46816 (665633), страница 2
Текст из файла (страница 2)
Крок 1. Перевірка версії встановленої операційної системи.
Перш ніж приступити до установки програми, на комп'ютері виконується пере-вірка відповідності встановлених операційної системи і Service Pack програмним вимо-гам для установки Антивіруса Касперського Personal.
У випадку якщо який-небудь з тих, що вимагаються Service Pack для операційної системи не встановлений, на екран буде виведене відповідне повідомлення. Встановіть необхідний Service Pack за допомогою сервісу Windows Update, після чого повторіть установку Антивіруса Касперського Personal.
Крок 2. Пошук інших антивірусних програм
Даний крок процедури установки виконується тільки в тому випадку, якщо на вашому комп'ютері встановлене інше антивірусне програмне забезпечення.
Наступний етап попередньої роботи перед установкою програми полягає в пошуку інших встановлених антивірусних продуктів, у тому числі і продуктів Лабо-раторії Касперського, сумісне використовування з якими Антивіруса Касперського Personal може привести до виникнення конфліктів.
При виявленні встановленого на вашому комп'ютері Антивіруса Касперського раніших версій (наприклад, версії 4.5) на екран буде виведене повідомлення, що вима-гає видалення даного програмного забезпечення, оскільки його сумісне використовуван-ня з Антивірусом Касперського Personal 5.0 неможливе.
Натисніть на кнопку ОК і видаліть ранішу версію Антивірусу, після чого знову запустіть файл kavsetup.exe.
При виявленні на комп'ютері встановленого антивірусного програмного забезпе-чення іншого виробника на екран буде виведене повідомлення з рекомендацією видали-ти його, перш ніж встановлювати Антивірус Касперського Personal.
Рекомендуємо перервати процес установки і видалити вказану програму. Для цьо-го натисніть на кнопку Відміна, видаліть вказаний програмний продукт, після чого знову запустите файл kavsetup.exe.
При виявленні на комп'ютері вже встановленого Антивіруса Касперського Personal версії 5.0 на екран буде виведено відповідне повідомлення. Якщо продовжити установку, то дана копія програми видалить встановлену раніше.
Крок 3. Стартове вікно процедури установки.
Якщо на комп'ютері не знайдено інших антивірусних програм, відразу після вико-нання файлу kavsetup.exe на екрані буде відкрите стартове вікно, що містить інформацію про запуск програми установки Антивіруса Касперського Personal на ваш комп'ютер.
Для продовження установки натисніть на кнопку Далі продовження установки натисніть на кнопку Далі >. Відмова від установки продукту виконується по кнопці Відміна.
Крок 4. Проглядання Ліцензійної Угоди.
Наступне вікно програми установки містить Ліцензійну Угоду між користувачем і Лабораторією Касперського. Уважно прочитайте його, і, за умови, згоди зі всіма пунктами Угоди, натискаємо на кнопку Згоден. Процедура установки буде продовжена.
Крок 5. Відомості про користувача.
На даному етапі установки визначаються ім'я користувача і назва організації. За замовчуванням використовуються дані, вказані в реєстрі операційної системи, які можна змінити.
Для продовження установки натисніть на кнопку Далі >.
Крок 6. Прочитання важливої інформації про програму.
На даному етапі установки пропонується ознайомитися з важливою інформацією про програму, перш ніж приступати до роботи з нею.
У даному діалоговому вікні приведені основні можливості Антивірусу Касперського, особливості його роботи і т.д.
Після прочитання інформації натисніть на кнопку Далі >.
Даний крок процедури установки виконується тільки в тому випадку, якщо програма установки Антивірусу Касперського Personal не змогла самостійно знайти ліцензійний ключ!
На цьому кроці установки продукту виконується інсталяція ліцензійного ключа Антивірусу Касперського Personal. Ліцензійний ключ є особистим "ключем" користува-ча, в якому знаходиться службова інформація, необхідна для повнофункціональної роботи програми, а саме:
-
інформація про підтримку (хто здійснює і де можна її одержати);
-
назва і номер ліцензії, а також дата її закінчення.
Без ліцензійного ключа програма працювати не буде.
У стандартному вікні вибору файлів вкажіть ліцензійний ключ і натискаємо на кнопку Далі > для продовження установки програми.
У випадку якщо на момент установки програми немає ліцензійного ключа (наприклад, ключ замовлений в Лабораторії Касперського по інтернету, але ще не одер-жаний), можна встановити його пізніше, при першому запуску програми. Пам'ятайте, що без ключа не можна приступити до роботи з Антивірусом Касперського.
Крок 8. Вибір директорії установки.
Наступний етап установки Антивірусу Касперського визначає директорію на комп'ютері, в яку буде встановлений продукт. За замовчуванням заданий шлях: С:\ProgramFiles\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal.
Щоб змінити шлях, натисніть на кнопку Огляд..., в стандартному вікні вибору вкажіть директорію установки продукту і натисніть на кнопку Далі >.
Після цього буде запущена процедура копіювання файлів Антивірусу Касперського Personal на комп'ютер.
Крок 9. Завершення процедури установки.
Вікно Завершення установки містить інформацію про закінчення процесу установки Антивіруса Касперського Personal на комп'ютер.
Щоб завершити установку программи
-
Виберіть один з варіантів завершення роботи:
Так. Перезавантажити комп'ютер зараз
Ні. Перезавантажити комп'ютер пізніше
-
Натисніть на кнопку Завершити.
Перш ніж перейти до основних прийомів захисту комп’ютера від вірусів нагадаємо на які типи поділяються антивірусні програми.
Засоби захисту від вірусів поділяються на такі групи, як детектори, фаги, ревізори, охоронці, вакцини.
Детектори (сканери). Їх метою є постановка діагнозу, лікуванням буде займатися інша антивірусна програма або професійний програміст – “вірусолог”.
Фаги (поліфаги). Програми спроможні найти і знищити вірус (фаги) або декілька вірусів (поліфаги). Сучасні версії, як правило, проводять евристичний аналіз файлів – вони досліджують файли на предмет коду, характерного для віруса.
Ревізори. Цей тип антивірусів контролює всі (відомі на момент випуску програми) можливі способи зараження комп’ютерів. Таким чином, можливо знайти вірус, створений вже після виходу програми-ревізора.
Охоронці. Резидентні програми, постійно знаходяться в пам’яті комп’ютера і контролюють всі операції.
Вакцини. Використовуються для обробки файлів і завантажувальних секторів з метою попередження зараження відомими вірусами (в останній час цей метод використовується все частіше). Як відомо, ні один з даних типів антивірусів не забезпечує 100% захисту комп’ютера, і їх бажано використовувати в зв’язку з іншими пакетами. Вибір тільки одного, “найкращого” Антивірусу вкрай помилковий.
Як захистити від вірусів пошту
Антивірус Касперського дозволяє захистити пошту, що надходить на комп'ютер і виходить з нього, у режимі реального часу.
Щ об захистити від вірусів пошту, досить включити постійний захист і перевірити в Настройці параметрів захисту, що прапорець Виключити постійний захист пошти знятий.
Антивірус Касперського користується такими правилами для роботи з поштою:
-
Антивірус Касперського захищає від вірусів пошту незалежно від того, який з поштових клієнтів ви використовуєте1. Пошта перевіряється в момент її надходження, а також при її відправленні - неважливо, чи відправляєте ви її самостійно чи це намагається зробити якась із програм вашого комп'ютера.
-
При виявленні зараженого об'єкта в поштовому повідомленні над ним виконується дія, що рекомендується: Антивірус Касперського намагається лікувати такий об'єкт, а якщо лікування неможливе - видаляє його з пошто-вого повідомлення.
-
При роботі з поштою віддалених веб-серверів за допомогою Інтернет-браузера, наприклад, за допомогою Microsoft Internet Explorer, програма буде перевіряти тільки вкладені у вхідні повідомлення файли в момент їхнього запуску або запису на диск.
Поштові бази, перенесені з інших комп'ютерів і не підключені в даний момент, можна перевірити за запитом.
Щоб перевірити поштові скриньки програм Microsoft Outlook або Microsoft Outlook Express, необхідно:
-
П
ереконатися, що в Настройці параметрів перевірки не встановлений прапорець Не перевіряти поштові скриньки.
-
Скористатися гіперпосиланням Перевірити об'єкти в лівій частині закладки Захист.
-
У
відкрившумося вікні Вибір об’єктів для перевірки встановите прапорець Поштові скриньки.
-
Натисніть на кнопку Перевірити.
У цьому випадку на комп'ютері будуть перевірені поштові скриньки Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express.
У результаті обробки поштових баз Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express незалежно від обраної дії над об’єктами завжди змінюється дата і час їхньої модифікації.
Щоб перевірити поштові бази іншої поштової програми (наприклад, The Bat) або бази, принесені, наприклад, з роботи на дискеті, необхідно:
-
Скористайтеся гіперпосиланням Перевірити об'єкти в лівій частині закладки Захист.
-
У вікні, що відкрилося, Вибір об'єктів для перевірки виберіть диск або каталог, на якому зберігаються бази.
-
Натисніть на кнопку Перевірити.
1Антивірус Касперського захищає в режимі реального часу всю пошту, що надхо-дить по протоколі POP3 і вихідну по протоколі SMTP.
Як перевірити окремий об'єкт
Вибрати об'єкт для перевірки можна як за допомогою Антивірусу Касперського, так і стандартними засобами операційної системи Windows (наприклад, у вікні програми Провідник або на Робочому столі і т.д.).
Щоб запустити перевірку об'єкту, вибраного засобами Windows встановлюємо кур-сор миші на імені вибраного об'єкту, правою кнопкою миші відкриваємо контекстне меню Windows і виберіть пункт Перевірити на віруси.
Щоб вибрати об'єкт перевірки за допомогою Антивірусу Касперського,
-
Потрібно скористатися гіперпосиланням Перевірити об'єкти, розташованим в лівій частині закладки Захист. У вікні, що відкрилося Вибір об’єктів для перевірки знаходиться список об'єктів, які можна перевіряти, а також кнопки редагування списку і кнопки управління перевіркою.
-
Виберіть об'єкти, які необхідно перевірити.
-
Якщо потрібно можна додати новий об'єкт в список, натискуючи на кнопку Додати і у вікні проглядання файлів, що відкрилося, вказуючи потрібний файл або каталог.
-
Натискуємо на кнопку Перевірити для запуску перевірки.
Як перевірити CD-диск або дискету
Через дискети, CD і інші змінні диски легко заразити комп'ютер вірусом. Якщо дискета (або завантажувальний CD-диск) заражена завантажувальним вірусом, залишена в дисководі і комп’ютер перезавантажили, результати можуть бути самі сумні.
Тому, рекомендовано перевіряти всі змінні диски перед їхнім використанням.
Це можна зробити запустивши перевірку змінних дисків з головного вікна Антивірусу Касперського, а також з контекстного меню Windows, відкритого, наприклад, у вікні програми Провідник, на Робочому столі і т.д.
Для перевірки змінних дисків з контекстного меню Windows, потрібно:
вибрати диски (можна вибрати відразу і CD-диск і дискету), правою кнопкою миші відкриваючи контекстне меню Windows і вибрати пункт Перевірити на віруси.
Щоб перевірити CD-диск або дискету на присутність вірусів з головного вікна Антивірусу Касперського, необхідно:
-
Вставити CD-диск у CD-ROM-пристрій або дискету в дисковод. Програма може перевірити CD-диск і дискету одночасно.
-
Скористатися гіперпосиланням Перевірити змінні диски, розташованим в лівій частині закладки Захист.
або
По гіперпосиланню Перевірити об'єкти перейти у вікно Вибір об’єктів для перевірки, вибираючи змінні диски і натискаючи на кнопку Перевірити.
Відразу після запуску перевірки на екрані відкриється вікно Перевірка, де буде відображатися процес виконання дії над обраними об'єктами списку.
Якщо для перевірки вибрано тільки один змінний диск (пристрій), тоді по закінченні перевірки Антивірус Касперського запропонує вставити наступний диск (пристрій).
Звернемо увагу на деякі особливості роботи програми:
· Якщо диск або дискета не вставлена перед запуском перевірки, або змінний накопичувач, дисковод або CD-ROM, відключений, перевірка проводитися не буде, і програма не видасть ніякого додаткового повідомлення з цього приводу.
· Якщо вставити дискету в дисковод уже після запуску перевірки, вона не буде переві-рена. Те ж відноситься до CD-диска й інших знімних дисків.