112157 (591045), страница 7

Файл №591045 112157 (Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи) 7 страница112157 (591045) страница 72016-07-30СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 7)

В програмі закладено 5 завдань:

  1. Коник.

  2. Хатинка, машина, дерево.

  3. Пейзаж.

  4. Зображення художника, який малює портрет.

  5. Мозаїчне зображення коника.

Вибір кольору для розмальовування здійснюється на палітрі.

Фрагмент уроку образотворчого мистецтва в 1 класі

(за допомогою навчальної програми «Розмалюй-но»)

Тема: Розмальовування і вправляння у правильному підборі кольорів.

Мета: навчати правильно підбирати кольори.

Обладнання: кольорова гамма (на дошці), комп’ютери з готовою навчальною програмою «Розмалюй-но» (Використовується програма на етапі засвоєння нового матеріалу).

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

  2. Актуалізація опорних знань.

  3. Робота над темою уроку.

  1. Повідомлення теми уроку.

  2. Перегляд демонстраційного матеріалу.

  3. Послідовність виконання.

– Дітки, зараз ви будете розмальовувати коника, але на комп’ютері. Робимо це так: ставимо стрілочку на той колір, який нам потрібний і натискуємо ліву клавішу миші. Потім ставимо стрілочку на те місце, яке потрібно розфарбувати і знову натискуємо ліву клавішу миші. (В ході роботи дітям повідомляється, що для очищення певної частини малюнка натискуємо Bask Space, а для очищення всього малюнку «Пробіл».)

  1. Правила техніки безпеки.

  2. Практична діяльність учнів.

– А зараз провеземо конкурс, хто швидше розмалює коника.

  1. Фізкультхвилинка. Вправи для очей та тулуба.

  1. Підсумок, перегляд робіт, демонстрація. Оцінювання.

ПРОГРАМА «УВАГА»

Програма використовується для розвитку уваги, пам’яті, логічного та образного мислення, а також для закріплення вмінь орієнтуватись на площині за клітинками.

Дану програму варто використовувати на уроках художньої праці під час вивчення теми: «Орієнтування на аркуші паперу».

ПРОГРАМА «КАДР»

Дану програму можна використати на етапі вивчення нового матеріалу при опрацюванні теми навчання елементам моделювання та конструювання (трудове навчання, 1 клас).

Фрагмент уроку трудового навчання в 1 класі

(за допомогою навчальної програми «Кадр»)

Тема: Навчання елементам моделювання і конструювання. Моделювання і конструювання машин.

Мета: розвивати технічну творчість учнів, конструкторські уміння; виховувати естетичні почуття, вміння правильно підбирати форму, розміри; розвивати творчу уяву, мислення; навчати учнів створювати моделі з частковим або повним виконанням посильних для них розрахунків.

Обладнання: таблиці, малюнки із зображенням моделей автомобіля, схеми з’єднання деталей, готова модель, конструктор програма «Кадр» – (вибрати тільки складання машинок).

Хід уроку

І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вступна бесіда.

  2. Перегляд малюнків машинок, готових моделей, складених з конструктора.

  3. Складання моделі машини в програмі «Кадр» на комп’ютері.

  4. Складання моделі вчителем, яке супроводжується поясненням.

  5. Фізкультхвилинка.

  6. Практична діяльність учнів.

  7. Вправи для очей.

ІІІ. Підсумок уроку.

  1. Перегляд і оцінювання робіт.

  2. Домашнє завдання.

ПРОГРАМА «ОРНАМЕНТИ»

Використовується для розвитку в дітей кольорового сприйняття, а також для пропедевтики поняття «симетрія».

Розмальовування фрагментів орнаментів здійснюється за зразком в дзеркальному відображенні.

Вибір кольору на палітрі, а також розмальовування фрагментів орнаментів здійснюється аналогічно тому, як здійснюється подібні дії в програмі «РОЗМАЛЮЙ-НО».

Ця програма може бути використана для продовження вивчення кольорознавства в 2 класі, а також на закріпленні знань учнів з даної теми.

Програму «Орнаменти» можна використовувати на уроці трудового навчання, під час вивчення теми: «Аплікаційні композиції за власним задумом. Виготовлення орнаменту для закладки до книжки», на етапі актуалізації знань учнів.

Аналогічно може використовуватись вчителем і програма «ЗАДЗЕРКАЛЛЯ».

ВИКОРИСТАННЯ «ЛОГО»

Лого – мова програмування й разом з тим особлива навчальна сфера. Розробили Лого провідні американські дослідники в галузі штучного інтелекту. Лого – створює невичерпні можливості для моделювання, розвитку мислення й самостійних досліджень у найрізноманітніших інтелектуальних областях і з різними рівнями складності.

У Лого учні зможуть грати й працювати із простими картинками. А отже за допомогою цієї навчальної сфери можна вести уроки, починаючи з початкових класів.

Найпростіша сніжинка, що володіє симетрією, може бути запропонована дітям на початку навчання. Це і будуть перші орнаментальні побудови, у яких реалізується властива людині любов до гармонії й упорядкованості.

Творче завдання в побудові орнаменту складається, насамперед, у розробці основного мотиву орнаменту, повторюваністю якого на сусідніх ділянках і створюються орнаментальна композиція.

Для початкового етапу роботи з геометричними орнаментами можуть бути виділені тільки ті, які засновані на використанні різних багатокутників як первинних елементів. Оформлення нових команд для «черепашки» («квадрат» і «трикутник») дозволяє перейти до побудови орнаментальних композицій.

Середовище Лого можна використовувати на багатьох уроках трудового навчання та образотворчого мистецтва у початковій школі. Прикладом використання можуть бути наступні теми:

  • Елементи конструювання і моделювання;

  • Елементи графічної грамоти;

  • Пропорції;

  • Організація композиції тощо.

Підсумовуюче все вище запропоноване, необхідно наголосити на таких аспектах використання готових програмних продуктів на уроках художньо-естетичного циклу у початковій школі:

        1. Використання дидактичних ігор та середовищ має бути чітко підпорядковане меті та завданням уроку.

        2. Використання дидактичних ігор та середовищ на уроці не має перевантажувати учня.

        3. Місце комп’ютерних навчальних ігор в системі уроку має відповідати дидактичним цілям, що досягаються.


Розділ 3. Досвід використання комп’ютера в процесі навчання образотворчого мистецтва, музики та трудового навчання

Щоб вивчити думки дітей стосовно їх навчання за допомогою комп’ютера у кінці навчального року ми провели анкетування (питання анкет див. Додаток 4), яке дало наступні результати Як з’ясувалось дітям дуже подобається саме таке навчання (позитивно на питання, чи подобається їм навчатися за допомогою комп’ютера, відповіли усі діти). У якості прикладів позитивних моментів вони відзначили збільшення власного інтересу під час уроків, покращення якості викладення матеріалу та необхідність навиків роботи з комп’ютерною технікою у подальшому житті. До того ж діти у своїх відповідях зазначали, що, наприклад, сприймають значно краще показ малюнку, створеного на комп’ютері, ніж того, що намальований вчителем на дошці, або на аркуші паперу.

Вдалося також з’ясувати, що учням більше подобається слухати музичний супровід від «Windows Media Player», ніж гру вчителя на музичному інструменті. Та й порівняння глибини та якості репертуару також було на боці комп’ютерного.

Батьки, в основному, також висловилися на підтримку навчання за допомогою комп’ютера. Головним його недоліком вони вважають певне погіршення зору деяких дітей. Очевидно, що саме ці учні неналежно виконували вправи для очей, фізкультхвилинки тощо. До того ж шкільна комп’ютерна техніка далека від останніх розробок і дійсно певним чином шкодить здоров’ю. Отже, на цей аспект проведення уроку нам слід звернути підвищену увагу.

Та позитивних моментів значно більше. Батьки відзначають, що після використання комп’ютера у дітей підвищився інтерес до відвідування школи. Додому ж вони повертаються в чудовому настрої, з захопленням розповідають про свою роботу на уроках. Також батьки виступають за необхідність знання ПК в умовах комп’ютеризації сучасного життя, а, отже, дуже задоволені тим, що їх діти вже будуть мати певні знання у такому важливому на сьогодні аспекті життя.

Також протягом другого семестру навчання ми провели дослідження успішності дітей під час навчання за допомогою комп’ютера. Дослідження проводилось на базі загальноосвітньої школи с. Грабовець, Тернопільського району, Тернопільської обл. у 4 класі. Об’єктом дослідження ми вибрали знання учнів при вивченні двох розділів предмету «Трудове навчання», а саме: «Людина і знаки інформації» та «Людина і техніка». Перша частина уроків за цими розділами була проведена без використання комп’ютера, а друга частина з використанням ПК. Протягом навчання було проведено 10 зрізів знань учнів (по п’ять на кожну частину уроків). В таблиці наведені результати середніх балів, які були отримані учнями класу на цих зрізах:

Середній бал учнів класу

Навчання без використання комп’ютера

8,7

8,5

8,9

9,2

8,1

7,6

9,5

10,4

9,6

8,4

Навчання з використанням комп’ютера

9,5

9,4

9,1

10,2

10,5

10,9

9,8

9,9

11,2

10,7

Як видно з порівняльної таблиці навчання учнів після використання комп’ютера вийшло на новий, значно вищий рівень. До того ж при проведенні двох уроків-екскурсій (в умовах сільської місцевості проведення екскурсій стало неможливим, тож дітей довелося ознайомлювати з ними на місці), без допомоги та з допомогою комп’ютера, різниця знань учнів вражає. Урок «Світ професій «Людина — знакові системи». Екскурсія на робочі місця працівників сфери «Людина — знакові системи» довелося проводити за допомогою підручних засобів, а урок «Світ професй «Людина — техніка». Екскурсія на робочі місця працівників сфери «Людина — техніка» ми проводили за допомогою комп’ютера. Різниця середнього балу учнів класу після закінчення цих уроків вражає: 9,2 та 11,2 відповідно.

З досвідом використання комп’ютера у навчанні дітей намітилися певні додаткові труднощі та шляхи їх вирішення, основні з яких і будуть запропоновані нижче.

  1. Готові програмні продукти, що використовувались (дидактичні ігри, електронні посібники тощо) створені на російській мові, що погіршує сприймання матеріалу у дітей в цьому випадку. Виходом з такої ситуації є створення вітчизняних програм або ж переклад російськомовних. Зробити це вчителю – практично неможливо, тому дане питання має вирішуватись на вищому рівні.

  2. Наявність комп’ютерної техніки жадає бути кращою, адже використання 1 машини на клас створює деякі труднощі в часі на занятті. Хоча за вдалої побудови навчально-виховного процесу на уроці в певних випадках можна з успіхом позбутися цієї проблеми самому педагогу.

  3. З використанням комп’ютерної техніки дещо погіршується дисципліна на уроці, що спричинено підвищеним емоційним збудженням дітей. Вихід вбачається у підвищенні насиченості занять, використанні методів, направлених на зняття емоційного навантаження, концентрацію уваги тощо.

Загалом використання комп’ютера в навчально-виховному процесі дало, на нашу думку, позитивний результат, як для вчителя, звільнюючи його час від пошуку наочних посібників, методичної бази на продумування самого уроку, методів, прийомів для кращого подання матеріалу школярам, так і для учнів, для яких такі уроки були особливо цікавими, корисними та незвичними.


ВИСНОВКИ

Сьогодні перед нами, звичайно, вже не стоїть питання: «Чи варто вчити дітей працювати з комп’ютером?». Необхідно вчити дітей грамотно «спілкуватися» з комп’ютером, з метою пропедевтики навиків його використання на роботі або у повсякденному житті. А от над запитаннями: «З якого віку слід вчити користуватися комп’ютером? Як вчити працювати з комп’ютером? Які знання і навички повинні мати діти?» – є достатньо актуальними зараз.

Характеристики

Список файлов ВКР

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
7026
Авторов
на СтудИзбе
260
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее