43165 (571783), страница 2
Текст из файла (страница 2)
У Об’єднаному Королівстві водяться олені, лисиці, кролі, зайці, борсуки, козулі, куниці, дикі коти. В річках і озерах водяться лосось, форель тріска, оселедець, пікша. Із птахів у Великобританії переважають куріпки, дикі качки, голуби.
Англія
Англія — найбільша і найбагатша країна Великобританії. Столиця Англії — Лондон, але існують і інші важливі міста, наприклад Бірмінгем, Ліверпуль і Манчестер та інші відомі цікаві міста, такі як Йорк, Честер, Оксфорд і Кембридж.
Стоунхендж — одне з найвідоміших доісторичних місць у світі. Це давнє коло з каміння, що знаходиться на південному сході Англії. Його діаметр дорівнює 30 метрам, і зроблене воно з масивних кам’яних блоків до чотирьох метрів заввишки. Чому його було збудовано – загадка. Недалеко від Стоунхенджу стоїть Солсберійський собор. Це чудовий приклад англійського готичного собору; всередині одна з чотирьох копій Великої Хартії та найдавніший годинник Англії.
Честер — дуже важливе місто на північному заході Англії. У минулому це був римський форт; назва його походить від латинського слова "castra", що означає "укріплений табір". У Честері є знаменитий музей, у якому зібрано понад 5000 давніх і сучасних іграшок.
Оксфорд — це батьківщина найдавнішого університету Англії. Найвідоміший коледж Черч. У ньому зберігся хол, побудований за часів правління Генріха VIII, а його каплиця стала Оксфордським собором.
Кембридж — батьківщина другого найдавнішого британського університету.
Йорк був столицею Північної Англії. Зараз це одне із середньовічних міст Європи. Воно було побудоване римлянами, завойоване англосаксами й управлялося вікінгами.
Бірмінгем часто називають "містом 1500 ремесел" через велику кількість галузей промисловості.
Шотландія
Шотландія — північна частина Великобританії. У Шотландії п’ять мільйонів мешканців. Единбург — столиця Шотландії. Є тут і два великі міста — Глазго та Абердін. У Шотландії багато гір і озер. Найвища тора — Бен Невіс. Тут багато річок. Море майже розділяє гори на частини.
Прапор Шотландії — білий хрест на синьому тлі. Цей хрест є хрестом Святого Андрія. Святий Андрій був учнем Ісуса.
Багато років тому шотландці побудували велику кількість церков біля річки. Ці церкви було названо абатствами. Абатство Мелроуз було побудоване шотландцями в 1136 році, проте англійці руйнували його в 1544 році. За часів абатств у горах та на фермах було багато овець, як і зараз.
Деякі люди подорожують до Шотландії літаком. Інші — кораблем. Щодня з Лондона вирушає багато поїздів і автобусів на Глазго та Единбург.
Глазго – найбільше місто в Шотландії і третє за розміром в Сполученому Королівстві. До 1750 року Глазго було маленьким містечком. У ньому були собор і універсами, але воно не було багатим містом. Після 1707 року шотландські кораблі могли плавати в англійські колонії в Америці. Кораблі возили тютюн у Глазго, а назад — шотландські товари. У 1776 році американські колонії стали незалежними й торгівля тютюном припинилася. Почала розвиватися важка промисловість. Вона використовувала вугілля та залізо з долини . Глазго стало багатим, але дуже забрудненим містом.
Глазго відоме завдяки футбольним командам "Рейнджерс". Більшість людей у Глазго – фанати однієї з цих команд. Коли вони грають одна проти одної, тисячі фанатів ідуть на це дивитися. "Рейнджере" виграли більше футбольних матчів, ніж будь-які інші шотландські команди.
Глазго живе насиченим культурним життям. Багато музикантів, акторів і співаків приїжджають до Глазго давати концерти. Вечорами оперний театр, кінотеатри та концертні зали переповнені. У кафе й пабах маленькі групи співають, грають і декламують вірші.
Уельс
Уельс – це країна на сході Великобританії. Це, головним чином, гориста місцевість переважно із сільськогосподарською економікою та промисловим і вуглевидобувним районом на півдні. Ландшафт її чудовий. Багато англійців їдуть до Уельсу, коли виходять на пенсію.
Кардіфф, величезне місто на півдні, було обрано столицею Уельсу в 1955 році, головним чином, через його розмір. З 1536 року Уельс перебуває під владою Англії, і спадкоємці англійського престолу носить титул принца Уельського, але і мають сильне почуття незалежності. Існує Уельська національна партія, яка домагається незалежності від Сполученого Королівства, а уельська мова й досі використовується в окремих куточках країни.
Уельська мова походить від, давньокельтської мови і є спорідненою з бретонською, на якій говорять у Бретоні, у Франції. У 60-ті роки уельській мові була присвоєно статус офіційної мови, поряд з англійською, і вона почала використовуватися в судовому діловодстві. Її вивчають у школі, і нею говорять деякі телевізійні канали в Уельсі. Проте лише близько 20% населення говорить уельською.
Північна Ірландія
Північна Ірландія, відома як Ольстер, також є частиною Сполученого Королівства. Вона складається з шести частин: Антрім, Даун, Ферманаг, Лондондеррі. Третина населення живе в столиці — Белфасті — і навколо неї. Белфаст також є найважливішим портом, комерційним і промисловим центром. Деякі частини території, розміщені не зовсім близько до столиці, залишаються переважно сільськими.
Ірландське населення поділяється на дві групи: протестантів і католиків. Протестанти — британського походження. Вони є нащадками британських поселенців, які прийшли до Ірландії в XVI—XVII столітті, за часів Реформації та після неї. Католики, в основному, уродженці Ірландії.
Протестанти мали зверхність і домінували над католи_ами, причому мала місце сильна дискримінація. У 1968 році католики почали рух за рівні громадянські права. Боротьба між двома групами населення триває й досі.
У Північній Ірландії збереглися сильні культурні традиції: пісні, танці, література та фестивалі. Є своя власна Академія мистецтв, а також оркестри, театри, балетні та оперні трупи.
List Of Books
-
"Britain 2003", an official handbook
-
"This is Great Britain" L. Kolodyazhnaya IRIS PRESS, Moscow, 2008
-
"How Do You Do, Britain?" L.S. Baranovsky, D.D. Kozikis, Minsk, SADI Agency 2010
-
"English-Ukrainian dictionary" D.O. Romanov, Kyiv 2009