123935 (689722), страница 5
Текст из файла (страница 5)
де пі, пі+1 – кількість верстатів, працюючих одночасно, відповідно, на попередній та послідуючих операціях протягом часу t0.
Розраховані величини заділів наносяться в прийнятому масштабі на ординати графіка-регламенту, які знаходяться між відповідними суміжними операціями (рисунок 2.3).
Зоб1-2 = 1,1(2/7,46-1/2,32) *60 = -10
Зоб1-2ʼ = (1,55-1,10)(2/7,46-0) *60 = 5
Зоб1-2ʼʼ = (2,00-1,55)(1/7,46-0) *60 = 5
Ʃ Зоб1-2 ≈ 0,00
Зоб2-3а = 1,1(1/2,32-3/11,36) *60 = 11
Зоб2-3аʼ = 0,29(1/2,32-3/11,36) *60 = -3
Зоб2-3аʼʼ = 0,61(-2/11,36) *60 = -8
Зоб3а-4 = 0,51(3/11,36-1/6,04) *60 = 3
Зоб3а-4ʼ = 0,61(2/11,36-1/6,04) *60 = 1
Зоб3а-4ʼʼ = 0,88(3/11,36-2/6,04) *60 = -4
Зоб4-5 = 0,965(2/6,04-2/4,06) *60 = 12
Зоб4-5ʼ = 0,085(1/6,04-2/4,06) *60 = -2
Зоб4-5ʼʼ = 1,035(1/6,04) *60 = -10
Зоб5-6 = 0,965(2/4,06-1/2,98) *60 = 9
Зоб5-6ʼ = 0,455(-1/2,98) *60 = -9
Зоб6-7 = 1,42(1/2,98-1/2,12) *60 = -8
Зоб6-7ʼ = 0,41(1/2,98) *60 = 8
Зоб7-8 = 1,01(1/2,12-2/6*60) = 7
Зоб7-8ʼ = 0,15(-2/6) *60 = 3
Зоб7-8ʼʼ = 0,99(-1/6) *60 = -10
Зоб8-9 = 0,86(2/6-3/9,94) *60 = 2
Зоб8-9ʼ = 0,13(2/6-2/9,94) *60 = 1
Зоб8-9ʼʼ = 1,14(1/6-2/9,94) *60 = -3
Зоб9-10 = 0,73(3/9,94-2/5,08) *60 = -4
Зоб9-10ʼ = 0,31(3/9,94-1/5,08) *60 = 7
Зоб9-10ʼʼ = 1,27(2/9,94-1/5,08) *60 = -3
Зоб2-3б = 1,1(1/2,32-2/3,16) *60 = 1
Зоб2-3бʼ = 1(1/2,32-1/4,42) *60 = 12
Зоб2-3бʼʼ = 0,9(-1/4,42) *60 = -13
Зоб3б-4 = 0,88(2/4,42-2/6,02) *60 = 11
Зоб3б-4ʼ = 0,78 (1/4,42-2/6,02) *60 = -5
Зоб3б-4ʼʼ = 1,12(1/4,42-1/6,02) *60 = -6
-
Розрахунок основних і оборотних засобів дільниці
Основні засоби – це засоби виробництва, що беруть участь у процесі виробництва довгий час.
Оборотні засоби – це предмети праці, що беруть участь у виробництві один раз, при цьому їхня вартість входить у собівартість продукції.
Порядок розрахунку основних фондів по групах наступний.
Для будівель:
ВБ=1,2*S*ВS, (2.12)
де ВБ – вартість будівель, грн.;
1,2 – коефіцієнт, який враховує частку іншої площі цеху, що припадає на дільницю;
S – площа дільниці (із планування), вирахувана із внутрішньої частини будівлі, м2;
ВS – вартість 1 м2 виробничої площі (приймаємо 250 грн./м2).
ВБ(3а) = 1,2 * 257 * 250 = 77100 грн.
ВБ(3б) = 1,2 * 262 * 250 = 78600 грн.
Вартість споруд і передаточних пристроїв умовно приймаємо на дільниці в розмірі 3-5% від вартості будівлі дільниці.
Вспоруд (3а) = 77100 * 0,05 = 3855 грн.
Вспоруд (3б) = 78600 * 0,05 = 3930 грн.
Для робочих машин та обладнання:
Врм=1,15*1,1* , (2.13)
де Врм – вартість робочих машин та обладнання дільниці, грн.;
1,15 – коефіцієнт, який враховує витрати на транспортировку і монтаж обладнання;
1,1 – коефіцієнт, який враховує вартість міжопераційного транспорту;
- сумарна вартість верстатів.
Врм(а) = 1,15 * 1,1 * 777400 = 983411 грн.
Врм(б) = 1,15 * 1,1 * 913100 = 1155071,5 грн.
Вимірюючі і регулюючі пристрої, лабораторне обладнання складає 3-8% вартості робочих машин та обладнання дільниці, транспорт – 5%, інструмент та інвентар – 2-5%.
Вартість оборотних засобів дільниці складає 50% вартості основних фондів.
Влаб(а) = 983411 * 0,06 = 59004,66 грн.
Влаб(б) = 1155071,5 * 0,06 = 69304,29 грн.
Втрансп(а) = 983 411 * 0,05 = 49170,55 грн.
Втрансп(б) = 1155071,5 * 0,05 = 57753,57 грн.
Винстр(а) = 983411 * 0,03 = 29502,33 грн.
Винстр(б) = 1155071,5 * 0,03 = 34652,15 грн.
ВОФ(а) = 77100+3855+983411+59004,66+49170,55+29502,33=1202043,54грн.
ВОФ(а) = 78600+3930+1155071,5+69304,29+57753,57+34652,15=1399311,51грн.
В ОС (а) = 1202043,54 * 0,5 = 601021,77 грн.
В ОС (б) = 1399311,51 * 0,5 = 699655,76 грн.
-
Розрахунок амортизаційного фонду дільниці
Амортизація – процес переносу вартості основних фондів у плині терміну їхньої служби на вартість виготовленого товару й акумуляція її в амортизаційному фонді.
Норми амортизаційних відрахувань наведені у таблиці 2.3.
Таблиця 2.3а - Розрахунок амортизаційного фонду дільниці
Група основних фондів | Вартість | Амортизаційні відрахування | |||
Норма амортизації, % | Сума амортизації, грн. | ||||
Будівлі | 77100 | 2 | 1542,00 | ||
Споруди і передаточні засоби | 3855 | 2 | 77,10 | ||
Робочі машини і обладнання | 983411 | 6 | 59004,66 | ||
Вимірюючи пристрої | 59004,66 | 10 | 5900,47 | ||
Транспорт | 49170,55 | 10 | 4917,06 | ||
Інструмент, інвентар | 29502,33 | 10 | 2950,23 | ||
Разом | 1202043,54 | - | 74391,51 |
Таблиця 2.3а - Розрахунок амортизаційного фонду дільниці
Група основних фондів | Вартість | Амортизаційні відрахування | |
Норма амортизації, % | Сума амортизації, грн. | ||
Будівлі | 78600 | 2 | 1572,00 |
Споруди і передаточні засоби | 3930 | 2 | 78,60 |
Робочі машини і обладнання | 1155071,5 | 6 | 69304,29 |
Вимірюючи пристрої | 69304,29 | 10 | 6930,43 |
Транспорт | 57753,57 | 10 | 5775,36 |
Інструмент, інвентар | 34652,15 | 10 | 3465,22 |
Разом | 1399311,51 | - | 87125,89 |
Квартальні амортизаційні відрахування визначаються в відсотках від вартості основних фондів по групах (нормах амортизаційних відрахувань).
Основні фонди підрозділяються на наступні групи:
1) група 1 – будівлі, споруди, їх структурні компоненти і передаточні засоби;
2) група 2 – транспортні засоби, включаючи вантажні та легкові автомобілі, меблі, конторське обладнання; побутові електромеханічні пристрої та інструменти;
3) група 3 – інші основні фонди, що не ввійшли до груп 1, 2, 4 (робочі машини та обладнання);
4) група 4 – інформаційні системи, включаючи електронно-обчислювальні та інші машини для автоматичної обробки інформації; периферійні пристрої до них; системи зв’язку, включаючи мобільний.
Квартальні норми амортизаційних відрахувань встановлюються у відсотках до балансової вартості кожної з груп основних фондів на початок звітного кварталу в наступних розмірах:
1) група 1 – 2%;
2) група 2 – 10%;
3) група 3 – 6%;
4) група 4 – 15%.
Для врахування амортизаційних відрахувань на нематеріальні активи використовується лінійний метод впродовж терміну використання, але не більше 10 років.
-
Розрахунок штатів потокової лінії
-
Розрахунок чисельності основних робітників
Явочну кількість основних робітників (пяв) визначаємо із графіка регламенту (рисунок 2.3) по робочих місцях з врахуванням суміщення професій. Найбільший табельний номер робочого місця дорівнює явочній кількості робітників в одну зміну. Спискова кількість робітників (псп) буде дорівнювати:
псп= , (2.14)
де квик – коефіцієнт виконання робочого часу (квик=0,88-0,91);
т – число змін (в проекті т=2).
пяв(а) = 19 раб.
пяв(б) = 18 раб.
псп(а) = 19/0,91*2 = 42 чел.
псп(б) = 18/0,91*2 = 40 чел.
-
Розрахунок чисельності допоміжних робітників
Явочна кількість допоміжних робітників може бути визначена наступними методами:
1) по точках обслуговування (транспортні робітники);
2) по нормах обслуговування (наладчики, ремонтні робітники та інші);
3) у відсотках від чисельності основних робітників (укрупнений метод).
В проекті дільниці необхідно визначити лише деякі категорії допоміжних робітників, яких можна закріпити за даною потоковою лінією. Розрахунки зводимо до таблиці 2.4.
Явочне число допоміжних робітників (слюсарів-ремонтників і наладчиків (пяв)) визначається за формулою:
, (2.15)
де О – число об’єктів обслуговування, штук;
NО – норма обслуговування, штук/чол. у зміну;
т –число змін.
Норма обслуговування для наладчиків на одного робітника звичайно знаходиться в межах 5-8 верстатів в зміну.
В проекті явочну кількість слюсарів-ремонтників можна прийняти в розмірі 2 чоловіка в зміну.
Контроль якості на таких потокових лініях звичайно виконується після кінцевої операції і тому лінію обслуговує контролер в зміну.
Спискова чисельність допоміжних робітників звичайно визначається в цілому по цеху, а тому в проекті достатньо навести розрахункову формулу і обмежитися встановленням явочного числа робітників.
Таблиця 2.4а - Чисельність допоміжних робітників
Професія | Назва об'єктів обслуговуван-ня | Число об'єктів обслуговуван-ня | Норма обслуговуван-ня на одного робітника | Явочне число допоміжних робітників |
Наладчик | верстати | 19 | 6 | 7 |
Слюсар-ремонтник | верстати | – | – | 4 |
Контролер | потокова лінія | – | – | 2 |
Разом | - | - | - | 13 |
Таблиця 2.4а - Чисельність допоміжних робітників
Професія | Назва об'єктів обслуговуван-ня | Число об'єктів обслуговуван-ня | Норма обслуговуван-ня на одного робітника | Явочне число допоміжних робітників |
Наладчик | верстати | 18 | 6 | 6 |
Слюсар-ремонтник | верстати | – | – | 4 |
Контролер | потокова лінія | – | – | 2 |
Разом | - | - | - | 12 |
-
Розрахунок чисельності службовців
Чисельність службовців встановлюється виходячи з штатного розкладу цеху. Для дільниці приймемо:
1) 1 змінний майстер на 20-25 основних робітників;