42073 (Пробні уроки)

2016-07-28СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Пробні уроки", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "иностранный язык" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "лабораторные работы", в предмете "иностранный язык" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "42073"

Текст из документа "42073"

Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим

Кримський гуманітарний університет

Євпаторійський педагогічний факультет

Плани-конспекти уроків

Студентки

III курсу 31-ЄУ групи

Крайнік Г.В.

Євпаторія - 2006

В. о. декана Євпаторійського

педагогічного факультету

Кримського гуманітарного

університету

Прокоф'євій М. Ю.

студентки 3 курсу

Крайнік Ганни

Самозвіт

Я, Крайнік Ганна Володимирівна, проходила практику "Пробні уроки" в ЗОШ №14 міста Євпаторія.

Керівником практики була назначена Тимошенко О.О.

За час проходження практики було проведено 9 уроків з української мови і 1 урок з української літератури у 5 та 7 класах. Відвідувала уроки з української мови та літератури у 5, 7, 9 класах. Брала участь у зборі матеріалів для узагальнюючого уроку з української мови у 7 класі.

Користувалася наступною літературою: журналами: "Дивослово", "Українська мова та література в школі", "Урок української", підручниками з мови та літератури; збірками творів.

На уроках використовувала методику викладання з мови та літератури: Морозова Л.Г., Фурсової Л., Волошиної А., Олійника Б., Антащук С.О., Одинцової С.В., Татарінової Т.Б.

До проведення уроків готувала поурочні плани - конспекти, дидактичні матеріали, наочність, тестові завдання, індивідуальні картки.

Одержувала допомогу і рекомендації таких викладачів української мови та літератури: Антащук С.О., Кияненко М.М., Одинцової С.В., Татаринової Т.Б.

Під час проходження практики знайшла спільну мову з учнями, підтримувала дисципліну на уроці, намагалася у певній мірі реалізувати мету уроку. Але слід продовжувати працювати над собою, бути більш вимогливою до себе, вчитися раціонально розподіляти час. Працювати над дикцією.

18.05. 2006 Крайнік Г.В.

14.02.06. 7-Г клас

Тема: Андріан Кащенко. "Над Кодацьким порогом". Історичні події на Запорізькій січі за кошового отамана Івана Сулими. Зруйнування Кодацької фортеці. Поглиблення понять: Компоненти художнього твору та композиція художнього твору.

Мета: вчити учнів аналізувати прозовий твір, знаходити його компоненти; співвідносити літературний твір з історичними подіями та відомостями про рідний край; знати, які історичні події лягли в основу оповідання; вивчити й усвідомити, що таке компоненти та композиція художнього твору; розвивати вміння логічно мислити, висловлювати свої думки з приводу прочитаного; виховувати патріотизм, повагу до героїчного минулого свого народу.

Обладнання: тексти оповідання, портрет А. Кащенка.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Словник:

Байдаки - великий човен, яким плавали по річках і морю

Галера - старовинне вітрильне багатовеслове військове судно

Жовнір - солдат польської армії

Тороки - ремені ззаду сідла для прив'язування речей або прив'язаний до сідла дорожній мішок; те саме торочки - вишивка або смужка тканини, хутра по краях одягу для оздоблення; те, що смугою оточує що-небудь

Чайка - легкий козацький човен

Шанці - окопи

Проблемне питання: Чи потрібно нам вивчати літературні твори на історичну тематику?

Хід уроку:

I Вступне слово вчителя. В історії нашого українського народу було чимало трагічних, сумних і багато героїчних, звитяжних сторінок. Особливо цікава є така сторінка нашої історії, як славне запорозьке козацтво. Віра і воля - ось два слова, які лежали в основі козацького товариства. Про славних козаків написано історичні розвідки, реліквії, що нагадують про устрій запорожців, про їх боротьбу, їхнє братство, прикрашають вітчизняні історичні музеї.

II Актуалізація опорних знань

1. Бесіда.

- Хто з українських істориків, наших земляків, займався дослідженнями історії козацтва? (Дмитро Яворницький, директор історичного музею в Катеринославі)

- З яким твором ви ознайомились минулого уроку? (Оповідання "Над козацьким порогом" А.Кащенка)

- Чому твори А. Кащенка були заборонені за часів тоталітарного режиму? (Прихильники тоталітарного режиму були проти того, щоб українці знали правду про історію козацтва, його славні подвиги, тому, що такі знання пробуджували національну самосвідомість.

- Яка історична подія лягла в основу оповідання "Над Кодацьким порогом"? (Військо під проводом Івана Сулими зруйнувало "незбориму" фортецю козак, метою якої - було не пускати людей з України на Січ, і не дозволяти козакам вільно пересуватися Україною, щоб вони не могли іншим сказати проте, що існує козацьке волошине)

- Чим вас вразив прочитаний твір?

2. Скласти план тексту.

1) Втеча Сулими з неволі

2) Будівництво Козацької фортеці

3) Обіцянка Сулими зруйнувати козак

4) Заклик до походу на Азова

5) Проблеми під час походу і шляхи їх вирішення

6) Взяття Азова

7) Підготовка до виступу проти Козака

8) Зруйнування козацької фортеці

9) Зрада реєстрових козаків

10) Смерть Сулими

III Вивчення нового матеріалу.

- Прочитайте опис зовнішності Івана Сулими. Які риси героя відображені в його портреті? (Велич, гідність, досвідченість, авторитет серед товаришів)

- Яку обіцянку дав він Бурлієві, коли дізнався про будівництво Кодацької фортеці? ("Нехай вражі яки будують, поки їхня сила, а тільки не буду я козаком, коли не зруйную оту паскудну їхню будівлю")

- Чому Кодак став образою для козаків?

(Утискав їхню волю і права).

VI Домашнє завдання

1 група. Написати твір-роздум "Зрад - найтяжчий людський гріх".

2 група. Скласти кросворди, ребуси, крутиголовки за вивченим твором.

Для всіх. Прочитати уривок з повісті "Зруйноване гніздо", уміщений у підручнику.

15.02.06. 7-Б клас

Тема: Не і ні з прислівниками

Мета: Ознайомити учнів з написанням не і ні з прислівниками, формувати в них уміння знаходити орфограму "не і ні з прислівниками", пояснювати їх написання на підставі вивчення правил;

виховувати в учнів мовленнєву культуру.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Виписати з поданого тексту прислівники.

З давніх-давен через село Медвин пролягає лебединий шлях. Коли запахне відталою землею і березовим соком, птиці, розколихуючи м'яку сонячну основу, приносять на святкових крилах вологе, ще з волохатим туманцем, тепло. Іноді лебеді падали недалеко від села на прибутну воду, близько підпускали до себе дітвору і дорослих. Потім птиця, струшуючи живі краплини, розгонисто підіймалася вгору, а людина, роняючи піт, жемелася в роботі до землі. Проте і її ще довго - довго ввижалися оті сонцем перемиті віщуни тепла, що на крилах приносять весну і з нею відгомін неясних надій.

У таку пору дівчата - підлітки виводили веснянки. А в небі тягнулись на північ журавлі і лебеді, зрідка гублячи на землю своє притерте в дорозі пір'я.

III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

  1. Розбір таблиці "Не і ні з прислівниками".

НЕ РАЗОМ

НЕ ОКРЕМО

коли прислівник без не не вживається ненароком, незабаром

якщо до прислівника є протиставлення не дорого, а дешево

якщо прислівник з не утворює нове слово, яке можна замінити синонімом далеко - недалеко (близько)

якщо прислівник виступає в реченні присудком

цього робити не треба

якщо прислівник має пояснювальні слова з ні або далеко, ажніяк, зовсім: ні для кого не ясно

НІ

ні в прислівниках є найчастіше префіксом і пишеться разом: ніколи, ніде

коли виступає часткою у фразеологізмах ні туди, ні сюди

2. Записати речення. Пояснити написання ні з прислівниками.

То снідаю, то обідаю, а погуляти ніколи. Дайте води, бо так їсти хочеться, що переночувати ніде. Хто нічого не робить, той ніколи не має часу. Комусь ніяково, а йому однаково. Ні в зад, ні вперед - минається посеред. Ні сюди, ні туди, ні саньми, ні колесами.

3. Замінити наведені прислівники з префіксом не синонімами:

незабаром (скоро), небагато (мало), невгамовно (безугавно), невесело (сумно), невиразно (розпливчасто), невідкладно (спішно), невірно (помилково), недорого (дешево), недобре (погано), нелегко (важко).

4. Усно вправа 192. Утворить від поданих слів прислівники.

Неодмінний (неодмінно), ненависний (ненависно), нестерпний (нестерпно), несамовитий (несамовито), невідкладний (невідкладно), незмірний (незмірне), нечуваний (нечувано), незчисленний (незчисленно).

5. Письмово вправа 194. Закінчить речення, розкриваючи дужки.

1) Літак був не пасажирський, а вантажний. 2) Йому стало не весело, а сумно. 3) На дворі не жарко, а холодно. 4) Далі їй завдання не легке, але цікаве.

IV Закріплення вивченого

Словниковий диктант.

Невдовзі, ні туди, ні сюди; ніколи; не дорого, а дешево; неактивно; ні так, ні сяк; ніскільки; зовсім не багато; нелегко; мені вже не боляче.

V Домашнє завдання параграф 12 вправа 195. Перепишіть, розкриваючи дужки. Поясніть написання не з прислівниками.

15.02.06. 7-Г клас

Тема: Дефіс у прислівниках

Мета: Ознайомити учнів з особливостями написання прислівників; досягти практичного засвоєння ними правил написання прислівників через дефіс; збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати в учнів повагу до багатства і виразності української мови

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання. Вправа 201. Вставити літери, скласти речення з цими словами

Поночі, удвічі, верхи, по-товариськи, навкруги.

2. Словниковий диктант:

Ніколи, незабаром, нікуди, негайно, ніякий; не повільно, в швидко; ні холодно, ні жарко; нещодавно, поночі, укупі, по-товариськи, безвісти, восени, тричі, навкруги, навіки.

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

  1. Пояснення таблиці "Дефіс у прислівниках".

прислівники, утворені за допомогою часток будь-, небудь-, казна-, хто - зна -: казна-де де-небудь

прислівники, до складу яких входять підсилюванні частки - то-, от-, но-, таки: тільки-но як-от

прислівники з префіксом по-: по-друге по-товариськи

при складанні слів, однакових чи близьких за складом: тихо-тихо видимо-не-видимо.

2. Письмово вправа 208. Перепишіть, вживаючи в прислівниках дефіс.

1). Одягнений по-весняному. - Гуляти по весняному лісі.

2). Зроблено по-нашому. - По нашому сюди пронісся вихор.

3). По-перше, зачини вікно, по-друге, сядь на своє місце. - Весняні канікули тривають по перше квітня.

3.Запишить, розкриваючи дужки:

Рано (вранці), довго (довго), любо (дорого), кінець (кінцем), час (від) часу, (хтозна) скільки, де (небудь), так (то), якось (от), (по) святковому, (по) ночі.

4. Біля дошки вправа 210. Перепишіть, розкриваючи дужки.

1) Фашизм не так-то просто здав позиції. 2) Десь-не-десь бовваніє на обрії самотній словак із самотнім волом у плузі. 3) Чисте по-весняному небо синіло над просікою.

IV Закріплення вивченого матеріалу.

Відповісти на питання:

1. Після яких префіксів у прислівниках пишеться дефіс (після префікса по-).

2. Поясніть написання н і нн у прислівниках.

3. Перед якими суфіксами у прислівниках пишеться дефіс.

4. Назвіть способи творення прислівників.

5. Назвіть ступені порівняння прислівників.

V Домашнє завдання

Вправа 209. Утворіть префіксально-суфіксальним способом прислівники від числівників.

Вправа 212. Утворіть від поданих прислівників прислівники за допомогою префіксально-суфіксального способу творення.

20.02.06. 7-В клас

Тема: и та і в кінці прислівників

Мета: навчити учнів знаходити в словах і пояснювати за допомогою вивчених правил орфограму "и та і в кінці прислівників"; виробляти вміння правильно писати прислівники з цією орфограмою;

виховувати в учнів пізнавальний інтерес до мови.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальне опитування за темою "Прислівник".

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
438
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее