3376 (Організація кредитного процесу в комерційних банках), страница 6
Описание файла
Документ из архива "Організація кредитного процесу в комерційних банках", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "банковское дело" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "банковское дело" в общих файлах.
Онлайн просмотр документа "3376"
Текст 6 страницы из документа "3376"
tоб.к.з1 =
tоб.к.з2 =
ТОФЦ1 = 1262,93– 333,3 = 929,6
ТОФЦ2 = 1915,18– 493,15 = 1422,03
Оскільки ТОФЦ > 0 і на початок і на кінець звітного періоду, це означає, що підприємство відчуває потребу в грошових коштах (точніше в додатковому залученні їх зі сторони), бо фактично кредитує своїх дебіторів, котрі користуються грошовими коштами даного підприємства у формі комерційного кредиту.
4.6 Оцінка ймовірності банкрутства підприємства
1 Модель «Альтмана»
Модель прогнозування фінансової неспроможності, розроблена американським економістом Е. Альтманом, має також назву «розрахунок Z- показника». Побудована Альтманом багатофакторна дискримінанта функція має такий вигляд
Z = 1,012х1+0,014х2+0,033хз+0,006х4+0,999х5
де Z- залежна змінна(інтегральний показник фінансового стану підприємства);
Х ,Х ,…,Х - незалежні змінні(показники) дискримінантної моделі.
Х =(2049+315-932,295)/4781=0,2995
Х =(1846+335-883,155)/4529=0,286
Х =(2174+447-971,09)/5111=0,322
Х =(45,29+90,58)/4529=0,03
Х =(408,88+153,33)/5111=0,11
Х =(659,33+42)/4529=0,15
Х =(843,83+54)/5111=0,17
Х =(1403,99)/(362,32+1879,54+883,155)=0,449
Х =(2036,0)/(51,11+2052,79+971,09)=0,662
Х =1085,33/4529=0,239
Х =1141,83/5111=0,223
Z=0,012*0,286+0,014*0,03+0,033*0,15+0,006*0,449+0,999*0,239=0,25
Z=0,012*0,322+0,014*0,11+0,033*0,17+0,006*0,662+0,999*0,223=
=0,23
Значення “Z” | Імовірність банкрутства |
До 1,8 | Висока |
1,81-2,67 | Не можна однозначно визначити |
2,67 і вище | Низька |
Визначити теперішній стан підприємства точно неможливо.
2 Модель Ліса
Z=0,063Х +0,092Х +0,057Х +0,001Х , де
Х =1846/4529=0,407;
Х =2174/5111=0,425
Х =1342/4529=0,296
Х =1423/5111=0,278
Х =45,29/4529=0,01
Х =451,6/5111=0,088
Х =1403,99/(362,32+1879,54+883,155)=0,449
Х =2036,01/(51,11+2052,79+971,09)=0,662
Z=0,063*0,407+0,092*0,296+0,057*0,01+0,001*0,449=0,053
Z=0,063*0,425+0,092*0,278+0,057*0,088+0,001*0,662=0,0580
Нормативне значення за моделлю Ліса Z=0,037
Отже, імовірність банкрутства-низька.
3 Модель Таффлера
Z =0,53х1+0,13х2+0,18х3+0,16х4
Х =754,33/883,155=0,854
Х =920,83/971,09=0,948
Х =1846/(362,32+1879,54+883,155)=0,590
Х =2174/(51,11+2052,79+971,09)=0,706
Х =883,155/4529=0,195
Х =971,09/5111=0,19
Х =1342/4529=0,296
Х =1423/5111=0,278
Z=0,53*0,854+0,13*0,590+0,18*0,195+0,16*0,296=0,61
Z=0,53*0,948+0,13*0,706+0,18*0,19+0,16*0,278=0,67
Z>0.3 - гарні довгострокові перспективи
Z<0.2 – банкрутство ймовірне
Отже, можна зробити висновок, що підприємство має непогані довгострокові перспективи, оскільки Z > 0,3 і банкрутство мало ймовірне.
4 Дискримінантна модель
Z = 1,5х1+0,08х2+10х3+5х4+0,3х5+0,1х6
Х =0.178
Х =0.167
Х =4529/2762=1,64
Х =5111/3023.79=1,69
Х =659.33/2762=0,24
Х =843.83/3023.79=0,28
Х =659.33/1085.33=0,61
Х =843.83/1141=0,72
Х =534/1085.33=0,49
Х =712/1141=0,62
Х =1085.33/4529=0,24
Х =1141/5111=0,22
Zп = 1,51*0.178+0,08*1,64+10*0,24+5*0,61+0,3*0,49+0,1*0,24=5.621
Zк = 1,51*0.167+0,08*1,69+10*0,28+5*0,72+0,3*0,62+0,1*0,22=5.785
Z > 2, отже підприємство вважається фінансово стійким, йому не загрожує банкрутство.
5 Двофакторна модель
Z = -0,3877 – 1,0736 * Кпокр +0,579 * (БЗ/СД)
БЗ –боргові зобов’язання (Ф1Р480+Р620)
СД –сукупні джерела (Ф1640)
Zп = -0,3877-1,0736 * 2.09 + 0,579 * (2762/4529) = - 2,26
Zк = -0,3877 - 1,0736 * 2.238 + 0,579 * (3023/5111) = -2,44
Z<0–висока ймовірність того, що підприємство залишиться платоспроможним.
За проведеними розрахунками бачимо, що ймовірність банкрутства невизначена лише за моделлю Альтмана, а всі інші показують гарні перспективи для підприємства.
Висновки
Причиною виникнення кредиту була необхідність одного товаровиробника продати свій товар, а покупця — купити його, коли він ще не отримав гроші за свій товар. Проте з розвитком суспільного відтворення з'явилося чимало інших чинників, що зумовлюють необхідність кредиту: поява вільних коштів в одних суб'єктів господарювання і виникнення потреби в них у інших; коливання потреб у коштах і джерелах їх формування, які виникають у юридичних і фізичних осіб та держави; надання в тимчасове користування коштів під майбутні, віддалені в часі, доходи.
Сутність кредиту полягає не в масі позиченої вартості, а в тих економічних відносинах, які виникають у зв'язку з рухом вартості на засадах зворотності та платності. Ці відносини характеризуються низкою специфічних рис, які конституюють явище кредиту і відрізняють його від інших економічних явищ.
Під формою кредиту слід розуміти найбільш загальний прояв його сутності, що не зачіпає внутрішньої структури кредиту і не пов'язаний з конкретною характеристикою її окремих елементів. З цих позицій правомірно виділяти дві форми кредиту — грошову та товарну, які тісно пов'язані між собою і є двома сторонами вартісної форми кредиту.
Вид кредиту - це конкретний прояв окремих елементів кредиту як економічного явища. Види кредиту можуть виокремлюватися в межах його форм і розглядатися як складові елементи системи, якою є кредит. Для потреб практики види кредиту можна класифікувати за значною кількістю критеріїв і тому видів кредиту може бути велика кількість. Є достатньо підстав для виділення і таких функцій кредиту, як контрольно-стимулююча та функція капіталізації вільних грошових доходів.У своїх проявах кредит розмаїтий, тому в теорії і на практиці розрізняють цілий ряд форм і видів кредиту. Їм властиві свої особливості. З розвитком людського суспільства чільне місце займає та чи інша форма або навіть вид кредиту.
Список використаної літератури
-
Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 р. №2121 III.
-
Банківські операції: Підручник / За ред. проф. Мороза А.М.—К.:КНЕУ, 2000.— 384с.
-
Вітлінський В., Пернаківський О. Кредитний ризик та його врахування при обчисленні ставки відсотку. // Банківська справа. - 2005, №5.
-
Вітлінський В., Наконечний Я. Методи формування резервів на, пркриття кредитних ризиків: Банківська справа. // Фінанси України. - 2005, №12.
-
Воробієнко А. Банківські кредити // Все про бухгалтерський облік. №100/2003р.- с. 11.
-
Вступ до банківської справи: Учбовий посібник / Під ред. М.І.Савлука. — К.:"Лі6раМ998.—344с.
-
Гладких Д. Ціноутворюючі фактори на ринку кредитних ресурсів // Вісник НБУ - 1999.- №2-с. 35.
-
Гроші та редит / За ред. М.І.Савлука. -К.: Либідь, 1992. -с.189.
-
Гроші,та кредит: Підручник / За ред. Проф. В.С. Івасіва - К:. ККЕУ, 1999. 404 с.
-
Каласюк В.В., Галасюк В.В. Проблеми оцінки кредитоспроможності позичальників // Вісник НБУ. - 2001,- №9 - с. 54-57
-
Каласюк В. В., Галасюк В'. В. Оцінка кредитоспроможності позичальників: Що оцінюємо? // Вісник НБУ. - 2001. — №5. - С. 54—56.
-
П’ятаченко О.П Інтелектуалізована оцінка кредитоспроможності позичальника. // Фінанси України.- 2004, №6.
-
Яворенко О.В. Банківські операції: Навч. Посібник. — К.: Т-во Знання,КОО,2000р.—243 с.
ДОДАТОК А
Баланс
на 31 грудня 2006 року
Актив | Код рядка | На початок звітнього періоду | На кінець звітнього періоду | |
І Не оборотні активи |
|
|
| |
Не матеріальні активи: |
|
|
| |
залишкова вартість | 010 | 49 | 69 | |
первісна вартість | 011 | 62 | 83 | |
накопичена амортизація | 012 | 13 | 14 | |
незавершене будівництво | 020 | - | - | |
Основні засоби: |
|
|
| |
залишкова вартість | 030 | 1910 | 1989 | |
первісна вартість | 031 | 2341 | 2431 | |
знос | 032 | 431 | 442 | |
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|
|
| |
які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств | 040 | 35 | 120 | |
інші фінансові інвестиції | 045 | 224 | 22 | |
Довгострокова дебіторська заборгованість: | 050 | 24 | 235 | |
відстрочені податкові платежі | 060 | 23 | 23 | |
інші необоротні активи | 070 | 83 | 32 | |
Усього за розділом І | 080 | 2348 | 2490 | |
ІІ Оборотні активи |
|
|
| |
Запаси: |
|
|
| |
виробничі запаси | 100 | 534 | 712 | |
незавершене виробництво | 120 | 220 | 345 | |
готова продукція | 130 | 115 | 137 | |
товари | 140 | 94 | 103 | |
Векселі одержані | 150 | 340 | 325 | |
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
|
|
| |
чиста реалізаційна вартість | 160 | 59 | 71 | |
первісна вартість | 161 | 74 | 92 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | 15 | 21 | |
Дебіторська заборгованість за розрахунками: |
|
|
| |
з бюджетом | 170 | 24 | 33 | |
за виданими авансами | 180 | 43 | 52 | |
з нарахованих доходів | 190 | - | - | |
за внутрішніми рахунками | 200 | 61 | 22 | |
Інша поточна дебіторська заборгованість | 210 | 35 | 47 | |
Поточні фінанасові інвестиції | 220 | 120 | 140 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|
|
| |
в національній вілюті | 230 | 135 | 142 | |
в іноземнії валюті | 240 | 23 | 21 | |
Інші оборотні активи | 250 | 43 | 24 | |
Усьго за розділом ІІ | 260 | 1846 | 2174 | |
ІІІ Витрати майбутніхперіодів | 270 | 335 | 447 | |
БАЛАНС | 280 | 4529 | 5111 | |
Пасив | Код рядка | На початок звітнього періоду | На кінець звітнього періоду | |
І Власний капітал |
|
|
| |
Статутний капітал | 300 | 1268,12 | 1431,08 | |
Пайовий капітал | 310 | - | - | |
Додатковий вкладений капітал | 320 | 362,32 | 408,88 | |
Інший додатковий капітал | 330 | - | - | |
Резервний капітал | 340 | 90,58 | 153,33 | |
Нерозподілений прибуток | 350 | 45,29 | 451,6 | |
неоплачений капітал | 360 | - | - | |
Вилучений капітал | 370 | - | - | |
Усьго за розділом І | 380 | 1403,99 | 2036,01 | |
ІІ Забезпечення наступних витрат і платежів |
|
| ||
Забезпечення витрат персоналу | 400 | 362,32 | 51,11 | |
Інші забезпечення | 410 | - | - | |
Цільове фінансування | 420 | - | - | |
Усьго за розділом ІІ | 430 | 362,32 | 51,11 | |
ІІІ Довгострокові забовязання |
|
|
| |
Довгострокові кредити банків | 440 | 1471,93 | 1490,58 | |
Довгострокові фінансовізабовязання | 450 | 362,32 | 153,33 | |
Відстрочені податкові забовязання | 460 | - | - | |
Інша довгострокові забовязання | 470 | 45,29 | 408,88 | |
Усього за розділом ІІІ | 480 | 1879,54 | 2052,79 | |
Іv Поточні забовязання |
|
|
| |
Короткострокові кредити банків | 500 | 181,16 | 51,11 | |
Поточна заборгованістьза довгостроковими забовязаннями | 510 | - | - | |
Векселі видані | 520 | 226,45 | 153,33 | |
Кредиторська заборгованістьза товари, роботи, послуги | 530 | 203,805 | 408,88 | |
Прострочені забовязання за розрахунками: |
|
|
| |
з одержаних авансів | 540 | - | - | |
з бюджетом | 550 | - | - | |
з позабюджетних платежів | 560 | 181,16 | 306,66 | |
зі страхування | 570 | - | - | |
з оплати праці | 580 | - | - | |
з учасниками | 590 | - | - | |
зі внутрішніх розрахунків | 600 | 90,58 | 51,11 | |
Інші поточні забовязання | 610 | - | - | |
Усьго за розділом ІV | 620 | 883,155 | 971,09 | |
v Доходи майбутніх періодів | 630 | - |
| |
БАЛАНС | 640 | 4529 | 5111 |
ДОДАТОК Б
Звіт про фінансові результати за 2006 рік
Стаття | Код рядка | На початок звітнього періоду | На кінець звітнього періоду |
Дохід від реалізації продукції | 010 | 1342,00 | 1423,00 |
Податок на додану вартість | 015 | 223,67 | 237,17 |
Акцизний збір | 020 | 33,00 | 44,00 |
Інші вирахування з доходу | 030 | - | - |
Чистий дохід від реалізації | 035 | 1085,33 | 1141,83 |
Собівартість реалізованої продукції | 040 | 331,00 | 221,00 |
Валовий: |
|
|
|
прибуток | 050 | 754,33 | 920,83 |
збиток | 055 |
|
|
Інші операційні доходи | 060 | 62,00 | 73,00 |
Адміністративні витрати | 070 | 93,00 | 84,00 |
Витрати на збут | 080 | 31,00 | 22,00 |
Інші операційні витрати | 090 | 33,00 | 44,00 |
прибуток | 100 | 659,33 | 843,83 |
збиток | 105 |
|
|
Дохід від участі в капіталі | 110 | 39,00 | 47,00 |
Інші фінансові доходи | 120 | 3,00 | 7,00 |
Фінансові витрати | 140 | 42,00 | 54,00 |
Витрати від участі в капіталі | 150 | - | - |
Інші витрати | 160 | - | - |
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування: |
|
|
|
прибуток | 170 | 659,33 | 843,83 |
збиток | 175 |
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 164,83 | 210,96 |
Фінансові результати від звичайної діяльності: |
|
|
|
прибуток | 190 | 494,50 | 632,88 |
збиток | 195 |
|
|
доходи | 200 | - | - |
витрати | 210 | - | - |
Чистий: |
|
|
|
прибуток | 220 | 494,50 | 632,88 |
збиток | 225 |
|
|