13487 (Виробництво свинини – прибуткова галузь тваринництва), страница 3

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Виробництво свинини – прибуткова галузь тваринництва", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "ботаника" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "ботаника и сельское хоз-во" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "13487"

Текст 3 страницы из документа "13487"

Особливу увагу слід звертати на вітамінну годівлю, так як від неї у великій мірі залежить успіх вирощування поросят і профілактика анемії (тобто захворювання поросят у дуже ранньому віці, недостача заліза). Свиноматки з 3-го дня після відлучення поросят і до осіменіння повинні одержувати по 3,4 комбікорму, з 1-го по 32-й день супоросності – 2.8 кг, з 33-го по 88-й день – 2,3 кг і з 81-го по 112-й день супоросності по 3,5 кг комбікорму в день.

В порівнянні з супоросними свиноматками потреба підсисних свиноматок в енергії і поживних речовинах значно більша. Це пояснюється тим, що при продукуванні молока потрібно набагато більше поживних речовин, ніж їх потрібно для формування плоду. За 2 місяці підсисного періоду підсисна матка продукує від 200 до 350 кг молока.

Годувати підсисних маток потрібно так, щоб затрати організму на життєдіяльність і виробництво молока були повністю повернуті.

Недостатня годівля підсисних маток приводить до зниження молочності, схуднення і скороченню лактаційного періоду.

Велике значення має також забезпечення підсисних маток вітамінами, особливо вітаміном А, а в зимовий час вітаміном Д, так, як вміст їх в кормах.

В зимовий період раціони для підсисних маток повинні складатися із 3,0-3,5 кг суміші зернових кормів ( 25-35% пшениці + 35-40% ячменю + 25 –30 % вівса). Бажано давати ще невелику кількість макухи, гороху і ін, 2-3 кг соковитих кормів. Добрими соковитими кормами для підсисних свиноматок є бур’як, морква, комбінований силос і ін.

Мінеральні речовини свиноматки підсисні можуть отримувати за рахунок згодовування крейди, суміші мікроелементів.

Щоб повністю збалансувати раціон підсисних свиноматок, використовують премікси. В премікс повинні входити такі компоненти: А, Д, Е, К, В1, В2, В3, В5, В12, залізо марганець, мідь, цинк, кобальт, йод і амінокислота метіоніню

Годують підсисних свиноматок 3 рази в день. Під час опоросу або в перші години після нього годувати свиноматку не потрібно, але не потрібно давати свіжу воду вволю. Через 5-6 годин після опоросу свиноматці згодовують бовтанку з 0,5-0,7 кг концентратів. В подальшому кормовий раціон поступово збільшують і до 5-7 дня доводимо до норми.

Перед відлученням поросят рівень годівлі свиноматок зменшують і із раціону виключають соковиті корми. В день відлучення поросят свиноматці дають не більше половини добового раціону, а потім переводять їх на норму годівлі холостих свиноматок.

Вирощування поросят

Найвідповідальніший період у свинарстві є вирощування поросят. Клітку,в якій буде проводитись опорос очищають, дезинфікують, після чого просушують.

Площа клітки для опоросу повинна становити 5,5-5,7м. Доцільно, щоб рівень підлоги клітки в якій буде проводитись опорос був вищим від загального рівня підлоги на 10-15см. Якщо це неможливо зробити в клітці, де утримується свиноматка, то бажано підняти підлогу у місці, де знаходяться поросята, що створює сухість.

Опорос триває 2-4години і більше. Новонароджене порося потрібно витерти сухою ганчіркою і підсадити до вим”я матки, щоб воно якомога раніше поссало молозива. Чим більше виссуть його поросята в перші дні після опоросу, тим краще. Молозиво містить імунні тіла, які зміцнюють здоров”я поросят. Однією з умов збереження і успішного вирощування поросят є дотримання чистоти в станках, сухість приміщення і відповідний температурний режим. Якщо оптимальна температура є в межах 14-18 С, то в лігві поросят в перший тиждень життя вона повинна бути в межах 26-32 С.

Вища температура в лігві поросят в зимовий період може бути досягнута завдяки використанню інфрачервоних ламп локального обігрівання чи шляхом електрообігріву в лігві поросят. Поросята ссуть свиноматку майже кожну годину. У вим”ї свиноматок немає молочних цистерн як в корови і в залозистій частині вим”я в ділянці соска може міститись до 30мл молока. Чим частіше поросята ссуть свиноматку, тим більше вони його споживають. Для підтримання нормального фізіологічного стану і розвитку поросят важливе значення мають мінеральні речовини. Поросята інтенсивно ростуть і для росту тканин необхідна велика кількість кальцію фосфору та інших мінеральних речовин.

Потреба поросят у цих речовинах не задовільняється за рахунок молока навіть у перший тиждень після опоросу. Найчастіше в раціонах для поросят невистачає заліза. Від його нестачі наступає захворювання анемія,яка характеризується низьким вмістом гемоглобіну в крові. Захворювання супроводжується блідністю поросят.

Щоб запобігнути анемії поросятам у 3-4 денному віці внутрім”язево вводять залізовмісні препарати, найкраще – 2 мл фероглюкіну.

Якщо в господарстві залізовмісних препаратів немає, то використовують розчин сірчанокислого заліза і сірчанокислої міді. В 1л води розчиняють 2,5г сірчанокислого заліза і 1г сірчанокислої міді. Кожному поросяті щодня дають з питною водою 10мл приготовленого розчину.

На 5-й день в клітках для поросят ставлять коритце, розділене на секції. В одну насипають смажений до коричневого кольору ячмінь, а в другу – деревне вугілля, в третю – крейду .

З початком другого тижня поросят привчають до поїдання коров”ячого молока, починаючи із 50мл і випоюючи його по 300-400мл в місячному віці. Поросята люблять солодке і для кращого поїдання корму використовують цукор.

Після 10-12 днів в корита насипають комбікорм, або дерть із суміші зернових. В цю суміш вводять дерть з ячменю і вівса, попередньо очищених від плівок, а також пшеничну і кукурудзяну. Ця суміш може бути в різних співвідношеннях. Для забезпечення поросят протеїном в суміш вводять 12-15% гороху, або дерті з смаженого гороху. Термічна обробка зерно-бобових нейтралізує в них окремі антипоживні речовини. В зерносуміш можна добавляти 7-10% соняшникової макухи або шротів, 4-5% м”ясокісткового борошна.

Дерть зерносуміші можна згодовувати як в сухому стані, так і змоченими гарячою водою (запареними).

Вибір того чи іншого методу залежить від того, як будуть годувати поросят після відлучення: якщо сухими кормами – то краще їх привчати до них з раннього віку. Крім цього годівля запареними вологими сумішками або кашами повязана із більшими затратами енергії і праці.

В зимовий період із трьохтижневого віку згодовують промиту дрібно посічену моркву і кормовий буряк. Буряк треба згодовувати свіжим. За два місяці підсисного періоду на одне порося згодовують 15-16кг концентрованих кормів, 8-10л незбираного молока, 10-12л збираного молока, 5-6кг коренеплодів.

Відлучають поросят, переважно, в 45, а ремонтних в 60 днів. При відлученні поросят залишають в клітці, а свиноматку виганяють і переводять в групу холостих маток.

У відлучених поросят часто буває критичний період в перші дні після відлучення і вони раптово гинуть. Попередити цю загибель можна способами якнайкращого привчання поросят до поїдання рослинних кормів, повним дотриманням дієти у годівлі поросят в перші два тижні після відлучення. В перші дні після відлучення загальну кількість корму зменшують на третину, а потім поступово її збільшують. Корми стараються давати в рідкому вигляді, а через два тижні відлучених поросят переводять на повну норму. Після цього відбирають ремонтних свинок в окрему клітку, а решту ставлять на відгодівлю.

Догляд та годівля підсисної свиноматки

Для свиноматки в підсисний період створюють найкращі умови. В станку має бути завжди сухо і чисто. Для цього вичищають тільки змокрілу знизу підстилку і щоразу добавляють зверху сівжу, суху. Не можна допускати у приміщенні протягів, під час прогулянок свиноматка не повинна ходити по глибокому снігу. Стежать, щоб вим’я було завжди сухе і чисте.

При годівлі підсисної свиноматки головну увагу спрямовують на підтримання доброго стану її здоров’я, підвищення молочної продуктивності, збереження всіх поросят і досягнення середньої живої маси їх у місячному віці 7-8, а в 2-місячному не менше 16 кг. У день опоросу

Годівля та утримання поросної свиноматки

Дослідами встановлено, що плід у свиней під час поросності росте і розвивається нерівномірно. У перший місяць зародок має масу приблизно 4-5 г, другий- 155-160, у третій – 550 – 560 і наприкінці поросності – 1000 – 1400 г. Тому і потреба свиноматок у поживних речовинах для розвитку плода, в різні місяці поросності неоднакова.

Поросних тварин забезпечують повноцінною годівлею не тільки для розвитку плода, а й для нагромадження запасів поживних речовин, за рахунок яких у материнському організмі в перші дні після опоросу утворюється молоко. При недостатній годівлі частина зародків гине ще у перші тижні поросності і буває, що народжуються кволі і навіть мертві поросята.

Молодим поросним свиноматкам приблизно до 2-річного віку потрібні поживні речовини ще і для їхнього росту. Жива маса ростучої молодої свинки за період поросності повинна збільшитись на 40-50, а дорослої на – 20-35 кг. Норму кормів для кожної тварини визначають з урахуванням її віку, живої маси, місяця поросності та вгодованості.

Кращими кормами для свиноматок протягом перших 2,5-3 міс поросності є червона морква, буряки, дерть пшенична, вівсяна й кукурудзяна. За добу можна згодовувати 1,5-2 кг концентрованих, 10-12 соковитих та 2-2,5 кг бобового сіна доброї якості.

На четвертому місяці поросності кількість концентрованих кормів у раціоні можна збільшити до 2,5-3 кг, а соковитих і грубих зменшити відповідно до 3 і 0,5 кг, щоб вони у цей час не перевантажували органів травлення свиноматки, не порушували правильного кровообігу і не давили на поросят, які мають скоро народитися.

Протягом останніх двох тижнів поросності у свиноматок часто бувають запори, які завдають шкоди їхньому здоров’ю і перешкоджають нормальному розвитку плода. Щоб запобігти цьому, рекомендується до складу добової даванки конц. кормів уводити 1-1,5 кг пшеничних висівок доброї якості.

За 2-3 дні до опоросу дають тільки концентровані корми. Не можна згодовувати свиноматкам зіпсованих кормів ( прогірклих, цвілих, гнилих, кислих) і з домішками отруйних рослин ( ріжки, сажка, насіння блекоти тощо), а також мерзлих, бо це спричинює ненормальний розвиток плода, навіть аборти. Після кожної годівлі тварин обов’язково досхочу напувають водою ( температура не нижче 8 с), а влітку й частіше.

Велике значення для розвитку ембріонів мають мінеральні речовини, а особливо кальцій і фосфор. Нестача їх призводить до затримки росту, а іноді й загибелі зародків. Під час опоросу в свиноматок, які не були забезпечені достатньою кількістю цих речовин, народжується значна кількість мертвих, недорозвинених і нежиттєздатних поросят, а самі вони бувають маломолочними і погано годують приплід. Щоб задовольнити свиноматок мінеральними речовинами, до раціону додають у середньому по 30-40 г. крейди, 15-20- кухонної солі та 15-20 г кісткового борошна або трикальційфосфату.

Як взимку, так і влітку тварин випускають на прогулянку, тому що рух, свіже повітря і тепло позитивно позначаються на організмі свиноматок і приплоду. І лише в негоду, за 4-5 днів до опоросу, їх не можна вмпускати з приміщення.

Як перевірити поросність свиноматки

Щоб дізнатися, поросна свиноматка чи холоста, за нею встановлюють спостереження на 16-17-й день після осіменіння. Якщо 22-23 –го дня після парування або штучного осіменіння свинка не виявляє ознак охоти, її вважають поросною.

Підготовка свиноматки до опоросу

Щоб краще провести опорос, до нього зазделегідь готуються. За 15-20 днів до опоросу, свиноматок як найкраще доглядають і утримують. У цей час їх особливо оберігають від протягів і простуди, забезпечують чистою і м’якою підстилкою. За тиждень до опоросу частіше заходять у станок до свиноматки, щоб почухати і погладити вим’я. Це заспокоює тварину як на час опоросу, так і в перші дні годівлі поросят – сисунів. За 5-6 год. до опоросу їй дають тільки чисту свіжу воду кімнатної температури.

Як довідатись коли свиноматка буде пороситись

За 2-3 дні до опоросу вона неспокійна, вим’я набрякає, соски збільшуються і червоніють. За добу до опоросу, а іноді й раніше з сосків при надавлюванні виділяється молозиво. За 2-5 год до опоросу свиноматка стає спокійнішою, риється в підстилці, обнюхує її, захоплює солому і носить в один із кутків станка робить гніздо, часто лягає і встає. Для приймання приплоду зазделегідь приготовляють чистий рушник, щоб витирати руки, чисту м’яку мішковину, щоб витирати поросят, відро з теплою водою (температура 40-50 С ), ножиці для перерізування пуповини, 10 % - ний розчин йоду і ящик з сухою та чистою підстилкою для поросят.

Перед опоросом обмивають задню частину тулуба свиноматки теплим розчином креоліну і витирають сухою ганчіркою. Приймати поросят повинна людина, яка доглядає і годує тварину, тоді вона спокійніше себе почуває, а опорос відбувається швидше і краще. Проходить опорос частіше в нічний час.

Проведення опоросу

При появі у свиноматок перших потуг миють руки з милом і готуються приймати поросят. Потуги при нормальному опоросі повторюються через кожні 5-20 хв і супроводжуються з’явленням поросят. Як правило опорос триває 2-3 год, якщо він затягується на 6 год і більше звертаються за допомогою до ветеринарного працівника. Новонароджене порося беруть на руки й очищають йому рот, ніс і вуха від слизу, який заважає нормальному диханню, потім на сухо витирають тіло, починаючи з голови. Після цього в поросяти на віддалі 5-6 см від тіла перев’язують пуповину, а решта її ножицями ( на віддалі 1-2 см) від перев’язаного місця відрізають. Оброблених таким способом поросят кладуть у ящик з сухою, м’якою підстилкою, а після закінчення опоросу підпускають до матері. Краще поросят без утримання в ящику зразу підкласти до свиноматки. Підсажені поросята починають ссати, зігріваються і висихають, а свиноматка заспокоюється, й опорос відбувається швидше.

Іноді деякі поросята народжуються без явних ознак життя. В такому разі їм швидко очищають ніс, рот і вуха від слизу, легенько ляскають долонею по боках та стегнах і розтирають груди та боки у напрямі серця. Після цього більшість з них починають нормально дихати.

Опорос вважається закінченим, коли вийшов послід, який забирають і закопують. Іноді свиноматки поїдають його, що не бажано, бо це може призвести до поїдання поросят. Забруднені місця у тварин обмивають теплою водою і витирають чистою ганчіркою, а в станку прибирають стелять чисту і нехолодну підстилку. Після опоросу свиноматку краще не турбувати. Протягом 4-6 год її не годують, але води дають досхочу.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее