25276 (586582), страница 7
Текст из файла (страница 7)
б) не вахтові
з/птар = 5,921 ∙ 1312 ∙ 6 = 46610,112 грн.
Визначення преміальних доплат :
Пр. = ( з/птар ∙ % пр ) / 100 (5.13)
де : % - відсоток преміальних доплат
Преміальні доплати складають :
а) вахтові :
Пр. = (92751,6 ∙30 ) / 100 = 27825,48 грн.
б) не вахтові
Пр. = ( 46610,112 ∙ 25 ) / 100 = 11652,528 грн.
Визначення доплат за роботу у святкові дні :
з/псв.дн. = (з/птар ∙ псв.дн ) / феф (5.14)
де : псв.дн - кількість святкових днів згідно балансу робочого часу
феф – ефективний фонд робочого часу ( дні )
а) вахтові
з/псв.дн. = ( 92751,6 ∙ 7 ) / 185 = 3509,52 грн.
Визначення доплат за роботу в нічний час :
з/пн.ч = з/птар (5.15)
де : - загальна кількість годин роботи в нічний час в ефективному фонді робочого часу
- 75% надбавка за роботу в нічний час
а) вахтові :
з/пн.ч = 92751,6 = 23187,9 грн.
Основна заробітна плата складає :
а) вахтові :
з/посн. = 92751,6 + 27825,48 + 3509,52 + 23187,9 = 147274,5 грн.
б) не вахтові
з/посн = 46610,112 + 11652,528 = 58262,64 грн.
Визначення додаткової заробітної плати :
з/пдод = ( з/посн ∙ пнев ) / феф (дні) (5.16)
де : пнев – невикористаний час, крім днів хвороби згідно балансу робочого часу
а) вахтові :
з/пдод = ( 147274,5 ∙ 20 ) / 185 = 15921,57 грн.
б) не вахтові :
з/пдод = ( 58262,64 ∙ 22 ) / 164 = 7815,72 грн.
Загальна заробітна плата складає :
а) вахтові :
з/пзаг = 147274,5 + 15921,57 = 163196,07 грн.
б) не вахтові
з/пзаг = 58262,64 + 7815,72 = 66078,36 грн.
Фонд заробітної плати складає :
Ф з/п = 163196,07 + 66078,36 = 229274,43 грн.
Витрати по заробітній платі виробничих робітників на одну свердловину складають :
В з/п = фз/п / псв (5.17)
де : псв – група свердловин, які обслуговує бригада, св
В з/п = 229274,43 / 14 = 16376,745 грн.
5.1.4 Визначення суми нарахувань на заробітну плату
Згідно рішення Кабінету Міністрів України підприємства здійснюють наступні нарахування на заробітну плату :
-
на обов’язкове соціальне страхування : 2,9% ;
-
у фонд на випадок безробіття : 2,1% ;
-
у пенсійний фонд : 32% ;
-
у фонд соціального страхування нещасних випадків на виробництві : 1,87% ;
Сума нарахувань на заробітну плату визначається за формулою :
Внар = ( В з/п ∙ Ннар ) / 100 ( 5.18 )
де : Ннар – загальний відсоток нарахувань на заробітну плату по всіх видах нарахувань.
Ннар = 38,87%
Сума нарахувань на заробітну плату складає :
Внар = ( 16376,745 ∙ 38,87 ) / 100 = 6365,64 грн.
5.1.5 Визначення суми амортизаційних відрахувань
Сума амортизаційних відрахувань визначається за формулою :
ΣАр = (( Вп.п. ∙На ) / 100 ) ∙ ( пміс / 12 ) ( 5.19 )
де : Вп.п. – першопочаткова вартість свердловини, грн..
На – норма амортизації, %
пмі – кількість місяців роботи у розрахунковому періоді
ΣАр = ( ( 1659274 ∙ 15) / 100 )) / ( 9/12 ) = 186668,325 грн.
5.1.6 Визначення вартості основних фондів
Визначення вартості основних фондів проводиться за формулою :
ΣК1 = Всв + Ввк + Внкт + Вш + Вл, грн. ( 5.20 )
Вартість основних фондів по свердловині 24-Попелі Бориславського родовища приведені в таблиці 5.2
Таблиця 2 Вартість основних фондів
№ п/п | Назва основних фондів | Кількість | Вартість за одиницю, грн. | Сума, грн. |
1 | Свердловина | 1 | 1659274 | 1659274 |
2 | Верстат-качалка | 1 | 30543 | 30543 |
3 | НКТ | 1680 | 20,74 | 34843,2 |
4 | Штанги | 1680 | 13,83 | 23234,4 |
5 | Викидна лінія | 25 | 36 | 900 |
ΣК = 1659274 + 30543 + 34843,2 + 23234,4 + 900 = 1748494,6 грн.
5.1.7 Визначення витрат, що пов’язані із видобутком
1. Витрати по збору і транспортуванню.
Ці витрати визначаються за формулою :
Втр = Q ∙ Цтр , грн. ( 5.21 )
де : Q – об’єм видобутку нафти, газу : т або 1000 м3
Цтр – вартість транспортування в розрахунку на 1т нафти або 1000 м3 газу.
а) нафти :
Втр = 1127,6 ∙ 6,55 = 7385,78 грн.
б) газу :
Втр = 955,6 ∙ 4,55 = 4347,98 грн.
2. Витрати по технологічній підготовці нафти.
Ці витрати визначаються за формулою :
Вт.п. = Q ∙ Цт.п., грн. ( 5.22 )
де : Цт.п – вартість технологічної підготовки нафти в розрахунку на 1 тону нафти
Вт.п. = 1127,6 ∙ 8,4 = 9471,84 грн.
3. Витрати на підготовку і освоєння виробництва.
Ці витрати визначаються за формулою :
Впід. = Q ∙ Цпід , грн. ( 5.23 )
де : Цпід – вартість підготовки і освоєння виробництва в розрахунку на 1 тону нафти і 1000 м3 газу, грн..
а) нафти :
Впід = 1127,6 ∙ 10,5 = 11839,8 грн.
б) газу :
Впід = 955,6 ∙ 4,5 = 4300,2 грн.
4. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання.
Ці витрати визначаються за формулою :
Вексп = Q ∙ Цексп , грн. ( 5.24 )
де : Цексп – витрати на утримання і експлуатацію обладнання в розрахунку на 1 тону нафти і 1000 м3 газу
а) нафти :
Вексп = 1127,6 ∙ 25,5 = 28753,8 грн.
б) газу :
Вексп = 955,6 ∙ 17,4 = 16627,44 грн.
5. Цехові витрати.
Ці витрати визначаються за формулою :
Вцех = Q ∙ Ццех, грн. ( 5.25 )
де : Ццех – цехові витрати в розрахунку на 1 тону нафти і 1000 м3 газу, грн.
а) нафти :
Вцех = 1127,6 ∙ 17,8 = 20071,28 грн.
б) газу :
Вцех = 955,6 ∙ 17,4 = 16627,44 грн.
6. Загально-промислові витрати.
Ці витрати визначаються за формулою :
Вз.п. = Q ∙ Цз.п., грн. ( 5.26 )
де : Цз.п – загально-промислові витрати в розрахунку на 1 тону нафти і 1000 м3 газу, грн.
а) нафти :
Вз.п = 1127,6 ∙ 23,6 = 26611,36 грн.
б) газу :
Вз.п = 955,6 ∙ 18,9 = 18060,84 грн.
7. Інші витрати.
Ці витрати визначаються за формулою :
Він. = Q ∙ Цін, грн. ( 5.27 )
де : Цін – інші витрати в розрахунку на 1 тону продукції.
Він = 1940,37 ∙ 27,4 = 53166,14 грн.
5.1.8 Визначення основних техніко-економічних показників по свердловині 24-Попелі Бориславського родовища при підборі обладнання для експлуатації ШСН
1. Визначення собівартості видобутку 1 тони нафти і 1000 м3 газу.
Таблиця 3. Планова калькуляція собівартості видобутку
№ п/п | Назва витрат | Загальні , грн. | Нафта, грн. | Газ, грн. |
1 | Енергетичні витрати | 29984,26 | — | — |
2 | Витрати по штучному впливу на пласт | — | — | — |
3 | Витрати по заробітній платі виробничих робітників | 16376,75 | — | — |
4 | Нарахування на заробітну плату | 6365,64 | — | — |
5 | Амортизаційні відрахування | 186668,33 | — | — |
6 | Витрати по збору і транспортуванню | — | 7385,78 | 4347,98 |
7 | Витрати по технологічній підготовці нафти | — | 9471,84 | — |
8 | Витрати по підготовці і освоєнню виробництва | — | 11839,8 | 4300,2 |
9 | Витрати на утримання і експлуатацію обладнання | — | 28753,8 | 16627,44 |
10 | Цехові витрати | — | 20071,28 | 16627,44 |
11 | Загально-промислові витрати | — | 26611,36 | 18060,84 |
12 | Інші витрати | 53166,14 | — | — |
13 | Разом по видах витрат | ΣВзаг1 = 277822,12 | ΣВн1 = 104133,86 | ΣВг1 = 59963,9 |
Разом всі витрати визначаємо по формулі :
ΣВ1 = ΣВзаг1 + ΣВн1 + ΣВг1 ( 5.28 )
ΣВ1 = 277822,12 + 104133,86 + 59963,9 = 441919,88 грн.
-
Визначення собівартості видобутку 1 тони продукції :
с/в = ΣВ1 / Qпр ( 5.29 )
с/в = 441919,88 / 1940,37 = 227,7 грн.
-
Визначення собівартості видобутку 1 тони нафти.
Для цього розрахунку необхідно роз приділити суму загальних витрат на нафту, газ, пропорційно складу продукції.
а) визначаємо процентний склад нафти в продукції :
%н = Qн / Qпр ∙ 100 ( 5.30 )
%н = ( 1127,6 / 1940,37 ) ∙ 100 = 58,1%
б) визначаємо суму загальних витрат на нафту :
Взаг.н = ( ΣВзаг.1 ∙ %н ) / 100 ( 5.31 )
Взаг.н = ( 277822,12 ∙ 58,1 ) / 100 = 161414,65 грн.
в) визначаємо собівартість видобутку 1 тони нафти :
с/вн = ( Взаг.н + ΣВн ) / Qн ( 5.32 )
с/вн = ( 104133,86 + 161414,65 ) / 1127,6 = 235,49 грн/т
-
Визначення собівартості видобутку 1000 м3 газу.
а) визначаємо суму загальних витрат на газ :
Взаг.г = ΣВзаг – Взаг.н ( 5.33 )