50047 (Носії інформації), страница 5

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Носії інформації", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из 1 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "50047"

Текст 5 страницы из документа "50047"

Чималою проблемою є і кількість циклів запису в твердотільних вінчестерах. Воно обмежене, і обмежено досить серйозно: в середньому – 100-300 тис. циклів запису, хоча існують варіанти пристроїв, здатні витримати від 1 до 5 млн. таких циклів, але знову-таки за ціною ці накопичувачі будуть поки недоступні багатьом користувачам.

На даний момент об'єм твердотільних накопичувачів менший, ніж у HDD.

Прогрес не стоїть на місці, і рано чи пізно SSD-накопичувачі позбавляться своїх «дитячих хвороб», став серйозною загрозою HDD. З іншого боку, технології магнітного запису теж продовжують розвиватися не меншими темпами. Обидві розробки мають власні плюси і мінуси. Останні у випадку з SSD з часом зійдуть нанівець, але питання: скільки років для цього повинно минути? Коли ми зможемо насолоджуватися високою надійністю і великою швидкістю функціонування накопичувачів в наших домашніх ПК? Через три роки, чотири, п'ять? Це довго, але зневірятися не варто, оскільки існує і альтернатива – гібридні накопичувачі (HHD – Hybrid Hard Drive). Подібні пристрої, можливо, стануть тією самою золотою серединою, що знаходиться на стику двох технологій і об'єднуючою їх переваги.

HHD – це по суті традиційний вінчестер, але з невеликим доопрацюванням у вигляді буфера обміну, що складається з флэш-пам'яті об'ємом від 128 МВ. Буфер такої місткості дозволяє зберігати в ньому найбільш часто використовувані дані, зайвий раз не звертаючись до пластин, тим самим знижуючи навантаження на механіку жорсткого диска. Проте на даний момент ефективно задіювати встановлену флэш-пам'ять можна лише в Windows Vista, технології ReadyDrive, що володіє. У результаті маємо знижений рівень шуму, швидкий запуск операційної системи і додатків, зменшене енергоспоживання і, вірогідно, прийнятну ціну готового виробу.

У гібридних HDD встановлені чіпи флэш-пам'яті досить великого об'єму Перший серійний HHD-накопичувач на початку 2007 року був представлений компанією Samsung. Ці гібридні вінчестери серії MH80, виконані у формфакторі 2,5 дюйма, мають об'єм від 80 до 160 GB основної пам'яті і 128-256 MB флэш-пам'яті. Про свої плани по виробництву гібридних накопичувачів також заявили компанії Seagate і Hitachi.

Еволюційний розвиток найбільш консервативної частини персонального комп'ютера набуває характеру революційного. Спочатку старий добрий вінчестер обзавівся флеш-пам'яттю, а з часом і остаточно позбудеться магнітних пластин. Можливо, років так через десять молоде покоління користувачів ПК згадуватиме про HDD так само, як ми сьогодні згадуємо про 5-дюймові дисководи.

Висновок



Накопичувачі на жорстких дисках – це пристрої зовнішньої пам’яті, які дозволяють, на відміну від оперативної, зберігати інформацію тривалий час. Свою назву такі накопичувачі отримали завдяки пакету з жорсткими дисковими пластинами, їх також часто називають вінчестерами. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД) містять всередині металевого корпусу декілька, нанизаних на одну вісь жорстко закріплених металічних або керамічних пластин, покритих магнітним покриттям. Корпус захищає дисковод від зовнішніх впливів (пилу, електромагнітних полів).

Дискові пластини, зібрані в пакет, обертаються на дуже високій швидкості 4500 – 12000 об/хв. Над їх поверхнею “літають” головки запису-зчитування. При обертанні дисків інформація, записується в межах концентричних кіл на поверхні дисків, які називаються доріжками або треками. Треки всіх пластин логічно об’єднуються в циліндри.

Окрім даних на диски записується також службова інформація. Простір дискової пам’яті, не зайнятий службовою інформацією, складає неформатовану ємність диска (formatless). Ємність дискових носіїв, яка враховує службові дані, складає форматовану ємність диска (formated). Природно, що перша буде завжди більша другої.

Кожна доріжка поверхні розбивається на окремі рівні по об’єму сектори, в які і записуються дані. Для структурування записів файлів на поверхні диска вводиться таке поняття як кластер. Кластер являє собою об’єднання з декількох секторів. Файли даних зазвичай розташовуються в декількох кластерах диска. Якщо файл не повністю займає завершуючий кластер, то ті сектори, які лишились незаписаними, ніби втрачаються, випадаючи з дискового простору.

Дисководи різних типів відрізняються не тільки характеристиками швидкодії і ємності, але й лінійними розмірами. Розміри НЖМД визначаються його форм-факторами. Від форм-фактора залежить, в корпусі якого системного блоку можна розмістити той чи інший дисковод. Бувають дисководи з горизонтальними розмірами 1,8; 2,5; 3,5 дюйми. Вінчестери з повною висотою (full height) мають розмір по висоті 3,25 дюйма, з половинною висотою (half height) – 1,63 дюйма, а низькопрофільні (low-profile) – 1 дюйм.

До основних параметрів жорстких дисків відносять ємність і продуктивність. Ємність дисків залежить від технології їх виготовлення. Зараз більшість виробників жорстких дисків використовують винайдену компанією ІВМ технологію з використанням гігантського магніторезистивного ефекту (GRM – Giant Magnetic Resistance). Теоретична межа ємності однієї пластини, виконаної за цією технологією, складає порядку 20 Гбайт. На теперішній час досягнуто технологічного рівня 6,4 Гбайт на пластину, але розвиток продовжується.

З іншої сторони, продуктивність жорстких дисків менше залежить від технології їх виготовлення. Сьогодні всі жорсткі диски мають дуже високий показник швидкості внутрішньої передачі даних (до 30 – 60 Мбайт/с), і тому їх продуктивність в першу чергу залежить від характеристик інтерфейсу, за допомогою якого вони зв’язані з материнською платою. В залежності від типу інтерфейсу діапазон значень може бути досить широким: від декількох Мбайт/с до 13 – 16 Мбайт/с для інтерфейсів типу EIDE; до 80 Мбайт/с і більше для найбільш сучасних інтерфейсів типу ІЕЕЕ 1394.

Окрім швидкості передачі даних з продуктивністю диска напряму пов’язаний параметр середнього часу доступу. Він визначає інтервал часу, необхідний для пошуку потрібних даних, і залежить від швидкості обертання диска. Для дисків, які обертаються з частотою 5400 об/хв, середній час доступу складає 9 –10 мкс, для дисків з частотою 7200 об/хв – 7 – 8 мкс. Вироби більш високого рівня забезпечують середній час доступу до даних 5 – 6 мкс.



Список використаної літератури



  1. Дитяча енциклопедія “Ученые – школьнику”.1991. – 314 с.

  2. Журнал “CHIP”. – 2008. - №2. – 146 с.

  3. Журнал “Hi-Tech”. – 2007. - №24. – 130 с.

  4. Журнал “PC WORD. UKRAINE”. – 2007. - №1-2. – 112 с.

  5. Журнал “Компьютерное обозрения”. – 2007. - №9. – 80 с.

  6. Симонович С.В., Євсєєв Г.А., Мураховський В. І. “Полное руководство для начинающих в вопросах и ответах” — АСТ-ПРЕСС, 2002. – 418 с.

  7. Тимофєєв А.В. “Информатика и компьютерный интеллект”.— М.: Педагогіка, 1998. – 386 с.

  8. http://01.kiev.ua/informatika-istoriya-rozvitky-informaciinih-tehnologii/

  9. http://www.school.keldish.ru

  10. http://www.epochtimes.ru/content/view/16919/5/

  11. http://works.tarefer.ru/30/100034/index.html

  12. http://device.com.ru/material/hdd_2.shtml



Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Нашёл ошибку?
Или хочешь предложить что-то улучшить на этой странице? Напиши об этом и получи бонус!
Бонус рассчитывается индивидуально в каждом случае и может быть в виде баллов или бесплатной услуги от студизбы.
Предложить исправление
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5137
Авторов
на СтудИзбе
441
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее