151924 (733158), страница 2

Файл №733158 151924 (Кабельні лінії) 2 страница151924 (733158) страница 22016-08-01СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 2)

Огляди КЛ напругою 110-220 кВ повинні проводитися:

трас кабелів, прокладених в землі, - не рідше 1 разу на місяць;

трас кабелів, прокладених у колекторах і тунелях, - не рідше 1 разу на 3 місяці.

Для КЛ, прокладених відкрито, огляд кабельних муфт напругою вище 1000 В повинен здійснюватися при кожному огляді електрообладнання.

Періодично, але не рідше 1 разу на 6 місяців вибіркові огляди КЛ повинен проводити адміністративно-технічний персонал. У період паводків, після злив і при відключенні КЛ релейним захистом повинні проводитися позачергові огляди. Відомості про виявлені при оглядах несправності повинні заноситися в журнал дефектів і несправностей. Несправності повинні усуватися в найкоротші терміни.

Тунелі, колектори, канали і інші кабельні споруди повинні утримуватися в чистоті; металева неоцинкована броня кабелів, прокладених у кабельних спорудах, і металеві конструкції з неметалізованим покриттям, по яких прокладені кабелі, повинні періодично покриватися негорючими антикорозійними складами.

У кабельних спорудах та інших приміщеннях повинен бути організований систематичний контроль за тепловим режимом роботи кабелів, температурою повітря і роботою вентиляційних пристроїв. Температура повітря всередині кабельних тунелів, каналів і шахт в літній час повинна бути не більше ніж на 10 ° С вище температури зовнішнього повітря.

Зберігання в кабельних спорудах будь-яких матеріалів не допускається.

Кабельні споруди, в які потрапляє вода, повинні бути обладнані засобами для відводу ґрунтових та дощових вод.

Поточним ремонтом передбачається проведення наступних робіт: частковий розтин кабельних каналів: їх чистка і заміна конструкцій кріплення кабелів; виправлення розкладки, рихтування кабелів, усунення корозії оболонок; ремонт кабельних каналів і траншей; заміна окремих плит перекриття, усунення завалів, доливання кабельної мастики у кабельні муфти і воронки; фарбування сухих розділів; перерозподіл дефектних муфт і воронок; визначення цілісності жил і перевірка правильності фазування. Капітальним ремонтом мається на увазі: розтин кабельних траншей, повне розкриття кабельних каналів, Часткова або повна заміна ділянок кабельних ліній; пристрій додаткового механічного захисту в місцях можливих пошкоджень кабелів; забарвлення кабельних конструкцій; визначення цілісності жил і перевірка правильності фазування.

КЛ повинні періодично піддаватися профілактичним випробуванням підвищеною напругою постійного струму.

Необхідність позачергових випробувань КЛ, наприклад, після ремонтних робіт або розкопок, пов'язаних з розкриттям трас, а також після автоматичного відключення КЛ, визначається керівництвом споживача, у веденні якого знаходиться кабельна лінія.

4. Техніка безпеки при монтажі, експлуатації та ремонті кабельних ліній

Усі роботи з технічного обслуговування електроустановок, проведення в них перемикань, виконання будівельних, монтажних, налагоджувальних, ремонтних робіт, випробувань і вимірювань повинні проводиться відповідно до міжгалузевими правил з охорони праці при експлуатації електроустановок, а також у відповідності з цілим рядом інших Правил і інструкцій.

Перед початком проведення робіт повинен бути виконаний комплекс організаційних і технічних заходів.

Організаційними заходами, що забезпечують безпеку робіт в електроустановках є:

  • оформлення робіт нарядом, розпорядженням або переліком робіт, які виконуються в порядку поточної експлуатації;

  • допуск до роботи;

  • нагляд під час роботи;

  • оформлення перерви в роботі, переведення на інше місце, закінчення роботи.

При підготовці робочого місця із зняттям напруги повинні бути в зазначеному порядку виконані наступні технічні заходи:

зроблені необхідні відключення і вжиті заходи, що перешкоджають подачі напруги на місце роботи внаслідок помилкового чи самовільного включення комутаційних апаратів;

на приводах ручного і на ключах дистанційного управління комутаційних апаратів повинні бути вивішені забороняють плакати;

підтверджено відсутність напруги на струмопровідних частинах, які повинні бути заземлені для захисту людей від ураження електричним струмом;

накладено заземлення (включені заземлювальні ножі, а там, де вони відсутні, встановлені переносні заземлення);

вивішені вказівні плакати «Заземлено», огороджені при необхідності робочі місця і залишилися під напругою струмоведучі частини, вивішені попереджувальні та розпорядчі плакати.

При виконанні робіт на кабельних лініях необхідно дотримуватися цілий ряд специфічних вимог. Ось деякі основні з них :

- Застосування землерийних машин, відбійних молотків, ломів і кирок для розпушування ґрунту над кабелем допускається проводити на глибину, при якій до кабелю залишається шар ґрунту не менше 30 см. Решта шару ґрунту повинна відкидатися вручну лопатами.

- Перед початком розкопок кабельної лінії повинно бути вироблено контрольне розкриття лінії.

- У зимовий час до виїмки ґрунту лопатами можна розпочинати тільки після його відігрівання. При цьому наближення джерела тепла до кабелів допускається не ближче ніж на 15 см.

- Під час риття траншей в слабкому або вологому грунті, коли є загроза обвалу, їх стіни повинні бути надійно укріплені.

- У сипучих ґрунтах роботи можна вести без кріплення стін, але з улаштуванням відкосів, відповідних до кута природного відкосу грунту.

- Грунт, витягнутий з котловану або траншеї, слід розміщувати на відстані не менше 0,5 м від бровки виїмки. Розробка і кріплення грунту в виїмках глибиною понад 2 м повинні проводитися за планом виконання робіт.

- У грунтах природної вологості за відсутності грунтових вод і за відсутності поблизу підземних споруд копання котлованів і траншей з вертикальними стінками без кріплення дозволяється на глибину не більше: 1 м - в насипних, піщаних і великоуламкових грунтах; 1,25 м - в супісках; 1,5 м - в суглинках і глинах.

- У щільних пов'язаних грунтах траншеї з вертикальними стінка ми рити роторними і траншейними екскаваторами без встановлення кріплень допускається на глибину не більше 3 м. У цих випадках спуск працівників у траншеї не допускається. У місцях траншеї, де необхідно перебування працівників, повинні бути влаштовані кріплення або виконані укоси.

На робочому місці підлягаючий ремонту кабель необхідно визначити:

при прокладці в тунелі, колекторі, каналі - дослідженням, звіркою розкладки з кресленнями та схемами, перевіркою по біркі;

при прокладанні кабелів у землі - звірення їх розташування з кресленнями прокладки.

Для цієї мети повинна бути попередньо прориті контрольна траншея (шурф) впоперек кабелів, що дозволяє бачити всі кабелі.

У всіх випадках, коли відсутнє видиме пошкодження кабелю, слід застосовувати кабелепошуковий апарат.

Перед розрізанням кабелю або розкриттям з'єднувальної муфти необхідно перевірити відсутність напруги за допомогою спеціального пристосування, що складається з ізолювальної штанги і стальної голки або різального наконечника.

У тунелях, колекторах, колодязях, траншеях, де прокладено кілька кабелів, та інших кабельних спорудах пристосування повинно бути з дистанційним управлінням. Пристосування має забезпечити прокол або розрізування оболонки до жил із замиканням їх між собою і заземленням.

Кабель у місця проколювання попередньо повинен бути закритий екраном.

При проколі кабелю слід користуватися спецодягом, діелектричними рукавичками та засобами захисту обличчя і очей, при цьому необхідно стояти на ізолюючій підставці зверху траншеї на максимальній відстані від проколюємо кабелю.

Прокол кабелю повиннен виконуватися двома працівниками : допускаючий і виконавець робіт або виробник і відповідальний керівник робіт; один з них безпосередньо проколює кабель, а другий - спостерігає.

Якщо в результаті пошкоджень кабелю відкриті всі струмопровідні жили, відсутність напруги можна перевіряти безпосередньо покажчиком напруги без проколу кабелю.

Для заземлення проколюючого пристрою можуть бути використані заземлювач, заглиблений у грунт на глибину не менше 0,5 м, або броня кабелю. Приєднувати заземлюючий провідник до броні слід за допомогою хомутів; броня під хомутом повинна бути зачищена.

У тих випадках, коли броня піддалася корозії, допускається приєднання заземлювального провідника до металевої оболонки кабелю.

На кабельних лініях електростанцій та підстанцій, де довжина та спосіб прокладання кабелів дозволяють, користуючись кресленнями, бірками, кабелепошуковим апаратом, точно визначити підлягає ремонту кабель, допускається, на розсуд видає наряд, не проколювати кабель перед його розрізанням або розкриттям муфти.

Розкривати з'єднувальні муфти і розрізати кабель в тих випадках, коли попередній прокол не робиться, слід заземленим інструментом, надягнувши діелектричні рукавички, використовуючи засоби захисту обличчя і очей, стоячи на ізолюючому підставі.

При перекаті барабана з кабелем необхідно вжити заходів проти захоплення його виступами частин одягу.

Не допускається при прокладці кабелю стояти всередині кутів повороту, а також підтримувати кабель вручну на поворотах траси. Для цієї мети повинні бути встановлені кутові ролики.

Перекладати кабель і переносити муфти слід після відключення кабелю.

Перекладати кабель, що знаходиться під напругою, допускається за умов:

перекладаючий кабель повинен мати температуру не нижче 5 ° С;

муфти на перекладаєму ділянку кабеля повинні бути укріплені хомутами на дошках;

для роботи повинні використовуватися діелектричні рукавички, поверх яких для захисту від механічних пошкоджень повинні бути надіті брезентові рукавиці;

робота повинна виконуватися працівниками, які мають досвід прокладки, під наглядом відповідального керівника робіт, що має групу V, в електроустановках напругою вище 1000 В та виконавця робіт, що має групу IV, в електроустановках напругою до 1000 В.

Роботу в підземних кабельних спорудах, а також огляд зі спуском у них, повинні виконувати за нарядом не менше 3 працівників, з яких двоє - страхують. Між працівниками, які виконують роботу, і тими, що страхують повинен бути встановлений зв'язок.

Для освітлення робочих місць в колодязях і тунелях повинні застосовуватися світильники напругою 12 В або акумуляторні ліхтарі у вибухозахищеному виконанні. Трансформатор для світильників напругою 12 В повинен розташовуватися поза колодязя або тунелю.


5. Висновки


Отже, кабельна лінія електропередачі призначена для передачі електроенергії, що складається з одного або декількох паралельних кабелів із з'єднувальними, стопорними та кінцевими муфтами і кріпильними деталями.

Кабелі прокладають в кабельних спорудах, траншеях, блоках, на опорних конструкціях, в приміщеннях, тунелях. Монтаж кабельних ліній виконують згідно з проектно-технічною документацією, в якій вказані траса лінії і її геодезичні позначки, що дозволяють судити про різниці рівнів окремих ділянок траси.

Найбільш досконалим способом з’єднання алюмінієвих жил кабелів - термітне зварювання, яке виконується за допомогою спеціальних патронів типу А. Провід в патроні встановлюються впритул і його підпалюють спеціальним сірником. Усередині патрона знаходиться термітний склад, при горінні якого температура досягає декількох тисяч градусів.

У наш час кількість способів встановлення кабельних ліній має величезну цифру, але проте до кожного способу ставляться сурові вимоги щодо їх встановлення. Правила встановлення кабельних ліній є надзвичайно важливими, оскільки їх недотримання може спричинити погані наслідки, а інколи смерть.

Експлуатацію електроустановок взагалі і кабельних ліній, зокрема, здійснюють на базі системи планово-попереджувального обслуговування і ремонту. Ця система дозволяє підтримувати нормальні технічні параметри електроустановок, запобігати випадки відмов, знижувати витрати на ремонт. При експлуатації кабельних ліній повинні бути організовані огляди, поточне обслуговування, різні види ремонтів і випробування.

У кабельних спорудах та інших приміщеннях повинен бути організований систематичний контроль за тепловим режимом роботи кабелів, температурою повітря і роботою вентиляційних пристроїв. Температура повітря всередині кабельних тунелів, каналів і шахт в літній час повинна бути не більше ніж на 10 ° С вище температури зовнішнього повітря.

Зберігання в кабельних спорудах будь-яких матеріалів не допускається.

Кабельні споруди, в які потрапляє вода, повинні бути обладнані засобами для відводу грунтових та дощових вод.

Кабельні лінії повинні періодично піддаватися профілактичним випробуванням підвищеною напругою постійного струму.

Усі роботи з технічного обслуговування електроустановок, проведення в них перемикань, виконання будівельних, монтажних, налагоджувальних, ремонтних робіт, випробувань і вимірювань повинні проводиться відповідно до міжгалузевими правил з охорони праці при експлуатації електроустановок, а також у відповідності з цілим рядом інших Правил і інструкцій.


6. Список використаної літератури:

  1. Акимова Н.А., Котеленц Н.Ф., Монтаж, техническая эксплуатация и ремонт электрического и электромеханического оборудования.: учебное пособие для студентов учреждений среднего проф. образования./ Сентюрихин Н.И., Акимова Н.А., Котеленц Н.Ф. – М.: Мастерство, 2002. -296 с.

  2. Князевский Б.А., Липкин Б.Ю. Электроснабжение промышленных предприятий. Учебник. 2-е изд. – М.: Высшая школа, 1979. - 431 с.

  3. Межотраслевые правила по охране труда (правила безопасности) при эксплуатации электроустановок. – М.: Изд-во НЦ ЭНАС, 2001. -192 с.

  4. Охрана труда. Правила технической эксплуатации электроустановок потребителей. – М.: ИНФРА-М, 2003. 263 с.

  5. Правила устройства электроустановок. Передача электроэнергии. 7-е изд. – М.: Изд-во НЦ ЭНАС, 2004. -160 с.

  6. Сибикин Ю.Д. Справочник по эксплуатации электроустановок промышленных предприятий. 5-е изд. – М.: Высшая школа, 2002. -248 с.

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
599,54 Kb
Тип материала
Предмет
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов реферата

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6489
Авторов
на СтудИзбе
303
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее