94754 (Відбілювання зубів), страница 2

2016-08-02СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Відбілювання зубів", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "медицина" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "медицина, здоровье" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "94754"

Текст 2 страницы из документа "94754"

Білосніжна сяюча посмішка – мрія кожного, але від природи вона дісталася небагатьом. По-перше, у більшості людей європейської раси кісткова тканина (а, отже, й зуби) має сіруватий відтінок. По-друге, зуби втрачають білий колір з віком, через відкладення на них нальоту, через зафарбовування різноманітними барвниками з їжі та напоїв. Тож багатьом із нас спадає на думку вдатися до відбілювання зубів.

Відтінок зубної емалі у кожної людини залежить від цілої низки чинників: вікових особливостей, наявності тих чи інших стоматологічних захворювань, загального стану здоров’я. Паління, прихильність до міцного чаю та кави, червоного вина, прийом деяких препаратів у період формування зубів (наприклад, тетрацикліну) – все це може спричинитизміни кольору зубів і появу на них темних плям. Різні проблеми усуваються по-різному, тому вибір способу відбілювання краще довірити стоматологу.

У стоматкабінеті може вистачити однієї процедури

Фахівці можуть запропонувати одразу кілька варіантів відбілювання: механічне, хімічне та фотовідбілювання.

Метод механічного відбілювання – найпростіший. На початковому етапі за допомогою спеціальних інструментів із зубів видаляють наліт і тверді частинки. Відтак лікар здійснює полірування емалі професійними абразивними пастами. Однак слід зауважити, що механічний метод не є, власне, відбілюванням – це лише ретельне очищення поверхні зубів від усього зайвого, що на них накопичилося.

Хімічне відбілювання засноване на ефекті, який створює атомарний кисень. Існує два види такого відбілювання – офісний та домашній. Для домашнього відбілювання лікар у клініці робить зліпок ваших зубів і за ним виготовляє капу. Вдома ви цю капу наповнюєте спеціальним відбілювальним гелем, одягаєте на зуби і залишаєте на ніч. Домашнє відбілювання триває до 20 днів. Натомість кабінетний варіант дає більш швидкі результати – вже після першого-третього відвідування стоматолога, а сама процедура займає не більше 30-ти хвилин. Під час відбілювання у кабінеті стоматолог використовує більш концентровані суміші, а для прискорення утворення активного кисню (він, власне, і створює відбілювальний ефект) застосовують лазерне або спеціальне світлове опромінення.

Для домашнього відбілювання підійдуть гель і смужки

Однак і самотужки ви можете, принаймні, спробувати розв’язати проблему.

Найелементарніший метод відбілювання зубів у домашніх умовах – за допомогою зубної пасти. Ефект зубної пасти заснований насамперед на принципі абразії, тобто за допомогою дрібненьких твердих часточок видаляється лише верхній наліт із зубів. Колір самої емалі при цьому залишається незмінним. Крім того, щоби побачити ефект від застосування пасти, потрібно досить багато часу – щонайменше, місяць-півтора. Слід також знати, що абразивну зубну пасту можна використовувати не частіше, ніж двічі на тиждень. Інакше емаль може стати такою тонкою, що відновити її буде неможливо.

Нині можна вільно придбати і відбілювальні смужки. Вони також мають свої мінуси. Як свідчить практика, ці смужки захоплюють лише чотири передні зуби, і відбілюється лише фронтальна їх частина, а колір бокових поверхонь залишається незмінним.

Легкий та доступний, хоча також повільний спосіб домашнього відбілювання зубів – за допомогою гелю (його ще називають колгейт-відбілюванням). Щіточкою гель наноситься на зуби, застигає і тримається, доки його не змиє слина. Потім процедура повторюється. Концентрація активних речовин у такому гелі, звісно ж, низька, адже ви постійно його ковтаєте, тому й процес відбілювання – тривалий. Досягти помітного ефекту можна за місяць або й більше.

Відбілювання народними методами

Народна медицина також знає способи покращити вигляд посмішки. Відбілювальна дія народних засобів грунтується переважно на фруктових кислотах. Рекомендується протирати зуби лимонною шкіркою та м’якоттю полуниці. Є також народні методи, засновані на абразивній дії – це усім відоме чищення питною содою.

Певно, багато із нас заздрять білосніжним усмішкам акторів. Хочеться також усміхатися «на всі 32», але відразу згадуємо, що зуби нерівні та ще й жовті, і сором’язливо прикриваємо рота рукою. Про те, як відбілити зуби, ми поговоримо з лікарем-стоматологом Олександром Палієм.

Відбілювальна паста – два тижні на рік

– Відбілювання зубів – це не лікарська процедура, а косметична, яку роблять лише за бажання пацієнта, – пояснює Олександр Миколайович. – Відбілювання – це як пірсинг у язику. Його не треба, але людина робить, бо їй так подобається.

По-перше, відбілюються тільки чисті зуби, після стоматологічної чистки, так званої професійної. Вона є найлегшим і найбільш натуральним методом відбілювання зубів. Вже після проведення такої процедури колір зубів змінюється.

Загалом є два методи відбілювання зубів: хімічний та механічний.

Механічний спосіб – це відбілювальні пасти. Вони діють за таким самим принципом, як наші бабусі колись відчищували каструлі піском. Такою абразивною (чистячою) речовиною у відбілювальних пастах є харчова сода. Якщо такою пастою користуватися щодня впродовж кількох років, врешті-решт отримаємо…дірку. Тому раджу користуватися відбілювальними пастами не частіше, ніж раз на півроку впродовж одного тижня. Тобто два тижні на рік. Шкідливий вплив відбілювальної пасти можна зменшити, якщо підібрати таку, що має контрольовану абразивність і контрольовані опорні частини. Бо абразивні частинки є різної форми – круглі, полігональні. Чим більше кутів у тій частинці, тим більше шкоди вона завдає. Єдина відома мені паста з контрольованими параметрами абразивності – італійської фірми «President».

Проте, загалом я не рекомендую відбілювальних паст. Бо у середньому недорога відбілювальна паста коштує сім гривень. Собівартість упаковки і тюбика – приблизно три гривні. І що за решта чотири гривні може бути, крім соди? Нічого. Паста потрібна лише для лікувально-профілактичної мети. Особисто я користуюся німецькою пастою «Денталюкс». Але головне не те, якою пастою користуватися, важливіше вміти правильно чистити зуби.

Хімічне відбілювання також можливе вдома

У хімічних методах відбілювання основною діючою речовиною є перекис водню. Хімічний метод буває домашнього і офісного (тобто у кабінеті стоматолога) використання. Різниця між ними полягає у концентрації перекису. Якщо в офісному гелі для відбілювання міститься 35-37 відсотків перекису, то у домашньому – від двох до п’яти, максимум семи відсотків. Це зроблено з міркувань безпеки, щоби люди не знищували собі зуби в домашніх умовах, бажаючи отримати максимальний результат. Є різні системи відбілювання: «Colgate», «Oral-B». Доволі якісною є система домашнього відбілювання «Рембрандт». Її середня вартість – 80 гривень.

Якщо ви вирішили відбілювати зуби у стоматолога, він спочатку повинен перевірити стан ваших зубів: замінити старі пломби, вилікувати карієс. Є різні методи офісного відбілювання. За деякими потрібно по десять разів проводити процедури впродовж години. Один прийом таких процедур коштує приблизно 100 гривень. А є інша відбілювальна система – «Remewhite», за якою достатньо одного прийому. Це коштує 800 гривень.

Наскільки відбіляться зуби, залежить від їх податливості. Оскільки я особисто практикую «Remewhite», то знаю, що у всіх пацієнтів після цієї процедури є ефект. У середньому колір зубів змінює від семи до десяти тонів. Все ж перед тим, як взятися за відбілювання зубів, проводжу спеціальний тест, який показує, чи можливо буде ці зуби відбілити. Кажу пацієнтові результат, а він вже собі вирішує, варто це робити чи ні.

Часто запитують, чи зуби після відбілювання знову швидко покриються нальотом. Відповідаю: певний час існує результат відбілювання, а далі залежно від способу життя людини зуби потроху змінюють колір. Цей період – у середньому три-чотири роки.

Рекомендую обирати офісну процедуру відбілювання – вона є контрольованішою.

Хімічне відбілювання Механічне відбілювання

плюси

якщо це система «Remewhite», потрібно лише один раз навідатися до стоматолога цей спосіб відбілювання є дешевим колір зубів змінює від семи до десяти тонів процедура є безболісною

мінуси

можлива втрата зубних тканин, які стираються, через це з’являється хронічна гіперчутливість; майже немає жодного візуального ефекту якщо це відбілювання у домашніх умовах, є ризик придбати систему відбілювання – підробку якщо постійно застосовувати, можна знищити зубну емаль

Сода – не вихід

Наждак – це, звичайно, вже занадто. А от содою в народі до цих пір часом користуються. Кажуть, відбілює зуби. Але вона їх не відбілює, а просто інтенсивно знімає наліт. Адже абразивні частинки у ній значно крупніші, ніж у зубних пастах. І саме тому сода може сильно травмувати емаль.

А чи завжди білосніжні зуби - це дійсно гарно? Колір зубів, як і їх форма, у кожної людини індивідуальний і закладений генетично. І зазвичай гармонує з кольором шкіри: якщо людина смаглява, то й відтінок зубної емалі темніший. Так що перед тим, як почати добиватися від своїх зубів кольору першого снігу, треба добре подумати. Бо при жовтуватій шкірі це може мати, м’яко кажучи, не зовсім природний вигляд.

У природі існує три основних природних кольори емалі: жовтий, жовтувато-білий і синювато-білий, а відтінків – більше двадцяти. Всім відомо, що зуби можуть темніти від частого вживання міцного чаю, кави, від куріння. Часом емаль змінює колір під впливом прийому деяких ліків. Буває, що надлишкове потрапляння фтору в організм у дитинстві викликає посилену пігментацію емалі. Темніє вона і з віком. Отож, якщо ви хочете не просто добратися до «рідного» кольору зубів, знявши з них наліт, а дійсно відбілити, то доведеться скористатися хімічними засобами.

Не зашкодьте

- Відбілювання зубів – це руйнування їх природного пігменту, - пояснює суть процесу лікар-стоматолог ВОДЛ Олексій Галактіонов. – Для нього використовуються досить агресивні речовини. В основному це окисники: пероксид карбаміду, перекис водню, сполуки хлору. Справ в тому, що лише частина пігменту знаходиться в емалі. Основна його кількість розташована у товщі дентину. Щоб добратися до глибоких тканин зуба, треба зробити з емалі, образно кажучи, «сито». І тоді через дірочки в цьому ситі пройдуть активні речовини, які і зруйнують пігмент. Тому відбілювання – досить травматична процедура для зубів.

Плюс від цієї процедури один – покращення естетичного вигляду зубів. А от мінусів чимало.

- Порушується структура емалі, - продовжує розповідь стоматолог. - Кальцій – найбільш чутливий елемент емалі. Компоненти відбілюючих препаратів переводять його у поляризовану, тобто більш нестійку форму. Кальцій, а «за компанію» з ним і фосфор починають вимиватися з тканин зубів. Щоб запобігти цьому, потрібно проводити спеціальну ремінералізуючу терапію. А якраз нею пацієнти часто нехтують. Бо наші люди звикли вірити тому, що бачать на власні очі. От ефект від відбілювання видний зразу. А тут накладає лікар на зуби ватки з якоюсь рідиною і заставляє сидіти… Для чого – ніби зрозуміло, але неозброєним оком ніяких змін не побачиш…

Відбілюємо вдома…

Якщо у вас хронічно не вистачає часу, то можете відбілювати зуби просто вдома, сидячи перед телевізором. Або під час сну – якщо й на телевізор часу немає… Для цього існують спеціальні пластмасові пристосування – капи.

- Капи бувають уже готові, і тоді вони лише потребують індивідуальної підгонки, - роз’яснює стоматолог Олексій Галактіонов. – Виготовляють їх також індивідуально лабораторним методом. На поверхню капи наноситься відбілюючий препарат. Надягати це пристосування треба або кілька разів на день, або на всю ніч. Для отримання помітного результату потрібно пройти курс із кількох процедур. Але тут усе залежить від самого пацієнта. Адже ніякого контролю з боку лікаря немає. Тому важливо не доходити до фанатизму. Особливо це стосується молодих людей, які часто легковажно ставляться до рекомендацій лікарів. Знайте: якщо ви просидите з капою удвоє чи втроє довше, ніж потрібно, то заробите купу проблем. У кращому випадку заробите гіперестезію емалі, тобто підвищену чутливість. А в гіршому – поверхневий шар емалі починає стиратися, зуби просто руйнуються.

… Та у кабінеті лікаря

Найбезпечнішим є так зване офісне відбілювання. Тобто у кабінеті стоматолога. Жодної самодіяльності - ви приходите до лікаря, і він сам усе робить.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5259
Авторов
на СтудИзбе
421
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее