій, як лізинг та селенг. Найменш бажаною формою залучення додаткових інвестиційних ресурсів в сучасних умовах є залучення банківських кредитів.

З. Забезпечення співставлень находження коштів по окремим періодам формування прибуткових статей з об’ємом капітальних витрат у відповідних періодах. Іншими словами, потік інвестиційних ресурсів повинен співпадати за часом з потоком капітальних витрат.

Так як і календарний план, капітальний бюджет розробляється спочатку на плановий рік в розрізі квapталів, а потім - по кожному попередньому кварталу в розрізі місяців. Відповідно, за термінами планування капітальний бюджет поділяється на річний, квартальний та місячний.

Форма узагальнення результатів розрахунків, пов’язаних з розробкою капітального бюджета реализації інвестиційного проекта, наведена в таблиці 2.1.

Таблиця 2.1

Форма кaпітального бюджета реалізації інвестиційного проекту

(в млн.крб. або долл. США)

В ЦІЛОМУ

Також за окремі періоди

ПОКАЗНИКИ

(квартaли

, місяці)

I

II

и т. д.

1

2

3

4

5

I.КАПІТАЛЬНІ ВИТРАТИ

1.Будівництво або придбання будівель і споруд

2.Придбання машин і механізмів

З.Придбання обладнання та інструментів

(крім малокоштовних та швидкого зносу)

4.Придбання нематеріальних активів

5.Інші види капітальних витрат

6.Податкові та інші обов’язкові виплати

7.Резерв капітальних витрат

Всього витрати коштів

II.ДЖЕРЕЛА НАДХОДЖЕННЯ КОШТІВ

1.Власні кошти інвестора, що прямують на фінансування капітальних витрат згідно

інвестиційного проекта

2.Залучення паєвого капіталу

3. Залучення акціонерного капітaлу

4.Лізинг и селенг

5.Емісія облігацій

б.Банківські кредити

7.Інші джерела залучення

інвестиційних ресурсів

Всього надходження коштів

Ш.САЛЬДО ВИТРАТ І НАДХОДЖЕННЯ

КОШТІВ

Поточний бюджет реалізації інвестиційного проекта містить два розділи:

1) поточні витрати;

2) доходи від поточної діяльності.

Основною ціллю розробки цього бюджета, за введенним в експлуатацію об’єктом інвестування, є визначення суми грошового пoтoкa (cash flow) , що залишається в распорядженні інвестора для покриття інвестиційниx витрат.

Поточні витрати об’єкта, що експлуатується, мають вигляд залишків виробництва. В Україні склад цих затрат peгулюється Основними положеннями про склад затрат виробництва (обращения) на підприємствах і в оpганізаціях, затвердженими постановою Кабінета Міністрів України від 10 листопада 1994 року № 759. Відповідно цій постанові поточні витрати, що включені в склад собівартості продукції (рабіт, послуг), грyпуються відповідно за їх економічним змістом в розрізі таких елементів:

а) матеріальні витрати;

б) витрати на оплату праці;

в) відрахування на соціальні заходи;

г) амортизація основних фондів;

д) інші витрати.

Матеріальні витрати включают вартість використаних сировини та матеріалів, спецодягу и спецвзуття, палива та енергоресурсів, витрати коштів на ремонт і експлуатацію основних фондів, а також збитки матеріальних цінностей в межах норм звичайного збитку.

Витрати на оплату праці включают зарабітнy плату рабітникам, нараховану за тарифними ставками та посадовими окладами; надбавки та доплати в розмірах, передбачених законодавством; оплату щорічних відпусток і ряд інших виплaт, що регулюються Положенням про формування фонду оплати праці.

Відрахування на соціальні заходи включают обов’язкові платежі по встановленим державою ставкам на державне соціальне страхування та в Пенсійний фонд; в фонд зайнятості; в фонд „Чьорнобиля” та інші.

Амортизація основних фондів включає суму амортизаційних відрахувань на повне відтворення основних виробничих фондів за діючими нормами. По активній частині основних фондів, які зв’язані з конверсією виробництва, охороною навколишнього природного середовища, розширенням експоpту продукції, збільшенням випуска нових прогресивних видів матеріалів, механізмів та обладнання, а також випуском споживчиих товарів і послуг, дозволено застосовувати прискорення амортизації зі збільшенням діючих норм до двох разів.

Інші розходи включають витрати поточного характера, які не входили в розглянуті раніше їх елементи.

В процесі складання цього виду бюджета важливу роль відіграє розподіл поточних витрат на постійні та змінні. Такий розподіл дозволяє провести більш правильний розрахунок точки беззбитковості та норми рентабельності (що відповідає внyтpішній нормі доходності), які були раніше визначені при розробці бізнес-плана.

Поточні доходи з об’єкта, введеного в експлуатацію, формуються взагалі за рахунок реалізації продукції (рабіт, послуг). Розрізняють валовий та чистий дохід від поточної діяльності. Останній визначається, як різниця між валовим доходом і податковими сплатами, які включені в ціну реалізації продукції (рабіт, послуг) та перераховуються в бюджет (податок на додану вартість, акцизний збір).

Під плануванням поточного бюджета реалізації інвестиційного проекта зовнішньореалізовані доходи і затрати звичайно не розглядаються.

Форма утотожнення результатів розрахунків, що пов’язані з розробкою поточного бюджета реалізації інвестиційного проекта, неведена в таблиці 2.2.

Під час розробки як капітального, так і поточного бюджетів реалізації інвестиційних проектів може бути використаний метод «гнучкого бюджету». Він передбачає встановлення запланованих капітальних або поточих витрат не в твердих фіксованих сумах, а у вигляді нормативу витрат, "зв’язаних" з відповідними об’ємними показниками діяльності. По інвестиційному циклу, пов’язаному з будівництвом об’єкта, таким показником може бути об’єм будівничо-монтажних рабіт. На стадії експлуатації об’єкта аналогичним показником може виступати об’єм кількості або реалізації продукції (товарів, послуг). Цей метод розробки бюджета дозволяє забезпечити автоматичне його виправлення в залежності від дійсного об’єма діяльності. В процесі використання метода "гнучкого бюджета" всі види витрат групуються в розрізі

Таблиця 2.2

Форма поточного бюджета реалізаційного проекту (на стадії експлуатації)

(в млн.крб. або долл. США)

В ЦІЛОМ

Також за окремі періоди

ПОКАЗАТЕЛИ

(квартaли

, місяці)

I

II

и т. д.

1

2

3

4

5

I.ПОТОЧНІ ВИТРАТИ

1.Матеріальні витраты (по окремим статтям

витрат)

2.Витрати на оплату праці

З.Соціальні відрахування

(за видами відрахувань )

4.Амортизація основних фондів

5.Інші прямі витрати (за окремими статтями витрат )

6.Накладні росходу, які відносяться до поточних витрат

Всього поточних витрат

II.ПОТОЧНИЙ ДОХІД

1.Валовий дохід від реалізації продукції

(товарів, послуг)

2.Податак на додану вартість

3.Акцизний збір

Всього чистий дохід

Ш.ПРИБУТОК

1.Балансовий прибуток

2.Податок на дохід (прибуток) та інші обов’язкові сплати, що сплачуються з прибутку

Всього чистий прибуток

IV.ГРОШОВИЙ ПОТІК

(сума чистого прибутку та амортизаційних

відрахувань)

постійних та змінних статей. За об’ємом постійних витрат норматив доводиться у вигляді абсолютної суми розходів на наступний період. По змінним витратам норматив встановлюється у вигляді їх рівня у відсотках до об’єму відповідної основної діяльності. Під час використання цього метода розробки бюджета реалізації інвестиційних програм повинен бути передбачений певний резерв інвестиційних ресурсів на можливе перевищення об’єма капітальних витрат (при прискоренні будівничо-монтажних робіт). Аналогічне перевищення об’єма поточих витрат (при збільшенні об’єма реалізації продукції), як правило, покривається, зростаючим при цьому, об’ємом доходів, тому формування резервів тут не потрібне.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее