110481 (616245), страница 2
Текст из файла (страница 2)
№2. Дає біле волосся:
-
30 мл пергідролю 30%;
-
60 мл води;
-
3–4 мірні ложки препарату «Блондирон Супра»;
-
10 мл рідкого мила або шампуню.
Витримувати 40–60 хвилин.
Підготовлені препарати необхідно відразу ж нанести на волосся, щоб реакція з появою піни та виділенням кисню йшла на пасмах волосся.
По досягненні бажаного ефекту барвник змити і нейтралізувати волосся.
Технологія виконання
Класичне мелірування. Підготовка. Методика.
Мелірування виконується на сухе, немите волосся. Фольгу нарізають завчасно – такої довжини, щоб полоска була на 2–3 см довша пасма.
На кожній смужці фольги загинається край – утворюється кишеня завглибшки 0,5–1 см. Це роблять для того, щоб рідина для освітлювання не витікала на сусідні пасма і шкіру голови, і для уникнення плям, які важко усунути.
Ширина лінії повинна бути достатньою для створення двох згинів з країв фольги і розташування у її центрі пасма волосся.
При дуже довгому волоссі фольгу складають, перегинають разу по довжині, тоді з боків її можна не загинати.
Загини з боків зручно виконувати хвостиком або зубами гребінця. Пальцями підгинають вільні краї, не натискаючи на центр фольги, де розташовується волосся.
Перш ніж накласти пасмо на фольгу, на неї наносять освітлюючий склад, потім накладають волосся і на волосся наносять освітлювача; фольгу загинають.
Можна підгинати верхні куточки, щоб фольга не сповзала. Необхідно нанести освітлювач спочатку на фольгу, щоб надійніше фарбувалося волосся на згині фольги.
При нанесенні освітлювача фольгу зручно тримати так, як показано на рис. 8, спираючись на голову двома пальцями. Верхнє волосся підколоти затисками.
Можна почати з потилиці. Відчісувати горизонтально проділ. Потім пасмо відділяють зигзагоподібним проділам.
Щоб проділ був чіткий і рівний, зручно його малювати хвостиком гребінця, як авторучкою, правою рукою при цьому спираючись на ліву.
Розташування мелірованих пасом на голові залежить від типу зачіски і смаку майстра.
Відчісуючи зигзагом волосся, хвостиком гребінця вибирають пасма для мелірування справа наліво по верхніх зубцях проділу.
Піднімають прядочки і підкладають змазану освітлювачем фольгу кишенею до коріння волосся. Опускають пасмо на фольгу і наносять на неї освітлювач. Притримують фольгу за верхні кути. Можна фольгу розташовувати на долоні.
Відступивши на 1,5–2 см вгору, обробляють наступне пасмо. Далі процес повторюють в тому ж порядку.
П ісля витримки, починаючи з потилиці, розвертають фольгу і змивають пасмо за пасмом. Таким чином уникають освітлювання решти волосся і зрівнюють час витримки фарби на пасмах.
Потім все волосся ретельно змивають і обполіскують засобом, рекомендованим в інструкції, яка прикладена до використовуваного препарату.
Якщо ви використовуєте пігулки гідропериту, а не фірмовий препарат, волосся слід обполоснути нейтралізуючим засобом: водою з оцтом або лимонною кислотою. Віджати і підсушити волосся рушником.
Для відновлення структури волосся після мелірування або тонування рекомендується нанести на них відповідний препарат: лондавітал гель або касторова олія. Цей метод мелірування називають класичним.
Метод «Шапочка»
Промисловість випускає спеціальну шапочку з отворами для мелірування. Заломлені краї шапочки не дозволяють препарату стікати на шкіру лоба або шиї.
Сухе, немите волосся відчісують по напряму майбутньої зачіски і надягають шапочку, яка повинна вільно прилягати до голови.
Спеціальним або в'язальним гачком через отвори шапочки витягують пасма вгору. Товщина пасом може бути різною.
Препарат для освітлювання або тонування наносять на волосся, відступивши 1 см від отвору в шапочці, щоб не трапилося затікання препарату під шапочку. При затіканні під шапочку препарату може утворитися обширна пляма висвітленого волосся і потім його важко буде прибрати. Витримують до отримання очікуваного кольору 20–50 хв.
Не знімаючи шапочку, промивають пасма водою з милом або шампунем, потім наносять знову небагато шампуню на пасмі і знімають шапочку.
Промивають все волосся водою і обполіскують нейтралізуючим засобом. Віджимають воду й підсушують рушником. На волосся наносять препарат для поліпшення його структури.
Вже згадувалося, що в домашніх умовах замість шапочки можна застосовувати її замінники.
-
Узяти гумову шапочку для плавання і зробити в ній отвори. Гачком через ці отвори протягнути пасма.
-
Нарізувати смуги з поліетиленової плівки шириною 3 см і завдовжки 45 см, зав'язати двома вузлами і розподілити по голові у вигляді шапочки. На стиках смуг висмикнути пасма для мелірування.
-
Накрутити на голову поліетиленові смуги і на стиках смуг витягнути пасма для мелірування. Метод зручний для короткого волосся. Щоб смуги не зміщувалися, закріпити в кількох місцях.
Метод «Вуалі»
Рекомендується для зачіски «каре» з коротким або напівдовгим волоссям.
Застосовують фольгу, паперові серветки, поліетиленову прозору плівку, планшету.
Мелірують пасма верхніх зон зачіски, оскільки нижні пасма звичайно закриті верхнім, покриваючим волоссям. Відділяють дуже тонке пасмо волосся, що просвічує на долоні. З неї зигзагом вибирають пасмо для мелірування.
Н
анести освітлювач на фольгу. Накласти волосся, пасма покрити складом і загорнути фольгу. Можна на лист з освітлювачем накласти волосся і закрити пасмо другим листом фольги.
Верхні кутики листків загнути для кріплення на волоссі. Замість другого листу фольги можна застосувати прозору плівку з поліетилену. Через поліетиленову плівку добре видно освітлювання волосся, тобто досягнення певного кольору, таким чином можна контролювати весь процес.
Мелірування на кінчиках волосся в зачісці «Каре»
Рекомендується тільки для стрижки «каре» з короткими або середньої довжини волоссям. Після виконання стрижки і укладання накрити клієнта пеньюаром з плівки, надівши поліетиленові або гумові рукавички, відділити пасмо вертикально від верхівки вниз. Затиснути в пальцях кінці так, щоб волосся виступало на 1 см, нанести склад з внутрішньої сторони пасма в пальцях. Витримати. Змити. Нейтралізувати.
Метод дозволяє додати зачісці незвичність, «родзинку», залежно від вибраного відтінку. Виконується швидко і легко. Процедуру повторюють після кожної стрижки.
Мелірування зачіски з хвилястою укладкою волосся
Дуже простий швидкий метод забезпечує природність і рухливість волосся, дає ефект вигоряння на сонці. Вологе волосся спочатку укласти в зачіску хвилями.
За допомогою довгих пластикових затисків або клейкої стрічки закріпити крони хвиль з двох сторін. Висушити волосся без сильної вентиляції, щоб не порушити хвилі. Надіти рукавички.
Клієнта накрити непромокальним пеньюаром. Рівномірно нанести препарат пензликом на опуклі частини хвиль і на кінці волосся. Витримати. Змити, знявши стрічки. Нейтралізувати.
Метод «Кільця-равлика».
Тонування пасом у 3–4 кольори та більше по всій голові
Цим методом можна скористатися при довжині волосся до плечей. Розташування кольорових пасом визначається за вибором. Чергування кольорів може бути будь-яким.
Кількість пензликів повинна бути рівна кількості кольорових препаратів. Для кожного кольору – своя кисть або зубна щітка, тампон і своя рукавичка.
Волосся ділить проділом на квадрати 2x2 або 3х3 см. Пасма в квадраті беруть в руку, заздалегідь надівши гумові або поліетиленові рукавички.
П асмо на долоні змазати фарбувальним кремом, злегка скрутити в джгутик і скласти в равлика. Крем як би склеює пасма, не дає їм розсипатися. Для більш надійного утримання волосся в колечках-равликах їх підколюють затисками з пластика. Спочатку мастять волосся фарбником на верхівці і у області тім’я, щоб вони не заважали обробляти нижче лежачі пасма.
Одним кольором фарбуємо потрібні пасма в квадратах на верхівці. При зміні препарату для іншого кольору не забудьте обполоснути рукавичку або надіти іншу, щоб не змішувати різні препарати.
Волосся нижніх зон можна не тонувати, оскільки верхні пасма покривають нижче лежаче волосся. Досягаємо потрібного результату при економії часу і використовуваних препаратів.
Нижнє волосся не видно під верхніми пасмами. Їх часто тонують одним вибраним кольором.
Одержуємо спектральне тонування за один сеанс.
Даємо загальну витримку, змиваємо, обполіскуємо закріплювачем і наносимо препарат по догляду за волоссям.
Повторне мелірування. Тонування.
Повторне мелірування виконується при волоссі, що відросло. Бажано використовувати при цьому препарати і матеріал, що застосовувалися в попередній раз.
Як в класичному меліруванні, відділити пасмочки зигзагом на натуральному волоссі, що відросло біля коренів, не звертаючи уваги на дійсний колір цих пасмочок. Підкласти фольгу або плівку під пасма. Нанести препарат на пасма, що відросли біля коренів, захопивши 1 см попереднього мелірування.
Кінці волосся ізолювати, випустивши назовні. Скласти фольгу. Наступні пасма відділяти через 1,5–2 см.
На фольгу можна накладати прозору целофанову або поліетиленову плівку, щоб мати нагоду стежити за процесом освітлювання.
У цю ж плівку завертають кінець пасма, що не підлягає освітленню.
Папір або поліетиленову і целофанову плівку можна використовувати замість фольги. Дати витримку, змити, нейтралізувати по методиці.
Волосся в цілому майже не освітлюється, не посилюється їх чутливість.
Замість освітлювання коріння пасом можна їх підтемнити будь-яким препаратом, наприклад кольоровою тушшю, на нетривалий час.
Тон фарбника може гармонувати з кольором одягу або кольором очей або бути контрастним до кольору кінців і середини пасма. Створюється оригінальна екстравагантна зачіска.
Світлі та темні пасма як результат одного процесу
Цей метод рекомендується для жінок з дуже світлим, забарвленим і з відрощеним біля коріння волоссям.
Метод дозволяє спочатку повернути природний колір волосся, а потім зробити мелірування. Освітлювання пасом і забарвлення волосся робляться відразу, в результаті одного процесу, що вимагає терпіння і копіткої праці.
Необхідні фольга і пластикові затиски, дві кисті. Виділити зигзагом пасма, призначені для освітлювання, і затиснути їх качечкою. Другим зигзагом виділити нижче за перший зигзаг товще пасмо для забарвлення в натуральний колір, виходячи з положення кутів пасмочок, вже виділених для освітлювання.
Накласти на фольгу пасмо для забарвлення в натуральний колір. Нанести на волосся фарбу, не зачіпаючи коріння, що відросло.
Скрутити фольгу.
Узяти заколені затиском пасма, накласти на фольгу і обезбарвлюючим складом обробляти тільки натуральну прикореневу частину. Кінці пасом, не оброблені барвником, повинні вільно звисати. Скрутити фольгу.
Подібним способом обробити всі пасма на голові. Дати загальну витримку. Змивати попрядно – для вирівнювання часу витримки. Потім вимити все волосся і нейтралізувати.
Увага! Кожна фарба наноситься на волосся окремою кистю, і на рукавичці не повинен залишатися попередньої фарби. Можна використовувати окремі рукавички для кожної фарби.
Мелірування верхніх пасом
Метод застосовується для коротких стрижок і зачісок, якщо хочуть одержати окремі світлі відблиски на волоссі, ефект вигоряння верхніх пасом на сонці. Різнокольорність пасом створює динаміку в зачісці. Застосовують звичний гребінець для стрижки або гребінець з хвостиком. Спочатку виконуються стрижка і укладання.
Метод I
Нанести фарбу на волосся за допомогою гребінця по задуманому малюнку дольовими або радіальними смужками.
Метод II
Створює ефект вигорілих пасом, їх різнокольорність. Нанести фарбу на гребінець. Відділити тонке, прозоре пасмо і прочесати гребінцем з фарбою. Намазати, витримати, змити, нейтралізувати. Процедуру повторюють у міру відрощування волосся, вона швидко і просто виконується в домашніх умовах.
Мелірування окремих пасом за допомогою вати та гребінця
Рекомендується всім, хто бажає додати рельєфність своїй зачісці.
Замість фольги використовують вату. Її ріжуть на стрічки шириною 2–3 см, завдовжки на 2–3 см більше пасма, що освітлюється.
Відділити одне довге пасмо в потрібному місці. Покласти пасмо на лопатку для меліруваннія або гребінець і нанести освітлювач або тонуючий склад.
Мелірування при зигзагоподібному проділі
Проділ може проходити зигзагом по центру голови, але може бути виконаний і інакше.
-
Провести проділ.
-
Відділити пасмо.
-
Підкласти фольгу, загнувши її край у корені пасма.
-
На пасмо нанести фарбу і зверху накласти фольгу або плівку.
5. Відділити наступне пасмо з правого боку проділу, підкласти фольгу і нанести фарбу. Зверху накласти лист фольги.
6. Таким же способом офарбувати всі пасма темряви до верхівки.
7. Дати витримку. Змити. Нейтралізувати кислою водою.
Пасма можна робити двох кольорів: зліва – світлі, справа – трохи темніші кольори лівих пасом, але світліший за природний колір волосся.