95725 (702769), страница 2

Файл №702769 95725 (Ватикан - держава без податків) 2 страница95725 (702769) страница 22016-08-01СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 2)

Ватикан не має податкової системи і почав публікувати дані про свій бюджет тільки в 1998 р. Взагалі Ватикан мало повідомляє про розміри своїх капіталів, мабуть, дотримуючись думки папи Павла VI: "Церква не тільки повинна бути бідною, але й виглядати такий". У Середні, та й більш пізні століття за розголошення цифри доходів папської скарбниці винному загрожувало відлучення від церкви. Відома історія, коли Лоренцо, скарбник Папи Сикста II, в 258 році віддав перевагу померти під тортурами, ніж повідомити імператору Валеріанові джерела церковних доходів. За це він був згодом возведений у святі і до цього дня вшановується як духовний покровитель ватиканських фінансистів. Таким чином, загальна сума доходів ретельно ховається, проте відомо, що в 2000 році вони тільки в США склали $ 7, 5 млрд. , по всьому світу ця цифра наближається до $ 100 млрд. щорічно. Вартість папського майна в США давно перевищила $ 50 млрд. , а у світі - $ 500 мільярдів.

Відносини італійської держави з Римо-католицькою церквою регулюються спеціальними угодами - Латеранський конкордат, підписаним главою італійського уряду Муссоліні і статс-секретарем Святого престолу кардиналом Гаспаррі від імені Папи в 1929 році. Згідно з цим документом, підтвердженому в новітній час, церква не є економічним суб'єктом і тому жодних податків державі не платить. Навпаки, держава в Італії, так само, як у Німеччині та низці інших країн Європи, фактично субсидує діяльність церкви. По тому першому конкордат фашистський уряд безпосередньо брала на себе зобов'язання виплачувати платню священикам. Проте в текст угод, оновлений в 1984 році, була введена нова, більш сучасна система: кошти на потреби церкви надходять безпосередньо від віруючих через спеціальний податок вісім на тисячу. Тобто держава перераховує церкви частину коштів, зібраних в якості прибуткового податку з фізичних осіб, ця частка була визначена як вісім з кожної тисячі зароблених лір, що складає 0,8 відсотка від розміру особистого доходу.

Історія цього податку нараховує близько двох століть, спочатку церковний збір отримав назви грошик святого Петра. Католики, і не тільки в Італії, справляли це пожертвування 29 червня - в церковне свято Святих апостолів Петра і Павла. Відзначимо, що зараз церква фінансується не за рахунок добровільних пожертвувань (це, зрозуміло, вітається), а саме за державний рахунок, оскільки відрахування йдуть від суми прибуткового податку, який громадяни платять у будь-якому випадку. Платник податків має право, заповнивши анкету, вказати, який саме конфесії слід направити його гроші. Якщо людина з якоїсь причини не хоче, щоб його кошти йшли на церкву, то він може вказати в якості одержувача держава. Більшість італійців традиційно вважають себе католиками. Тому основна частина суми восьми з тисячі перераховується католицької церкви.

У 2002 році, наприклад, Італійська єпископальна конференція (вища національна церковна інстанція) отримала з держбюджету 908 млн. євро. На другому місці серед одержувачів стоїть сама держава (13 відсотків), потім йдуть протестантські конфесії та єврейська громада. При цьому в списку конфесій, які мають право на отримання «церковного податку», православна церква не значиться.

Проте основну частину доходів Ватикану становлять відрахування, які щорічно направляють Святому престолу католицькі єпархії різних країн. Деякі з них, в першу чергу в США, традиційно мають в своєму розпорядженні солідними коштами. Приносять певний прибуток і ватиканські музеї, і поштове відомство, яке, так само як і монетний двір, обслуговує в першу чергу колекціонерів. Обсяг дохідної частини бюджету ватиканського офіційно заявлений в 200 млн. Доларів.

Роблячи висновок, можна укласти, що, незважаючи на відсутність податкової системи, доходи Ватикану складають досить значну суму. Це є наслідком надходження до бюджету держави пожертвувань віруючих; грошових коштів від реалізації туристам власної друкованої продукції (і перш за все, марок); доходів від інвестицій у великі компанії, концерни, банки.

Висновки

Ватикан, безперечно, є примітним і цікавим об'єктом для дослідження та вивчення, оскільки є державою, ефективно функціонує без податкової системи.

Незважаючи на невелику площу займаної території, Ватикан грав у минулому і продовжує грати в даний час важливу роль у міжнародній політичного та економічного життя, тому що значно впливає на католицьке населення світу, концентрує величезні фінансові ресурси і бере участь при вирішенні важливих проблем світового масштабу, - це, у свою чергу, розкриває історичний аспект його функціонування.

Держава не має власної промисловості, населення не займається сільським господарством, його участь у світовій економіці відчутно, оскільки він є великим власником капіталу, землі і має добре налагодженими зв'язками з міжнародними організаціями та банками, - в цьому виявляється економічна активність держави.

У висновку, можна сказати, що, незважаючи на відсутність податкової системи, доходи Ватикану складають досить значну суму. Це є наслідком надходження до бюджету держави пожертвувань віруючих; грошових коштів від реалізації туристам власної друкованої продукції; доходів від інвестицій у великі компанії, концерни, банки.

Таким чином, економічною основою держави Ватикан є: власна підприємницька діяльність, пожертвування від католиків і відносини з міжнародними фінансовими організаціями, що забезпечує розвиток держави без податків.

Список використаних джерел

1. В. А. Виноградов, «Фінанси України», № 9, вересень, 2002р.

2. Інтернет джерело: Географічний довідникhttp://geo. historic. ru

3. Інтернет джерело: http://www. karliki. ru

4. Малий атлас світу / ст. ред. Н. М. Терехов-М. : ГУГК, 1980 р. , 147 с.

5. Країни світу: Короткий політ. екон. справочнік. -М. : Політвидав, 1980, 497 с.

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
162,2 Kb
Тип материала
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов реферата

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6502
Авторов
на СтудИзбе
302
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее