48430 (Процес розробки Web-сайту)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Процес розробки Web-сайту", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из 1 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "48430"

Текст из документа "48430"

Курсова робота

на тему:

«Процес розробки Web-сайту»

План:

  1. Планування інформаційного потоку

  2. Як побудувати хороший сайт

  3. Планування сайту intranet

  4. Проблеми планування

  5. Сервери

  6. Безпека

  7. Інформаційне наповнення

Процес розробки Web-сайту

Сьогодні, подорожуючи по Internet, можна знайти багато дуже добре виконаних сайтів, які швидко завантажуються, привабливі на вигляд, мають чітко розмежовану по розділах інформацію і зручні функції навігації. Такі сайти просто запрошують вас відвідати їх, розслабитися, затриматися на деякий час, розважитися і дізнатися щось нове.

Якщо ви затримуєтеся на якому-небудь сайті на тривалий час і навіть не усвідомлюєте цього, то, видно, такий сайт дуже добре продуманий. Поверніться назад і спробуйте осмислити повну картину. Чи можете ви побачити структуру, організацію? Чи легко сприймається інформація? Розуміння руху інформаційних потоків — це перший крок в створенні функціонального, зручного в роботі сайту. Якщо ви зрозумієте, як працює ця концепція, і застосуєте її при створенні власного сайту, то ви вже тим самим випередите більшість інших розробників.

Планування інформаційного потоку

Багато Web-майстрів не витрачають час на те, щоб продумати інформаційний потік, а обмежуються тільки розміщенням тексту і зображень на сторінці. Хоча на багатьох сайтах ви можете зустріти хвалькуваті запевнення, що у них значно більше відвідувачів, чим у конкурентів, проте це не самий кращий індикатор якості виконання. Кращим показником є час: якщо користувачі залишаються на вашому сайті достатньо довго для того, щоб пройти по різних його рівнях і розділах, то ви маєте право бути упевненими в добре виконаній роботі. Це означає, що вони можуть знайти те, що їм потрібне, оглянути інше і без особливих зусиль повернутися назад.

Щоб зробити свій сайт ефективним, ви повинні візуалізувати потік інформації і вибирані користувачем шляхи. Іншими словами, ви повинні бачити свій сайт з погляду користувача. Процес планування може зажадати великих витрат праці, проте якщо він приносить вам задоволення, то цілком імовірно, що ваш сайт буде чудовий.

З таким інструментом в руках, як Frontpage, ви маєте всі можливості для створення самого відвідуваного сайту. Як виглядатиме ваш сайт і яку інформацію ви на нім розмістите, багато в чому залежить від вашої потенційної аудиторії. У цьому розділі ми обговоримо сайти, призначені як для Internet, так і для intranet.

Як побудувати хороший сайт

Щоб гідно виглядати в Web-сайт, вам потрібно бути справжнім асом HTML. А хто у наш час має в своєму розпорядженні достатні можливості для того, щоб досконально вивчити хоч що-небудь, особливо якщо це стосується програмування? Адже хочеться іноді і просто телевізор подивитися... Не падайте духом: як ви вже знаєте, Провідник в силах полегшити вашу долю, але і Редактор Frontpage також не виключення.

Редактор Frontpage дотримується тих же дружних принципів по відношенню до користувача, що і Провідник. Frontpage дозволяє вам створювати сторінки професійної якості, при цьому не вимагаючи від вас знання тонкощів HTML. Якщо, редагуючи сторінку, ви захочете виділити слово курсивом або змінити колір заголовка — будь ласка, відзначте потрібний фрагмент тексту, натисніть кнопку, і справа в капелюсі: Frontpage сам згенерує відповідний код HTML. Завдяки цьому ви зможете концентруватися на важливіших речах, наприклад, на опрацьовуванні дизайну свого сайту. І навіть не виключено, що ви зможете, нарешті, дозволити собі повалятися увечері на дивані перед телевізором.

Самі кращі Web-сайти — це ті, які привабливо виглядають, виражають основну ідею і не примушують користувачів чекати отримання інформації на їх екранах дуже довго. Ось декілька радих із створення успішного сайту:

Чітко сформулюйте призначення вашого сайту. Які ваші цілі? Тільки присутність в Internet? Якщо так, то не дивуйтеся, що ваш сайт, як і багато інших, спіткає долю більшості. Прагніть формулювати ваші цілі настільки чітко, наскільки це можливо. Можливо, ви хочете, щоб сайт представляв продукцію вашої компанії. Це добре, але ви повинні задуматися про те, як ви збираєтеся представляти ці продукти. Як ви хочете позиціонувати ваші продукти на мережевому ринку? Глибоке з'ясування цих питань допоможе вам чітко сформулювати мету. Без чітко певної мети ваше дітище буде приречено на забуття десь на задвірках Усесвітньої Павутини.

Обов'язково думайте про свою аудиторію. Хто буде основною (і вторинною) аудиторією вашого сайту? Якого вони віку? Чим вони займаються? Скільки часу вони проводять на вашому сайті? Відносно кожної порції інформації, кожної картинки і кожної деталі запитаєте себе, як відреагує на це ваша аудиторія.

Використовуйте швидко завантажувані елементи. Причина номер один, чому люди швидко йдуть з сайту (або не відвідують його зовсім) — дуже довге завантаження інформації. Великий об'єм графічних файлів викликає бажання якось вплинути на хід подій, і найпростіше — це натиснути на кнопку Stop, зупинивши завантаження.

Зробіть ваш сайт візуально привабливим. Ви, поза сумнівом, бачили в Internet немало нудних сайтів. Що ж робить їх нецікавими? Можливо, недолік кольору і різноманітності тексту, заголовків. Ви, ймовірно, бачили також безладні сайти, в яких використовуються дуже багато шрифти різних розмірів або дуже багато іх видів. Створюючи свій власний сайт, пам'ятаєте, що продумане форматування сторінок наблизить вас ще на один крок до заповітної мети.

Не намагайтеся розмістити все на одній сторінці. Будьте уважні, не перенавантажуйте свої сторінки дуже великою кількістю інформації. Всі ми знаємо, що письменники люблять писати, а дизайнери-графіки — малювати ефектні картинки. Ваше завдання як розробника сайту — створити тонку гармонію між цими двома дуже різними групами людей. Постарайтеся встановити рівновагу між текстовою і образотворчою інформацією. Думайте про тих, хто читатиме ваші сторінки; думайте про те, як важко сприймається велика кількість тексту на екрані комп'ютера, і наповнюйте ваші сторінки вмістом відповідно до цього. Спробуйте додати порожній простір, збільшуючи поля сторінки, або використовувати табличне розміщення тексту. Розміщуючи на сторінках графіку, майте на увазі її реальне значення: чи служить вона основній меті, або працює тільки як прикраса? Але при цьому не забувайте, що іноді красива графіка сама по собі може бути метою. У ідеалі кожен Web-сайт повинен добре виглядати, містити корисну інформацію і бути зручним для перегляду.

Ми схильні думати, що наш сайт обов'язково буде відмічений тією аудиторією, якою він адресований; проте тут дуже легко промахнутися. Щоб уникнути цього, будьте скромнішим і постарайтеся заздалегідь показати план і зміст вашого сайту як можна більшій кількості людей, особливо потенційним членам вашої аудиторії. Цей дуже важливий крок часто ігнорують.

Розумно організовуйте вміст. Можливо, вам знайоме твердження, що зміст первинний, а форма вторинна? І це правда, але форма подачі змісту теж важлива. Скільки разів при відвідинах чергового сайту ви говорили собі: "Тут немає нічого цікавого"? Можливо, десь глибоко усередині і поховано щось цінне, але відкопати це щось можна, лише випадково на нього натрапивши. Якщо у вас є інформація, яку, як ви вважаєте, ваші відвідувачі повинні побачити, не ховайте її углиб сайту. Зробіть важливу інформацію настільки легко доступною, наскільки це можливо. Не забувайте, що ваш сайт матиме, видно, не один рівень вкладеності. Вторинний матеріал упорядковуйте по групах взаємозв'язаної інформації. Припустимо, наприклад, що ви створюєте інтерактивний каталог музичного магазина. Ви б помістили в один список і джазові компакт-диски, і записи рок-груп? Зрозуміло, немає. Це, звичайно, дуже простій приклад, його сенс в тому, що, розглядаючи всю вашу інформацію в термінах відповідних категорій, ви набагато краще зможете організувати свій сайт.

Передбачте на сайті кнопки навігації. Більшість розробників використовують кнопки, що адресують до різних розділів сайту. Ці кнопки, як правило, присутні на всіх сторінках сайту і зазвичай розташовані щільною групою в одному і тому ж місці сторінки. Одноманітність і компактність їх розташування істотно спрощують проглядання вашого сайту. Користувачеві досить просто натиснути кнопку, щоб перейти в інший розділ сайту.

Нижче перераховані деякі рекомендації, що стосуються планування кнопок навігації:

- Обов'язково повинна бути кнопка, за допомогою якої користувачі могли б повернутися назад до початкової сторінки. Якщо ваш користувач забрався на п'ять рівнів углиб, то треба надати йому можливість одним натисненням кнопки повернутися на першу сторінку. А якщо він зав'язне, натискаючи кнопку Back в своєму браузері, то, швидше за все, він дуже швидко піде з вашого сайту і більше ніколи не повернеться. Іншими словами, не покладайтеся на навігаційні здібності браузера користувача, обов'язково додайте ці можливості на свій сайт

- Будьте готові до того, що у деяких відвідувачів вашого сайту відключено проглядання графіки в браузере. Дуже корисно разом з графічними кнопками навігації мати і їх текстову версію. Тим самим для проглядання вашого сайту користувач зможе вибрати зручний для нього варіант. Не сумнівайтеся: пройде ще немало часу, поки на Web-сторінках залишаться тільки графічні кнопки

Отже, постарайтеся максимально спростити переміщення по вашому сайту. Розробляючи сайт, запитаєте себе, між якими крапками слідує навести мости. Від відповіді на це питання багато в чому залежатиме, наскільки легкою буде подорож по вашому сайту.

Скористайтеся картою навігації Провідника Frontpage. Карта навігації (Navigation view) може виявитися особливо корисною, коли у вас виникнуть труднощі з представленням інформації. Почніть роботу з головної сторінки і йдіть углиб. Це візуальне уявлення допоможе вам "побачити" вміст вашого сайту, ясніше організувати його і уникнути глобальних змін при модифікації сайту. Ви чіткіше зможете уявити собі структуру вашого сайту і, можливо, у вас з'являться нові ідеї по його поліпшенню.

Ретельно протестуйте свій сайт. Існує цілий ряд різних браузерів, і в кожному з них ваш сайт може виглядати по-різному. Перевірте роботу вашого сайту, використовуючи якомога більше різних браузерів, при цьому на різних платформах (як мінімум, Windows 95, Windows NT, UNIX і Macintosh) і при різних швидкостях модему. Нерідко кнопка навігації, поміщена вами в кут сторінки, в якому-небудь браузері виявляється посеред вікна; такі речі трапляються часто-густо. Досвідчені Web-дизайнери перевіряють в своїх сайтах кожну сторінку і кожне посилання в декілька різних браузерах. Всі зв'язки усередині вашого сайту ви зможете легко перевірити за допомогою команди Verify Hyperlinks (Перевірити гіперпосилання) або протоколу стану гіперпосилань (Hyperlink Status View) Провідника.

Інший хороший спосіб перевірки вашого сайту — це операція Preview In Browser (Попередній перегляд в браузере) в Редакторові. Вона дозволить вам візуально досліджувати вашу сторінку в будь-якому браузері, встановленому на вашому комп'ютері і при різних розмірах вікна. Наприклад, якщо ви зазвичай працюєте в дозволі 1024х768, то ви зможете своїми очима подивитися, як ваша сторінка виглядатиме в дозволі 640х480.

Якщо ви добре відноситеся до своєї аудиторії, то надайте відвідувачам можливість легко знаходити інформацію на вашому сайті. За допомогою Frontpage Search Component (Пошукового Компоненту Frontpage) ви зможете оснастити свій сайт повним механізмом пошуку.

Планування сайту intranet

Розробка сайту intranet вашої організації — завдання не менш складне. Ви повинні враховувати практично все ті ж моменти, що і при розробці сайту Internet, за декількома виключеннями. Оскільки зазвичай ви точно знаєте, на яку аудиторію орієнтований сайт intranet, то ви можете дозволити собі розкіш бути конкретнішим і цілеспрямованим. Вам бажано точно з'ясувати, які типи комп'ютерів стоять в мережі, наскільки швидко вони працюють, які типи браузеров в основному використовуються, як вони підключені до вашого сайту (через модем або через пряме підключення). Знання цих деталей може значно допомогти вам при розробці Web-сайту. Як і при розробці сайту Всесвітньої Павутини, ключ до успіху лежить в ретельному первинному плануванні.

Якщо ваша компанія велика, то і сайт може бути чималий, а за обслуговування різних його розділів може відповідати багато народу. Frontpage значно спрощує управління мережами intranet.

Чи потрібна вашій організації мережа intranet? До цих пір багато компаній для розповсюдження службової інформації (наказів, новин, списків телефонів) використовують старомодний друкарський метод. Нерідко потім ця інформація в друкарському вигляді розсилається в різні географічні регіони. При кожній зміні виникає необхідність в передруку і повторній розсилці. Оновлення і розповсюдження інформації так само не тільки обходиться для компаній в чималу суму, але і приводить до витрати природних ресурсів.

Навпаки, якщо у вас є сайт intranet, то ви можете легко і швидко відновити інформацію і довести її до зведення всіх. Різні підрозділи компанії можуть самостійно відповідати за обслуговування і оновлення своїх розділів сайту. Отже зазвичай цей процес проходить просто і безболісно.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее