105064 (616077), страница 10
Текст из файла (страница 10)
S - площа приміщень, які орендуються, кв.м.;
12 - число місяців в році;
К3 - коефіцієнт, який враховує збільшення орендної плати персоналу при наближенні до центральних районів, тобто до розвинутої інфраструктури:
- якщо підприємство знаходиться в елітному, центральному районі з дуже розвинутою інфраструктурою, то К3 = 1,31,6;
- якщо підприємство знаходиться в районі з розвинутою інфраструктурою, то К3 = 1,11,3;
-
якщо підприємство знаходиться в звичайному районі або у вільній економічній зоні, то К3=1,0.
Розрахуємо В3:
В1=12,510012=3000 грн.
В21=1,62,510012=4800 грн.
В9=1,32,510012=3900 грн.
В11=12,510012=3000 грн.
В12=12,510012=3000 грн.
В16=12,510012=3000 грн.
Величина податків на капітал В4 розраховується за формулою:
(6.6)
де: К - вартість основного капіталу, який задіяний в бізнесі, грн.;
- загальна ставка податку на основний капітал, в %;
К4 - коефіцієнт, який враховує зменшення податків при розташуванні підприємства в вільній економічній зоні:
- якщо підприємство знаходиться в районі вільної економічної зони, то коефіцієнт К4 = 0,20,5;
-
якщо підприємство знаходиться в інших районах, то К4=1,0.
Розраховуємо В4:
В1=100000 1=1300 грн.
В21=100000 1=1300 грн.
В9=100000 1=1300 грн.
В11=100000 0,5=650 грн.
В12=100000 1=1300 грн.
В16=100000 0,5=650 грн.
Величина податків з доходу (виторгу) В5 розраховується за формулою:
В5=Д К4 (6.7)
де: Д - виручка (виторг) підприємства за рік, грн.;
- загальна ставка податку з обороту (непрямі та прямі податки
на бізнес) та податку на прибуток, у відсотках;
К4 - коефіцієнт, який враховує зменшення податків при розташуванні підприємства в вільній економічній зоні:
- якщо підприємство знаходиться в районі вільної економічної зони, то К4= 0,20,5;
- якщо підприємство знаходиться в інших районах, то К4=1,0.
Розраховуємо В5:
В1=300000 1=90000 грн.
В 21=1800000 1=540000 грн.
В9=765000 1=229500 грн.
В11=765000 0,5=114750 грн.
В12=300000 1=90000 грн.
В16=765000 0,5=229500 грн.
6. За формулою 6.8 для кожного із варіантів розрахувати загальні витрати, які залежать від місця розташування підприємства.
В свою чергу, річні витрати, які безпосередньо залежать від місця розташування підприємства, розраховуються за формулою:
В=В1+В2+В3+В4+В5 (6.8)
де:В1- витрати на транспортування матеріалів та сировини, комплектуючих, готової продукції від джерел постачання до місця розташування підприємства, грн./рік;
В2 - витрати на заробітну плату персоналу, грн./рік;
В3 - витрати на оренду приміщень, грн./рік;,
В4 - величина податків на капітал, грн./рік;
В5 - величина податків з доходу (виторгу) від підприємницької діяльності, грн./рік.
В1=103,95+13230+3000+1300+90000=107633,95 грн.
В21=1336,5+16380+4800+1300+540000=563816,5 грн.
В9=1032,75+14490+3900+1300+229500=250222,75 грн.
В11=870,9525+16380+3000+650+114750=135650,9525 грн.
В12=341,55+13230+3000+1300+90000=107871,55 грн.
В16=416,5425+16380+3000+650+229500=249946,5425 грн.
7. За формулою 5.9 для кожного із варіантів розрахуємо брутто- прибуток БП.
БП = Д - В максимум, (6.9)
де: Д - дохід (виторг) підприємства за рік, грн.;
В - річні витрати, які безпосередньо залежать від місця розташування підприємства, грн.
БП1=300000-107633,95=192 366,05 грн.
БП21=1800000-563816,5=1236183,5 грн.
БП9=765000-250222,75=514777,25 грн.
БП11=765000-135650,9525=629349,0475 грн.
БП12=300000-107871,55=192128,45 грн.
БП16=765000-249946,5425=515053,4576 грн.
Найкращий варіант місця розташування підприємства –варіант 21.
Результати розрахунків занесемо до таблиці 6.3.
Таблиця 6.3
Варіант | Д,Грн. | В1,грн | В2,грн. | В3,грн. | В4,грн. | В5,грн. | | БП,грн. |
1 | 300000 | 103,95 | 13230 | 3000 | 1300 | 90000 | 107633,95 | 192366,05 |
21 | 1800000 | 1336,5 | 16380 | 4800 | 1300 | 540000 | 563816,5 | 1236183,5 |
9 | 765000 | 1032,75 | 14490 | 3900 | 1300 | 229500 | 250222,75 | 514777,25 |
11 | 765000 | 870,9525 | 16380 | 3000 | 650 | 114750 | 135659,9525 | 629349,0475 |
12 | 300000 | 341,55 | 13230 | 3000 | 1300 | 90000 | 107871,55 | 192128,45 |
16 | 765000 | 416,5425 | 16380 | 3000 | 650 | 229500 | 249946,5425 | 515053,4576 |
8.Зробимо висновки.
Кращим буде таке розташування підприємства, де так званий брутто-прибуток БП, тобто прибуток, який безпосередньо залежить від місця знаходження підприємства, буде найбільшим. Після зроблених розрахунків ми можемо побачити,що БП найбільший для варіанту 21.Отже найкращий варіант місця розташування підприємства – це 21 – підприємство знаходиться в елітному, центральному районі з дуже розвинутою інфраструктурою. Таке розташування підприємства забезпечить отримання максимального прибутку.
7. Розрахунок основних видів податків, які повинен сплачувати суб'єкт бізнесу - юридична особа
В процесі своєї діяльності підприємець повинен сплачувати близько 20 основних та 15 місцевих податків. Основними із них є податок на прибуток, акцизний збір та податок на додану вартість.
Спочатку визначимо поняття:
Оптова ціна Цо - це собівартість виробу S+плановий прибуток Р:
Цо=S+P (7.1)
Вільна ціна Цв- це собівартість виробу S+прибуток Р +акциз А:
Цв=S+P+A= (7.2)
де: - ставка акцизного податку, в відносних одиницях.
Ціна реалізації Ц р - це собівартість виробу S + прибуток Р + акциз А + податок на додану вартість ПДВ:
Цр=S+P+A+ПДВ=Цв(1+)= (1+) (7.3)
де: - ставка ПДВ, в відносних одиницях.
1. Завдання для виконання.
Користуючись даними таблиці 7.1, потрібно:
1. Розрахувати величину податку на прибуток, який повинен сплатити підприємець за перший, другий, третій та четвертий квартали. При проведенні розрахунків амортизаційні відрахування прийняти щоквартально по 10 тис. грн., а ставку податку на прибуток - 30 %.
2. Зробити висновки. Пояснити, які складності можуть виникнути на підприємстві, коли, наприклад, продукція відвантажена, а гроші за неї на рахунок підприємця ще не надійшли. Поясніть, яким чином можна зменшити величину сплачуваного податку на прибуток в окремому кварталі.
Таблиця 7.1
№ варіанта | Надходження грошей за відправлену продукцію | Відвантаження продукції замовнику | Списання грошей з рахунку за отримані матеріали, видачу зарплати та інші | Оприбуткування матеріалів на складі та фіксація інших витрат | |||||||
Дата | Сума | Дата | Сума | Дата | Сума | Дата | Сума | ||||
1 | 23.01 | 190 000 | 22.01 | 190 000 | 24.02 | 30 000 | 1.04 | 30 000 | |||
15.05 | 130 000 | 10.03 | 130 000 | 11.06 | 34 000 | 13.09 | 34 000 | ||||
12.07 | 98 000 | 15.06 | 98 000 | 9.08 | 42 000 | 10.08 | 42 000 | ||||
1.11 | 100 000 | 17.12 | 100 000 | 13.11 | 21 000 | 15.12 | 21 000 |
Розрахунок.
1. Податок на прибуток підприємства - один з основних прямих податків, який повинен сплачувати підприємець. Об'єкт оподаткування - прибуток, що визначається як різниця між валовим доходом і валовими витратами та амортизаційними відрахуваннями, які отримало підприємство протягом певного періоду. Величина податку з прибутку П може бути розрахована за формулою:
П= (7.4)
де: ВД - валовий дохід, гри.;
ВВ-валові витрати,грн.;
АВ - сума амортизаційних відрахувань, грн.;(АВ=10тис.грн.)
- ставка податку на прибуток, %.(=30%)
Валовий дохід -загальна сума прибутків суб'єкта від усіх видів діяльності, отриманих протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній, нематеріальній формах як в Україні, так і за її межами.Валові витрати - розмір будь-яких витрат суб'єкта бізнесу в грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, які здійснюються для компенсації вартості придбаних товарів, послуг і т.п. для подальшого використання у власній господарській діяльності.
Датою виникнення валового доходу є те, що настало раніше: або надходження грошей на поточний рахунок суб'єкта, або відвантаження ним продукції.
Датою появи валових витрат є теж те, ідо настане раніше: або списання грошей з поточного рахунку суб'єкта або дата оприбуткування матеріалів у себе на складі.