29527 (657449), страница 2
Текст из файла (страница 2)
Повноваження консульських установ також є аналогічними повноваженням державних нотаріальних контор окрім таких дій:
-
посвідчення договорів про заставу та відчуження нерухомого майна, що знаходиться в Україні;
-
передавання заяв фізичних і юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам та видача свідотств про передавання таких заяв;
-
видача дублікатів документів, що зберігаються у справах нотаріальної контори;
-
видача свідоцтв про придбання будинків з прилюдних торгів4
-
вчинення протестів векселів;
-
пред’явлення чеків до платежу і посвідчення несплати чеків;
-
накладення заборони відчуження нерухомого майна;
Консульські установи та дипломатичні представництва вчиняють нотаріальні дії за кордоном за дорученням Міністерства закордонних справ України.
Висновки.
Проаналізувавши наведені положення можна зробити такі висновки:
-
Діяльність нотаріату є необхідною у повсякденному житті, у випадках, коли виникає нагальна потреба здійснення певних дій, що потребують офіційного, юридичного засвідчення.
-
Нотаріальна діяльність забезпечує виконання засвідчувальної та контрольно-реєстраційної функції під час вирішення юридичних справ. Крім того, уході здійснення своїх функціональних повноважень органи нотаріату покликані зміцнювати режим законності в країні, сприяти підвищенню рівня правопорядку, охороняти відносини власності, створювати умови для всебічної реалізації прав, законних інтересів громадян, а також попереджувати факти скоєння правопорушень.
-
У своїй діяльності нотаріату керується певними принципами, виконує визначені законодавством Української держави завдання та функції, і на основі цих завдань визначаються функції нотаріусів.
-
Законом України «Про нотаріат» визначає структуру нотаріусів. У ній визначені як державні, так і приватні нотаріуси. Цей поділ відбувся для демократизації суспільного та державного життя, для урівноваження позицій держави та суспільства.
-
Однією з основних ознак нотаріату є чітка правова регламентація його діяльності. Ця ознака стосується як державних так і приватних нотаріусів. Ця регламентація передбачає точність ведення обліку, належний режим зберігання, порядку підготовки, затвердження, проходження по інстанціях, а також виконання системи вимог щодо структури, мови, реквізитів, порядку використання технічних засобів, бланків тощо.
-
Діяльність нотаріату в Україні чітко регламентується Конституцією України, Законом України «Про нотаріат», іншими указами президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами міністерства юстиції тощо.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
-
Гусарєв. Юридична деонтологія. – 2004р.
-
Гель. Судові та правоохоронні органи. – 2003р.
-
Закон України «Про нотаріат»// Відомості Верховної Ради України. – 1993. - №39.
-
Тимченко. Судові та правоохоронні органи. – 2004р.